» »

Katero grafično kupit?

Katero grafično kupit?

FXMagic ::

Kupujem grafično kartico, pa nimam pojma, katero naj kupim, ker se ne spoznam na to. Uporabljal jo bom za filme in igre (EVE Online, CoD5, FEAR...), po možnosti z DX10 podporo, da nebom čez eno leto spet novo kupoval.

$%&/() ::

za začetek povej ostalo konfiguracijo računalnika ter tvoj budget

Denis15 ::

HD4870 1GB
xD

Meizu ::

Za te špile, ki si jih FX Magic navedel, je zadosti že HD3870, verjemi, sm pretestiral sam. Če pa imaš dovolj denarja za HD4xxx serijo, pa le posezi po njej, saj boš mel še kr en čas mir. Jst pa čakam na HD5xxx serijo. Če le ne bo draga... >:D

bluefish ::

resolucija igranja?

Denis15 ::

Za te špile, ki si jih FX Magic navedel, je zadosti že HD3870, verjemi, sm pretestiral sam. Če pa imaš dovolj denarja za HD4xxx serijo, pa le posezi po njej, saj boš mel še kr en čas mir. Jst pa čakam na HD5xxx serijo. Če le ne bo draga... >:D

kdaj pa le ta pride ven? Any linK?
xD

Meizu ::

Tukaj sem našel nekaj -
http://en.hardspell.com/doc/showcont.as...
http://news.softpedia.com/news/ATI-039-...

Novosti so res enkratne. Če se jim bo le posrečilo, bo to super. Dvojederna zasnova, kot je bila pri HD3870X2 in HD4870X2 ne bo več v stilu PCB+2x GPU, ampak bosta dva GPUja v enem samem - Kao dualcore design, kot pri procih. Dostopni časi verjetno še enkrat manjši, vse skupaj pa očitno hitrejše.

Pa še nekaj stream procov več bo noter... Sam upam da ne bojo nabili cene.

FXMagic ::

Comp: Vista, Intel C2D @4400, 3 GB rama, resolucija 1680x1050

Meizu:
Verjamem, da delajo ti špili na HD3870, ampak a ne da bo nov patch za EVE Online (igram največ) povečal minimalne zahteve za grafično? A bo potem še vedno delalo, če imam high nastavitve?

ps: budget pa nekje tam do max. 200€

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FXMagic ()

Meizu ::

Kaj pa vem, ne igram ravno tele špila, sam po grafiki sodeč sklepam da ni nek trd oreh za grafe... Ali pač?

Sam no, predvidevam, da imaš proc kej iz serije Wolfdaleov, E8xxx, resolucija... 1680x1050. Tudi jst igram na tej resoluciji ravno s HD3870. FEAR 2 na max detajlih z 2xAA na 1680x1050 ne dela. Uglavnem kakšen kompromis nastane pri kakšni igri s HD3870.

Kot pravim, če maš denar, HD4xxx in kompromisov ni za to resolucijo. Sam max detajle nabij in je mir.

Edit: Sm tudi sam mel HD4870, tko da ti iz izkušenj govorim to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

deadbeef ::

EVGA GeForce GTX 260 :) 10 letna garancija, 90 days step-up program, nasploh odličen support.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deadbeef ()

Meizu ::

Raje HD4870 1GB, ker bo hitrejša od GTX260 za celo manjši denar. Če se pa lahko stegneš do GTX260 216core potem pa le za njo.

M-XXXX ::

EVGA GeForce GTX 260 :) 10 letna garancija, 90 days step-up program, nasploh odličen support.

CF 4830 pa se vsaka 4870/260/280 in 285 samo skrije:D

kmetek ::

luke je mislil core215 55nm.

deadbeef ::

Ja mislil sem EVGA GeForce GTX 260 Core 216 55nm, po možnost SuperClocked verzija, ki je še hitrejša, lahka jo pa sam naviješ, se dobro navije, in pri EVGA ne zgubiš garancije če navijaš!

x45 ::

4850 x2 ali pa omenjen CF z dvema 4830

M-XXXX ::

in pri EVGA ne zgubiš garancije če navijaš!

Vedno znova me presenečate. In kje jo zgubiš?:D

BuBBle.D ::

EVGA ima res odličen support, poleg ostalih dobrin. GTX260 core 216 ti bo najboljša izbira, če vzameš kaj od zelenih.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

Krimi ::

Zdravo,tud jest se pa odločam o nakupu GPU-ja.Za grafo bi dal nekje do 200€,odločam se nekje med tema.Zanima katera je bolša? Gainward Radeon HD 4850 "Golden Sample"
Gainward GeForce 9800 GT "Golden Sample"
http://www.agt.si/primerjava/graficneka...
Hvala za odgovore

Denis15 ::

Radeon HD 4850 "Golden Sample"
xD

M-XXXX ::

Za 200€ ali 4870, če imaš CF matično pa definitivno 4830 CF.

Poglej si test: http://www.oc-lab.si/test.php?t=100&p=1

Meizu ::

Radeon HD 4850 "Golden Sample"


Zakaj daješ vedno neke drage verzije Gainwarda, ki ne samo da so iste kot stock verzije, tudi predrage so?

Denis15 ::

Radeon HD 4850 "Golden Sample"


Zakaj daješ vedno neke drage verzije Gainwarda, ki ne samo da so iste kot stock verzije, tudi predrage so?

ja če je tak napisal pizda. Podal je predlog katera je boljša in je navedel direktni imeni kartic. Malo prej preberi potem se delaj pametnega
xD

Meizu ::

Glej. Ko (seveda, "ko") ti bo jasno kakšne so razlike med temi karticami in stock karticami, se oglašaj. In ne sikaj nazaj na folk, ki se je samo obregnil ob tvojo napako in zavajanje kupca, ker takšne kot si ti čakajo nazivi. Če si ga hočeš prislužit si ga daj. Definitivno pa nisi na tem forumu toliko časa, da bi lahko počel kar se ti zahoče, tko da umiri se.

