» »

Windows Vista Home Premium Install CD

Windows Vista Home Premium Install CD

ZEVS ::

Lep pozdrav.

Kupil sm si laptop in sem dobil že prednameščen Windows Vista Home Premium, vendar bi zdej rad formatiral disk in inštaliral svežo Windows Vista Home Premium, vendar nisam dobil namestitvenega CD-ja. Pa me zanima, če je kje na netu, da bi si lahko prenesel Windows Vista Home Premium Install (samo za inštalirati brez licence, ker jaz jo imam).

Za pomoč se vam vnaprej zahvaljujem.

Peace;)

alexxxx ::

Travnik (beri min*nova, TPB, mogoče se najde tut na strani od M$)?!?

zee ::

Ponavadi je tako, da imas namescena orodja za izdelavo t.i. Recovery CD/DVDjev, s katerimi lahko obnovis sistem, ce je treba. Malo poglej med instaliranimi programi.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

tattoo ::

ZEVS tudi jaz dalj časa iščem enako Visto Home Premium in ni uspeha. Te "travniki" se mi ne dopadejo, ker so to večinoma OEM različice, po vrhu pa še skrekane (to domnevam), tako da še nisem našel pure Viste Home Premium :(.

ZEVS ::

jst tud ne, ampak jst sm danes nasel Windows Vista Recovery Disc, ampak neki me License Key zafrkava, k jo vpišem, mi napiše, da ni validna. Zdej ne vem do česa bi lahko blo. Ali je do Toshibe, ali do kakšnega drugega sranja (oprostite na izrazu)

solatko ::

ZEVS - Če je bila Vista predinstalirana, imaš na disku posneto recovery particijo, ki jo zaženeš predno se bota verjetno z f11 ali kakšno kombinacijo tipk - poglej navodila. Če si jo kupil poleg računalnika, se oglasi pri trgovcu, ti mora dati DVD - drugače prijava na BSA.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

ender ::

ZEVS: nekje si sposodi en DVD za katerokoli Visto, in namesti z njega (takoj na začetku vnesi kodo, ki jo imaš napopano na laptopu) - pri Visti je razlika samo med 32-bitnimi in 64-bitnimi namestitvenimi DVDji.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

solatko ::

ender - se zna zgodit, da ne bo prijela številka, če je OEM verzija.

Zheegec ::

Pri Visti je licenciranje drugačno, kot pri WinXP. Ni več takoimenovane "OEM" verzije, sta samo DSP in FPP.

Najdeš DVD od Viste in vpišeš CD-key pa je. Še bolje je pa, da pogledaš navodila, kako dostopaš do skrite tovarniške particije in narediš restore. Ali pa povej znamko prenosnika. Drugače ti prodajalec nikoli ni dolžan dati medija, kupil si licenco in ne medija, ki pride v eni ali drugi obliki (DVD ali pa recovery particija) že priložen od prodajalca. Kajne, Solatko?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

tattoo ::

Najdeš DVD od Viste


Kje?

Zheegec ::

Beri dalje od prvega stavka.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jan01 ::

Sam si narediš oem vertijo viste. Pri visti(te oem verzije na laptopih) je aktivacija sestavljena iz slica v biosu in certifikata na instalacijskem dvdju. Certifikat imaš na trdem disku oz zloadej tistega, ki je od tvojega proizvajalca(za vse isti). Vertija viste pa je določena od serijske(obstaja le par različnih....

Kako? VSE LEGALNO!!!
How to make your own Vista OEM DVD

solatko ::

ALIEn3001 - Če sistem ni prednaložen, temveč si ga kupil z računalnikom in so ti ga v trgovini namestili, moraš dobiti medij, če pa je tovarniško prednaložen, pa je kopija skrita na trdem disku in se do nje dostopa z eno od funkcijskih tipk. Mi pa na navaden DVD z visto ni prijela koda iz nalepke, tako da sem moral poiskati skrito particijo (navodil nisem imel - stranka zgubila). Na prenosniku se je lepo izpisalo da je vista ta pa ta in zraven OEM, tako da tvoja trditev ni čisto točna. Res pa aktivacija teče popolnoma lepo in ni tistega zoprnega klicanja po telefonu.

tadej1005 ::

pozdravljeni,
jas sem svojo verzijo Win Viste ponovno namestil po sistemu kot ga je predlagal jan01 in moram reči, da zadeva deluje fenomenalno.
licenco imam za Visto home premium, jas pa sem not butnil ključ od ultimate pa zadeva deluje.!!!!!
Kjuč, ki ga imaš napopanega na laptopu ne bo deloval.!!!!

jan01 -> hvala za pomoč, nevem pred kolkim časom si mi pomagal glede tega, tako da mi je stvar jasna v nulo, glede aktivacije viste, sedaj pa testiram Win 7 z ključem, ki sem ga prejel od Microsofta.

LP Tadej

tattoo ::

Beri dalje od prvega stavka.


Jaz sem kupil prenosnik v Avstriji in je nemška vista naložena. Zato moram dobiti nekje slovensko ali angleško Visto, seveda Home Premium, ker imam za to verzijo ključ.

