» »

Obtožbe na račun Gregorja Golobiča - 2. del

Obtožbe na račun Gregorja Golobiča - 2. del

««
8 / 8
»
»»

Karaya 52 ::

Od daril se plačajo davki. Ocenit miljonski delež Ultre SUM na par tisto evrov je dovolj, da bi se dacarji zganili. Pravzaprav so se že, mogoče bo tvoja želja kmalu uresničena in bo forum poln linkov. Do takrat bom levim piarjem še malo najedal, nikoli ne veš s kom se sestankujejo v vladnih prostorih. Še se Pahor sestankuje s Šoltesom, potem smo na točki ko je že vse možno.

Pa tudi če utajo davkov za hip odmislim, me zanima:
-Kako je možno za tri kredite zastaviti eno nepremično?
-Kako je lahko kredit zavarovan z menicami, označen za "ustrezno zavarovan"?
-Zakaj NLB ne pokaže kreditne pogodbe?
-Zakaj NLB ni izrazila dvoma oz. dala vedeti da gre za ponarejen dokument?

Zakaj Roman Jaklič (svetnik MOL) prejema elektronsko pošto na naslov ULTRE, v mestnem svetu pa potrjuje posle Ultri?

Upam da bodo odgovori tokrat vsebinski. Za besedičenje po Golobičevo nimam časa.

Utk ::

Vsebinsko ja. Dobil boš odgovor, da je NLB podjetje zase in da je to njihova odločitev komu so pod kakšnimi pogoji dajali kredite. Da so sami nastavili človeka, ki jim je dajal te kredite, seveda ni pomembno.

PaX_MaN ::

Pa tudi če utajo davkov za hip odmislim, me zanima:
-Kako je možno za tri kredite zastaviti eno nepremično?
-Kako je lahko kredit zavarovan z menicami, označen za "ustrezno zavarovan"?
-Zakaj NLB ne pokaže kreditne pogodbe?
-Zakaj NLB ni izrazila dvoma oz. dala vedeti da gre za ponarejen dokument?

Zakaj Roman Jaklič (svetnik MOL) prejema elektronsko pošto na naslov ULTRE, v mestnem svetu pa potrjuje posle Ultri?

Najprej odgovorita ti in CrniE na vprašanje: zakaj pa NE?

Cveto ::

Kakšen link bi rad? Od časopisa? Katerega? Če pobrskam po domači strani demokracije ali katerega podobnega trobila bom gotovo kaj našel, a to ni noben dokaz. Tudi če piše v Dnevniku ali delu ni dokaz. In v Financah tudi ne, pa čeprav so od vseh še najbolj nevtralne. Dokaz da je nekaj na tem je da to preiskuje davčna uprava. dokaz o tem ali je kriv ali ne pa bo ko dobo znani rezultati preiskave.

Zaenkrat so dejstva taka: Golobič je plačal par tisoč eur, sedaj pa je njegov delež vreden približno niljon eur. Koliko davka je plačal na to in kaj je Ultri naredil za ta denar?

Kar se pa izpiska zavarovanj kreditov tiče je pa jasno:veselinovič je pobrisal stolpce kjer je navedno zavarovanje 1 razreda. Tako je zlgedalo kot da krediti niso zavarovani. Na manjkajočih stolpic so bila navedena zavarovanj ki so manj kvalitetna (menice, precenjen nepremičnine itd...). Tisto kar je na dokumentu ki ga je dal ven Veselinovič torej drži, ni pa to vsa resnica.

Iz lastnih poslovnih izkušenj pa vam povem da se je v tistem času kredit iz poslovnih zavarovanj zelo težko dobilo. Da je Golobič karkoli posredoval je težko dokazljivo, je pa jasno da pravi uradniki v takih primerih že vedo kako je treba ukrepati, brez da kdo pokliče. Če ni dovolj "bister" se ga nato čez par mesecev zamenja, brez kakršnihkoli navezav na zgoraj navedene nerodnosti. In ravno zaradi takih stvari lahko filozofi pridejo do visokih položajev v firmah in do miljonskih deležev. Ime kot je GG pač odpira vrata brez potrebe za kakšnim posebnim posredovanjem ali celo izsiljevanjem.

