» »

Evropska komisija še vedno nezadovoljna z Microsoftom

Utk ::

Ne, napisal si, da te kot uporabnika Opere moti, ker ima IE večji delež, kot si bi s kvaliteto zaslužil. Prvič, o kvaliteti sodit ti kaj dost ne moreš. Drugič, kot uporabnika Opere te prav nič ne briga, kolk ljudi uporablja IE. Tretjič, ko bo človek inštaliral OS, ne bo imel gor nobenga browserja. Tolk tem na forumu o kreganju windows-linux, v katerem več stvari dela takoj, zdaj je pa naenkrat dobro, da je OS brez browserja. Pa ne mi spet o tem, da je to odločitev MS-ja. Seveda je, če ni druge variante, sprejemljive za nekoga z iq-jem nad 12.

BigWhale ::

Tretjič, ko bo človek inštaliral OS, ne bo imel gor nobenga browserja.


Ti se zmeri ne ves, da bo takih ljudi, ki bi to dejansko sami poceli minimalno. Tisti, ki pa bodo to sami poceli, torej instalirali svoj OS, bodo pa znali doinstalirati tudi internet explorer.

Kako? Z Windows update.

BigWhale ::

In zakaj bojo sedaj inštalirali kaj drugega kot Explorer?


Saj je vseeno kaj bodo instalirali in v kaksni kolicini. Sedaj bo nekaj treba instalirati in bo moznost izbire. Prej te moznosti ni bilo, ker se enostavno nikomur ni ljubilo tega poceti. Zakaj pa bi, ce pa ze imajo browser gor.

darkolord ::

ker se enostavno nikomur ni ljubilo tega poceti

Poldi112 ::

>Ne, napisal si, da te kot uporabnika Opere moti, ker ima IE večji delež, kot si bi s kvaliteto zaslužil.

Ja, ima večji delež kot si zasluži, ker MS bundla IE. ZATO me moti, da ima IE večji delež, kot bi si zaslužil. Ne zaradi deleža samega.

>Drugič, kot uporabnika Opere te prav nič ne briga, kolk ljudi uporablja IE.

Ni res. Če imam zaradi majhnega deleža problem se me še kako tiče. In ga imam. Ampak dokler je nizek delež posledica svobodnega trga ne morem nič, razen propagiranja svoje opcije, če pa je, kot v našem primeru, posledica zlorabe položaja, je pa prav da se ustvari enakopravne razmere.

>Pa ne mi spet o tem, da je to odločitev MS-ja. Seveda je, če ni druge variante, sprejemljive za nekoga z iq-jem nad 12.

Od kje si potegnil 12 ne vem, mogoče iz lastnih izkušenj, ampak MS se je tako odločil, ker mu je več do tržnega deleža IE-ja kot do uporabnikov. Verjamem pa, da si ti že tako navajen zlorab svojega izvoljenega tirana, da ti je nepredstavljivo, da bi MS naredil kaj v dobro uporabnika brez neposrednega priliva dinarčkov.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

BigWhale ::

ker se enostavno nikomur ni ljubilo tega poceti


Ja, seveda. MS je to vedel, da bo tako. Zato se jim je splacalo bundlanje browser.

Bistri007 ::

Poldi, ti si dogmatik. Tebi je všeč preganjanje Microsofta, pa še zakone bi poostril.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Poldi112 ::

Seveda mi je všeč. Tako kot mi je všeč preganjanje ostalih. Zaradi tega smo potrošniki na boljšem.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

nekikr ::

Spet: kako sem na boljšem, če dobim slabši produkt? :)

Oziroma: Prej sem dobil škatlo s 100 stvarmi. Sedaj dobim škatlo z 99 stvarmi, eno, ki je bila itaq zastonj, so mi pa vzeli, ker je nekdo pač tako hotel. Po kakšni logiki hudiča sem sedaj na boljšem. Daj mi nazaj tisto eno stvar, tudi če jo izredno poredko uporabljam...saj je zastonj :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

Utk ::


Ja, ima večji delež kot si zasluži, ker MS bundla IE. ZATO me moti, da ima IE večji delež, kot bi si zaslužil. Ne zaradi deleža samega.

