» »

Iranske volitve 2009

Iranske volitve 2009

««
5 / 13
»»

Mipe ::

Menim, da so te točke preveč. Oblast se ne bo dala, sploh ne veliki Ajatola Khamenei. Skrbi me, ker se bodo danes zbrali Ahmadinejadovi privrženci (beri: milica v civilu), ki se bodo zbrali na istem kraju kot protestniki in poskušali izzvati nasilje. Če se bodo spopadli, bo Khamenei razglasil obsedno stanje, kar pomeni, da bo lahko vojaško ukrepal. Upajmo, da se bo teh milijon protestnikov vzdržalo.

Kakorkoli že, tu so super fotografije.

leinad ::

Saj tule ne igra Ajatola zgolj proti množicam ampak predvsem proti Rafsanjani-ju(ki je povsem na Mousavijevi strani), najbogatejšem perzijcu, ki predseduje dvema zelo vplivnima organoma, izmed katerih ima en moč odstraniti Ajatolo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leinad ()

Pšenični ::

"No, če jim vse te točke ratajo, si privoščim eno karto za Iran in jim grem čestitat. Ko bi jim le uspelo."

Na letališču te bo sigurno pričakal tale tadrug mesar Masavi al kaj je že in ti čestital za prispevek k demokratičnim spremebam, mater ste smešni. A sploh veš koliko je to 30.000 ljudi. Kakšna številka je to. In takle bo vodil demokratične spremembe.

d0rK ::

Nekaj dobrih fotk. Na sliki 4 je verjetno tist avtobus s katerim so se vsi pripeljali. :P

Mipe ::

Vojska je vstopila v Teheran.

Daedalus ::

Link?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Mipe ::

Twitter. Opozarjajo, da je vojska v mestu, zato naj protestniki postavijo barikade. Ne vem, če je to res. Je pa res, da je paravojaška enota streljala na ljudi, ki so se namenili k protestu.

Nekaj pa je zagotovo: danes se spet vali zeleno morje po promenadi in trgu. Govorijo o vsaj 2 milijonih ljudi - in to je samo Mousavijeva čreda. Tam je tudi Ahmadinejadova čreda, vendar jih očitno ni toliko; v glavnem so milica v civilu.

Zaenkrat mirno protestirajo (v glavnem).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

jype ::

Novinarji morajo dobiti za vsak odhod iz pisarn posebno dovoljenje notranjega ministrstva.

jype ::

http://bit.ly/E25gN

Proti temu protestirajo, telbanc. Se ti še vedno zdi, da vse skupaj nima smisla?

Mipe ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

DeusVult ::

A sem resnično edini, ki se mu zdi sumljivo, da so vsi članki in novice, navedeni do sedaj, iz pristranskih virov oziroma (baje) direktne izpovedi "prič", ki bi jih na twitter lahko lepil prav vsak človek z dostopom do interneta? Če bi šlo za dejanski upor/revolucijo, kot jo oznanjajo naši internetni komunisti, bi vsi zahodni mediji poročali zgolj in samo o tem.
http://www.rtvslo.si/blog/deusvult
Iz 26:2 "Naj vstopi zaslužen Narod, Narod, ki varuje Vero."

Daedalus ::

Si očitno eden izmed tistih, ki ne znajo uporabljat gugla, bi bil moj odgovor.

Kliknit znaš?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

jype ::

DeusVult> Če bi šlo za dejanski upor/revolucijo, kot jo oznanjajo naši internetni komunisti, bi vsi zahodni mediji poročali zgolj in samo o tem.

Misliš?

Jaz pa nisem tako prepričan, da bi. No, kljub temu vseeno vsi zahodni mediji poročajo o tem, poleg vseh drugih reči - ampak to je še vedno prvi headline pri večini svetovnih medijev.

Ziga Dolhar ::

https://dolhar.si/

Ziga Dolhar ::

https://dolhar.si/

Pšenični ::

"Proti temu protestirajo, telbanc. Se ti še vedno zdi, da vse skupaj nima smisla?"