Denis15 ::

Zdravo,tud jest se pa odločam o nakupu GPU-ja.Za grafo bi dal nekje do 200€,odločam se nekje med tema.Zanima katera je bolša? Gainward Radeon HD 4850 "Golden Sample"
Gainward GeForce 9800 GT "Golden Sample"
http://www.agt.si/primerjava/graficneka...
Hvala za odgovore

No preberi si. Potem govori pa se ne delaj pametnega
odločam se nekje med tema.Zanima katera je bolša? Kaj piše?
xD

Meizu ::

Če bi bil pameten bi predlagal, naj ne gleda na nek "golden sample" primerek, ker je vse skupaj en larifari in ni razlike med golden sample grafo ali pa stock grafo. Razlika je le v hladilniku, kar pa ne odtehta tolikšne razlike v ceni. Za tisti denar dobiš sigurno boljše hlajenje aftermarket kot tisti ku**c od ovce. Je blo že veliko govora o teh grafah.

Krimi ::

Res sem navedu direktni imeni kartic,ker se nekako odločam med njima.Zanima me predvsem bolša kvaliteta GPU-ja in pa TIŠINA kartice.Svetovali so mi ti dve.Z veseljem pa si ogledam še kakšen predlog.
˝Strpnost je lepa čednost˝

Denis15 ::

Res sem navedu direktni imeni kartic,ker se nekako odločam med njima.Zanima me predvsem bolša kvaliteta GPU-ja in pa TIŠINA kartice.Svetovali so mi ti dve.Z veseljem pa si ogledam še kakšen predlog.
˝Strpnost je lepa čednost˝

To povej meizuju, ki misli da če si hočeš določeno kupiti da je ne smeš.
xD

Meizu ::

Glej ne splača se ti dajat tolikšnega denarja za tole grafo ker ga ni vredna. Kvalitetna je čisto isto kot ostale grafe. Glede tišine pa...

Sm mel tudi sam HD4870 doma in to serijsko verzijo HD4870 proizvajalca Sapphire. Mogoče sem sam nezahteven glede glasnosti venta, ampak mene ni motil. Ni glasen. Vsaj zame ne.

Krimi ::

Hvala,ker sta vneto podajala svoja mnenja.Se bom jutr odpravu v trgovino al pa 2,pa sporočim kaj so rekl.Hvala

Meizu ::

Ja tole sm hotel še rečt. Za tisti denar kot dobiš HD48501gb golden sample dobiš serijsko HD48701gb (no mogoče kakšen € več), ki ni dosti glasnejša od tiste gainwardove, je pa neprimerno boljša. Premisli.

Meizu ::

Res sem navedu direktni imeni kartic,ker se nekako odločam med njima.Zanima me predvsem bolša kvaliteta GPU-ja in pa TIŠINA kartice.Svetovali so mi ti dve.Z veseljem pa si ogledam še kakšen predlog.
˝Strpnost je lepa čednost˝

To povej meizuju, ki misli da če si hočeš določeno kupiti da je ne smeš.


Človek ni to to kar ti pravim. Ne gre se za to da prepovedujem nakup te grafe. Nej si jo kupi če si jo hoče, ampak dokler sm jst na tem forumu mu bom vedno poskušal obrazložiti nekatera dejstva. Mud drugim tudi ta, da so golden sample serije prenapihnjene in se jih ne splača kupiti. Ne pomnim da bi do zdaj kdorkoli od uporabnikov slo techa ki ima HD4850/70 in 9800 serijo imel golden sample revizijo. Res ne.

Turtle ::

FYI.... golden sample imajo čipe iz bolj sredine, medtem ko navadne. Gre samo za to da se lažje navijejo. Po večini so vse že tovarniško navite. Pri 4850 morda ni ravno veliko razlike. Razen če boš navijal.

M-XXXX ::

FYI.... golden sample imajo čipe iz bolj sredine, medtem ko navadne. Gre samo za to da se lažje navijejo. Po večini so vse že tovarniško navite. Pri 4850 morda ni ravno veliko razlike. Razen če boš navijal.

So wrong:)

Kot prvo nisi nobeni 4870 čipi handpicked, drugič pa se 4870 512MB GS v povprečju veliko slabše navijajo zaradi slabega napajalnega sklopa. Tako da je zame GS zadnja izbira.

Krimi ::

Hi,danes sm šu v par rač.trgovin.Vsi so mi predlagali grafično Sapphire Radeon HD 4830 prav tako M-XXXX.Vsi so rekl da se dosti bolj splača glede na ceno in zmožnost grafe,sploh v CF (CrossFire).Tuki pa je še test http://www.oc-lab.si/test.php?t=100&p=1
Mislm,da se bom kr odloču za Radeon HD 4830 po možnosti CF.Hvala vsem,ki ste sodeloval.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafiko do 120EUR

Oddelek: Kaj kupiti
112342 (1983) klinker
»

Zamrznitev iger pri Radeonih HD4850 / 4870 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Strojna oprema
39127787 (11667) erzy
»

Sestavil nov računalnik. Komentirajte! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
675496 (4390) klinker
»

Katero graficno pa procesor?

Oddelek: Kaj kupiti
431814 (1122) Meizu
»

nov računalnik :)

Oddelek: Kaj kupiti
8985 (884) keba

Več podobnih tem