Pa zakaj te moti? Ena nepravica več na svetu? Jaz ne vem kako lahko spiš. Mene pa moti, da nekdo reče podjetju, da ne sme zraven zastonj prilagat nečesa. In moti me, da bom moral najprej ko inštaliram windowse zalaufat update še za IE. Ma iz principa ne bo bom več nikdar uporabljal Opere (ki je itak zanič), niti Firefoxa, ki postaja vse bolj zanič. Čeprav zalaufam IE samo ko je res sila.


Ni res. Če imam zaradi majhnega deleža problem se me še kako tiče. In ga imam.

Aja, kakega pa?


Ampak dokler je nizek delež posledica svobodnega trga ne morem nič, razen propagiranja svoje opcije, če pa je, kot v našem primeru, posledica zlorabe položaja, je pa prav da se ustvari enakopravne razmere.

Zakaj bi blo to prav? Meni je dosti bolj prav, da imam predinštaliran funkcionalen browser, zastonj, kot pa da se bi sekiral za neko norveško firmo, ki ne more delat posla, če imam jaz nekaj zastonj. Ja jebiga. Lahko samo še čakamo tožbo Uniona, ker vodovod prinaša pitno vodo v vsak dom, praktično monopolno, kako naj potem oni Zalo prodajajo?


Od kje si potegnil 12 ne vem, mogoče iz lastnih izkušenj, ampak MS se je tako odločil, ker mu je več do tržnega deleža IE-ja kot do uporabnikov.

Ko mu bo več do uporabnikov, kot do tržnega deleža, bo propadel, in takrat ne bo koristil več nikomur. Tržni delež bo pa večal ali vsaj obdržal, če bojo uporabniki kolk tolk srečni.


Verjamem pa, da si ti že tako navajen zlorab svojega izvoljenega tirana, da ti je nepredstavljivo, da bi MS naredil kaj v dobro uporabnika brez neposrednega priliva dinarčkov.

Jaz sem prepričan, da bi naredili nekaj dobrega za uporabnike, tudi če s tem ne bi nič zaslužili. Vsaj reklama bi bla. Če bi imeli z nečim izgubo, pa tega seveda ne pričakujem. Lahko so pa njihovi računi drugačni kot moji.

Poldi112 ::

>Po kakšni logiki hudiča sem sedaj na boljšem.

Po logiki tega, da je zdrava konkurenca gonilo napredka. In to, da ji omogočiš pravično delovanje, spodbudi razvoj. Sicer pa se samo spomni let, ko je Netscape umrl, drugega pa skoraj ni bilo. Razvoj je bil praktično ničen. Šele ko je FF začek resno pridobivati delež, se je MS spet zmigal.

>Aja, kakega pa?

IE moram uporabljati za Intrastat. In ta smrad pač dela samo v Win, tako da moram imeti dual boot zgolj zato, da v IE oddam mesečno poročilo.

>Pa zakaj te moti? Ena nepravica več na svetu? Jaz ne vem kako lahko spiš.

To mi ne moti spanca. Je pa zanimiva tvoja logika, da če je veliko nepravic da nove ne motijo več.

>Ma iz principa ne bo bom več nikdar uporabljal ...

Nihče se zato ne bo sekiral, bo pa to še največ povedalo o tebi.

>Zakaj bi blo to prav? Meni je dosti bolj prav, da imam predinštaliran funkcionalen browser, zastonj, kot pa da se bi sekiral za neko norveško firmo, ki ne more delat posla, če imam jaz nekaj zastonj.

