» »

Test: E8400 vs. Q9550

Test: E8400 vs. Q9550

Dejan99 ::

Da ni malo krajšam čas, sem ob menjavi procesorja naredil en manjši test. Gre za primerjavo med c2d e8400 in c2q q9550.

Cinebench


PCMark


3DMark


Super Pi


GTA IV


Povsod, kjer je procesor navit je tudi grafična. Ostale komponente so v podpisu.
Torej tistim, ki nameravajo v kratkem nadgraditi svojo 775 platformo, bo morda ta test pomagal pri odločitvi.
Sicer verjamem da je ta procesor (oz. primerjava) že morda 'predpotopen' za nekatere, ampak vseeno.

LP
  • zavaroval slike: Shark-357 ()

ncc2000 ::

Lepo ;)
Dve vprašanji:
Vse zbenchano pri enakih FSB-jih in nastavitvah ramov?
Katere grafične nastavitve v GTA?

Dr_M ::

Jest imam podobno dilemo, zamenjat E3110 za Q9550/Q9650 ali ne?
Vidim, da bistvenih razlik v vsakdanjih opravilih niti ni.
Mogoce se bo splacalo menjat, ko bodo tej procesorji 50% cenej, kot so sedaj. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dejan99 ::

Lepo ;)
Dve vprašanji:
Vse zbenchano pri enakih FSB-jih in nastavitvah ramov?
Katere grafične nastavitve v GTA?

Ja, kar sem naredil pri obeh je samo dvig fsbja na 450(e8400) oz. 470(q9550), in nastavitev voltaže (oba okoli 1,35-1,38V).
Glede gta pa na resoluciji 1650x1050, ostalo pa default (na e8400), pri q9550 pa vse isto, samo shadows na max in distance na max za 512mb rama (ko je še zeleno obarvano v nastavitvah). Tako da če bi čist isto pustu bi na quadu dobi še kak fps več.

Jest imam podobno dilemo, zamenjat E3110 za Q9550/Q9650 ali ne?
Vidim, da bistvenih razlik v vsakdanjih opravilih niti ni.
Mogoce se bo splacalo menjat, ko bodo tej procesorji 50% cenej, kot so sedaj. :)

Ja pri vsakodnevnih opravilih (brskanje, office stuff,..) res ni nobene razlike. Ko pride pa do kakšnih resnih multitasking stvari se pa kar pozna. Pa v gta je res ful opazna razlika, zato sm tut benchmarkal :). Drugače pa če iščeš najcenejši q9550 pri dobrem trgovcu ga maš na mimovrste za 253€, ker imajo razprodajo. Zato sem ga tudi vzel.

LP

glaš ::

Nekam nizke FPS maš v gta4. Maš mogoče kakšno starejšo verzijo driverjev ? Ker jaz z E8200 @3,72GHz in isto grafo na stock dobim več kot 48 FPSjev na istih nastavitvah. Imam pa ATI Catalyst 9.3. S starejšo verzijo, mislim da 8.11, je bilo okoli 40FPS.

Dejan99 ::

Na e8400 sem benchmarkal že nekaj mesecev nazaj, takrat so bli eni drugi drajverji, zdej mam 9.3. Tako da bench od gta ni čist realen potem. Samo vseeno dvomim da bi dobil 48+fps na istem navitju kot ti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dejan99 ()

Razy ::

Heh js mam isti proc in maticno..
Dej mi povej kaksne nastavitve mas da si na 4ghz prsu..
Jst sm prisu do 3.9ghz max.

Dejan99 ::

Heh js mam isti proc in maticno..
Dej mi povej kaksne nastavitve mas da si na 4ghz prsu..
Jst sm prisu do 3.9ghz max.

Jst sm samo fsb povišal na 470, ostalo sm pustu pri miru, voltaža je bla pa okoli 1,39V. Če je stable, nevem. Ker stepping maš procesor?

Drugače pa glede fpsjev pri GTA. Spomnil sem se da je blo tistih 42fps vbistvu pri nenavitem z 9.3 driverji. Tako da bi z navitim verjetno prišel na podobene fps-je kot je Glaš reku. V tisti mapi kjer so benchmarki shranjeni je blo mal zmešnjave. Bom popravu če se mi bo dal :P

EDIT:
 GTA IV

GTA IV


Iste nastavitve in isti driverji.



Graphics Settings
Video Mode: 1680 x 1050 (60 Hz)
Texture Quality: Medium
Render Quality: High
Reflection Resolution: High
Water Quality: Very High
Shadow Quality: High
View Distance: 25
Detail Distance: 37
Definition: Off
VSync: Off

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dejan99 ()

ziga1990 ::

oprostite za naslednje vprasanje kako navijas procesor?

Dr_M ::

Tako kot uro.





:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

tilinho20 ::

oprostite za naslednje vprasanje kako navijas procesor?

Google!

Tako kot uro.

Ali pa tako kot tisti avtomobilček. :D

TehDucky ::

Greš v BIOS, to je pač dosti podobno kot BSOD, dost modro pa take fore.

Ne resno, greš v bios, tam advanced options, izbereš FSB oz. nekaj v zvezi z frekvenco mogoče, kjer ne bo pisalo 3GHz temveč nekje 200-400. Nato tisto zadevo povečaš za nekaj deset številk. Najbolje, da probavaš po 10-20 višje dati. Nato sprobat v windows, zaženeš kako igro oz. ortos(ne vem če je prov spellan). In tako dalje. Ko se ti sesuje resetiraš biose oz. če ti pride do biosov znižaš frekvenco na prejšno stabilno in si fertik za začetniško navijanje. Potem pa seveda lahko še probaš 1:1 dat ram:procesor fsb in povečuješ voltažo itd. Maš nekaj funkcij. Veliko na internetu piše :)

Razy ::

Stepping je C1 na mojem,a ni 1,39 malo previsoka voltaža8-O?