Pierre666 ::

hm zanimivo - jaz sem prenosnik kupil v Nemčiji in ko sem na novo inštaliral Visto z recovery particije mi je Vista ponudila izbiro med večimi jeziki. Med njimi je tudi angleščina. Je pa to Business verzija Viste - lahko, da je pri Home Premium verziji kaj drugače, sicer pa poskusi pa boš videl ali ti ponudi tako možnost.

Zheegec ::

pierrre - to je tako naloženo s strani OEM proizvajalca (recimo HP, Lenovo).

Solatko - licenci viste sta 2 - DSP in FPP. WinXP je imel 3 različne.

Če imaš dsp DVD in pa dsp licenco (kar so vse, ki pridejo že prednaložene s strani oem) bo prijelo z vsakim medijem. Če pa je medij fpp, potem pa ne.

Archi - potrebuješ Visto dsp, ali je home premium ali ultimate nima veze, ker se aktivira glede na cd-key.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jan01 ::

@ALIEn3001
Aktivirajo se glede na slic in certifikat na dvdju(oz sam lahko naknadno po instalaciji urediš... Cd key določa le verzijo!

Zheegec ::

Nope... Kakšen certifikat naj bi imel DVD po tvojem?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

jan01 ::

V oem dvdju(npr hpjev, asusov, dellov) instalacijski dvd viste je v folderju $OEM$\$$\SYSTEM32\OEM fajl ImeProizvajalca.XRM-MS (file tipa .XRM-MS)...

Zheegec ::

Samo on bi aktiviral svojo DSP licenco (pod prenosnikom) na DSP mediju, ne na tistemu, ki ga dobi od OEM proizvajalca... Kar pa deluje brez težav.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Pierre666 ::

Obstaja pa še en način kako aktivirati Visto po tem ko jo na novo namestiš.

Vse je opisano na tem linku: http://forum.notebookreview.com/showthr...

Preverjeno deluje (postopek je opisan na Lenovo prenosniku, vendar deluje tudi na drugih. Sam sem preizukisl na Asus prenosniku)! + je legalno

tattoo ::

Če prav razumem...Poberem eno visto s "travnika" nima veze, če je Ultimate ali Home Premium in ko je v navodilih, pri teh verzijah napisano, da ne vpišeš kode in kasneje nek aktivator zaženeš, jaz namesto tega vpišem mojo kodo, ki je na prenosniku, aktivator pa pustim na miru in je zadeva v celoti LEGALNA?

Rotaidal ::

nima veze, če je Ultimate ali Home Premium


Vista je samo ena. Verzija se aktivira glede na tvojo kodo.

jaz namesto tega vpišem mojo kodo, ki je na prenosniku, aktivator pa pustim na miru in je zadeva v celoti LEGALNA?


Da. Vendar bi jaz te viste z "travnika" pustil raje pri miru. Nevem, če so ravno "čiste".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rotaidal ()

jan01 ::

@archi
Ne, ne zloadaš viste s crackom ampak recimo Microsoft.Windows.Vista.with.Service.Pack.1.x64.Untouched-Vaku. Potem pa ta iso prilagodiš kakor je napisano v mojem linku oz kar posnameš in potem ročno registriraš s tistim oem certifikatom...

tattoo ::

Hvala jan01. Upam, da bo delovalo.

Zheegec ::

Rabiš navaden DSP medij ali pa ekvivalent s travnika, vneseš licenco (pod prenosnikom) in aktiviraš preko interneta. To je vse. Nazadnje sprobal včeraj, dosedaj pa že vsaj 50x... vedno deluje.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

bigbug ::

Pozdravljeni,

Imam problem.....imam prenosnik in kodo....nimam pa recovery folderja oz Vista DVD-ja. rad bi ponovno naložćil visto in me zanima kako naj to storim oz kje bi dobil 30 dnevno različico, ki bi jo lahko potem aktiviral?

Hvala

LP

alexxxx ::

Download iz travnika, skopiraš ("spečeš") od kolega, kupiš novo, kličeš M$ za nov DVD, si sposodiš..

ZEVS ::

ma resu sm problem da sam nalzou XP nazaj, neda se mi zajebavat

mtosev ::

haha ja. zelo komplicirano je bilo za naredit. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

pravnik ::

Če si lahko malo sposodim temo, imam originalne Win Vista 64 in sem registriral preko neta. Kaj moram narediti, če bi hotel formatirati PC. A moram kaj prej deinštalirati - serial number mislim? Hvala!

ender ::

Ne, preprosto namestiš še enkrat. Če se ti potem noče aktivirat preko interneta (ponavadi se noče, če je od zadnje aktivacije minilo manj kot 120 dni), pač pokličeš na Microsoft (številko dobiš v samem oknu za aktivacijo).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje dobit Windows Vista?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151944 (1714) amigo_no1
»

Kje najceneje do Viste SLO

Oddelek: Operacijski sistemi
152018 (1525) tattoo
»

Vista OEM, nekaj vprašanj

Oddelek: Operacijski sistemi
342799 (1926) Galaxy
»

Prednaloženi Windowsi

Oddelek: Pomoč in nasveti
2713406 (12053) `ripper`
»

Vista Upgrade ne gre na prazne diske (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11814680 (10313) MrStein

Več podobnih tem