» »

Pomoč pri spletni strani

Pomoč pri spletni strani

«
1
2 3

gepard69 ::

Sem naredil neko spletno stran za našo firmo. Zaenkrat bol začasno, dokler se ne naučim delat s programi. Zanima me kaj bi bilo treba predvsem popravit, da bi se število obiskovalcev in s tem kupcev povečalo. Sem že nekaj prebral o optimizaciji in poskušal nekaj spreminjati pa ni nič bolje. Obiskovalcev ni niti 50 na dan. In kljub temu, da sem imel oglase pri ToboAds!!
www.bironabava.si
Hvala za vsak nasvet.

mte ::

Uh, v primeru takega skropucala ti "učenje delat s programi" ne bo nič pomagalo. Ti se začni učiti html in css, upoštevaj semantična pravila (naslovi so h1, h2, h3, ...; odstavki so p, tabele so namenjene vsebini in ne postavitvi elementov, oglej si alt atribute pri slikah, title atributi pri linkih ipd.), frame-i so že davno zastareli in ti pri iskalnikih samo škodujejo, ...

Izdelava (uporabnih) spletnih strani ni niti približno tako enostavna kot napisati dopis v Wordu. Potem si preberi Webmaster guidelines na googlovih spletnih straneh. Šele ko imaš narejeno uporabno spletno stran, lahko začneš z optimizacijo, vnašanjem v spletne imenike, oglaševanjem (ne samo ToboAds, ampak celosten marketing). Upoštevaj, da so spremembe ki jih delaš, vidne na googlu v nekaj tednih, ne nekaj minutah. Da dobiš prepoznavnost pa lahko traja mesece ali leta.

S takim amaterskim izgledom pa boš zelo težko prepričal ljudi, ki pridejo prvič na tvojo stran, da je firma resna in da se bo še vrnil. K temu spada tudi banner, ki me prepričuje, naj si ogledam kaj je danes na TV. Halo? Če kupujem biro opremo, me tisti moment TV niti malo ne zanima.

Skratka, če nimaš volje se VELIKO učiti in želite biti prepoznavni v spletu, bo bolje, da daste stran izdelati eni malo bolj resni firmi.
lp

gepard69 ::

Se čist strinjam s tabo. Samo ni mi pa jasno, kaj imajo veze naslovi H1,H2... al pa čist neki po svoje narejeno?!?

Tist "TV" banner je res bil bol tako tako, samo sem hotel, da mi nekdo malo zastonj oglase dela...

Pa še eno vprašanje za vse...predvsem pa za tiste, ki imate profi spletno stran, koliko obiska imate brez oglaševanja?

Bi pa še mimogrede vprašal, če je kdo, ki bi mi bol poceni nekaj bolšega naredil....naj se mi javi.

mte ::

gepard69: saj sem ti napisal, beri Google Webmaster Guidelines. To upoštevajo iskalniki pri indeksiranju, gre pa za to da ponudiš kvalitetno vsebino in te google s tem ustrezno nagradi ali pa ne. Ti mogoče vizualno ne opaziš razlike, ampak v ozadju je še marsikaj drugega kot vizualni izgled.
lp

LeLa ::

Gepard69, če potrebuješ pomoč pri izdelavi CSS spletne predstavitve, se javi na ZS.

Maystr ::

Če hočeš bolši rating pri googlu (se pravi postavi tvojo stran višje pri rezultatih iskanja), moraš zadevo narediti dinamično (se pravi uporaba php) in upoštevati neka pravila, ki jih najdeš na spletu (išči pod search engine optimization). Tako da se začni učiti php.

nobodyelse ::

gepard69, da se veliko naresti glede optimizacije in posledicno vecjega obiska! Ce se čes ful poglobiti klik, par uvodnih navodil klik, ter seveda AdWords

gepard69 ::

Hvala vsem za nasvete.
To, da mora biti stran v PHP je bol tako tako... Sem zasledil že veliko strani z zadetki, ki so bile med prvimi in v HTML.

Še en problem bi moral bol na brzino zrihtat in cicer ta, ko klikneš na zadetek se mi odpre podstran, ki je seveda v iFrame in ne index in se tako ne vidi imena firme. Kako bi se to dalo poštimat? Vsaj začasno, dokler kaj bolšega ne sčaram....

Drugače pa mislim, da je tisti, ki že pride na našo spletno in vidi, da je artikel sicer zelo poceni pa ga vseeno ne kupi, ker je slaba neprofesonalna spletna stran, en velik osliček!!
Jaz tudi ne grem v Mercator po mleko samo zato, ker so blagajničarke lepš oblečene in majo bol pomita tla od tise sosedove male štacune....;)

AmokRun ::

Še en problem bi moral bol na brzino zrihtat in cicer ta, ko klikneš na zadetek se mi odpre podstran, ki je seveda v iFrame in ne index in se tako ne vidi imena firme. Kako bi se to dalo poštimat? Vsaj začasno, dokler kaj bolšega ne sčaram....