Utk ::


Najprej odgovorita ti in CrniE na vprašanje: zakaj pa NE?

Dokler so Slovenci takšne ovce, da jih nekateri še zmeraj zagovarjajo in volijo, je to vprašanje zelo pametno. Zakaj pa ne bi goljufali, če jim nihče nič noče, še manj pa more.

MadMicka ::

Karaya52, povsem normalno je, da je lahko več kreditov zavarovanih z eno nepremičnino. Mislim, lahko poveš, zakaj misliš, da ne?

Danes sicer banke pazijo, da zastavljena nepremičnina presega vrednost vseh kreditov za cca. 30%, prej pa je zadostovalo, da je vrednost nepremičnine "krila" vrednost kreditov.

Sicer pa so pretekla leta banke dale precej slabih kreditov. To so bili še tisti časi, ko je bilo denarja preveč. Danes pa je repogramiranje dolgov povsem običajna praksa (no, ta praksa je bila vedno običajna).

Cveto ::

Zakaj pa potem Šrot in Bavčar nista dobila reprogramirano, hehe...

PaX_MaN ::

Zakaj pa potem Šrot in Bavčar nista dobila reprogramirano, hehe...

Bavčar je imel čas do 30.3.2009 se za zmenit z 19 bankami, Šrotu pa so podaljšali kratkoročne vsaj enkrat...

Kakšen link bi rad? Od časopisa? Katerega? Če pobrskam po domači strani demokracije ali katerega podobnega trobila bom gotovo kaj našel, a to ni noben dokaz. Tudi če piše v Dnevniku ali delu ni dokaz. In v Financah tudi ne, pa čeprav so od vseh še najbolj nevtralne. Dokaz da je nekaj na tem je da to preiskuje davčna uprava. dokaz o tem ali je kriv ali ne pa bo ko dobo znani rezultati preiskave.

Link na sodišče ali pa na DURS, da.

Utk ::

DURS ga preiskuje ja, o tem je blo dosti novic, čez sodišče pa ne bo nikoli prišlo. Razen, če se ga bojo hoteli rešit tisti, ki so nad njim.

PaX_MaN ::

DURS ga preiskuje ja, o tem je blo dosti novic,[...]

A ne za goljufijo.

Matako ::

Tole "kritje kreditov" mi je itak ena dokaj umetniška kategorija.
Na prvi pogled se sliši vse logično in razumno ampak potem malo začneš razmišljati... kaj sploh krije? Glavnico? Odplačilo dolga? Komu potem sploh dajati kredit, ker večinoma prejemnik kredita normalno NIMA sredstev za plačilo ne enega ne drugega - saj zato je pa jemal kredit ne?

In kje je pri 100% kritih kreditih sploh tveganje posojilodajalca, ki je nekako zvezda stalnica kreditnih poslov? Običajno fizične osebe prejemajo kredite glede na finančno sposobnost (recimo banka oceni, da zaslužijo dovolj, da niso tako tveganje)

In še: kritje kredita z nepremičnino torej NI enako hipoteka. Ok, v čem je potem sploh trik? Je na Ultrinih neprimičninah hipoteka ali ne in zakaj ne?

To so čisto resna vprašanje, ker ne vem - ne provokacija.
/\/\.K.

Pšenični ::

"Jaz sem na strani tistih, ki ne grejo takoj tulit "aufbiks, sej se ja ve, da je ta pa ta lopov". Je razlog, da sodišča obstajajo in se ne izvaja "pravice" na podlagi večinskega mnenja javnosti."

Ti si na strani, tistih, ki zahtevajo link z obremenilnimi dokazi za GG. Nič več in nič manj. Mater si skromen ali se pa delaš norca. Si norda zaposlen v državni upravi?

TESKAn ::

Če lahko minister kliče na faks in rihta doktorat in nima nobenih posledic, potem res ne vem zakaj ne bi tega počeli še ostali.

