» »

imamo slovenci sploh kaj samospoštovanja?

imamo slovenci sploh kaj samospoštovanja?

___ ::

http://24ur.com/novice/slovenija/v-kraj...


V kraju Lokev pri Sežani je prišlo do incidenta (kot ponavadi saj so v naši vladi same reve)!! Italijanski fašisti so namreč želeli narediti shod k jami Golobica, češ da so notri posmrtni ostanki njihovih vojakov. To je seveda LAŽ in navadna PROVOKACIJA!!!!!

Krajani imajo celo dokaze da pobijanji NI BILO!!!

in kaj je naredila naša "vlada"??? Rep med noge in poskrili so se po Ljubljani..verjetno so bili takrat ko so bili italijani na naši zemlji lepo na kakšni kavici?!?vaščanom je bilo ukazano da OSTANEJO V SVOJIH HIŠAH IN ZAPREJO POLKNA?!?!?!?!?

k spomeniku v lokvi so prišli antifašisti IZ TRSTA, naših borcev pa NI BILO???SRAMOTA!!!!!!!!!


skratka na spomeniku padlih borcev zdaj plapola napis na vencu:citira: "OPROSTITE KER NISMO USPELI BRANITI SVOBODE"


to lahko rečem tudi sam...SLOVENIJA.OPROSTI KER TE NISEM SMEL BRANITI ZARADI NAŠE BEDNE VLADE!!!
tako kot bodo podarili zemljo hrvaški jo bodo tudi italijanom očitno!!


če se bo kakšen našel ki bo nasprotoval naslovu...če vam je mar če sosed hodi po vaši zelenici in na njen postavlja uto za svojega psa...zakaj vas ne moti da italijani hodijo po naših tleh in tu zidajo hiše IN IMAJO OB TEM ŠE IZREDNO UGODNA POSOJILA S STRANI SVOJE DRŽAVE?
  • spremenilo: ___ ()

Aljaz1980 ::

IN IMAJO OB TEM ŠE IZREDNO UGODNA POSOJILA S STRANI SVOJE DRŽAVE?

ne verjamem da majo cenejsa zaradi tega ker gradijo v Sloveniji?
cenejsa imajo zato, ker so cenejsa posojila v Italiji napram Sloveniji in tam si pac kot drzavljani posojilo vzamejo

mislim isto lahko naredi slovenc in gre graditi nekam drugam v EU ce seveda ima denarne zmoznosti

popravi me ce se motim

___ ::

menim da se motiš...pač več kot je italijanov na naši strani, več imajo zamejskih pravic...več kot je zamejskih pravic, večji vpliv ima italija na tem ozemlju.

tako da pride italija do našega ozemlja brez vojne...zato imajo tudi ugodne kredite...vladi je v interesu priti do naše zemlje..
če se motim me prosim popravite da nebom krive vere širil

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ___ ()

Pyr0Beast ::

Je bela cesta. Naj pustijo ljudi pri miru in jim končno enkrat razkažejo tisto jamo če si jo tako želijo ogledati.

To, da vsak prihod italianov/hrvatov/avstrijcev sprejemate kot provokacijo je pa rahlo noro.

tako da pride italija do našega ozemlja brez vojne...
So f# what ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

___ ::

pyrobeast

je noro saj so dokazi da je bilo ukazano da pobijanj ne sme biti. so tudi dokazi da teh pobijanj res ni bilo...


oni si niso prišli ogledati jame..oni so prišli sem da bi izkazali čast svojim umrlim vojakom, češ da so jih naši mučili in pobijali in vrgli ostanke v tisto jamo...

vsi pa vemo da so italijani silili naše fante piti motorno olje in podobno

Pyr0Beast ::

Pa naj izkažejo spoštovanje umrlim. Dokler se lepo obnašajo ne bo nobenega problema.

Zakaj ljudje delajo težave tam kjer jih ni ?

Motorno olje, a zaradi tega se bomo pa sedaj sovražili ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jype ::

Tech_man> so tudi dokazi da teh pobijanj res ni bilo...

Kako pa to dokažeš?

___ ::

sem jih bral...zapisnike namreč


in če je do pobijanj prišlo...kje so potem posmrtni ostanki?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ___ ()

Pyr0Beast ::

Brez problema je lahko italianska vlada pobila svoje ljudi da je krivdo zvrnila na nas. Velja tudi obratno.

To obrekovanje drug drugega nas ne prinese nikamor.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jype ::

Tech_man> in če je do pobijanj prišlo...kje so potem posmrtni ostanki?

Ja, naj grejo pogledat v jamo in ko jih ne bo... No, fotografiraj njihove obraze, ko pridejo iz jame.

Tech_man> sem jih bral...zapisnike namreč

To zanje ni noben dokaz, če je rabelj pisal zapisnik. Razumem, da so to fašisti, a tudi oni si zaslužijo pokopati svoje in če imajo dobre razloge da menijo, da so tam...

