» »

Nasvet - prehrana pri hujšanju s treningom

Nasvet - prehrana pri hujšanju s treningom

«
1
2

Ciklamen ::

Lep pozdrav.

Ker se poletje nevzdržno približuje, bo treba to, kaj se je čez zimo nabralo (zaloga) pokuriti.

Sestavil sem si program vadbe, na tem ostajam, vprašanje je vezano predvsem na hrano.

Torej, ne bi rad dobil neke hude mišične mase, samo rad bi izgubil maščobo (trening => Vsak dan zjutraj tek, popoldan kolo, vmes še morda vržem kakšne uteži, ne preveč), pa me zanima kaj naj jem (konkretno).

Namena nimam jest kaj dosti, zvečer sploh nič. Torej, kaj naj jem za zajtrk, kaj za kosilo (in morda vmesni obroki)?

W1: popravljen naslov teme
- End of the Post ->

THX 1138 ::

Sem bral nekje, da je pravilna prehrana odvisna tudi od tega, katero krvno skupino imaš.Recimo veliko ljudje z krvno skupino A so zelo nagnjeni k vegetarijanstvu.Sicer pa najbolje da ješ kar ti paše, samo ne v velikih obrokih, vsaj 5x na dan, tudi večerja, samo ne po 6 uri zvečer..pa pij dost tekočine, vsaj 2-3 litre na dan. Če boš tako delal pa športal zraven, se nimaš kaj bat:)

Ciklamen ::

THX, sem tudi sam to bral, vendar nekako najbolj temu ne verjamem (moje osebno prepričanje). Tisto z "po 6 uri nič več jest" je larifari, so dokazali da je vseeno kdaj ješ, samo da pokuriš (tekom dneva i guess).

Samo, kaj konkretno naj jem, nimam zamisli oz. sploh nimam pojma glede prehrane, tako da bi prosil za nasvet.
- End of the Post ->

THX 1138 ::

THX, sem tudi sam to bral, vendar nekako najbolj temu ne verjamem (moje osebno prepričanje). Tisto z "po 6 uri nič več jest" je larifari, so dokazali da je vseeno kdaj ješ, samo da pokuriš (tekom dneva i guess).


Jaz pa verjamem, Japonci se zelo poslužujejo tega. In po 6 uri zvečer, se prebava močno upočasni, to je dejstvo. Zdaj če hodiš spati ob 2 zjutraj,še ni panike če ješ ob 9 zvečer a ne?:)

Samo, kaj konkretno naj jem, nimam zamisli oz. sploh nimam pojma glede prehrane, tako da bi prosil za nasvet.


Čim manj ogljikovih hidratov, čimveč beljakovin, sadja, zelenjave..odpovej se kruhu(vsaj belemu),..ne vem dosti je tega napisano na internetu, sam se ne bi preveč ukvarjal z tem kaj konkretno naj jem, pač tisto kar mi je všeč(razen da se izgogibaš tistemu kar sem napisal)..Lahko pa mi zaupaš katero krvno skupino imaš, pa ti pošljem kakšne dietne variante:)

bluefish ::

Jaz pa verjamem, Japonci se zelo poslužujejo tega. In po 6 uri zvečer, se prebava močno upočasni, to je dejstvo. Zdaj če hodiš spati ob 2 zjutraj,še ni panike če ješ ob 9 zvečer a ne?:)
Precej odvisno od posameznika in njegove presnove.
Včasih recimo jem precej obilno večerjo malo po deveti, spat pa grem recimo nekaj čez enajst. Kljub temu nikakršnih težav s težo.
Seveda se na to sploh ne oziram, jem takrat ko mi paše in toliko kot mi paše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Ciklamen ::

THX, nevem no, gledal sem po TVju da je kao vseeno kdaj ješ, ampak nevem več čemu verjet :)

Am, nimam pojma katero krvno skupino imam, ali 0 ali pa AB (ker imata oče in mama te dve, ena od teh mora bit :)

Torej, najbolje je da se kruhu odpovem nasploh, jem pa naj predvsem jogurte in pijem mleko, kakšne ribe, piščanec, sadje, zelenjava?
- End of the Post ->

THX 1138 ::

Kljub temu nikakršnih težav s težo.


Kaj pa z spanjem?:)

Seveda se na to sploh ne oziram, jem takrat ko mi paše in toliko kot mi paše.