Ali pa ko recimo Tufek (Adria) pokliče svojo prijateljico Simono Dimic (kabinet predsednika vlade) ki nato uredi da se na "prijateljskem klepetu" v kabinetu predsednika vlade morata "prostovoljno" oglasiti direktor Petrola in Aerodroma Ljubljana ki jima je nato namignjeno da bi bilo "dobro" če bi Adrii odpisala neke dolgove (sicer v zameno za delež ki pa ga omenjena nočeta niti ne potrebujeta). Ja, tako se dela posel, z "prijateljskimi nasveti" pravih ljudi. Kaj se zgodi če ne poslušaš je pravkar izkusil Erjavec, pred tem veselinovič in še kdo.

BTW, Tufek (ga poznam že 20 let) je bil eden od mnogih analitikov dokler ga ni mama pripeljala na SD (viden je bil recimo v volilnem štabu ko je bila izvoljena Danica Simšič in še na raznih podobnih zadevah kasneje). Sledila je impresivna kariera, ključno pa je bilo očiton gledanje vstran v pravem trenutku (podpisal je recimo pogodbo o prodaji merkatorja dogovorjeno na tistem zloglasnem sestanku pri Janši, a ne ve kaj v pogodbi piše?)


No ja, IMO lahko enako trdimo za marsikaterega republikanca/demokrata v ZDA. Dokler je bil kr'en, ni bil nič. Potem pa je prišel v pravo stranko, spoznal prave ljudi in sedaj sedi v upravi in vleče $$$.

Ti si na strani, tistih, ki zahtevajo link z obremenilnimi dokazi za GG. Nič več in nič manj. Mater si skromen ali se pa delaš norca. Si norda zaposlen v državni upravi?

Govoriš, kot da je kaj narobe s tem, da zahtevaš dokaze, preden vržeš človeka v čuzo. Na, pa sem že mislil, da smo prišli kaj naprej od izvensodnih pobojev, pa vidim, da se je spremenila samo končna kazen...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Utk ::

Jaz ne vem zakaj potem tolk besed o patriji, če pa nismo videli še nobenga dokaza, o stvari, ki ni dokazana pred sodiščem, pa se ne sme govorit. Ali je to samo v primerih ko dovoli centralni komite?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Thomas ::

Ali je to samo v primerih ko dovoli centralni komite?


Ni treba da dovoli CK. Podrejeni uganejo sami, kaj CK želi in se temu primerno obnašajo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Cveto ::

Teskan, glede tega se pa čisto strinjam in štejem tufku v plus da je vsaj sposoben in ni zavozil vsega. Problem nastane ko pride gor kak idiot kot je bil recimo Kryžanovski in naredi zgubo v firmi kjer je to zelo težko.

TESKAn ::

Ali je to samo v primerih ko dovoli centralni komite?


Ni treba da dovoli CK. Podrejeni uganejo sami, kaj CK želi in se temu primerno obnašajo.


Jep, titi komunisti. Še rečt jim ni treba nič, dovolj je, da pomislijo in se zgodi.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Thomas ::

Nobene mistike. Preprost refleks.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

donfilipo ::

Staro vritolezništvo in suženjski refleks ni izzum CK Partije. Je precej starejša reč:) Poleg vpognjenosti hrbta, ne gre spregledati tudi skrito iztegnjeni prst 'screw you', kadar gre za posebne osebne interesse, ki jih cesar racionalno spregleda:D Komunisti samo izkoriščajo lastnosti usmerjenega teološkega kolektivizma, malo bolj od recimo samozvanih racionalistov in objektivistov 'satanistične' šole ayn rand recimo:) Pa so tudi tam nemaloštevilni trpini darovali svoj čas in nenazadnje tudi kri za ideale, ki spet na koncu pridejo prav ravno kaki partiji, a zaenkrat še zdaleč ne svobodnemu kreativcu8-) Razen kot seveda mehanizem enak religiji...ali vsaj zelo podoben:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Pšenični ::

"Govoriš, kot da je kaj narobe s tem, da zahtevaš dokaze, preden vržeš človeka v čuzo. Na, pa sem že mislil, da smo prišli kaj naprej od izvensodnih pobojev, pa vidim, da se je spremenila samo končna kazen.."