Kar se tiče "ozemlja" je pa tako, da tam kjer nekdo zemljo kupuje jo vedno mora tudi nekdo prodajat.

___ ::

saj ni bil namen teme obrekovanje!!!
le jezen sem da se vlada ne zmeni....me nebi nič motilo če bi bili v jami res ostanki trupel..tako pa tam ni NIČ..vladi je tako in tako vseeno za našo zemljo..južno mejo bo spremenila in hrvatom podarila nekaj zemlje, italijanom pa dovoli da ščijejo po naši zahodni zemlji

___ ::

moderatorja bi prosil če temo izbriše...nebom nič dosegel z njo kot le to da se bomo prepirali tu kaj je prav in kaj ne

hvala in lp

Utk ::

Kaj točno bi pa vlada morala naredit?

LuGi ::

leave teh past behind

IceIceBaby ::

Od kdaj je kriminal, če pride tujec v državo? Ni mi jasno, kaj točno te muči. Naj hodijo žalovat če jim paše.

in kaj je naredila naša "vlada"??? Rep med noge in poskrili so se po Ljubljani..verjetno so bili takrat ko so bili italijani na naši zemlji lepo na kakšni kavici?!?vaščanom je bilo ukazano da OSTANEJO V SVOJIH HIŠAH IN ZAPREJO POLKNA?!?!?!?!?


Sami so krivi, da so take ovce, da jih ubogajo. Od kdaj pa ljudstvo dela tisto kar vlada reče? A sem mogoče kaj zamudil?

Vikking ::

menim da se motiš...pač več kot je italijanov na naši strani, več imajo zamejskih pravic...več kot je zamejskih pravic, večji vpliv ima italija na tem ozemlju.

tako da pride italija do našega ozemlja brez vojne...zato imajo tudi ugodne kredite...vladi je v interesu priti do naše zemlje..
če se motim me prosim popravite da nebom krive vere širil


Hej, kaj se potem sploh sekiraš za tist konc "ničvredne" zemlje. Po tem tvojem razmišljanju je že kar nekaj procentov hrvaškega morja našega. Se pravi trenutno naših 42km obale, realno gledano po tvojem razmišljanju si lastimo že preko 100km hrvaške obale.

Super duper, plastic fantastic, kahljica sem ter tja, pa imaš kar se da.

Karaya 52 ::

Dogodke 2. svetovne vojne smo zavili v nek čuden klopčič na katerega se vse lepi. To da ne znamo pomest pred svojim pragom, je voda na mlin italijanskim enodnevnim turistom. Ko bo jama raziskana, podobna manipuliranja ne bodo več mogoča - trenutno stanje pa marsikomu koristi. Pravzaprav vsem, po malem.

mtosev ::

jebes fasiste. naj kr prihajajo. oni izpadejo neumni ne mi. to sploh ne smeli porocat na tvju, ker tocno to hocejo. POZORNOST.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

___ ::

dobil sem zanimivo idejo....

pa naj hodijo gledat jamo...pa postavimo lepo vstopnino...10 € za ogled jame na osebo

Pyr0Beast ::

Narobe razmišljaš. Vstop prost. Izhod iz jame pa za plačat :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Karaya 52 ::

Napolitano, ki izhaja is stranke komunistov, je pred leti obtožil Slovenijo In Hrvaško da je pobijala Italijane na podlagi narodnosti, torej da je šlo za etnično čiščenje. V resnici so v jamah "politično problematični", naša in njihova partija pa sta pri tem usklajeno sodelovali. Takšne Napolitanove manipulacije so možne ker stvari niso čiste. Imajo na svoji strani par fojb, ki jih nočejo raziskat.

BluPhenix ::

menim da se motiš...pač več kot je italijanov na naši strani, več imajo zamejskih pravic...več kot je zamejskih pravic, večji vpliv ima italija na tem ozemlju.


Italjani, ki se preseljujejo sedaj v slovenijo nimajo nobene veze z zamejci, oz. z manjšino. V Sežano se je preselilo kar nekaj italjanskih družin, nekateri sploh ne govorijo slovensko, nekateri so pa slovenski zamejci. Sežana zaradi tega ni postala dvojezično področje in nimajo nobenih posebnih pravic.

le jezen sem da se vlada ne zmeni....me nebi nič motilo če bi bili v jami res ostanki trupel..tako pa tam ni NIČ.


Če hočeš to zagovarjat bi bilo lepo, da pokažeš kakšne neizpodbitne dokaze. Poboji so bili, takšni in drugačni še gospod glavni partizan jih je priznal.