Vedno bolj, saj se ve kaj je cilj. Destabilizirati Iran in se polastiti njegovih virov. Samo se bojim da to ne bo šlo kr tako. Zbrali se bojo še pristaši Ahmeda in bo začel pokat. V islamski republiki govoriti o demokraciji, no ne vem, meni se zdi vse skupaj brez pravega smisla. Pač podpirate krvnika ki je dal pobit 30.000 ljudi, kdo mu bo preprečil, da jih ne bo potem ko bo prišel na oblast dal pobiti še enkrat. Bi rekel da smo ljudje precej naivni, samo poglejte Slovenijo. L. 1989 se je govorilo da bomo druga Švica, pa kaj imamo danes od tega, da smo samostojni. 40 milijard pufa, ki ga bo plačal kdo?. Pod krinko privatizacije so nekateri dobesedno spravili državo na kant, govori se o zlomu javnih finac. Tudi v našem primeru je šlo za isto, neke sanje, ki jih danes uživa pešcica priviligiranih. Raja pa dela za 500 evrov, heh, slovenske ovce. In zdej bi imeli demokracijo v Iranu, pa nobenega ne moti dejstvo da morda volitve niso bile neregularne, da so bile vsaj za silo regularne. Si predstavlate da bi Ahmed dobil tehle 35%, pa bi potem rovaril po ulicah, da je treba volitve ponovit. Takrat bi vsi, ki ste danes penasti od demokracije, zahevali najmajn posredovanje Nato pakta. Torej hipotetično je torej Za take ovce demokracija samo, če zmaga njihov kandidat, če nasproten potem so dovoljene vse vrste revolucij, oranžne, zelena, pa še kakšna. Torej bi lahko rekel, da je demokracija danes vedno bolj podobna komunizmu, z vidika gorečnosti, z vidika vsiljevanja in priviligiranosti.

oldguy ::

Če bi šlo za dejanski upor/revolucijo, kot jo oznanjajo naši internetni komunisti, bi vsi zahodni mediji poročali zgolj in samo o tem.


Dej no, a lahko? A si lahko tako neumen, da povsod vidiš komuniste? V vsaki temi, za vsakim vogalom, rdeče? Mater, eni tule imate očitno toliko oprane možgane, da še Jongov Kim ne bi verjel, da je kaj takšnega možno. Pa sem mislil, da sem tule gor srečal že vse...

Ajde, novica zate: piše se leto gospodovo 2009 in komunizma pri nas ni več že (pazi tole) 18 let. Sicer vem, da si najbrž presenečen, a komunizem kot družbeni sistem ima bore malo opraviti z mulami v Iranu. Prav tako z zahodnimi cajtungi (ki bi jih, mimogrede, lahko sem ter tja prebral).

Namig:
http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/...
http://edition.cnn.com/2009/WORLD/meast...
http://www.nytimes.com/2009/06/17/world...
http://www.reuters.com/article/newsOne/...
http://www.channelnewsasia.com/stories/...
Eto, pa še, če ti angleščina ne gre:http://www.delo.si/clanek/82764

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

oldguy ::

Vedno bolj, saj se ve kaj je cilj. Destabilizirati Iran in se polastiti njegovih virov. Samo se bojim da to ne bo šlo kr tako. Zbrali se bojo še pristaši Ahmeda in bo začel pokat. V islamski republiki govoriti o demokraciji, no ne vem, meni se zdi vse skupaj brez pravega smisla. Pač podpirate krvnika ki je dal pobit 30.000 ljudi, kdo mu bo preprečil, da jih ne bo potem ko bo prišel na oblast dal pobiti še enkrat. Bi rekel da smo ljudje precej naivni, samo poglejte Slovenijo. L. 1989 se je govorilo da bomo druga Švica, pa kaj imamo danes od tega, da smo samostojni. 40 milijard pufa, ki ga bo plačal kdo?. Pod krinko privatizacije so nekateri dobesedno spravili državo na kant, govori se o zlomu javnih finac. Tudi v našem primeru je šlo za isto, neke sanje, ki jih danes uživa pešcica priviligiranih. Raja pa dela za 500 evrov, heh, slovenske ovce. In zdej bi imeli demokracijo v Iranu, pa nobenega ne moti dejstvo da morda volitve niso bile neregularne, da so bile vsaj za silo regularne. Si predstavlate da bi Ahmed dobil tehle 35%, pa bi potem rovaril po ulicah, da je treba volitve ponovit. Takrat bi vsi, ki ste danes penasti od demokracije, zahevali najmajn posredovanje Nato pakta. Torej hipotetično je torej Za take ovce demokracija samo, če zmaga njihov kandidat, če nasproten potem so dovoljene vse vrste revolucij, oranžne, zelena, pa še kakšna. Torej bi lahko rekel, da je demokracija danes vedno bolj podobna komunizmu, z vidika gorečnosti, z vidika vsiljevanja in priviligiranosti.