Mogoče bi rad dokaze zato, da bi potem zadeva padla na sodišču zaradi "procesne napake". Ja, heh, tisti z vaše strani so bili vedno zelo zviti.

Sicer pa tako ali tako dokaze za nečedne posle ne talajo po googlu.

http://www.finance.si/269587/Slovenija-...

Še tole prilagam, tale punca me kar intelektualno vznemirja, tako dobro prikazuje situacijo pri nas.....

Zgodovina sprememb…

TESKAn ::

Ja, heh, tisti z vaše strani so bili vedno zelo zviti.

Heh, "naše" strani. Vidim, da nekateri še vedno niste prišli čez delitev na "naše" in "vaše". Nič čudnega, da je država tam, kjer je.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

JanezekNovak ::

Zakaj mam en čudni občutek, da bomo kmalu videli temo na Slo-techu, Obtožbe na račun Gregorja Golobiča 3. del?
http://www.euroairsoft.com/

Daedalus ::

Mogoče bi rad dokaze zato, da bi potem zadeva padla na sodišču zaradi "procesne napake". Ja, heh, tisti z vaše strani so bili vedno zelo zviti.


Ti pa olitno ne rabiš dokazov, samo vislice. Si res pravi telbanc, ni kej. Sicer pa newsflash - "naši", "vaši" in "njihovi" so vsi isti kurci. Razlika je samo v fasadi (beri ideologiji), princip delovanja pa je praktično isti. Jap, enega bogega malo večjega sela ne znajo organizirati in voditi, to je žalostna realnost naše "elite."

Kar se pa Golobiča tiče, je pa političen mrtvak. Še eno neumnost zine, pa ga bo lastna stranka odrezala. Posebne škode pa seveda ne bo, če ne more držat rok stran od posode s piškoti, naj kr gre. Skupaj z vsemi ostalimi podobnimi.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Pšenični ::

"Heh, "naše" strani. Vidim, da nekateri še vedno niste prišli čez delitev na "naše" in "vaše". Nič čudnega, da je država tam, kjer je."

JAz ne hodim na volitve, pozicioniral sem z nevtralne pozicije. Ker zame so tako vaši kot tudi tisti drugi eni in isti lopovi. Zato je tud vse v ku....

"Ti pa olitno ne rabiš dokazov, samo vislice. Si res pravi telbanc, ni kej."

To lahko komot razlagaš na kakšni gasilski veselici. Heh, mi pa pravna država. Alo. Mislim a si butalc?

Daedalus ::

Ja, res ne štekaš. Daj povej, koga bi prvega obesil?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Pšenični ::

"Ja, res ne štekaš. Daj povej, koga bi prvega obesil?"

Sem striktno proti nasilju, to je menda že jasno. To zmeraj rad poudarim. vidim pa, da tud ti ne kapiraš kaj ti jaz hočem povedat. Če bi nekoliko ugibal, bi lahko morda celo trdil, da sva na različni valovni dolžini. Je pa zadeva taka, da čim en tle na forumu omeni Golobiča in njegove prigode maš polna usta zakonov in se vprašam zakaj. Pač sklicevanje na zakonodajo v državi kjer prej zaprejo kurjega tatu, kot kakšnega kriminalca in če to povežemo s številom obsojenih za gospodarski kriminal v Sloveniji v zadnjih 20 letih, heh, potem ni čudno da imajo nekateri naše zakone tako "radi".

Problem je le v tem, da če bo šlo tako naprej se zna folku strgat. In taki ko si ti, se bodo vehementno spraševali, lej kva je tem ovcam?.

Daedalus ::

Je pa zadeva taka, da čim en tle na forumu omeni Golobiča in njegove prigode maš polna usta zakonov in se vprašam zakaj.