In če ima lahko slovenska manšina v italiji komemoracije OF s spominom na padle žrtve, ni s tem, če se želijo žrtvam pokloniti tudi italjani nič narobe. Očitno je italija (pa čeprav politično bolj desna) bolj strpna do komemoracij in spominjanja na žrtve. Če ne delao pizarij IMO ni nekega hudega problema.

je noro saj so dokazi da je bilo ukazano da pobijanj ne sme biti. so tudi dokazi da teh pobijanj res ni bilo...


Jah če je ukaz, še ni nujno, da se ga izvrši. Kaj se je tam resno dogajalo lahko pove samo kdo, ki je bil tam, na eni ali drugi strani.

če se bo kakšen našel ki bo nasprotoval naslovu...če vam je mar če sosed hodi po vaši zelenici in na njen postavlja uto za svojega psa...zakaj vas ne moti da italijani hodijo po naših tleh in tu zidajo hiše IN IMAJO OB TEM ŠE IZREDNO UGODNA POSOJILA S STRANI SVOJE DRŽAVE?


Kot je že napisal jype, kjer nekdo kupuje nekdo prodaja. Sej lahko greš tudi ti v italijo in kupiš parcelo, pač nekako svobodni trg. Res je italja je ponujala neke čudno sumljive kredite za nakup zemljišč v sloveniji, ampak kot sem že rekel, sej lahko en kup slovencev odkupi nazaj trst, parcelo po parcelo, če ga že kdo hoče imeti nazaj. Tiste parcele bodo potem nekako v slovenski lasti, še vedno pa tam ne bo Slovenija, če sploh razumeš kaj hočem povedat.

moderatorja bi prosil če temo izbriše...nebom nič dosegel z njo kot le to da se bomo prepirali tu kaj je prav in kaj ne


Ja, slepih prikimavanj tvojim vzklikom sigurno ne boš deležen. Kaj pa bi rad dosegel? Sej ugotavljanje ali imaš prav ali se motiš je bistveno pri reševanju takih problemov. Vzklikanje na pamet ne.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

___ ::

kakšno vzklikanje....samo dejstvo je, pa reči kar želiš, da imamo slovenci izjemno nizko samospoštovanje.Če ga sploh imamo? Naša država se vsem klanja, pred vsakomur gre na kolena in tega sem že resno sit! Glede česarkoli so tiho...razn glede nabijanja davkov.to pa z veseljem zagovarjajo.Da bi pa poskrbeli za svojo državo pa ne.

Res je da bi bilo treba raziskati kaj se je dogajalo....vendar zakaj potem tega nihče ne stori?

V bistvu če dobro razmislim se mi niti ne da pisat na forumu o tem...že ko je bil problem koroških zamejcev so bili naši tiho, čeprav je Haider tolku po zamejcih kakor je hotel (saj je res da so se zamejci sami tako odločili, pa vendar jih je mogoče razumeti da so šli rajši pod avstrijce kot pod srbe..slovenija kot taka v jugoslaviji ni imela bistvene besede).
Glede meje s hrvaško je nonstop tiho....verjetno pričakujejo politiki da bo prišel Baltazar in izumil nekaj kar bo rešilo problem.

v glavnem imamo državo ki jo že od rimskega imperija poizkušajo izbrisati iz zemljevida, čeprav je tako majhna...pa čeprav je tako majhna smo preživeli mnogo bitk in še vedno govorimo lasten jezik..smo bili pod rimljani,franki, habsburžani, francozi,nemci,italijani, preživeli smo celo jugoslavijo:):):):)...pa vendar smo še tu..in še vedno imamo politike ki ne znajo misliti

lep večer želim

Pyr0Beast ::

Slovenci smo že navajeni da nas na suho j...
Politika je takšna kot je, sicer drugje ni dosti boljše, ponekod celo slabše pa vseeno. Zakaj nebi bilo bolje če je lahko.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BluPhenix ::

Res je da bi bilo treba raziskati kaj se je dogajalo....vendar zakaj potem tega nihče ne stori?


Ok, a res rabiš razlago? No naj bo, naši nočejo, da nebi padli še kakšni okostnjaki z omar, oz. ker se zadeve pač "niso dogajale". Italjani ne morejo, ker je na ozemlju slovenije.

Glede meje s hrvaško je nonstop tiho....verjetno pričakujejo politiki da bo prišel Baltazar in izumil nekaj kar bo rešilo problem.