Antimonopolni zakoni so se zgodovinsko izkazali za uspešne. Rahla nevšečnost tebe (ki jo btw brutalno prenapihuješ) brez dvoma odtehta pozitivne lastnosti.
Je pa res da je vseeno kaj misli uporabnik, posledično tudi ti. Ni uporabnikova naloga, da regulira trg, tako da je čisto vseeno če tebi dol visi za Opero. Dejstvo pa ostaja, da se zaradi njih tebi poveča možnost, da boš imel na koncu boljši izdelek kot sicer.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Utk ::

Netscape je umrl, ker je bil IE zastonj. To tudi Opero moti. Ko boš ta tvoj napredek zapakiral v kaj bolj konkretnega, primerjaj to z ZASTONJ, potem pa govori naprej. Zaenkrat samo bluziš.
Z interstatom imaš pa probleme zarad deleža windowsov, ne IE-ja.

BigWhale ::

Netscape je umrl, ker je bil IE zastonj. To tudi Opero moti. Ko boš ta tvoj napredek zapakiral v kaj bolj konkretnega, primerjaj to z ZASTONJ, potem pa govori naprej. Zaenkrat samo bluziš.
Z interstatom imaš pa probleme zarad deleža windowsov, ne IE-ja.


Netscape je bil za osebno uporabo zastonj.

Poldi112 ::

Netscape je umrl, ker je bil IE bundlan windowsem.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Utk ::

Union bi pa cvetel, če ne bi pitna voda tekla iz pip. Nočem primerjat, ampak tak je biznis. Do 90. leta so bli vsaj 3 računalniki, ki so bli boljši od x86, pa so propadli.

Evo, kot je napisal jype:
Fortune iz leta 86 (ko so bili najboljši PCji opremljeni s 16MHz 386 in imeli 512k rama in 720x348 hercules):

Imagine that Cray computer decides to make a personal computer. It has
a 150 MHz processor, 200 megabytes of RAM, 1500 megabytes of disk
storage, a screen resolution of 4096 x 4096 pixels, relies entirely on
voice recognition for input, fits in your shirt pocket and costs $300.
What's the first question that the computer community asks?

"Is it PC compatible?"

So zato omejili zmogljivosti x86? So rekli, da mora x86 podpirat tudi Motoroline ukaze? Ne, lahko pa kdo drug naredi kompatibilen procesor. Tako kot lahko vsak naredi program za windows. In če bi bla EU pametna, bi prisilila MS, da odpre vse kar je potrebno, da bi lahko drugi naredili tudi cel sistem, na katerem bi laufali programi za windows. Ne pa take bedarije in malenkosti kot se grejo tu.

Poldi112 ::

>So zato omejili zmogljivosti x86? So rekli, da mora x86 podpirat tudi Motoroline ukaze?

Ne vidim povezave. Ali x86 proizvajalce izkoriščajo svoj položaj za širjenje na druga področja?

Malo offtopic, ampak osebno mislim da bi bilo treba ukinit tudi procesorske ISA licence. Očitno sicer žal ni neke zakonske podlage za to, ampak precej ovira konkurenco. Itak je glavna umetnost v notranjosti, to kako se na zunaj procesor pogovarja s svetom pa ne bi smelo biti zaščiteno.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Utk ::


Ne vidim povezave. Ali x86 proizvajalce izkoriščajo svoj položaj za širjenje na druga področja?

V bistvu da. Zdaj je en kup enot kar v CPU-ju, ki so ble včasih na osnovni plošči, ki jo je lahko naredil kdorkoli. Res, da je zato procesor hitrejši, ampak sigurno je kdo na zgubi.

Poldi112 ::

Kdo? Osnovno ploščo še vedno lahko narediš, je pa razlika velika tudi med integracijo pri procesorju, kjer to delajo zaradi performančnih vzrokov in neke druge alternative nimajo, in pri MS, ki dela to za večanje tržnega deleža.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Utk ::

Kdo, tist ki je delal L2 predpomnilnike, recimo. A zdaj moramo šefom v glavo gledat, kak namen so imeli s čim? Da je browser prednaložen, je tudi kar koristna stvar. Najbrž na povprečnega uporabnike vpliva bolj kot predpomnilnik, za katerga niti ne ve, da ga ima.
Ali pa zdaj, ko ima intel namen naredit močno grafično kar sam na svojem procesorju in chipsetu. Komot se lahko zgodi, da bo NVidea zarad tega propadla. AMD ima pa tudi svoj ATI. Pa kaj pol. Če bojo ljudje tisto raje kupovali, kar naj propade. Ni treba zdej pravičneža glumit in ukazovat kakšne izdelke kdo sme prodajat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

thramos ::

Bo Google, če njegov novi OS doseže prevladujoč položaj na trgu, prisiljen iz njega umakniti brskalnik?