E, telbanc, jaz pa mislim, da tule Obamovi stojijo malo bolj ob strani. Imajo dosti svojega sranja za spucat, pa še ni jim najbolj jasno, kaj sploh narest. Musavi namreč ne bi bil nič bolj prizanesljiv do Amerike, kot je Ahmadinedžad. Bolj pomembno tule je to, da se da oblasti vedeti, da si ne morejo (več) privoščit kakršnegakoli sranja. Sicer imaš morda prav in bo po temle represija doli še bolj očitna, a kolikor poznam Iran, se mi zdi, da so na pragu sprememb. Obetajo se namreč že dlje časa, ljudje doli že dolgo govorijo, da hočejo spremembe, a čas še ni bil pravi. Več represije v takih razmerah pomeni le hitrejši razpad režima. Iranci so namreč precej enoten narod, deli in vladaj za razliko od Iraka tu ne deluje.

Precej pa si, priznam, želim tudi, da bi mule končno doletela šahova usoda. Da se jim zgodi ljudstvo. Pa čeprav je oni drugi morda tudi klavec. Vojne z Irakom namreč ne bo mogel več uporabiti za izgovor. Kot sem rekel, pa poznam tudi ljudi od doli, in jim iz srca želim boljše razmere.

Edit: Ahmade...Ahmadi...typo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

kmetek ::

http://bit.ly/E25gN

Proti temu protestirajo, telbanc. Se ti še vedno zdi, da vse skupaj nima smisla?


lol kar tepejo te, v lisicah te tepejo, potem pa še v zaporu mučenje.

oldguy ::

Bi rekel da smo ljudje precej naivni, samo poglejte Slovenijo. L. 1989 se je govorilo da bomo druga Švica, pa kaj imamo danes od tega, da smo samostojni. 40 milijard pufa, ki ga bo plačal kdo?. Pod krinko privatizacije so nekateri dobesedno spravili državo na kant, govori se o zlomu javnih finac. Tudi v našem primeru je šlo za isto, neke sanje, ki jih danes uživa pešcica priviligiranih. Raja pa dela za 500 evrov, heh, slovenske ovce.


Bom rekel še eno na tole: seveda nimamo vse zrihtano, strinjam se tudi, da naši oblastniki (predprejšnji, prejšnji in trenutni) niso vredni pol kozarca mrzle vode. Puf bi bil tudi lahko manjši, a tkole imamo. Fajn bi bilo tudi, da bi bili malo bolj voljni it na ulice, ker bi tako mogoče kdaj kdo celo odgovarjal za kaj, ampak nismo, kaj češ. Vseeno pa je danes položaj neskončno boljši, kot pa na koncu 80-ih. Če si pa resnično nasedal pravljicam o podalpski Švici in 5000 dojčenmarken plače za vsakogar, si pa ovca, vredna natančno 500€ in niti centa več. Sorry, ampak kdor hoče, namreč danes ima. Snažilke pa tudi v Švici strižejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

Pšenični ::

"
Bom rekel še eno na tole: seveda nimamo vse zrihtano, strinjam se tudi, da naši oblastniki (predprejšnji, prejšnji in trenutni) niso vredni pol kozarca mrzle vode. Puf bi bil tudi lahko manjši, a tkole imamo"

No, bomo videli kaj boš povedal čez pol leta. Kdor hoče danes ima, Zares ima. Prav zares.

oldguy ::

Ne skrbi zame. Jaz bom zase že poskrbel, pa če naredijo argentinski ali hrvaški puf, I don't care. Dokler imam možnost delati po vsej Evropi, že ne. Sicer pa to ni stvar te debate. Nazaj na Iran...