Res ne štekaš. Jaz sem vedno proti pavšalnemu obtoževanju in "ljudski modrosti", ko se pride do takileh zadev. Če hočemo kadarkoli živeti v pravni državi, je treba tak standard zahtevat vedno in povsod. Odstopanje od tega te tišči samo dlje in globlje v drek. Prosim pa za kake linke, ki bojo dokazovali, kako da branim Golobiča. Boli me qurac za njega, kot za vso ostali šoder na oblasti, ne morem pa pristajat na "ljudske sodbe inu obsodbe". Če se hočeš izogniti anarhiji, je treba meti delujoč pravni framework. In to ne dosežeš tako, da ob prvi anonimki postaviš vislice/giljotino/skličeš strelski vod. Bo to šlo dojet?

Problem je le v tem, da če bo šlo tako naprej se zna folku strgat. In taki ko si ti, se bodo vehementno spraševali, lej kva je tem ovcam?.


Ne. Meni je čisto jasno, zakaj se ovcam trga. Ker tale država ne omogoča normalnega življenja. In ker oblast že na glas tuli, da so najbolj važne njihove igrice v peskovniku in ne kvaliteta življenja ljudi.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

donfilipo ::

Priznam da mi ni čisto jasno, kja za hudiča daje Golubiču pomembnost stopnje nezamenljivosti:) Možakar ni neki veliki satanski grešnik. Morda je celo res velika ljudina, ki je soočen s politiko in realnostjo bil prisiljen obmolkniti filozofa v sebi:)

Zako spet pozivam racionalne analitike, da brez navijaške sprege, ki zagotavlja obilo pirovskih flaš, pojasnijo zakaj se zdi Golubič nezamenljiv, ko je vednarle jasno, da je kot poslovnež in politik v isti osebi, vsaj simbolično segel v boj sam s sabo:) in to načeloma brez neke res odmevne politične akcije pomeni dejansko politično smrt. Da ne govorim, da se bodo verjetno tudi vsi sposobni podjetniki politikov, pri zaposlovanju začeli izogibati, ko bo končno začela delovati sanitarna sprega čiščenja mafijskih poslovnih povezav tako dobro, da bo že izgled na to dovolj za poslovni riziko8-) V politiki, ki je odvisna od preproste ljudske sodbe dajanja glasu, je tako ali tako oplel. Edino kar ga lahko reši so 'nova postignuča' in zastaralni rok ljudske sodbe:)

Ali pač res obstaja Machiavelska veščina politikovanja, ki je toliko prezentna (četudi odurna:), da brez nje ne more nobena, še tako poštena politična opcija?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Okapi ::

Mogoče pa bi se veljalo otresti zablode, da bi morali biti politiki nekakšni altruistični brezmadežni nadljudje, ki se s politiko ukvarjajo iz nekakšnih idealistično človekoljubnih vzgibov.

O.

donfilipo ::

Ne bi ravno rekel da je večina v tej zablodi zakopana, problem so le drago orožje in težka odstopnost...sicer bi jih že streljali;((
No resno rečeno..obstajata dva nivoja dojemanja politika. Eno je, da vemo, da so navadni zemljani, drugo da jih volimo zato, ker naj bi vsaj funckionirali, kot boljši ljudje. Ko jih 'odvolimo' to ni nek dejanski atentat. Zgolj simbolična nezaupnica. Je pa res, da sprega opozicije in medijev včasih zlahka z manipulacijo ruši prav vsako oblast:) In ni rečeno, da je to vedno dobro!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Cveto ::

Golobič je gonilna sila slovenske levice in človek za katerega precej ljudi meni da se je edini sposoben postaviti po robu JJ. Zato se mu marsikatera napaka odpusti in je še vedno tam kjer je. Če bi bil Matej Lahovnik pripravljen prevzeti vodstvo Zares bi bilo za marsikoga v tej stranki to olajšanje. Zaenkrat (vsaj navzven) deluje tako da Lahovnik prepošten da bi se spustil v politikanstvo ki ga zahteva vodenje stranke (to nakazuje tudi njegovo namerno izostajanje iz sestankov vodstva stranke). Ni mi pa jasno kako je GG z vso svojo politično inteligenco (ki mu je ne osporavajo niti njegovi nasprotniki) bil tako neumen da se je spustil v to zgodbo z lastništvo Ultre. Morda je mislil da ge ne bodo dobili (kar je v tako mali državi in z toliko nasprotniki malo verjetno), ali pa je vendarle želja po denarju prevladala nad razumom.