Seveda, vsak je svojega telesa gospodar, nekateri so bolj slabi gospodarji, nekateri boljši.

bluefish ::


Kaj pa z spanjem?:)
Na splošno odlično. Trenutno imam samo z***** ritem.

THX 1138 ::

Torej, najbolje je da se kruhu odpovem nasploh, jem pa naj predvsem jogurte in pijem mleko, kakšne ribe, piščanec, sadje, zelenjava?


Tako ja, če boš se držal tega in pil dost tekočine(ananasov sok pospešuje prebavo-seveda najbolje tist doma narejen ne un iz tetrapaka):)boš kr kmalu opazil spremembo. Izogibanje kruhu je pa res ena izmed zlo važnih stvari pri hujšanju.Je pa dost manjša škoda, če uživaš prepečenc.

Ravno moja mama že dva tedna kuri zimske zaloge:), pa je že pošteno uspešna pri tem. Ne uživa kruha(samo prepečenec), ogljikovih hidratov(škrob),sladkanih in slanih stvari,ima poln hladilnik jogurtov(tistih probiotičnih) spije liter, dva Donata mg na dan,uživa sadje(banane vsebujejo škrob)in ima trekking vsak dan po bližnjih hribih.

Še malo pa se bom jaz začel zmigat pr tem.Samo jaz rad posežem po malo bolj drastičnih ukrepih-presna prehrana za mesec dni. Osebno mi zelo paše, da se tako spučem od vse svinjarije, ki jo kot občasni potrošnik dobim v želodec:)

innerspace ::

Eno je pucanje prebavnih poti, drugo je kurjenje mascob.
Za pucanje so jogurti naceloma kul stvar, po mojih izkusnjah pa so jabolka boljsa(zdej pac ne rastejo, tako da jih dobis iz nevemkje)...lahko pa kombiniras oboje, vcasih malo napihuje...
Kar se pa tice kurjenja mascob bi ti pred jutranjim tekom priporocal kavo ali nekaj da stimulira metabolizem pred fizicnim treningom, za boljse rezultate kurjenja mascob.
Pa zvecer ne rabis neke hrane, sploh pa ne cez dan uzivat sladkorja(raje med ali sadje) oziroma jej kompleksne OH.
Vceraj je kolega kupil fatburnerje v hervisu, baje da so koristna zadeva, pa niti ne dosti skodljiva...

Ciklamen ::

innerspace, imam doma fatburnerja ki sem ga nabavil že en čas nazaj.

Kave ne pijem, oz je nimam nekako preveč rad, morda kakšno drugo stvar ki bi bila nekje primerljiva s tem?
- End of the Post ->

THX 1138 ::

Kave ne pijem, oz je nimam nekako preveč rad, morda kakšno drugo stvar ki bi bila nekje primerljiva s tem?


Indijski(črni) čaj.

Ciklamen ::

Kaj pa zeleni čaj?
- End of the Post ->

innerspace ::

Ja crni caj je meni osebno primerljiv s kavo...ga raje pijem kot kavo(je skoraj nikoli), ker ima manj agresiven ucinek.
Ce imas rad tablete(marsikdo jih ima:) obstaja sinteticni kofein v tabletah, se boljse absorbira in ucinkuje dlje...samo bi ti tezko priporocal kaj takega...Ce pa bi rad se kaj bolj hard, pa obstaja neka nelegalna snov(efedrin), ki pa ti je sploh nebi priporocal!
No, tako da en dober crni caj (jaz pijem golden nepal ali yunnan gold).
In se nekaj pomembnega...ko zjutraj teces, ne zauzij nikakrsnega sladkorja ali cesa drugega(cisti caj ali kava brez sladkorja), pa teku(urco kasneje)pa so itak beljakovine vedno dobrodosle...

innerspace ::

Kaj pa zeleni čaj?

Raje crni, zeleni ima malo zakasnjen ucinek upocasnjevanja prebave.
Pa ne pozabit na vodo, pravi caj spodbuja dehidracijo...

