» »

Chieftec 360W...

Chieftec 360W...

cbelica ::

Zijo!!

Ali morda kdo ima doticni napajalc - zanima me, kako glasen/tih je. Ni namenjen za navijanje, pomembna je samo tihost delovanja (in seveda cena:D ).

Matko ::

dokaj tih,

a LC power 350W je pa se obcutno tisji (12cm ventilator),
skoraj neslisen

oba sta se nova, tako da se ne vem kaksen vpliv imajo obratovalne
ure na povecevanje hrupa

delfinus ::

Tih, res pa je, da ni namenjen za navijanje, ce imas v kisti kaksnega Radeona 9800 ali pa se bol pozresnega Geforca FX 5900. Sem ga imel, a ni zadoscalo, ko sem vstavil Geforca 5900 in hkrati navijal CPU.

lp, D.

Jok3r ::

Meni cist zadosca ta napajalc :) (glej podpis vse navito). Ne bi pa reku da je tih. Zame je bil full glasn biu na zacetku. Sam sem ga malo predelal. Zamenjau sem oba ventija in zdej je ok :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jok3r ()

delfinus ::

Sreckovic, da ti tako dobro deluje, celo na 2500MHz. Za info meni je potegnilo z Chieftecom 360W ob spodaj napisani konfiguraciji stabilno zgolj samo na 2000MHz - seveda za test sem uporabljal 3Dmark03. Pri 2200MHz je zalucalo na namizje ali resetiralo s sireno.

Abit NF7-S v2.0
AMD Barton 2500+ odklenjen 10x200MHz
Corsair Twinx CMX PC3200C2 2x256 Dual Channel
Thermalright ALX800
MSI Geforce FX 5900SP VIVO
SB Live!Platinum
ATI TV Wonder PCI
3Com 10/100 LAN
prim.master HDD: WD 800JB
prim.slave HDD: WD 800JB
sec.master:Teac CDW524
sec.slave:Pioneer 120s
FDD
5 x ventilatorji razlicnih velikosti in brzin

z Radeonom 8500 se je dalo se lepo navijat na visje.

Zdaj mam Anteca TruePower 480W in je mir lahko navijam lepo stabilno in spet visoko.

lp, D.

ganzi ::

ni preveč glasen pa men se tut navija sistem z njem.. glej podpis:D
LP

ganzi ::

Sedaj ko pa bi rad šel na d 2200 (nov procesor) pa se več ne navija kul;((

Delfincek:
Pol je tut pri meni vzrok napajalnik, da ne gre čez 2200 MHz?
Js sem mislil da je pač procesor tak da ne gre na več k 2200, pa sem kupil mobilnega bartona, pa se spet navijanje ustavi pri 220x10, tako da morm nekje dobit hud napajalnik, da probam navit na več in če je vzrok v napajalniku pol kupim sebi boljši napajalnik.

Hm praviš da se sedaj navija brez problema.Kako je bilo pa s chieftecom a k si v biosu dvignu frekvenco se sploh ni zbudil al kaj? Ker pri men se ne zbudi, al pa če že pride v winse se npr resetira al pa ko počenem prime95 takoj vrže error.
A so to znaki da je napajalnik švoh?
LP

delfinus ::

Alo!

Blo je tkole. Vse se je lepo navijalo, ko sem imel v sistemu Radeona 8500LE. Problem se je pojavil ob nakupu nove graficne, ki pije ogromno watov MSI Geforce FX 5900SP. Zadeva je bila, da nikakor nisem vec prisel na 2200MHz ob istih nastavitvah. Zadevo sem moral spustit za 200MHz, da je delovalo stabilno. Ko sem zadevo imel s Chieftecom 360W in Geforcom sem poskusno imel CPU navit na 2200MHz, botalo je normalno, v winse sem prisel normalno. 3DMark03 pa je vrglo ven ze pri prvem demotu. Vcasih pa se je zgodilo, da se je masina pri obremenitvi pod 3DMark03 ugasnila s sireno, kar nakazauje, na nihanje napetosti. Seveda sem poskusil z razlicnimi voltazami VCora vse tja do 1.9V in ni pomagalo nic. Potem sem celo odprl napajalnik in nekoliko dvignil 12V linijo. V njem je en trimer in sem ga obrnil kar do konca. Tako, da sem potem na 12V liniji imel 12,21V (prej 11,85 ampak to tako ABit narobe odcitava). Zadeva je celo malenkostno pomagala in je v 3Dmarku03 celo zdrzala nekaj loopov in potem spet crash na desktop. Potem pa sem mel vsega dost in sem nabavil Anteca TruePower 480W in zdej je mir.