Enako mi ni jasno za Janšo in zgodbo z prodajo Dela, pa še za marsikatero situacijo.

Okapi ::

Enako mi ni jasno za Janšo in zgodbo z prodajo Dela, pa še za marsikatero situacijo.
Kaj tu ni jasno? JJ ima že ves čas fiksno idejo, da so za vse težave krivi mediji, ki jih obvladuje udbomafija, in je čisto logično, da jih je hotel prevzeti.

GG se je pa pač v neki fazi odločil, da se bo šel biznis, podobno kot recimo Bavčar, potem se je pa premislil (mogoče tudi zato, ker Ultra ni postala nek strašen svetovni igralec, kot so si nekateri na začetku obetali - da bo Moneta zamenjala Viso in Mastercard) in šel nazaj v politiko, ob tem pa precej nespretno poskušal zamolčati svoje lastniške deleže. Ali pa je celo povsem zavestno sprejel tveganje, da bodo čez čas prišli na dan. Visoka plača je recimo pokopala Arharja na volitvah in GG je upravičeno sklepal, da bi to lahko pokopalo tudi njega na volitvah. Po volitvah je pa 4 leta časa za damage control.

To z reprogramiranjem dolgov je pa itak farsa - kar naenkrat je neka povsem običajna poslovna praksa postala "kaznivo dejanje".

O.

Pšenični ::

"Golobič je gonilna sila slovenske levice in človek za katerega precej ljudi meni da se je edini sposoben postaviti po robu JJ"

Mene motita oba. V njuno poštenost in dobronamernost do Slovenije pa že močno dvomim. Da ne bomo ka naprej poslušali o boju in nazamenljivosti obeh, "že zaradi tega, ker se je samo Golobič sposoben zoperstavit Janši in ker se je samo Janša, le on, sposoben zoprestavit se Golobiču" bi bilo najbolje da se oba politično umakneta-dokler še imata čas. In ta boj oziroma nekakšno politično verzijo cenene španske nadaljevanke nadaljujeta drugje. Saj ljudje danes potrebujejo delovna mesta in ne bedarij s katerimi jih bodo "futrali". Hočem reči da je situacija resna tadva pa še zmeraj furata svoj fore že 20 let.

Mislim ta je ful odštekana, "da je Golobič gonilna sila levice in člov...... " Ko berem take začnem študirat da bi se nekam čimhitreje odseli. Mislim kakšn podn.

Cveto ::

Reprogramiranje je resda običajna praksa , je pa problem v tem da ge je bilo v zadnjem letu pri bankah težko (težje kt prej) dobiti. Preiskuje se sum da je dobila ultra zaradi prisotnosti GG pri tem (neupravičeno) prednost. Verjetno sicer ni bilo tako, a ko ima politik lastnikiški delež v družbi kiima opravka z državo (ali njenimi bankami) se sum avtomatsko pojavi. GG to ve in je tudi zato hotel lastništvo prikriti.

poweroff ::

Sicer po zakonu Golobič, ni storil nič nezakonitega. Žal pa zunaj take politike vržejo iz stranke. Pri nas je pač to politik ki ima stranko :-).

Zanimvo, ko je šlo za Erjavca smo pa poslušali, da ga ne smejo odstavit, da je bil vendar izvoljen in naj ostane.
sudo poweroff

donfilipo ::

Ena špekulacija po kmečko:

Erjavec kot zagovornik interesov upokojencev, lahko resno načne in zavre liberalne načrte samozvane leve vlade. Ta je pred novo resno nalogo. Kako kot levičarji narediti oster ovinek na desno..zmanjšati socialno državo in uvesti konkurenčno:) Žrtve bodo pač rahlo utišane in zaslepljene.

