» »

En IP dva PC

En IP dva PC

Nastja ::

Pozdravljeni

Zanima me če je možno povezati en statični IP na dva PC-ja.
Rada bi povezala preko swicha. Sem prebrala stare teme pa nisem
nič kaj pametnega našla.
Na obeh PC-jih imam win XP. Za povezavo imam ADSL 1mb ter en Swicher
z 5 porti.


Hvala za odgovor.

st0jko ::

Samo če na enega povežeš internet in ga sharaš z drugim prek mreže. Druga rešitev je pa router.
keks?

Nastja ::

O hvala za tako hitri odgovor.
Če pa sem brala v starejših temah da je to možno.

MitkoVIP ::

ali pa ce imas modem kateri omogoca moznost delovanja kot router...kateri modem imas?

Nastja ::

Od ADSL-la.

MitkoVIP ::

mislem tocen podatek modema..model?

Nastja ::

Samo malo da pogledam......

Neki Sagem

Torej če razumeme je važna vrsta modema tudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Nastja ()

MitkoVIP ::

http://itm.siol.net/doc/2009/3/sagem334... stran 29 in ga nastavis kot router in to je to :)

Nastja ::

Hvala

Nastja ::

Prosim samo če mi malo pomagaš.
Strah me je da ne bom kaj polomila.

Hlava

srus ::

Če imaš ADSL modem Sagem 3344 in statični IP naslov ti za priključitev dveh računalnikov na internet ni potrebno narediti nič drugega. Priklopiš ju žično ali brezžično na Sagem in vse dela. Telekom ti bo ustrezno nastavil modem kot ruter.

Druga zgodba je, če hočeš postaviti kakšen server (web, ftp, ssh) na katerem od računalnikov. V tem primeru moraš na ADSL modemu nastaviti ustrezno forwardiranje zunanjega prometa na ustrezen notranji računalnik.

bleh ::

Zelo preprosto je:

1. Vpiši v iskalno vrstico brskalnika 192.168.2.1
2. Vpraša te za uporabniško ime, vpišeš user kot uporabniško ime, user kot geslo
3. Si noter v nastvitvah modema, levo pod basic boš vidla Internet Access, klikni to.
4. Sedaj moraš na računalniku prekint povezavo drugače ti ne bo prijelo.
5. Vpiši pod internet access svoje uporabniško ime in geslo ki ga imaš za internet. Če piše You are now connected to the internet se je natančno to zgodilo, drugače ti piše razlog.
6. Pod basic vidiš save, klikni to in pa save, da shraniš, drugače boš vsakič ko daš modem ven iz elektrike morala isto narediti.
7. Voila, povezana si! Sedaj samo daš še oba računalnika na ETH1 in je to to. Maš pa en ETH1 vhod ob strani in drugega zadaj. Če nimaš televizije si lahko nastaviš vse porte na data in sicer tako:
8. Greš pod advanced, klikni port configuration
9. Daš vse vhode na data, klikni apply
10. pod basic, save, save

Če še zmeraj ne bo šlo, lahko kličeš na 0801000 pa ti bodo tam zrihtali, ampak bo mal čakalne vrste ker nekateri ne razumejo da so strele slaba stvar. Če pa tega nebi, pa mi pošlji ZS pa ti dam dodatna navodila.

Nastja ::

Najlepša vam hvala, bili ste mi v veliko pomoč.

Stvar res deluje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951252 (23002) simone
»

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st™3344 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15543387 (18927) imallears
»

Povezava z internetom!

Oddelek: Omrežja in internet
173274 (3094) amigo_no1
»

siol modem z routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
511275 (11162) droid
»

help pri povezavi interneta 3 pc na siol sagem 3344

Oddelek: Omrežja in internet
72495 (2403) atomc

Več podobnih tem