» »

zamenjava grafične - ni več zvoka

zamenjava grafične - ni več zvoka

amacar ::

Zamenjal sem grafično ati rage 128 pro ultra gl z fx5200, in od takrat ko sem prižgal računalnik nimam več zvoka. Ikona je izginila, če pogledam v upravitelja, piše, da nimam zvočne. Poizkusil sem s ponovnim inštalom audio driverjev a ni pomagalo. Probal sem tudi zamenjati grafično nazaj, a zvoka vseeno ni bilo. Prosim za pomoč.

lp, amacar

st0jko ::

če imaš integrirano, poglej v biosih da ni slučajno disejblana.
če imaš pa navadno PCI, pa preveri če je vredu vklopljena v matično. Lahko da si jo pri vstavljanju grafične zmrdal, in nima vredu stika.
keks?

ModriN96 ::

Zvočno kartico iztakn pa jo prestav v drug pic slot... Če maš pa integrirano pa ne dela... Pa pač kupš novo za na pci slot pa maš rešen problem;)

amacar ::

zvočna je integrirana, v biosu je naštimana na auto( druga možnost je disable)
Sam skos je vredu delala, pol pa čudn, da bi kr crknila, ko bi grafo zamenjal.
Ma še kdo kako rešitev mogoče?

amda ::

zvočna je integrirana, v biosu je naštimana na auto( druga možnost je disable)
Sam skos je vredu delala, pol pa čudn, da bi kr crknila, ko bi grafo zamenjal.
Ma še kdo kako rešitev mogoče?


Ja na cd-ju imaš audio gonilnike(cd matična plata) ponovno naloži pa bo delovalo.

amda ::

HMM sem prepozno opazil da si že inštaliral, poskusi z obnovitvijo sistema, drugič naloži ponovno windows, če še to ne pomaga pa je po vsej vrjetnosti crknil sound izhod. Mogoče bi še delovalo z zvočno kartico, včasih pa niti to ne pomaga.

Če nebo nič od tega pomagalo(še prej preveri zvočnike) bo vrjetno potrebno menjat plato, kakšno rabljeno,novo se vrjetno ne splača na tako stri sistem lp.

amacar ::

Sm ugotovil, v čem je bla finta. Procesor sem navil na 2.3Ghz iz 2.0 in zato ni blo zvoka. Ko sm dal zdejle za hec nazaj pa je zvok prišel nazaj. Sam čudn, ker sm ga js že pred 2 dnevoma navil, grafično pa sm danes noter dal, zvok pa je prej super delal

hvala za odgovore, lp

amda ::

Sm ugotovil, v čem je bla finta. Procesor sem navil na 2.3Ghz iz 2.0 in zato ni blo zvoka. Ko sm dal zdejle za hec nazaj pa je zvok prišel nazaj. Sam čudn, ker sm ga js že pred 2 dnevoma navil, grafično pa sm danes noter dal, zvok pa je prej super delal

hvala za odgovore, lp


Ja to bi pa lahko že prej povedal, kar se pa tega tiče koliko ramov pa imaš? Mislim da jih imaš premalo, dodaj jih pa bi ti moralo delovati tudi na vsaj 2,2.

amacar ::

ja sej glih v tem je finta, da sm js mel procesor že prej navit in je zvok delal, ko sm pa dal grafično not je pa crkno. Tud ko sm dal staro grafično namesto te nove, zvok ni več delal, tak da nisem videl razloga v navitju.

Rama pa mam rambus 512mb,

amda ::

ja sej glih v tem je finta, da sm js mel procesor že prej navit in je zvok delal, ko sm pa dal grafično not je pa crkno. Tud ko sm dal staro grafično namesto te nove, zvok ni več delal, tak da nisem videl razloga v navitju.

Rama pa mam rambus 512mb,


A si še enkrat probal navit na 2.3, saj bi moralo delovati?

Glede ramov je pa tako, priporočam da kuoiš 1 ploščico z 2gb( okoli 20e) pa boš (vrjetno rad igraš igre) opazil veliko razliko.

Na tvojem mestu bi jaz storil prav to.

Pyr0Beast ::

rambusa pa ne dobiš za majhne pare :D


Poleg tega ti lahko napajalnik že peša, kar se še bolj vidi ko naviješ - bolj obremeniš sistem.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

amacar ::

pomoje je največji problem, v diskih, ki so stare izdelave (okol leta 2000)
napajalnik pa je res že dokaj obremenjen (300W Chieftec - trije trdi diski, 2 zeleni katodi in dvd rom)

sm probal še enkrat naviti na 2.2, pa vseeno ni delal zvok. Mam še en napajalnik 400W sam je noname, tak da ne vem, če je kaj bolj močen od tega chieftec 300w

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

Shark-357 ::

Če rabiš Rambus imam 2x128mb za gešenk... oz. moral bi imeti še 2x256mb :|.
No sporoči če rabiš in si pridi iskat.

Zgodovina sprememb…

amacar ::

to bi bilo zakon, sm ti pisal na zs

amda ::

pomoje je največji problem, v diskih, ki so stare izdelave (okol leta 2000)
napajalnik pa je res že dokaj obremenjen (300W Chieftec - trije trdi diski, 2 zeleni katodi in dvd rom)

sm probal še enkrat naviti na 2.2, pa vseeno ni delal zvok. Mam še en napajalnik 400W sam je noname, tak da ne vem, če je kaj bolj močen od tega chieftec 300w


Glej nova grafična karica, priporočajo vsaj 450w tako da bi moral imeti vsaj 550, če hočeš da bo delovalo super. Pri ramih pa pazi da bodo enaki mgh.

Pyr0Beast ::

Za 5200 in nekaj palčk rama pa res ne rabiš 500w, še 200W ne.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

amda ::

Za 5200 in nekaj palčk rama pa res ne rabiš 500w, še 200W ne.

Se strijam in opravičujem sem zgrešil post, oziroma v drugem bi moral to svetovati ki kupuje grafo 9500 ali 4850. Tako da... lp

Pyr0Beast ::

Np.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Do koliko ste prišli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
1549609 (6230) MEDENA
»

Chieftec 360W...

Oddelek: Kaj kupiti
201349 (901) TribesMan
»

vezava dveh ATX napajalnikov

Oddelek: Strojna oprema
15939 (779) Caligula
»

Prosim za malo pomoči pri nakupu novega računala...

Oddelek: Kaj kupiti
181114 (898) XCT
»

May the nforce2 be with you :) (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Navijanje
73231831 (18658) OwcA

Več podobnih tem