Mipe ::

Extraordinary scenes: Robert Fisk in Iran

Neverjeten preobrat!

Pa še to:

There are very interesting things that are taking place right now. Some of my sources in Iran have told me that Ayatollah Rafsanjani, who is the head of the Assembly of Experts -- the eighty-six member clerical body that decides who will be the next Supreme Leader, and is, by the way, the only group that is empowered to remove the Supreme Leader from power -- that they have issued an emergency meeting in Qom.


Now, Anderson, I have to tell you, there's only one reason for the Assembly of Experts to meet at this point, and that is to actually talk about what to do about Khamenei. So, this is what I'm saying, is that we're talking about the very legitimacy, the very foundation of the Islamic Republic is up in the air right now. It's hard to say what this is going to go.

Vir

To pomeni, da Khameneiju grozi odstavitev, če ne bo ukrepal. Vprašanje je le, kako bo ukrepal. Pod palcem ima več milijonglavo milico.

Ni dvoma, da vsi na Slo-techu poznamo The Pirate Bay. No, kliknite povezavo - preimenovali so se v The Persian Bay in pozelenili logotip!

Nekaj malega o Iranski propagandi: slika provladnega (Ahmedinejadovega) shoda je shopana v vladnih medijih!
 Slika provladnega shoda v Iranskem časniku

Slika provladnega shoda v Iranskem časniku

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

jype ::

Še en dan protestov. Spet ista količina ljudi kot v preteklih dnevih. Iranski parlament je imel sejo, na kateri so poslanci obsodili nasilje nad protestniki. Policija in vojska sta se v nekaj dokumentiranih primerih spravila nad Ahmadinedžadovo milico.

Kdo bi si mislil, da je lahko islamska republika tako civilizirana.

Danski časopis "politika" poroča o pismu, ki naj bi ga notranje ministrstvo poslalo Al Hameneju:

http://translate.google.com/translate?j...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

jype ::

Zakaj Obama čaka (in druge zanimivosti):

http://news.bbc.co.uk/2/hi/programmes/w...

Karaya 52 ::

Studio ob 17tih, tema: volitve v Iranu.

Mipe ::

Tisti, ki trdite, da je Ahmadinejad zmagal zavoljo podeželskih glasov... Berite to:
http://andrewsullivan.theatlantic.com/t...

In še to:
 Jasen dokaz prirejenih glasov

Jasen dokaz prirejenih glasov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

jype ::

http://www.ireport.com/docs/DOC-272544

Če je genuine... Svašta.

hanibal ::

Bog ve če je kaj resnice v tem:
http://www.chartingstocks.net/2009/06/p...

Se opravičujem, če je kdo že prej dal link, sem spregledal.
Axis of Evil - M$, SCO, RIAA, MPAA

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hanibal ()

jype ::

chartingstocks.net> All tweets in English

Nope - jih je pa večina, ja.

Odin ::

Bog ve če je kaj resnice v tem:


Sicer je res, da je tezko preverit verodostojnost teh twitter 'novinarjev' in se tezje preverit verodostojnost njihovih virov, se mi zdi skoraj nemogoce, da bi za tem stal Izrael. Nonstop se drkajo glede teh proxijev in porocajo neverjetno natancno.
Zakaj so v anglescini? Zato ker celi svet govori anglesko in zgleda da hocejo sporocit svetu kaj se dogaja v Iranu. Med drugimi Twitter tudi na podpira farscine.

Me pa ne bi niti najmanj presenetilo, da te teorije zarot pridejo na plodna tla. Celo na slo-techu imas osebke (recimo telbanc), ki vidi 'zunanje vplive' v Iranu in bi clovek skoraj rekel, da vidi Ahmadinejada kot kaksnega nedolznega partizana, ki se bori proti gnili kapitalisticni Ameriki in fasisticnemu Iranu. Podobno kot je bil Tito.

Kakorkoli ze, v vsakem primeru navijam za Irance, ki hocejo dol vsaj Ahmadija, ce ne celo mule in spremenit Iran v normalno demokraticno drzavo, ki spostuje clovekove pravice. Pa ce je ljudem se tako zal za Ahmadinejada.