Poldi112 ::

>A zdaj moramo šefom v glavo gledat, kak namen so imeli s čim?

Ne, lahko bereš njihovo korespondenco in ti stvar, v kolikor nisi slep, postane kristalno jasna.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

antonija ::

Bo Google, če njegov novi OS doseže prevladujoč položaj na trgu, prisiljen iz njega umakniti brskalnik?

Ne. Google bo moral umaknit browser ven iz OSa ce bo imel njihov njihov OS monopolni polozaj in bo google izrabljal svoj OS za visanje trznega deleza browserja (ali kateregakolidrugega programja).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Bistri007 ::

Mene prav zanima, kako bo Chrome OS deloval brez Chrome browserja...
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

thramos ::

No sej, vključitev browserja v OS je, po izkušnji z Microsoftom, zloraba prevladujočega položaja ... Mogoče je boljše, da se EU komisija zgane sedaj, ne pa čez 10 let?

nekikr ::

No, to bi seveda pomenilo učinkovito delovanje, ki pa je v nasprotju z vsem za kar se zadnje čase bori EU.

BigWhale ::

No sej, vključitev browserja v OS je, po izkušnji z Microsoftom, zloraba prevladujočega položaja ... Mogoče je boljše, da se EU komisija zgane sedaj, ne pa čez 10 let?


Se ti zdi, da ima google prevladujoc polozaj na trgu operacijskih sistemov?

thramos ::

Ne, samo zanima me, hipotetično gledano, kakšni naj bi bili ukrepi komisije, pa čez 5 let, ko temu bo tako.

nekikr ::

Ja, potem bodo počakali še 5 let in začeli ukrepati :)

techfreak :) ::

Ja, potem bodo počakali še 5 let in začeli ukrepati :)

(5 let) * 1000

antonija ::

Kaj bi radi da zacnejo vse morebitne prekrskarje vnaprej kaznovat? Bos naslednjic pri registraciji slisal "pa se 5k EUR gospod za prehitro voznjo v naselju prosim in 2k EUR za prevozene rdece luci v prihodnjem letu"??
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

jype ::

thramos> Ne, samo zanima me, hipotetično gledano, kakšni naj bi bili ukrepi komisije, pa čez 5 let, ko temu bo tako.

Brskalnik in operacijski sistem bosta skupaj pridobivala tržni delež, tako da ne bo šlo za zlorabo prevladujočega položaja. Simple, ane.

thramos ::

Pa ne no, samo zanima me, če bojo v tem primeru tudi Google-u prepovedali bundlanje browserja v OS. Oziroma, če je po vašem mnenju prav tako.

Sej vemo zakaj sprašujem, mar ne?

jype ::

Ne bodo, ker Google ne bo zlorabil svojega prevladujočega tržnega deleža (ki ga zdaj nima) za dosego prevlade na drugih, povezanih trgih.

Spletno oglaševanje (kjer Google že ima prevladujoč tržni delež) pa ni več tako enostavno področje in tam Google že pazi, kaj počne (in včasih kakšna poslovna priložnost zavoljo tega tudi splava po vodi - Google se pač ne želi znajti onstran zakona).

antonija ::

Ce bo google izkoriscal izkoriscal svoj (govorimo seveda o hipoteticnem primeru ker danes to ne obstaja) OS za zvisanje deleza drugega programja potem je pomojem pametno da en od konkurence vlozi pritozbo ustreznim organom. Kaj bojo dejanske ugotovitve oz. sankcije ne vem, bi bil pa zelo vesel ce se preganja vse ki izkoriscajo monopol.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

thramos ::

Hm ok, torej bo v nekem trenutku Google dosegel monopol, in od takrat naprej k OSu ne bo smel bundlati več ničesar, česar ni bilo že od začetka?

jype ::

thramos> Hm ok, torej bo v nekem trenutku Google dosegel monopol, in od takrat naprej k OSu ne bo smel bundlati več ničesar, česar ni bilo že od začetka?

