» »

Igre in Windows Vista

Igre in Windows Vista

tempestor ::

Pozdravljeni, sem ze objavil pod operacijskimi sistemi, pa bom se tukaj: vec glav vec ve. :)

Torej... imam zanimivo tezavo, sem ze malo brskal po internetu, pa ne najdem nobenega pametnega odgovora.

Je pa takole: na racunalniku imam instalirano Win Vista Bussiness, ENG, cista instalacija, zelo novi
driverji (ce ne ravno glih najnovejsi); gor instaliram igro The Witcher EE... in kaj se zgodi - cel
racunalnik mi zamrzne po nekaj minutah igranja, ko pridem do bolj graficno obseznih scen. popolnoma
nic ne deluje, razen on/off gumba.

Imam c2d e4500, 4gb rama in nvidia 9500gt (ima 256mb ddr3). Ostalo niti ni relevantno.

Sam nekoliko sumim graficno kartico oz. njeno podporo TurboCacheju - ki si kot del graficnega spomina lahko prilasti se sistemski spomin; v Win Vista to funkcijo (odrejanje kolicine spomina za TC) opravljajo windowsi (za razliko od Win XP, kjer so to fukcijo opravljali od nvidie driverji).

Zakaj tako sumim? Ker mi ista igra na istem hardwareu a na instaliranih Win XP pro deluje popolnoma brez problemov. Povsem enako mi "nagaja" tudi se ena druga igra (kal online) - torej ni tezava v igri. Ostalih iger pa zazdaj nisem poskusal.

Ce ima kdo kaksno pametno idejo, le na dan z besedo :D

Hvala za pomoc in lep pozdrav,

M.

TehDucky ::

Mogoče bi onemogočil TruboCache ? Čeprav ne vem kje mislim, da bi se to moralo naštimat nekje. Rama bi moralo biti za Visto dovolj, samo ne vem zakaj ti potem vse skupaj crkne, če ti ga Vista malo sune in da grafični. Mogoče bi bilo najbolje, da se vrneš na Xp, če ne boš odpravil težav.

tempestor ::

Hoj!

Hvala za odgovor Duck :)

To sem tudi se pozabil napisat: v Win XP se da v registriju izklopiti TurboCache - a ne vem, zakaj bi ga, saj mi v Win XP deluje. V Win Vista pa se ga baje ne da izklopiti :(

Ja, trenutno imam notri dva diska... enega z XP za igre in drugega z Visto... ampak ocitno bom res moral se malo na XP ostati.

lp, M.

Rotaidal ::

Hmm.. ne verjamem, da je vista kriva. Sam sem namreč The Witcherja igral brez problema. Demo, ne cele igre.

Valvoline ::

Ti se kar drži xp-ja :) Men tut vista ne diši preveč :)

DOOM_er ::

Sam uporabljam visto, sicer nisem MS fanboy toda imho na spodobnem računalu razlike ni.
Robots will steal your job. But that's OK

miha96 ::

Js sm sam preizkusu visto ultimate pa z igrcam sploh n gre skupi!!!!!!!!!11

bluefish ::

maš pa resne probleme s temi klicaji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Če se gre za verzije s travnika ali tudi Visto od tam, potem se niti ni za čuditi.

st0jko ::

Ne vem kake probleme imate z visto,... Meni namreč deluje brez vsakega problema. (ultimate)
keks?

M-XXXX ::

maš pa resne probleme s temi klicaji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Če se gre za verzije s travnika ali tudi Visto od tam, potem se niti ni za čuditi.


Aja in v čem je slabša verzija iz senika in originalna? Oziroma kašna je razlika?:D

Tukaj imaš test XP SP3 vs Vista SP1:

http://www.oc-lab.si/forum/viewtopic.ph...

__Devil__ ::

Lep pozdrav!

Zanima me katero verzijo windows viste priporočate za igranje iger (GTA4, Crysis, COD 5..) Oz. ali priporočate še kak drug windows primeren za igre.

hvala! ;)

bluefish ::

Vsaka verzija bo dobra. Za povprečnega domačega uporabnika je Home Premium povsem dovolj. Če se ti gre pa za tistih nekaj FPS ali pa imaš slab računalnik, potem pa XP. Seveda pa boš dobrote DX10 izkusil le na Visti ali 7.

Serpentö ::

Devil, Vista Ultimate.. vse te igre, ki si jih nastel mi delajo odlicno!
:D

__Devil__ ::

hvala obema! :D

Heavy ::

Sicer ima Vista kakšne čudne težave z starimi igrami (ali pa stare igre z Visto), v povprečju pa je zelo stabilen in odziven OS. Imam legalno x64 verzijo in moram reči da že več kot pol leta deluje brez problema (XPje bi moral že 3x formatirat v tem času). Z verzijo z travnika pa sem imel same težave.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 476 77 78 79 )

Oddelek: Operacijski sistemi
3942266588 (66180) Seljak
»

WIN Vista keri build?

Oddelek: Operacijski sistemi
191388 (1093) majeric0
»

Windows Vista Home Premium Install CD

Oddelek: Operacijski sistemi
324059 (3309) ender
»

Windows XP noče umreti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
12314580 (9301) Lawler_
»

Windows Server 2008 za srednje izkušenega uporabnika? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1037692 (5070) Jst

Več podobnih tem