Tear_DR0P ::

a se sam men zdi al je zadeva povsem preprosta - naj nekdo instantno izpljune volilne lističe in jih preštejejo - al pa ponovijo volitve - sej če je vse kul, dovoliš mednarodne opazovalce na volišča in se vidi na čem si - al si jaz kaj narobe predstavljam?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Zeberdee ::

Če bi jaz prirejal rezultate bi kaj hitro priredil še uničenje glasovnic.

Ziga Dolhar ::

Mnogo si narobe predstavljas :-).

1. Ponovno stetje pomeni odstop od maksime nezmotljivosti papeza. Pardon, ajatol :-).

2. Govorilo se je o takojsnjem zazigu volilnih listicev.

3. Mednarodni opazovalci v Iranu niso prevec zazeljeni (zgodovinska izkusnja). V zarukani drzavi pomeni tudi priznanje dolocene suverenosti tujih subjektov, spodkopava suverenost lastnega uradnistva in zaupanja v nadsvetost Sveta Varuhov, ce ne ze kar v religijo samo. (Pac odvisno koliko fanatisticno argumentiranje zamegli um.)

4. S ponovnim stetjem se lahko ugotovi le neskladje med objavo in dejanskim stevilom listicev - ne pa tudi neskladje med 'listici' in 'dejansko voljo', kakrsna je bila izrazena, ALI bi bila izrazena, ce ne bi bilo krsitev volilnega reda (torej podtikanje falsifikatov, predcasno zapiranje volisc, odrekanje volilne pravice...).
https://dolhar.si/

Daedalus ::


1. Ponovno stetje pomeni odstop od maksime nezmotljivosti papeza. Pardon, ajatol :-).


To je največji problem. V tem primeru bi na lepem postala vprašljiva "ustavnost", oziroma temelji islamske ureditve države.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Odin ::

Ahmadinejad Rally Photoshopped to Appear Larger: Link

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Odin ()

Pšenični ::

volitve so ble izid je znan kje je sploh problem?

Ziga Dolhar ::

Ti si se bolj zatiskas uci kot debunkerji v 911/WTC temi ....
https://dolhar.si/

Daedalus ::

@telbanc
A se ti hecaš, al si dejansko rahlo neumen?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

Pšenični ::

"A se ti hecaš, al si dejansko rahlo neumen?"

Ne vem kaj naj napišem na ta neargumentiran post. Ne vem zakaj bi bil neumen,če sem vam lepo povedal, da tole nikamor ne pelje. tale revolucija al kako že pravite. Tega sranja bo konc v parih dneh, zdej je to že jasno vsakemu otroku, razen par navijaškim zagrizencem tukaj še ne.....Zgubljate čas in energijo brez veze. Pač zaenkrat še ne bo Ameriške demokracije v Iranu , hudo. Se bo treba kar sprijaznit.

Daedalus ::

Jap. Hud primer 9/11 moonhoaxer sindroma, ni kaj. Vzemi en aspirin, pa preleži. Mogoče bo pomagalo.

In the other news - zakaj bi bilo dobro, da (nekateri) Ameri nehajo gobezdati.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Mipe ::

Ma, ti ljudje gobezdajo, ker se radi slišijo, poleg tega pa jim pozornost prija. Kot telbanc.

Odin ::

Zgubljate čas in energijo brez veze.


Pa ti si pravi humanist! Celo za njihov cas in energijo te skrbi!

telbanc (tri dni nazaj)
Jaz bi jih namlatu ko osle.

Idi v Iran pa jim pomagaj, varuhom islamske revolucije! Pa ne mi zamerit, ce navijam za protestante, da te namlatijo ko prasca!

//edit: njih -> protestante

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Odin ()

Pšenični ::

"telbanc (tri dni nazaj)"

"Jaz bi jih namlatu ko osle."

Zate velja isto, tukaj ščuvaš na revolucijo(heh,lepo varno iz naslonjača,...), izvoli v Iran, kjer te bodo "lepo sprejeli", na majco si napiši "where is my .... " Seveda mora biti zelena. Najbolje zate in za nas bo da boš tam na licu mesta.... Poročaj...Za vsak slučaj še napiši oporoko, nikoli ne veš, kaj bo če te dobijo v roke "kakšni varuhi revolucije".