Pravzaprav ne ničesar, zgolj tistih reči ne, ki bi s tem postavljale konkurenco v neenakopraven položaj zaradi Googlovega _prevladujočega tržnega položaja_, ki ni nujno (in tudi ne bo) kar monopol.

darkolord ::

Hm ok, torej bo v nekem trenutku Google dosegel monopol, in od takrat naprej k OSu ne bo smel bundlati več ničesar, česar ni bilo že od začetka?

Ne. (ne bo dosegel monopola :P)

Zgodovina sprememb…

antonija ::

thramos dej podej tist joint naprej ker ti ze skodi. Ce (ko) bo google postal monopolit na podrocju OSov bodo zanj zacela veljati ista pravila kot trenutno veljajo za M$ na podrocju OSov (in vsega kar k njim spada oz. vsega kar M$ tlaci zdraven OSa).
Ce bo google v casu do monopola pocel podobne pizdarije kot jih je pocel M$ (in jih se vedno pocne neozirajoc se na protimonopolno zakonodajo) potem upam da dobijo se kaksno hujso kazen kot pa prepoved bundlanja.

Ampak iz trenutne situacije je razvidno da so pravniki pri googlu ze slisali za protimonopolne zakone in se jih tudi (aktivno) trudijo upostevat, vsaj na podrocju spletnega oglasevanja kjer imajo definitivno monopol.

Tudi pri uporabi njihovega iskalnike ti ne slijo nicesar zdraven, niti ne onemogocajo 3rd party zadev da bi njihov iskalnik uporabljale (oz. da bi bil njihov iskalnik nekompatibilen z vecino spleta).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

noraguta ::

thramos dej podej tist joint naprej ker ti ze skodi. Ce (ko) bo google postal monopolit na podrocju OSov bodo zanj zacela veljati ista pravila kot trenutno veljajo za M$ na podrocju OSov (in vsega kar k njim spada oz. vsega kar M$ tlaci zdraven OSa).
Ce bo google v casu do monopola pocel podobne pizdarije kot jih je pocel M$ (in jih se vedno pocne neozirajoc se na protimonopolno zakonodajo) potem upam da dobijo se kaksno hujso kazen kot pa prepoved bundlanja.

Ampak iz trenutne situacije je razvidno da so pravniki pri googlu ze slisali za protimonopolne zakone in se jih tudi (aktivno) trudijo upostevat, vsaj na podrocju spletnega oglasevanja kjer imajo definitivno monopol.

Tudi pri uporabi njihovega iskalnike ti ne slijo nicesar zdraven, niti ne onemogocajo 3rd party zadev da bi njihov iskalnik uporabljale (oz. da bi bil njihov iskalnik nekompatibilen z vecino spleta).

ne pri vsebini ti vsiljujeo, in vsaj za večino vem , da imajo večkrat stike z vsebino kot z kodo , katera prikazuje vsebino.
glede vsiljevanja pa, precej standar instalerjev mi sili google toolbar.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Utk ::

>A zdaj moramo šefom v glavo gledat, kak namen so imeli s čim?

Ne, lahko bereš njihovo korespondenco in ti stvar, v kolikor nisi slep, postane kristalno jasna.

No, pokaži to korespondenco. Jaz moram skoz neke linke lepit, izvoli še ti.

ahac ::

Pa ne no, samo zanima me, če bojo v tem primeru tudi Google-u prepovedali bundlanje browserja v OS.
Oziroma, če je po vašem mnenju prav tako.
Sej vemo zakaj sprašujem, mar ne?


Sprašuješ zato, ker misliš (ali pa se celo namenoma pretvarjaš), da so MSu prepovedali bundlanje IE.
Kar seveda ni res.