Hja zakaj pri tebi ne gre. Res je, lahko je pac, da kuris zadnje moci iz PSUja in vec ne gre. Lahko pa te omejuje tudi RAM. Sam bi poskusil samo z eno palcko in navil in potem preiskuzis ali Prime95 ali pa 3DMark03 in vidis, ce je to. Tudi memtest86 bi poganjal ob navitju rama na 440. Seveda pa bi navijanje kompenziral z visanjem voltaze VCore in voltaze ramu. To je tako nuja ponavadi. Sploh pa ker furas ram na DDR440.

Sicer pa se to. Vidim da imas ABit NF7-S. Katero verzijo biosa imas? Namrec na veliki vecini biosov naj ne bi prisel cez 220MHz pri uporabi mnozilnika 10X in 10,5X.


Poskusi za foro na zacetku uporabiti mnozilnik 11x205MHz in testiraj ce ti prime zdrzi. Voltazo dvigni CPUju nekoliko pa se ramu. Potem porocaj kako se obnese.

lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

ganzi ::

Ne, ne situacija je taka...

Procesor je na 220x10 povsem stabilen, saj je Prime95 deloval več kot 20h, približno 22h. Ram sem tudi testiral z Memtest86 in v dveh urah ni naredil niti ene napake.Seveda dve uri ni veliko, ampak ko sem imel še prejšnji procesor je ram deloval na istih frekvencah torej 220 in pri 2,8V in timingih 6/3/3/2,5 povsem stabilno, ker sem pustil Memtest86 delovati čez noč in rezultat je bil brez napak.

Torej je ram stabilen na 220 in 2,8V pa ni važno s katerim procesorjem. Ali ne?

Fsbja pa ne višam več, rad pa bi povišal množilnik in sicer iz 10 na 11 ali max 11,5.
Toraj bi rad približno 2,4GHz ali pa če bo le sreča kar 2,5GHz >:D

Poiskusil sem tudi na:
200x11--> Stabilno
200x11,5--> Računalnik se zbudi, vendar ni stabilen..restari, prime95 takoj javi napako..
200x12--> Računalnik se sploh ne zbudi, potrebno je resetirat bios

Torej ne glede na Fsb, računalnik pr 2,2Ghz deluje brez problemov, pri 2,3 ni stabilen , pri 2,4 pa se ne zbudi sploh;(
torej če procesor dela pri tem fsbju stabilno pri eni frekvenci bi moral tudi pri višji če bi zvišal samo množilnik in če bi bil problem v napajalniku.
Seveda sem dvigoval tudi napetost na procesorju in napetost rama ko sem navijal.
Vse to sem poiskušal pri max 1,8V.

Moje napetosti so zelo slabe vsaj za moje pojme..
V core je v biosu nastavljen na 1,775V kadar je CPU pod 100% obremenitvijo pa voltaža niha med 1,73 in 1,76.
12+ pa je sploh slaba le okoli 11,44V do 11,55V
Ko pa je cpu ni obremenjen se napetosti dvignejo na 1,78 do 1,81.. 12+ pa do približno 11,62V.
5+ je vedno priblžno 5,03 do 5,06V.

Zdaj pa ugotoviti ali ga serje napajalnik ali me ovira kaj drugega, da se je navijanje ustavilo pri 2,2GHz;( .

LP
LP

delfinus ::

Jep mislim, da je tvoja omejitev napajalnik. Ce ti ne deluje stabilno na 11,5x200 je to sigurno napajalnik. Trcil si ob zid, ki je zate 2200MHz. Vzrok najverjetneje napajalnik. Moj zid je bil celo nizje 2000MHz-2100MHz s tem napajalnikom in seveda hudo pozresnim drobovjem. 12V linijo mas pa res izjemno nizko. Men se je vrtela okrog 11,70, ko sem navijal. V glavnem sem spoznal tudi iz postov v tujih forumov, da ta Chieftec sploh ni boh ve kaj kar se tice kvalitete PSUjev.