Namlatil jih pa bojo vsakem primeru, zato pohiti, ker se obračun bliža.

Zgodovina sprememb…

Pšenični ::

"Ma, ti ljudje gobezdajo, ker se radi slišijo, poleg tega pa jim pozornost prija. Kot telbanc. "

Jaz pa mislim, da debata bolje teče če imate "izganjalca hudiča" Upam da kakšen ve kaj to pomeni.

Odin ::

Zate velja isto

Jaz sem dokaj zadovoljen tukaj na Zahodu in clovekove pravice tudi privoscim (ne bos verjel) Irancem.
Tebi pa se trenutna Iranska oblast mocno dopade in sprasujem se kako lahko sploh vzdrsis v Sloveniji, ki ima "amerisko" demokracijo.

In konec koncev, tuja pomoc demonstrantom bi baje samo koristla Ahmadiju, medtem ko pa imajo varuhi islamske revolucije baje veliko Arabcev, ki niso iz Irana. Kaj pa ves, mogoce bi celo kaksnega Slovenca sprejeli med svoje vrste, pod pogoje da zna pendrek vrtet in ima zeljo mlatit demonstrante kot osle. Zgleda si zelo kvalificiran!

Daedalus ::

Ja, zunanje vmešavanje bi se utegnilo spremenit v "vanjski neprijatelj" sceno, ki ne bi koristila opoziciji. Pa naj bi (s čim že imajo menda tradicijo) v Iran pripeljali tud pretepače iz Libanona na pomoč. Nekaj je bilo celo govora o Palestincih, sam tist ni blo potrjeno.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Pšenični ::

"Tebi pa se trenutna Iranska oblast mocno dopade in sprasujem se kako lahko sploh vzdrsis v Sloveniji, ki ima "amerisko" demokracijo.""

Lahko bi rekel celo, da mi je "vlogi opozicije" v tej temi na nek naćin celo težje kot Irancem. Ti si recimo zelo "miselno nasilen".

Odin ::

Lahko bi rekel celo, da mi je "vlogi opozicije" v tej temi na nek naćin celo težje kot Irancem.

Ha, you wish..

Ti si recimo zelo "miselno nasilen".

Ja kaj si pricakoval, da ti bomo vsi kimali in se strinjali s tabo kako je treba Irance mlatit?
Glej, nocem bit nesramen, ampak res nimas pojmov razciscenih.
Dobronameren nasvet - premisli dvakrat preden kaj napises.

Pšenični ::

"Glej, nocem bit nesramen, ampak res nimas pojmov razciscenih.
Dobronameren nasvet - premisli dvakrat preden kaj napises."

No vidiš. Misliš da je to kar ti napišeš sveti gral. Ga pač eni ne pojejo. Poleg tega ne razumem ljudi, ki se razglašajo za demokrate, kar naj bi ti bil, po tvoje, v resnici pa meni vsiljuješ svoje mnenje. Se ti ne zdi da pretiravaš. Čar demokracije je pač, da vsi ne mislimo kot ti, npr jaz sigurno ne. Zdaj mi daješ že nasvete kako naj mislim. Torej ko bom mislil kot ti, bo to prav. Pač če jaz mislim da je ta Musavi isti drek kot oni majhen pač tako mislim. Mislim to zato, ker oba pobijata svoje nasprotnike. Mogoče ima ta tvoj, še več masla na glavi. Ta tvoja demokracija je meni ful smešna, Zeeh, zeeh,
««
5 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

VIDEO: Nasilje v Iranu še traja: 'Če bo potrebno, bomo končali negotovost v Teheranu' (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7413734 (12940) Looooooka
»

Iran v pričakovanju volitev onemogočil VPN (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
6619410 (17841) Deneb
»

Iran - naslednja tarča zahodnih imperialistov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15540012 (37255) Mipe
»

Ali bo Amerika napadla Iran do 20.3.2006??? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18514711 (707) leinad

Več podobnih tem