» »

Power saving mode

Power saving mode

Winny ::

Zdravo

Povsod sem iskala.. tu sem tudi prebrala kar pise na to temo, ampak se zmeraj ne morem resiti problema..

Namrec, vceraj sem na hitro potegnila kabel podaljska iz elektrike, ker je bla nevihta - sredi noci. Zjutraj sem prizgala komp in ko pride do tistega crnega okna Windows, ne gre naprej.. samo pojavi se mi "power saving mode" in nic ni na monitorju. Zaj sem v safe modu + internet dostop.. Edino tako lahko prizgem racunalnik. Bi kdo vedel v cem je tezava?

jabba ::

Baterijo na matični plošči vzami ven in potem isto daj nazaj, ali pa jo kar zamenjaj z novo.
Rock`N` Roll

Winny ::

Ze vceraj sem vzela baterijo ven in jo vrnila in ni nic drugace...

Tr0n ::

Poglej v Power Options ce so se kaj spremenile nastavitve. Preveri tudi BIOS nastavitve za Power saving etc...

Lahko tudi poskusas pognat Last best configuration preko F8 menija.

5er--> ::

Power saving mode -> monitor ne dobi/ne more prikazat slike. (imo nima veze z Biosom)
Probaj jit v safe mode in poglej, če je nastavljena "normalna" resolucija.
Ti sploh pride v safe mode? (F8->Safe mode, oz poslušaj @Tr0n-a)

Winny ::

Hi

Hvala za pomoc, ampak nic ne zaleze.. Tak je.. Jaz sem zaj logirana v safe mode in je opcija, da uporabljam internet - tako tudi dostopam do foruma. Danes sem ne vem kako, prisla v windowse - kliknila sem enable VGA (sploh se mi ne sanja kaj je to).. In je bla resolucija na 640 al kolko ze je mam pa 1024.. no in me je komp vprasal, ce samodejno nastavi barve in resolucijo pa sem dala ok.. in kaj se zgodi.. nastavlja in potem se vklopi "power saving mode".. ful podobno stand byu.. Se komu sanja kaj naj? :D

Pyr0Beast ::

Možno je, da je grafična kartica odletela. .. se zgodi. Ko zvišaš ločljivost se preprosto izklopi.
Kakšno grafično pa imaš?

EDIT: Govorimo bolj slovensko
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Winny ::

Mislim, da sem odkrila napako.. Na novo sem nalozila driverje, ampak mi se zmeraj javlja to napako:

ATI Control Panel failed to initialize because no ATI driver is installed or ATI driver is not working properly. The ATI Control Panel will now exit.

Mi zna kdo pomagati?

jan01 ::

Zloadaj si atijeve gonilnike brez ccp(piše display driver only, velikost okrog 10MB). Zloadej si še ati tray tools in driver cleaner. Posnemi driver cleaner in odinstalliraj trenutne atijeve gonilnike(vse). Ponovno zaženi v safe mode(F8) in poženi driver cleaner. Počisti vse od atija in rebootaj. Šele zdaj posnemi tiste atijeve gonilnike, ki si jih zloadal(10MB, ne tiste "taveliki"). Moral boš ponovno zagnati. Posnemi ša ati tray tools, s katerim preprosto in učinkovito nastavljaš grafično.

Pyr0Beast ::

Načeloma, če gonilnikov samodejno ne zazna oz. jih ne namesti za primerno strojno opremo je s HW nekaj narobe.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Winny ::

Poskusila sem kar si predlagal.. Ce nalozim driverje, se ne prizge.. oni modri zaslon se vklopi - error.. Pa sem pac v safe modu odstranila ATi driverje pa se je normalno prizgal. Je res graficna shodila?

Hvala za pomoc!

Pyr0Beast ::

Jap, zelo vrjetno. Sem imel podoben primer nekaj tednov nazaj.
Maš to slučajno kakšen radeon 9250 ali kaj podobnega? No, če je na AGP, pa da rabiš zamenjavo in si čist po naključju iz Nm (ali pa tudi ne) ti lahko ponudim 9250vivo, popolnoma zastonj, ker mi tako ali pa drugače leži v škatli. Je bila pa 'restavrirana' zaradi podobnega vzroka. :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Winny ::

Pyr0Beast, ce se ne motim, sem ti poslala ZS.. Mam Radeon 9600. Ker jo bom mogla menjat, ma kdo idejo, kaj naj nabavim? Nekaj do max 60€, ne igram igric, vecinoma uporabljam za gledanje filmov na TVju..

Winny ::

Glede na to, da ne potrebujem neke vrhunske graficne kartice, me zanima, ce je v redu kaj takega:

GIGABYTE GF FX5200 128MB DDR TV-OUT DVI AGP

XFX GF FX 5200 128MB DDR TV-OUT DVI AGP

Club 3D ATI Radeon 9250 128MB AGP 8X VGA DVI TV

Gigabyte ATI Radeon 9250 128MB AGP 8X VGA DVI TV

AGP Nvidia Asus GeForce 6200 128MB

GF FX 6200 256MB, AGP

Kaksna je razlika med temi karticami?

Ali pa, ce kupim isto, kot jo mam - ATI RADEON 9600 PRO , AGP :D

Pyr0Beast ::

Dejansko so tele kartice po mojem mnenju glih tok, da sliko prikazujejo. Poglej za kakšno rabljeno 6600. Cene za 6600 serijo so najverjetneje nižje od vseh naštetih.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Winny ::

Ja samo kolko je varno kupovat rabljene graficne?

Pyr0Beast ::

Če maš možnost, malce poglej, kakšne so. Pri nekaterih ventilatorji zaj ... tako da niso glih v redu.
Če vzameš kakšno pasivno, ne moreš zgrešit (od gigabyta je bilo nekaj 6600 takih). Če želiš hlad, jo še malce odviješ in imaš mir.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

amigo_no1 ::

Moj problem (tema vidim da že obstaja):

monitor: lg W2252TQ ( http://www.lge.com/products/model/detai... )
grafična: ati radeon 9000 , priklopljena na DVI kabel
matična: biostar ( kt890-8237 ) ; bios je zadnja verzija

Za kaj gre: prej sem imel CRT monitor, ko sem danes priklopil lg-ja mi ko prižgem pc piše na zaslonu samo tole:
Digital
Power Saving Mode

(tako da ne vidim bios-a niti windows start menija (na crtju je to vse vidno; če trdi disk odklopim je isto, kar pomeni da OS nima veze s tem problemom).Na monitorju pa se prižge rjava lučka (pri stikalu na vklop), v winsih gori modra.



Fora pa je da potem ko pc zboota v win xp , slika JE (ni nobenih problemov z njo, monitor dela na pravi resoluciji).
V meniju monitorja ni kaj pametnega za izklopiti, mogoče nastavitev "RTC" ali "Power indicator" iz On na OFF ?

navodila:
http://www.turboupload.com/files/get/KY...

Začasno sem problem "rešil" tako da sem priklopil še analogni kabel, sedaj je slika tudi pred windowsi.. ni pa to neka pametna rešitev :'(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično ste že imeli ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19019606 (12671) Janac
»

Vrže mi iz iger

Oddelek: Pomoč in nasveti
111103 (960) Sadida
»

Težava z Catalyst gonilniki

Oddelek: Pomoč in nasveti
131763 (1611) simnov
»

Nova 9250 64bit slabša 2D slika kot je bla na gf2 MX

Oddelek: Strojna oprema
141140 (954) Veron
»

Kako inštalirati Grafično kartico Ati Radeon 9200 ???

Oddelek: Strojna oprema
241547 (1271) AngelOfDeath

Več podobnih tem