» »

Prosim za malo pomoči pri nakupu novega računala...

Prosim za malo pomoči pri nakupu novega računala...

pircp ::

Živjo,
nameravam kupiti naslednje stvari:
- MB A7V8X-X/LAN/VIAKT400,SOC A ASUS
- CPU AMD ATHLON XP 2500+ 333 BOX
- 512 Mb DDR PC400
- Ohišje ATX midi z 300w nap. cena je 9588 brez ddv
Za ohišje bi rad da je mogoče kak vent. gor, da se ne bo segrevalo in da bo zadeva tiha. Če ne bo šlo drugače se bomo šli pa igrat z obrati na ventilatorji, sam nisem glih navdušen nad tem...:)
Zdej pa najdražji del, grafićna... Gledam
Radeon 9600 pro
in GFFX 5600 ultra
ali 128mb ali 256mb...

Tu me zelo zanima vaše mnenje, glede na plato pa procesor če je ta kombinacija z grafično približno enakomerna. Da ne bo zaradi hitrosti proc. grafična delal z manj kot 100%... v glavnem da so zadeve v istem rangu... to me zanima?

Tu zraven bom dodal še 2 leti stari IBM disk 30gb. Nimam potrebe po več diska. In še pekača teaca ki je tudi ok.

Verjetno še en floppy not dam ali pa tudi ne bom še premislil če ga res sploh rabim.

Ok glede plate če bo kdo kaj drugega predlagal. Rabim mrežno kartico ker uporabljam kabelski internet.

Ta ma tudi mislim da vgrajen SB.... 5.1 mislim da... Kako bom lahko to priklopil na moj receiver? Kakšen izhod ima ?
A ma optiko to zadej ?

Še to moram povedat, da uporabljam LCD Samsung 171S. Sej sem bral da LCD in igre da v bistvu ni problemov sam tko da ne bo pol kej čudn... ?$#?

Dejte malo povedat kaj vi mislite ...

Hvala LP

pircp ::

No še to povem za kaj bom rač. rabil.
Recimo kot nbr.1 je izdelava spletnih strani
Se pravi tudi veliko dela z grafiko (corel,photoshop...)
Potem bom gledal filme zato tudi rabim tv out pri grafični.
Med trdim delom pa se bom sproščal ob kakšni igri.
Ni mi pomembno da dela na vseh detailih na najvišji resoluciji... rad bi samo da bom lahko kakšno igro odigral in da ne bo to samo za kake pol leta...
V glavnem ni treba da je kak 9800 ker je pre $$$, bi pa rad da bodo zadeve tekle tako kot morajo...

Slišal sem da ene grafične ne podpirajo DX9 in da s tem veliko zadeva lepše bolje dela....

V glavnem računalnik ne bo izključno za igranje iger, se bo pa občasno kakšna odigrala a ne :)

No res lepa hvala za pomoč in nasvete...

LP

ganzi ::

plato dej se unih 5k pa vzam epox 8rda+

boljša zvočna, nforce2..:D

Zheegec ::

Itaq, Epox 8Rda+ in pa SPDIF kartico za 3K te pride 26K. Tako imaš soundstorm 5.1 in pa mrežno (pa ostalo šaro ala USB 2.0, FW,...).
Grafiko - obvezno 128MB, jaz bi predlagal Radeona 9600 (mogoče kar ne-PRO).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

pircp ::

Kaj pa ostalo, a se ti zdi ok? So stvari približno istega ranga? Ker teh stvari ne spremljam, nimam pojma ali je grafična full predobra za tak računalnik ali je plata full slaba ...

A lahko malo bolj razložiš glede te druge plate ?
Boljša zvočna? kako boljša ?
pa kaj je to nforce2 ?

Hvala...