Vprašaj se raje: Kaj bi Google naredil, če bi bil v taki situaciji, kot je MS?
Bi jokal kot otrok ali bi mogoče lepo dal link do Opere, Firefoxa in IE v installer?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Poldi112 ::

>No, pokaži to korespondenco. Jaz moram skoz neke linke lepit, izvoli še ti.

To bo zdaj že ene tretjič...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

noraguta ::

lol smo ze obdelali, ampak ti si birokrat očitno. no celo verjameš da je bil NS konurenčen brkljalnik, za vse ostale argumente si glup.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Poldi112 ::

NS je bil smrad, ampak vseeno nikoli ne bi tako hitro popušil v enakih pogojih. Kar je pa sploh irelevantno - gre se za dokaz o zavednem kršenju zakonodaje, ki ga je crni hotel.

Drugih nekih argumentov se pa ne spomnim, razen da je kao zdaj browser nepogrešljiv, da ms seveda ne bo dal drugega zraven in da se nimajo kaj vtikati v njegovo poslovanje. Čemur jaz niti ne bi rekel argumenti, ampak bolj čustveno zagovarjanje svojega priljubljenega izdelka.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Utk ::

Ne, jaz sem dostikrat napisal, naj kar kaznujejo MS za vse svinjarije, ki jih je naredil. Dogovarjanja, popusti-kazni, itd. Ampak, IE tu sploh ni problem. Naj mu ukažejo, da odpre vse svoje API-je, protokole itd, IE pa naj pustijo na miru, tako kot so ga 15 let, ker je najmanjši problem. Oziroma sploh ni problem.

noraguta ::

noja celdokument govori od jave do mfc-ja(ja smo v drugih temah govorili tudi otem). ja imajo agresivno politiko. ampak dobrim še vedno uspe.

ja niso enaki pogoji,ampak tudi jaz ne morem iti n a dvigovanje uteži težkokateornikov z nsvojimi 70kilami. je pa še vedno konkurenca v tem segmentu.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Poldi112 ::

Argument da pustiš na miru nekaj, ker je manjši problem, je bedasto. Sploh glede na to da so dobili pritožbo in so je predvidevam da dolžni upoštevati. Če je ne, v čem je sploh smisel da imaš take zakone?

Primerjava z boksarji pa, kot po navadi, popolnoma zgrešena. Pa še implicira, da dokler konkurenca še životari, da nima smisla skrbeti za izvajanje zakonov, kar je prav tako bolno. Ampak pričakovano, glede na to da jo izusti bolnik... :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

antonija ::

@CrniE: Sej M$ju ni noben ukazal naj ukine bundlanje IEja z OSom, Dali so mu izbiro. In M$ je izbral. Za to izbiro je kriv samo M$, ne EU.

Pa obstaja razlika med "agresivno politiko" in pa krsenjem zakonov.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

pecorin ::

ja niso enaki pogoji,ampak tudi jaz ne morem iti n a dvigovanje uteži težkokateornikov z nsvojimi 70kilami. je pa še vedno konkurenca v tem segmentu.


heh spet bedne primerjave, ampak naj bo...
ms je postal svetovni prvak v dvigovanju, zdaj pa vsakemu, ki zacne trenirati in nekaj obeta, onemogoci trening pa za vsak slucaj polomi roke.

nekikr ::

Aja? Nisem vedel... Kako točno ti onemogoči namestitev Opere? Firefoxa? Chroma?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internet Explorer je mrtev, naj živi Spartan (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5125647 (19008) šernk
»

Evropska komisija bo začela postopek zoper Microsoft (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8818781 (16445) thramos
»

Oracle umika brezplačni ODF vtičnik za MS Office (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
7215735 (13214) noraguta
»

Opera dreza Microsoft zaradi zastarelega brskalnika (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
1069083 (7903) darkolord
»

Nič več Internet Explorerja za MacOS

Oddelek: Novice / Brskalniki
102404 (2404) Road Runner

Več podobnih tem