Po mojem mnenju bi ti moral mobilca navit v visave z boljsim.

lp, D.

ganzi ::

Zdaj sem ga še enkrat dal na 200x11,5 in poženem prime in čez nekaj časa je javil error, potem ga poženem še enkrat in čez nekaj časa se računalnik resetira.. ugasnil se je disk8-O, takoj sem slišal po zvoku..(mojga Wd800jb takoj slišim ko se prižge oz. ugasne).
Potem pa ko je zaznaval ide naprave se je zopet prižgal in ga je prepoznal.:\

Tole še bolj na napajalnik kaže po mojem mnenju, kaj pa vaša mnenja?:)
LP

SasoS ::

Chieftec napajalniki so bolj crap ko ne...420W verzija ima ubogih 18A na 12V liniji (glede na to da proce jemlje iz 12V in pobere vsaj 7-8A se meni to zdi precej malo). Poglej za kakšnim Enermaxom...že 350W napajalnik ima 26A na 12V, 460W pa 35A na vseh linijah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SasoS ()

BlazP ::

Neki brezveze komplicirate. Sej je napisu, da ni za navijat, in za takega je tud chieftek vec kot dober. Mam Chiefteca 360W, pa ni se nikol blo nobenih problemov s stabilnostjo.

Drugac pa men je tisina racunalnika ful pomembna, pa se mi zdi, da ni tale med najtisjimi. Ziher za podoben dnar najdes kej tisjega.
Sam mam pa varjanto z enim ventom. Kolker vem pa obstaja tud Chieftek 360W z dvema, ko je najbrz tisji (drugac se ga pa mingrede nardi tisjega ).

Caligula ::

Ma LC power silent 550 je mal zmogljivejsi pa skor enkrat cenejsi pa ziher se tisji pa boljsi pretok zraka ima. Tko da,... zakaj bi placeval za firmo v rangu, ki se za navijat ni?

Dead_Eye ::

Ti problrmi z napajalniki se mi zdijo zelo čudni: jaz praktično ne slišim chiefteca 360W, če dam roko zadaj niti ne čutim da bi kej pihalo ven,.....

Imam pa bartona na 2200Mhz, ti4200,.... in +12V = 12,40V......
The one and only

Caligula ::

Ja sej to, da skor ne cutis, da bi kaj pihalo ven ni ravno spodbudna zadeva :'(
Pri LCju, ki ni najboljsa zadeva je pa zelo spodoben in pa svojega denarja vreden, mocno piha in to ob res minimalnem hrupu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Lex ::

pozdrav

da ne bom odpiro nepotrebnih tem bom tule prašu. mam namen kupt novo računalo v kratkem pa chieftecovo ohišje k ma tale napajalnik zravn. bi biu dost za athlona64 pa kj okol radeona 9600xt? kompa nimam namena navijat, niti modat s kakimi lučkami.

Karaya 52 ::

Ja dovolj bo.

Delfinček, kje si kupil Anteca? Jaz nameravam 420W (ali je 430W???), ki bi moral normalno držati pri cpu voltaži na 1.8 in R9800PRO.

TribesMan ::

Anteci se dobijo v JAEu... pa še kje drugje... Sam če že kupuješ tako drag napajalec ti svetujem da vzemeš Tagan 480W... malo močnejši in bolje narejen napajalec... cena pa je 24kSIT v mlacomu... Trenutno Best Buy med "dražjimi" napajalci.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

DjTonic ::

TribesMan si že testiral ali od bližje ocenil tega Tagana?

TribesMan ::

Na žalost ne... sam če bom dobre volje bo to moj prvi update mašine...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zakaj mi vn meče v špilih

Oddelek: Navijanje
421588 (1235) Primoz78
»

Abit NF7-S vs. AN7

Oddelek: Kaj kupiti
221887 (1288) Oblivion
»

Problem pri overclocku ..

Oddelek: Navijanje
111197 (1069) BigSexy
»

Abit AN7, AMD Barton 2600+, RAM INFINEON DDR400 CL3 problem pri navitju..

Oddelek: Navijanje
292037 (1609) boštjan
»

kolk navit 2600+

Oddelek: Navijanje
321720 (915) Tugo

Več podobnih tem