Zheegec ::

nForce2 - ime za plošče ki jih dela nVidia in so trenutno best buy za Socket A.
SoundStorm - vse nVidia plate z MCP-T southbridgom (8Rda+ ga ima) imajo dobro zvočno ki ima dober zvok ter porabi malo CPU.
Ostalo je vse OK.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

pircp ::

ALIEN3001:

Prej si omenil glede 9600 da raje ne PRO...
se pravi si že izključil GFFX 5600 ultra.
Razlika med pro in navadnim 9600 z 128mb je okoli 10k
A se ti zdi da je PRO preveč za tak sistem in da ne bo izkoriščen ?

Trenutno bi rad da naslednje igre delajo brez problemov:
NHL2004,GP2 eni novi motorčki,NFS underground....

A to bo delalo ok z "navadnim" 9600 ?

ganzi ::

Pa vzami rame twinmos ne pa neke noname.

Aja ohišje se dobi za 12 jurjev z 350W napajalnikom plexi steklom, neonko, in se dva 80x 80 ventilatorja sta zraven.

Plata ki sva ti jo predlagala ima soundstorm zvočno, podpira dual ddr, usb 2.0, firewire, je odlična za navijat (za to bi rabil boljši kuler kot ga dobiš pri box verziji procesorja- ampak vzam box ker mas 3 leta garancije), in je res super plata- ti ne bo žal če jo boš vzel.

Grafična R9600 pro je že super zadeva.. tudi 9600 je vredu..
Če maš denar pa kr 9600 pro vzam, pa nej bo od kakšne priznane firme.

boštjan ::

kaj pa recimo da bi dal za ohišje malo več,recimo še 10k poleg,če ne nameravaš 9600pro kupit.no tudi če kupiš 9600pro,bo to dober system.plato pa kar tole ko ti fanta predlagata.rame pa tudi raje twinmos kot pa kake no name.

ganzi ::

Seveda če imaš denar posezi po kvalitetnejših ohišjih kot so chietec..>:D
In boljšem napajalniku (tudi chieftec, ali pa enermax..)>:D

boštjan ::

jaz sem mel v mislih res ćifteka,toda tistega z napajalnikom

Zheegec ::

Razlika med R9600 PRO in ne-PRO je samo v frekvencah jedra (GPU) in RAMa. Če si zelo zahteven boš iskal verzijo R9600PRO s 3.3ns RAMi na primer, če si manj zahteven boš vzel R9600 in ga navil na hitrost R9600PRO (s simpl programčičem), če si lamer boš pa pustil tako kot je in boš imel za 10K manj za 10% slabšo grafično :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

pircp ::

GANZI:Aja ohišje se dobi za 12 jurjev z 350W napajalnikom plexi steklom, neonko, in se dva 80x 80 ventilatorja sta zraven.

Dej mi prosim povej katero ohišje je to in kje se ga dobi, pa da je kakšna slika zraven...

Hvala

JustVi ::

verjetno je mislil tole

ganzi ::

majo ga v mlacomu takoj na začetni strani je link.

ohišje: Midi tower 8605SB-A 350W s pleksi oknom, neonko in dvema ventilatorjema (12.600 SIT z DDV)

Če ti pa mlacom ni preveč všeč se ga dobi tut v avteri (mislm da je to bivši pcx)

Pa dej mejl ti bom slikce poslav če hočeš.

pircp ::

A to je ta ?



če ni pošlji mail s sliko na foppa@email.si

boštjan ::

nekaj dni nazaj sem šel malo na stran od e-misije in videl scorpio ohišja. Pa še link do vseh

ganzi ::

jo to je tole ohišje.

XCT ::

A ima kdo to ohišje, kako kaj zgleda in ali je tih. Na sliki ni nevem kak extra.

Kako zgleda v živo?
Web developer & designer
http://www.medialabs.info
http://nk-polskava.medialabs.info


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Komentirajte sestavo racunalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
524332 (3391) xabre
»

evo! nova konfiguracija (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
813564 (2771) romell
»

nov računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
13957 (764) Zheegec
»

Ati 9500 ali 9600

Oddelek: Kaj kupiti
101753 (1617) boštjan
»

KOmbinacija komponent za katere pričakujem vaše pripombe

Oddelek: Kaj kupiti
11904 (774) boštjan

Več podobnih tem