Golubič je bil marksist po šolanju:), a kot politik zlahka sprejme pragmatične rešitve, ki nam jih pač nudi zahod kot edina izbiro:) Sprejel je ameriško demokratično doktrino in povzel koncept rumeno-rdeče barve, ki ne bo v ničemer oviral liberalizma nove levice:) Je pa spreten manipulator, zato se ga boji predvsem druga polovica nagnetene sredine, to je evropska JJ-jeva smer, ki je ocenjena za bolj desno, a je razen bolj tolerantnega odnosa do RKC, pravzaprav v mnogih korakih bolj leva od etablirane levice:) Tako JJ kot GG vesta, kako se spretno lobira in pridobi na svojo stran moč kapitala. Zato GG je neprogrešljiv. JJ pa morda zna izkoristiti potencial, za malo klobaso z zeljem, sesute krščanske demokracije, in s tem ohraniti edini mem solidarnosti, ki ga od amerov pač ne bomo videli (saj jim gre socializem na živce:), in tako s pomočjo drugih trikov in memov zaveslati v praktično isto smer, kot jo pač diktira OECD, le da bodo skriti krmarji bolj švabski, kot v primeru GG, kjer so bolj z ikono osla8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

MadMicka ::

donfilipo, praviš, "....zmanjšati socialno državo in uvesti konkurenčno..." To sta pojma, ki se ne izkjučujeta. Še več. Bogata država je in konkurenčna in socialna.

Utk ::

Ja ampak najprej mora bit konkurenčna, potem je lahko bogata, in šele potem socialna. To traja nekaj časa. Pri nas je vrstni red ravno obraten. To bo pa polom.

Thomas ::

donfilipo, praviš, "....zmanjšati socialno državo in uvesti konkurenčno..." To sta pojma, ki se ne izkjučujeta. Še več. Bogata država je in konkurenčna in socialna.


Lejga Micija - ta je tud spregledal. Pa tako je bentil čez EDS. Lepo Mici, Lepo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

donfilipo ::

MadMicka>> Bogata država je in konkurenčna in socialna.

Ni nujno. Je pa zelo verjetno glede na etike preteklosti in morda celo sedanjosti:))
Kar je bolj nujno in evidentno je, da revna ali 'failed state' pa zagotovo ne more biti socialna, četudi bi to hotela.
Koliko pa se lahko etika krščanstva, in drugih idej udejani, je pa tako malo odvisno of GG-ja, da to ne bi tu:))
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Okapi ::

Kar je bolj nujno in evidentno je, da revna ali 'failed state' pa zagotovo ne more biti socialna, četudi bi to hotela.
Si prepričan?
Hezbollah is now also a major provider of social services, which operate schools, hospitals, and agricultural services for thousands of Lebanese Shiites,

Ni vse samo v denarju. Bogata država se lahko na svoje reveže požvižga, revna pa lahko poskrbi, da nihče ni lačen in brez strehe nad glavo, pa čeprav skromne.

O.

donfilipo ::

Arabski in Muslimanski svet ni cel failed:))Ne bi ravno mogli trditi, da je revščina neposredni povod za spor izraelcev in arabcev. Vzrok je res nemara v tem, da so zavezniki, zelo krščansko in zelo etično, preganjanim židom, končno poklonili polovico ozemlja. Samo ne svojega... tujega:))

Revež brez vsega, verjetno v kapitalizmu nosi enako nosilno vlogo, kot bogatun Ebeneezer Scroodge:) Že res, da jih kaj prida več od 10%, kolikor je tudi bogatunov, ne sme biti....pa vendar. Se bojim, da brez te dramske podelitve vlog, samo sporočilo predstave ne deluje8-)

Če pa bi kak država res znala poskrbeti za reveže tako, da ne bi bil nihče brez strehe nad glavo in lačen kljub sodobni hiperprodukciji, bi to nemara zahtevalo kakega skesanega kralja, v sporu s hudičem:)) Bodimo realni...velika večina jih veliko raje z njim sklene pakt.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Okapi ::

Ti si napisal, da če si reven, ne moreš biti socialen, tudi če bi hotel biti, kar ni res. Če hočeš biti socialen (kot razsvetljeni absolutist ali kot socialno čuteča družba), si lahko, ne glede na revščino ali bogastvo.