THX 1138 ::

Zeleni čaj pa lahko uživaš(priporočljivo) po telesni vadbi:

Po stari budistični filozofiji yinga in yanga zeleni čaj prištevajo med hrano z yin delovanjem, kar pomeni, da organizem ohlaja. Pitje zelenega čaja priporočajo po hrani, ki je bila preveč "vroča" (močno začinjena ali močno zapečena) ali kadar se počutimo izsušeni (dehidrirani) - v hudi poletni vročini ali po intenzivnejši telesni vadbi.


http://www.kuhajmo.si/default.asp?id=406

Ciklamen ::

Torej indijski črni čaj (i don't like the sound of it :P), saj ko bom šel na tek bom itak mel s sabo vodo (in ko bo bolj sparno bo voda še kako prav prišla :)

Še kaj druga naj pazim?
- End of the Post ->

THX 1138 ::

Torej indijski črni čaj


Aja no jaz sem omenil prvega ki sem se ga spomnil.Ta je iz vrečke, ampak innerspace je omenil dve drugi vrsti, ki sta pa prava čaja iz lističev(sipni čaj)..dost bolj okusna in tudi bolj kvalitetna. Tega boš našel v kakšni čajnici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: THX 1138 ()

Ciklamen ::

Joj, nimamo tu v bližjini nobene takšne, bolj založene čajnice, tako da bom moral kar pogrebsti tega indijskega.

Kakšnega še je dobro vzeti? Da ne bom pil vedno enega in istega :D
- End of the Post ->

MeGreat ::

v čajnici so najbolj kvalitetni čaji(tudi najcenejši če primerjaš gram za gram)

Ciklamen ::

To je res, samo pravim, da nimam nobene dobro založene čajnice nikjer okrog (razen trgovina, ki pa vsi vemo kako je (Drago)).

Torej, morda še kateri proizvajalec je boljši, če kdo kaj priporoča?
- End of the Post ->

THX 1138 ::

To je res, samo pravim, da nimam nobene dobro založene čajnice nikjer okrog (razen trgovina, ki pa vsi vemo kako je (Drago)).


Upam, da kaj pomaga tole:

http://www.cajnica.com/

Ciklamen ::

Oh, na splet pa sploh nisem pomislil ;((

Ima ta stran kar nekaj izbire, pa čeprav so nekateri zelo smešni, ker jih sploh ne poznam :)

Hvala ti THX!
- End of the Post ->

Ciklamen ::

No, zdaj mi je mama povedala da kao črni čaj zavira metabolizem( ne rečem da je res, samo povedala mi je ), pa zdaj nevem kaj in kako?
- End of the Post ->

THX 1138 ::

Mama se moti:

Čaj je diuretik (odvaja vodo iz telesa), pospešuje prebavo in želodčnim sokovom pomaga prebavljati hrano, je naravna pijača, ne vsebuje sladkorja in ostalih ogljikovih hidratov, pospešuje delovanje centralnega živčnega sistema in dihal, tako krepi umske in telesne moči ter odpravlja utrujenost in pobitost.


Ti lahko tudi povem iz izkušenj, da pitje črnega čaja zjutraj pripomore k hitrejšemu obisku WCja:)

Ciklamen ::

OK, saj sem ji poizkušal dopovedat, pa je trmasta :) Hvala ti THX ;)
- End of the Post ->

Ciklamen ::

Torej, nekako sem se odločil, da bi vzel tegale : http://www.cajjezakon.com/?p=productsLi...

A bo vredu?
- End of the Post ->

THX 1138 ::

Z nobenim ne moreš falit, tako da samo Go for it;)

Ciklamen ::

OK, najlepša ti hvala THX za napotke ;) Ter seveda vsem ostalim ki ste kaj prispevali :)
- End of the Post ->

Valvoline ::

Jabke jest,precej vodo pit,max telovadbe in teka,se kar hitr pozna.

alexa-lol ::

za na hitr je najbols ketonska dieta....nekje 2200 kcal zauzijes...2400-2500 porabis in je to to....v mescu zgubis 1,5-2kg ciste mascobe

MeGreat ::

ja samo to je zelo drastično za nekoga ki še nikoli v življenju ni preživel dneva brez oh

hendriks ::

http://www.the-xtreme.com/

Tukaj si orng orng preberi članke. Ko ti bodo približno jasne osnove, si sestavi jedilnik in
program treninga. Nato objavi post na eno izmed tem o izgubi maščobe in ti bodo fantje,
ki so profiji, rade volje pomagali. Drži se tega vrstnega reda, ker brez muje se še fata ne obuje ;)