Tiho? Zadnje par mesecev je kar burno na tistem področju, no proti prejšnjemu nekajletnemu status quo-ju.

n še vedno imamo politike ki ne znajo misliti


No, ok povej kaj bi ti naredil pri tem? Prepovedal shod? Zavrnil? Jih pregnal nazaj v italijo s pomočjo policije? Kako bi zagovarjal tako početje?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Matako ::

Dobro, če je bila res provokacija, itak, da ne odgovarjaš - končno so se tipi nadejali zastonj publicitete, še dobro, da noben ni padel na finto. Drugače od tržaških fašistov nekih hudih izgredov ni pričakovati, ker so pusiji. Skratka ne-novica.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

krneki0001 ::

1.) Svojim ljudem daješ kredite po ugodni meri, da kupujejo v tuji državi zemljo.
2.) Ljudje kupijo ogromno parcel v tuji državi in se naseijo tja.
3.) Izvedeš par atentatov nad svojimi ljudmi in zato kriviš to tujo državo.
4.) Pošlješ svojo vojsko da zaščiti interese tvojih državljanov v tuji državi.
5.) Podpre te cela evropa, ker smo zdej v evropski uniji in ta tuja država nebi smela maltretirat tvojih državljanov. (enako kot ne smeš romunov iz slovenije ven metat, odkar so tukaj pri nas in kradejo, prosijačijo in podobno).

krneki0001 ::

Aja, Tech man, odgovor5 na tvoje vprašanej je NE!, Slovenija nima nobenega samospoštovanja, vsi so ovce in vsi se raje prepustijo vodit, kot da bi kdo razmišljal s svojo glavo. To velja še posebej za naše levo usmerjene, desni so pa itak že od nekdaj ovce.
Levi bi dopustili vse, od tega da bi fojbe priznali kot da smo slovenci metali italjane vanje (pa čeprav so italjani metali slovenske ljudi vanje) do tega da bi lahko musliji imeli svoje verske centre tukaj (ne mislim molilnic, te naj imajo, ampak nimajo pa kaj tukaj počet z visokim minaretom in ostalim sranjem), pa celo do tega, da ne smeš iz bajte ven, ko italjančki kot okupatorji spet marširajo po naših cestah.

Desni so pa še bolj glupi, bi pa stalno po cerkvah visel, pa priznaval domobrance kot osvoboditelje in podobno.

Uglavnem slovenci so ovce in se podrejaju vsakemu, so brez samospoštovanja in je edino kar si upajo narest to, da se z lastnim sosedom kregajo za 5cm zemlje (mislim na lokalne zadeve v eni vasi).
Največji slovenski interes pa je imeti večji in boljši avto od sosedovega, pa neglede, da bo treba 7 let jest samo kislo zelje, ker za kaj drugega itak ne bo denarja po nakupu takega avta.

Pač vsi skupaj smo v dreku, samo slovenci ne pustijo nikogar ven iz dreka, še raje pa ga potunkajo vanj.

Pač se nimam več za slovenca, ampak za prebivalca banana republike, kjer me dobro plačajo, drugače bi že odšel drugam, Volilne pravice ne rabim, ker ni nobenega človeka za volit, samo 150 ljudi, ki se že 19 let samo menjajo na stolčkih, drugih pravic iz naslova socialne pomoči in podobno pa ne uveljavljam.


Si pa lahko pojem komad od riblje čorbe; KAKO JE LEPO BITI GLUP!!!

gruntfürmich ::

zares čudno da nektiri slovenci zahtevajo od vlade se odzove če par italjanov pride in si ogleda neko jamo... kakšen primitivizem...
pa še to: če italjani kupujejo našo zemljo in da bo po nekaterih pisanjih tu gor to postala ita zemlja; čudno da se nismo spomnili in pokupili večino istre!? a to se pa ne da al kaj, kot protiutež??
mislim kwa...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

___ ::

lahko bi to delal po istri ja...samo imajo hrvati toliko bolj sposobne politike kot mi da bi 1000% nekako naredl da bi se tista zemlja odvzela:)

krneki0001 ::

zares čudno da nektiri slovenci zahtevajo od vlade se odzove če par italjanov pride in si ogleda neko jamo... kakšen primitivizem...
pa še to: če italjani kupujejo našo zemljo in da bo po nekaterih pisanjih tu gor to postala ita zemlja; čudno da se nismo spomnili in pokupili večino istre!? a to se pa ne da al kaj, kot protiutež??
mislim kwa...


Da se pokupit pol istre, samo denar moraš imet. Pa država bi lahko dala ugodne kredite zato. Če bi pokupili vso zemljo ob meji, potem bi bilo še bolj zanimivo.

zee ::

Nikoli mi ne bo jasno, zakaj in kako lahko folk "tripa" na te fore (obiskovanje nekih jam, ipd.) ...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Italijani na Krasu

Oddelek: Loža
264413 (2859) Raptor F16
»

Postojnsko jamo (koncesijo) - najboljšemu ponudniku! (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
746467 (4804) gzibret
»

Osimski sporazum (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10312427 (10625) jype
»

Il cuore nel pozzo - srce v breznu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16011953 (8727) Thomas
»

Nov Italijanski film(Srce v breznu) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
554910 (3893) siegmund

Več podobnih tem