Dejan99 ::

Stepping je C1 na mojem,a ni 1,39 malo previsoka voltaža8-O?

Jst mam e0. Sicer pa tudi pri meni ni stabilen na 4ghz tut na 1.42v. Prime mi na dveh jedrih error pokaže.
Nekaj ga matra očitno...

Razy ::

Meni gre na 3.93Ghz na voltaži 1.28 :D

Dejan99 ::

Zanimivo :). A je stabilen na prime95?

alexa-lol ::

cudno da ima E8400 na 4GHz pri GTA 4 samo 42 FPS...jaz imam E 7400 na 3.6GHz in mam tok...mam pa HD 4850 512 malo OC

Dejan99 ::

cudno da ima E8400 na 4GHz pri GTA 4 samo 42 FPS...jaz imam E 7400 na 3.6GHz in mam tok...mam pa HD 4850 512 malo OC

Saj je popravek, 42 fps je na stock z 9.3 driverji. Na 4ghz nisem probaval z novejšimi driverji.

Razy ::

Zanimivo :). A je stabilen na prime95?


Nisem testirat na Prime95 ker imam stock cooler zaenkrat :@

Dejan99 ::

Zanimivo :). A je stabilen na prime95?


Nisem testirat na Prime95 ker imam stock cooler zaenkrat :@

Pomoje da tvoj ni stabilen, sploh zaradi coolerja. Že original se greje na 70 stopinj. Meni teži fsb večji od 440, vse kar je čez ni stabilno, pa ni važno koliko dvignem voltažo, po 1 minutu mi pokaže error na enem jedru :|. Sm ga pa na 3,7ghz (436fsb) mel stabilnega 2 ure pri samo 1,25v. Bom mogu še mal dvignit.

Dejan99 ::

Max OC na stock voltaži (1.2V):

IntelBurnTest


Prime95



Stabilen dobre 3 ure na prime in 15 loopov IntelBurn testa.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

TOP ::

Čudno da ti ne gre višje FSB,verjetno je tole meja proca,ker sm mel isto plato in je šla do 280FSB stabilno je delala na 270FSB.

Steinkauz ::

Če ma stock voltažo

Dejan99 ::

Ja, 3600 je max kar sm dobu iz 1.2v. Najbolj je pa čudno da gre z višanjem voltaže na max 440fsb. Kar je čez, ni stabilno, neodvisno od voltaže. Sm kar malo razočaran, sm mislu da bo šel vsaj na 4ghz.

Steinkauz ::

Jah za fsb morš pol še mal plati dvigovat fsb. Men je tut jebal na 460fsb, pol sm dvignu fsb na 470 brez višanja voltaže je pa kr delal. Tko da mam zdej 9x470. Probi dvignt na 450fsb.
Je pa ponavadi potrebno vedno večjo voltažo za manjši overclock. Men gre na 1.2 do 4ghz BP, za teh 230mhz več sm mogu dat pa na 1.336, kar je precej velika razlika :)

Dr_M ::

3600 na 1.2V za quada je kar uredu. Men gre priblizno tok moj E3110.
Zanima me, koliko gre na 1.4V :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dejan99 ::

Dal voltažo na 1.35v. Najprej 3800, vredu za nekaj minut, nato error. Potem probal na 3900, dobu še mal prej error, nato 4000, error v parih sekundah, dalje pa brez veze da opisujem :P. Okoli 3700 je max za moj proc, očitno sm dobu krš :|:). Pa vedno dobim na 2-eh istih jedrih napako (0 in 1), očitno se prvi duo par slabše navija.

PNG ::

Če še imaš proc doma - bi lahko testiral E8400 in Q9550 v crysisu? V bistvu ne najdem takega testa na netu - zanima me E8500 in Q9550 (če se mi splača sploh menjati, ali ne)...

M-XXXX ::

Za Crysis se NE splača.

Dejan99 ::

Če še imaš proc doma - bi lahko testiral E8400 in Q9550 v crysisu? V bistvu ne najdem takega testa na netu - zanima me E8500 in Q9550 (če se mi splača sploh menjati, ali ne)...

Nimam več.

dzinks63 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Dejancek ::

Sam 1 fps vodi procesor i7 pred c2d :D

Še dolga leta bom ostal na c2d ;)

TOP ::

Ja v igrah res za kakšen bolj resen program je pa mal drugačna slika.

PNG ::

Za Crysis se NE splača.


Če bi pridobil 15 fpsjev v povprečju za 40-50 evrov, ni problem. Da pa izgubim 1 FPS v povprečju za 40-50 evrov, hehe.....

Bo še tale C2D zadoščal en čas, opažam.

Hvala za sliko s testi!

Rippy ::

Sam 1 fps vodi procesor i7 pred c2d :D

Še dolga leta bom ostal na c2d ;)


Mislim da je tukaj grafična resni bottleneck, zato takšen graf. Če želiš testirat procesor potem uporabiš nisko ločljivost, recimo 1024x786.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

navijanje intel C2D e7300 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
21516663 (12013) barossa45
»

Neuspelo navijanje Intel core 2 quad 9550 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
7110943 (9393) Domobrancek
»

Overclockanje e6550 ter težava (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1108186 (6522) Gregc69
»

>>E8x00 serija a.k.a Wolfdale<< (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Navijanje
48940494 (22036) Dr_M
»

C2D E8600 max.temp (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
665109 (4178) AapocalypseE

Več podobnih tem