Ciklamen ::

hendriks, sem se že odločil kako bo izgledal moj trening in pri tem ostajam, ne bom imel nekih prehranskih dopolnil in tega, samo tako bo, jedilnik bo čisto preprost (vsaj naj bi bil), zjutraj črni čaj pred tekom, med tekom kakšna banana in po teku morda še jogurt, ali pa ne, kosilo normalno (vendar manjši obrok), popoldanska malica kakšno jabolko in pa čaj preden grem na kolo, večerja nekaj lahkega, ne dosti, morda nič.
- End of the Post ->

innerspace ::

Spet jaz...priporocam caj brez sladkorja ali sladil, pa med tekom je boljse da nic ne jes(lahko nekaj vode), raje po teku jogurt z banano ter malo izotonicnega napitka(ce si dosti soli izgubil)...

Ciklamen ::

Jap, v čaju ne bo sladkorja ali česa drugega, samo pure čaj (s sladkorjem ne dosežem nič..), ok, pa potem po teku :) Hvala ti za nasvet innerspace :)

In če ima še kdo kak koristen nasvet, ne ga držat za sebe in lepo povejte vse :D
- End of the Post ->

bluefish ::

pol žličke medu verjetno ne bo škodilo. Seveda moraš počakati, da se vsaj malo ohladi, preden dodajaš. Ne vem pa, če ravno paše v ta čaj.

innerspace ::

Se nekaj pomembnega glede priprave crnega caja...
Ne glede na to ali je v vrecki ali pa v listicih(veliko boljse), ga daj v vroco vodo(80-90°C) ter precedi ali vzami ven vrecko po najvec treh minutah...jaz ga pustim 2min, da ni prevec grenek.
http://www.caj.mojforum.si/

innerspace ::

Zlicka medu nikoli ne skodi, ker pa je point v pospesenem metabolizmu za izgorevanje mascob, sladkor ali med ne prideta v postev...naj telo raje pokuri glikogen kot pa sladkor...
Po kosilu pa komot.

BigWhale ::

Namena nimam jest kaj dosti, zvečer sploh nič. Torej, kaj naj jem za zajtrk, kaj za kosilo (in morda vmesni obroki)?


Jej tudi zvecer. Brez heca. V glavnem je pomembna energijska bilanca. Koliko kalorij si zauzil in koliko si jih ponucal. Zavedaj se tega, da bos vedno 'malo lacen'. Ukini ogljikove hidrate oziroma se jim cim bolj izogibaj. Ce ze moras jesti kruh, potem jej rzeni kruh ne 'polnozrnat kruh' ampak rzen. Taki splosceni hlebci prakticno crne barve. Ce moras jesti testenine potem jej polnozrnate in ne navadnih. Belo moko ukini, prav tako sladkor.

Kar se mesa tice se je najbolje drzati piscancjih filejev in morskih rib. Konjsko meso ali pa govedina tudi se gre. Svinjina je pa takoj out of the question.

Pomembno je, da jes kakih petkrat, sestkrat na dan, da cimbolj pospesis metabolizem.

Ciklamen ::

innerspace, nimam namena nobenih dodatkov v čaj dajat (čaj bo najverjetneje v lističih), tudi sem že gledal malo po tistem linku ki mi ga je THX podal, je opisano kako naj bi se pripravljal čaj, hvala tudi tebi za informacije :)

BW, bom jedel zvečer, vendar ne veliko, morda kak manjši jogurt, šalico mleka ali kaj podobnega. Kruha nimam namena jesti, nobenega, ker vem da ne glede kakšen kruh je ima v sebi OH :)

Za meso sem si predstavljal piščančje prsi, morda tudi puranje prsi pa ribe (ne iz konzerv, te imajo veliko olja).

Morda še samo vprašam katero zelenjavo? Paradižnik (ne soljen), paprika, kumarice, korenje ...?
- End of the Post ->

LapD ::

A sploh lahko fališ s katero zelenjavo? Pomojem je fajn, če je zraven pri vsakem obroku, pa kolikor toliko raznolika in pa seveda takšna, ki ti je všeč, da jo boš dejansko pojedel. Vsaj tako meni paše :D
web&motion designer

MadMicka ::

Če sportaš, so ogljikovi hidrati nujna zadeva. Drugače je pa stvar preprosta. Jej malo manj, kot si dosedaj, malo več se gibaj, pa bodo kile kr letele same od sebe dol.