In v islamu to deluje verjetno bolje kot v večini drugih družb, ker je eden od petih stebrov islama zakat. Zakat je dolžnost vsakega muslimana, da del svojega premoženja nameni revežem in pomoči potrebnim, in da se tako zbrani denar pravično razdeli med vse pomoči potrebne. Bolj resno kot jemljejo vero, bolj socialna družba so.

O.

donfilipo ::

Okapi>> Če hočeš biti socialen (kot razsvetljeni absolutist ali kot socialno čuteča družba), si lahko, ne glede na revščino ali bogastvo

To je kar res. In osnovno sporočilo nekaterih etik religij.
Le da za liberalizem, zahodnjaško materialistično in tehnokratsko kulturo tudi približno ne velja več. Vse bolj se uveljavlja trend libertarnosti, kjer je vsak popolnoma egoistično odgovoren za svoje premoženje. No ta filozofija je bila v načelu mišljena tako, da ti zaradi nje država ne bi pobrala tretine pridelanega, vendar jo je hudič spretno izkoristil. Še vedno bodo oblastniki pri nas pobrali polovico, le kake pomoči od države, pa tudi ne velja pričakovati8-) Super ne?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Thomas ::

Mogoče mau off topic:

Zadnjič ko je Stres nastopal svojo apostolsko funkcijo, so bli vsi komunisti pri inavguracijski maši.

Zato ni čudno, da je vreme tud slabo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Mr.B ::

Thomas, vprašati se moraš, a ni cerkev ločena od države ? A niso to kao Komunisti ?, kaj potem ima tu veze RKC. In še kaj. Kakšno je moralno stanje teh osebkov, ki se hodijo pred kamero kazati ?

Priden FDV-jev bo porekel, da privatno življenje ni Javno življenje politika ali podobno , prask prask prask, kaj pa so pred leti govorili ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Pšenični ::

"Zadnjič ko je Stres nastopal svojo apostolsko funkcijo, so bli vsi komunisti pri inavguracijski maši."

Močan veter pač piha v to smer. (beri; obračajo se po vetru- vse bi naredili za oblast)

Tko vidimo, da se komunisti niso nič spremenili. Za doseganju svojih ciljev ne izbirajo sredstev, tud nekam lezejo če je treba. Sicer pa pri nas sploh ni demokracija, oziroma imamo pretežno bivše komuniste, "ki so oblečeni v rdeče in črne montlne" in imajo polne goflje demokracije in zakonov, ki se jih noben ne drži. In se kao kregajo med seboj in nam obljubljajo svetlo kao bodočnost. Tipičen primer sta dva ki sem ju že omenil.

donfilipo ::

Thomas>> Zadnjič ko je Stres nastopal svojo apostolsko funkcijo, so bli vsi komunisti pri inavguracijski maši

Moram reči da sem si posnetek ogledal in edinega komunista sem videl pribitega na križu, 'lažnemu preroku' pa sem bral misli. Ko je zakopal obraz v dlani, je mrmral: 'Ma piz.. a sem moral ravno zadnjič zatrobiti tisto 'krucifix'8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell
««
8 / 8
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gregor Golobič in doktorski študij (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
619594 (7345) Klaatu
»

Matej Lahovnik izstopil iz Zaresa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16624780 (20591) noraguta
»

Laganje politikov iz SDS? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17311960 (7945) Poldi112

Obtožbe na račun Gregorja Golobiča in Zaresa (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
58766220 (54613) Gandalfar
»

Nova vlada - strokovnost (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
30421658 (13405) mtosev

Več podobnih tem