» »

HDMI povezava ne deluje

HDMI povezava ne deluje

magus ::

problem je sledeč ... poizkusim priklopiti Phillipsov LCD TV preko HDMIja na Laptop - Asus, proc T9300, grafična ATI HD3470, in se zadevi ne zaznata. Kabel je OK.
Naložil sem zadnje gonilnike, a tudi nič ... Prebrskal kar nekaj tujih forumov .. nobene pametne rešitve.
Vem pa da mi je stvar nekoč delovala. Kje je problem? Bi kdo vedel?

Najlepša hvala za nasvete.

magus ::

Naj še dodam da zadeva deluje tako kot more na sony vaio laptopu (grafika nvida 8600M GT)

Prav res nobienih idej?

ElviS ::

sicer nevem nastavitev pri atiju, ker imam nvidio, je pa verjetno kje možno nastavit format video signala. Sem imel tudi problem, da mi ni prijelo resolucije, pa sem nastavil video signal na 1080p60 pa dela.

lp
i'm still in the building...

mastah ::

meni ni delalo dokler nisem uporabil dvi to hdmi adapter ki sem ga dobil zraven grafe, z bilo kerim drugim ni delalo, samo z original. ali pa fn+f2 ali fn+f5 :)

magus ::

Am .. izhod je direkt HDMI, ni DVI, da se razumemo ;)

Elvis -> ma kle je smotano ker dokler ti računalnik ne zazna naprave sploh nimaš kej nastavljat .. preprosto ni monitorja, ni nastavitev ...

Hudiča, iščem te klinčeve nastavitve po celem internetu, nikjer nč najdu uporabnega ..

damjan1980 ::

si probal na kakšnem drugem hdmi priključku na tv, ali vedno na istem?

jan01 ::

Najbrž kakšni zastareli bugasti gonilniki. Zloadej najnovejše(9.5) iz uradne atijeve stran. S mobility moder "popravi", da jih lahko instaliraš

hamurabi ::

Malce se poigraj z nastavitvami resolucije. Tudi meni občasno ni zaznalo notebooka na mojem televizorju, pa sem se malo poigraval z resolucijo in z osveževanjem (Hz). Imam pa tudi Asusa z enako grafično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamurabi ()

magus ::

Gonilniki so najnovejši - 9.5 ...
Vbistvu ni problem da TV nebi zaznal prenosnika, vendar prenosnik ne zazna TVja, tako da mi niti ne pokaže opcij za resolucijo TVja ipd.

Tudi ko HDMI kabel vtaknem v računalnik, windows ne spusti prav nobenega zvoka (kot to npr naredi ko vtaknem USB v vtič). Na soniyu se sliši tisti 'dvoton'.

svecka ::

Probaj nativne resolucije 720p in 1080p, ker imel sem primer ko se na Hd ekranu ni prikazala slika pod nobenih pogojem razen z HD resolucijami...

magus ::

Hmm .. sem opazil da je diver za grafično kar še vedno 8.5, torej stara verzija ...
Sem ga odstranil ročno, in instaliral 9.5 ... pa ga ne instalira .. ne pokaže nobenih napak, le grafično kaže še vedno kot generično VGA in pa tudi CCC ne deluje.

Kaj hudiča je zdej to? Edini driver ki se ga da naložiti je tisti ki je prišel z laptopom (na CDju).

Kako tega hudiča nahecat da namesti 9.5 driver?

jan01 ::

A nisi prebral moj post?!!
1. zloadej in posnemi(a ne še uporablat!!) driver sweeper
2. uninstaliraj atijeve driverje in ponovno zaženi v safe mode
3. uporabi driver sweeper(izberi vse oa atija in počisti... ponovno zaženi
4. zloadej atijeve driverje 9.5. Zloadej še mobility modder Naredi kot piše na strani mobility modderja.. Installation step by step guide

magus ::

Hm jan, res nisem dobro prerbral očitno .. mi je ratal pol nekako naložiti ja .. skratka catalyst version je 9.5, za drivers package pa neka 8.612-090.... predvidevam da je to zdej najnovejše ... ali ni?

Skratka HDMI tudi s catalystom 9.5 še kar ne deluje ...
bi blo možno da je kej z windowsi narobe? Ker kot sem rekel, sploh ni nobenga odziva, brez tistega specifilčnega dvo-tona (kot pri vštekanju usb-ključka) recimo ...

jan01 ::

Poglej, če obstaja kak novejši bios za tvoj prenosnik...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1962579227 (18556) Dominator
»

Radeon 7850 črn zaslon

Oddelek: Strojna oprema
201189 (809) amacar
»

Power saving mode

Oddelek: Pomoč in nasveti
173243 (2892) amigo_no1
»

Računalnik zmrzne

Oddelek: Pomoč in nasveti
10976 (846) Markko1
»

Težava z Catalyst gonilniki

Oddelek: Pomoč in nasveti
131819 (1667) simnov

Več podobnih tem