Pa še to. Kot začetnik ne smeš vsak dan tečt, pa na kolo. Je preveč, se boš prekuril in izgubil voljo ali pa nemara staknil kako poškodbo. Probaj za začetek trikrat tedensko. Obvezno, ne glede na vreme, vsaj 40 minut, toliko da se dobr prešvicaš.

BigWhale ::

BW, bom jedel zvečer, vendar ne veliko, morda kak manjši jogurt, šalico mleka ali kaj podobnega. Kruha nimam namena jesti, nobenega, ker vem da ne glede kakšen kruh je ima v sebi OH :)


OH vseeno rabis. Kos rzenega kruha te ne bo ubil ali pa zredil. ;) Rzena moka vsebuje precej vlaknin in je ze zaradi tega fajn.

Za meso sem si predstavljal piščančje prsi, morda tudi puranje prsi pa ribe (ne iz konzerv, te imajo veliko olja)


Komot lahko jes konzervirano tuno ali pa lososa v lastnem soku. Rio Mare ima za ti dve zadevi embalazo bele barve. Tuno se splaca kupovati v Hoferju, ker je precej cenejsa od Rio Mare konzerv.

Morda še samo vprašam katero zelenjavo? Paradižnik (ne soljen), paprika, kumarice, korenje ...?


Izogibaj se koruzi in strocnicam. Imajo prevec ogljikovih hidratov. Ceprav vseeno ni take krize ce jes leco ali pa sojo recimo.

jype ::

MadMicka> Pa še to. Kot začetnik ne smeš vsak dan tečt, pa na kolo.

Je nevarno, ja - lahko pa vsak dan plavaš (v bazenu), ker sklepi in mišice niso tolk neposredno na udaru.

tsh2 ::

samo na te dve točki pazi:
1. pojej manj kolikor pokuriš.
2. jej tisto hrano, ki te dolgo drži sitega. in to je zelenjava. sladkor pa te naredi hitro lačnega. ko poješ zelenjavo se želodec prazni počasi in dobiva telo energijo direktno iz želodca. ko pa poješ sladkarijo se želodec hitro sprazni, cukr se spremeni v začasno maščobo in postaneš lačen, ker telo nerado uporablja maščobo za vir energije, ker jo je treba šparati za hude čase. raje ima energijo direktno iz želodca.

to je zaradi "glikemičnega indeksa" oziroma hitrosti prebave hrane: ko poješ sladkor se sladkor v krvi nenadno zelo zviša, želodec pa sprazni. telo izloči inzulin, da pobere ta odvečni sladkor iz krvi in ga shrani kot (začasno) maščobo. tako imaš po kakih dveh urah po jedi prazen želodec in začasno maščobo, ki jo je telo naredilo iz odvečnega sladkorja v krvi. zdaj lahko telo začne to "maščobo" pretvarjati nazaj v sladkor in ga dobavljati nazaj v kri, še raje pa postane lačno in ti reče, da bi raje energijo dobivalo direktno iz želodca.

http://www.weightlossnutrition.org/the-...

tsh2 ::


Pa še to. Kot začetnik ne smeš vsak dan tečt, pa na kolo. Je preveč, se boš prekuril in izgubil voljo ali pa nemara staknil kako poškodbo. Probaj za začetek trikrat tedensko. Obvezno, ne glede na vreme, vsaj 40 minut, toliko da se dobr prešvicaš.


jaz bi mu svetoval pa ravno nasprotno: pazi naj, da kakega dneva ne izpusti telovadbe. ker ko izpustiš en dan se hitro poleniš, in potem še drug dan ne telovadiš, in potem se ti kar ne da. ko enkrat nehaš nekaj delati redno, se ti sploh ne da iti nazaj delati tisto.

l0g1t3ch ::

Še sam imam eno vprašanja in sicer kako se znebit oblog na trebuhu. Imam 86kg in 190cm in trebuha mi ne rata sploščit čeprav imam trebušne mišice kot bik samo so skrite pod plastjo špeha ;((

koyotee ::

No beer maybe?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

l0g1t3ch ::

Popijem 3 do 4 na mesec.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izguba maščobe (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20222171 (17700) m0LN4r
»

Kaj lahko pojem? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14436592 (31037) johan05
»

Ali se izplača jemati "fat burner-je"? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
8220783 (19191) Tony710
»

Kako vidna je izguba teže? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27660194 (53718) jype
»

2-tedensko hujšanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6421520 (20057) Pyr0Beast

Več podobnih tem