» »

vezava dveh ATX napajalnikov

vezava dveh ATX napajalnikov

mloncar ::

imam 420W chiefteca in se ta napajalec precej matra, ko procesor laufa na 2V in ko je grafa navita.. ..prej ko sm meu ti4200 je bilo vse ok, zdej pa ko grafična mal bol obremenjuje napajalc, pa stvar mal drugače zgleda.

imam namen v comp vržt še moj stari napajalnik (sunnytech 300W). takole sem si zamislu: 420W napajalnik bi napaju plato (posledično tudi proc), 300W pa grafo, disk in CD-ROMe..

skrbi pa me ena stvar, namreč grafična se napaja iz AGP reže in iz dodatnega napajanja.. ..iz AGP reže se bo napalaja iz enga napajalca, dodatno napajalne pa iz drugege.. ..lahko gre kej narobe? lahko skurim grafo???

prosim za pomoč!!!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Dr_M ::

ubistvu niso zazeljeni, razlicni napetostni potenciali. lahko da bo delal bp, lohk se pa mimgrede kej pokadi....pa se prej poci :)
jest se neb spilu s tem, ker vem kaj lohk elektrika nardi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Če jest kaj vem se grafična napaja tako iz plate kot z konektorja, to pomeni da bi avtomatsko imel pizdarijo na kvadrat. Odsvetujem da počneš kaj takega... Se zna zgodit da ostaneš brez napajalnika, plate in grafe naenkrat...

Lahko pa priklopiš plato in grafo na en napajalc, ostalo periferijo pa na drugega... Malo bolje bo kot prej. Sicer pa nevem kaj kompliciraš, 400W napajalec ma dovolj moči za tvoj sistem. GUFY ma recimo precej bolj navit sistem od tvojega, pa mu Chieftec dobro služi... Če bi že radi imel boljše napajanje potem si kupi Anteca, ker edino ločeno reguliranje linij bo prineslo prave rezultate.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Caligula ::

Cakte-a noname napajalci majo tud kje skrit potenciometer oz kako opcijo za se kej dodajat?

mloncar ::

ves kakašne "bojne" zvoke spušča moj napajalnik, ko je pod obremenitvijo.. ..de te kr glava boli. zato sem mislu, de bi mal chiefteka razbremenil, sam ne bom se spravu tega delat (sem si premislu, ker obstaja prevelik riziko).

hvala vseeno
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

TribesMan ::

Zgleda da večina Chieftecov spušča rahle zvoke, kadar so fajn obremenjeni... Sam sem imel enega takega in sem ga potem vrnil v trgovino... In zdej sem spet na svojem starem napajalniku za 5kSIT... no ja malo modificiranem... :)

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

-neo- ::

A nimajo chifteci tud potenciometre za vstimat visjo napetost?

Mam tud chifteca 420w, pa vse navito se mau vec kot japan power pa nic ne cvili, pa tud nihanj na linijah ni!
AMD 64 3000+@2450 mhz CG,GF Ti 4200 300/215@355/680,corsair xms 500 mhz
Prodam Vodno hlajenje;> 2 X 80 Gb MaXtor,Gigabyte K8N,

krucymucy ::

za izenacenje potencialov in s tem straha se resis z povezavo GND ... (crne zice obeh napajalnikov) ne vse, po eno iz vsakega :D

rkb2 ::

Japan Power če uporabiš dva napajalnika kot si opisal so mase že avtomatsko povezane - namreč diski, CD-ROMi, floppy (napajalnik št 1 = 300 W) so prek podatkovnih kablov zelo dobro povezani z maso na osnovni plošči, ki je seveda povezana z napajalnikom št. (420W).

mloncar ::

Mam tud chifteca 420w, pa vse navito se mau vec kot japan power pa nic ne cvili, pa tud nihanj na linijah ni!



pri 2300mhz (pri 1.7V) še nič ne cvili oz sliši se tako, kot bi iskrice preskakovale.. ..ko pa navijem proc na 2500 ali več pa se že pojavljajo čudni zvoki! dela še vse vredu, samo slišat ni lepo!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

jest10 ::

Caligula.
Če ga nimajo ga pa sam dodaš. Vsak napajalnik ima regulirano vsaj 5V(in skupaj z njo tudi 12V) linijo in kar je regulirano lahko po svoje nastaviš

Caligula ::

Jest, se prav, ce ga odprem si lahk se nasponam 5v linijo?
Kje se pa ponavad skriva regulator oz a je fajn skrit al je to pac tam.. ?

jest10 ::

Eden ot tistih podougovatih čipou je. Da boš siguren poglej na net ker čip je za kaj.
Potem pošči povezavo med 5V izhodom in tem čipom- ta je ponavadi blizu spodnjega roba vezja. To moraš prekiniti in vmes vezati potencjometer.

Caligula ::

OK, jz mam noname 400w napajalc pa me zanima v cem je pol sploh fora drazjih napajalcev, ce se da to otak stimat?
A pol tok niha lahk to al kj, da se tolk bol tist splaca?

V cem je fora skratka?

frenk ::

caligula: prnes h men tist "400W" napajalc pa boš vidu kako bo šu na kolena>:D...dražji napajalci majo not boljše komponente in s tem manj nihanja, manj AC ripla in tišje delovanje...poleg tega noben napajalec nima PowerFactorja 100%, ampak kvalitetni napajalniki se pa temu zlo približajo:)

Caligula ::

Aha, se prav je nihanje problem. Tok da vem.
Bom sou mogoce po unga LC power silent.

Pol mam lahk AMDja 2400@2500 najmanj, ker mi tam na 2 voltih, ce dimnik pozenem, ne pride cez 55C.
ZDaj ga zmanjka zarad premal stabilnosti pa verjetn mu 5v linija prevec pade. Mi kaze ze pod 4.8 pol.

Mam Epox 8RDA+ 1.1
To se iz 5v hran, ne?
Pa ce se se Radeon s tega pol bi rabu mocno 5v linijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater PSU za hard OC (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
59727695 (16241) LittleDevil
»

LC Silent Power napajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
18711269 (7411) Alec999
»

Napajalnik

Oddelek: Strojna oprema
261299 (1054) krneki
»

kateri napajalnik naj kupim?

Oddelek: Kaj kupiti
5794 (754) boštjan
»

Koliko je se varna temperatura za zracno hlajenje?

Oddelek: Navijanje
462922 (2049) schurda

Več podobnih tem