Odstrani iFrame in za vsako podstran naredi svoj html file.

mte ::

Še en problem bi moral bol na brzino zrihtat in cicer ta, ko klikneš na zadetek se mi odpre podstran, ki je seveda v iFrame in ne index in se tako ne vidi imena firme. Kako bi se to dalo poštimat? Vsaj začasno, dokler kaj bolšega ne sčaram....

Evo, dokazal si si, zakaj so frame-i neuporabni. Sicer mogoče bi lahko rešil s pomočjo robots.txt, ampak to je precej lovska rešitev.

Drugače pa mislim, da je tisti, ki že pride na našo spletno in vidi, da je artikel sicer zelo poceni pa ga vseeno ne kupi, ker je slaba neprofesonalna spletna stran, en velik osliček!!

Hm, psihologija vidim da ti je tuja. Mislim da je marketing že dostikrat dokazal, da ljudje bolj kupujejo embalažo in svetleč izgled kot dejansko kvaliteto. Jaz recimo sklepam, da če se firma ne potrudi pri svojem izgledu, se tudi pri svojem delu ne potrudi in posledično nudi slabšo storitev. To ni nujno vedno res, ampak name to psihološko deluje. Če sem jaz firma ki rabi dosti biro materiala, me bolj kot 2 procenta nižje cene zanima to, da bom izdelke dobil takrat ko jih rabim, hitro in brez zapletov.
lp

rapvirus ::

točno tako mte. Spletna stran je ogledalo podjetja. Če že stran izkazuje neprofesionalnost, kaj lahko drugega pričakuješ od samega podjetja

opeter ::

točno tako mte. Spletna stran je ogledalo podjetja. Če že stran izkazuje neprofesionalnost, kaj lahko drugega pričakuješ od samega podjetja


Podpis pod tole. Dandanes se kot prvo prodaja zunanjost. Vsebina je le drugorazrednega pomena.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

gepard69 ::

točno tako mte. Spletna stran je ogledalo podjetja. Če že stran izkazuje neprofesionalnost, kaj lahko drugega pričakuješ od samega podjetja


S tem se pa nebi čisto strinjal. No, vsaj pri nas ni čisto tako. Vse stranke, ki so prišle k meni so z nami zadovolne. In ravno zaradi tega, ker dostavimo točno takrat in točno tisto kar si zaželijo. oziroma se z nami da vse dogovorit. Reklamacij praktično nimamo! Poleg tega pa dobijo določene artikle 20-30% ceneje kot drugje. In dandanes vsak gleda na cent! Zato trdim, da tiso ne drži ravno vedno pa še malo bol optimistično moraš gledat na stvari....stran s črnimi scenariji in se ti take stvari ne bojo dogajale!! ;)

LuGi ::

Nakup izdelkov je totalno zgresen...
-Odpret webmail/mail app
-Prepisati email iz menuja (ker je slika - no copy/paste)
-Vsak izdelek copy/paste in seveda ročno preračunati poštnino

Yeah..raje poklikam te stvari na...

Raje naredi shop-stran v oscommerce ;)

gepard69 ::

Nakup izdelkov je totalno zgresen...
-Odpret webmail/mail app
-Prepisati email iz menuja (ker je slika - no copy/paste)
-Vsak izdelek copy/paste in seveda ročno preračunati poštnino

Yeah..raje poklikam te stvari na...

Raje naredi shop-stran v oscommerce ;)


Sej v bistvu to ni bilo mišljeno kot spletna trgovina ampak bol na grobo predstavitev kaj sploh imamo, pribljižne cene.... Vsaka stranka dobi katalog z artikli in pa cenik v .xls Mi nudimo cca. 8000 artiklov...Me zanima, kdo bi tolk artiklov vnesu v spletno stran :O

Drugač se pa čist strinjam s tabo ;)

Tut v oscomerce bi naredu, če bi seveda znal :|
Bi se ti spravil eno osnovo naredit?

AmokRun ::

8000 artiklov...Me zanima, kdo bi tolk artiklov vnesu v spletno stran

Če imaš spletno trgovino, to ni noben problem.
Recimo na Mimovrste imajo okoli 40k artiklov.

blackbfm ::

Če je xls lepo urejen pa res ni problem uvozit recimo v sql bazo.

fosil ::

Vzemi eno spletno trgovino. Recimo oscommerce, ki je open source in brezplačna.

Nato na netu pobrskaj za kakšnim templatom. Templatov za oscommerce je ogromno. Dobiš brezplačne ali za kakšnih 100 EUR tudi zelo lepe profesionalno narejene.

Nato pa si poglej kako se iz excela uvozi podatke v sql bazo.

Končni rezultat bo prava spletna trgovina, ki bo tudi na pogled veliko lepša.
Tako je!

gepard69 ::

Vzemi eno spletno trgovino. Recimo oscommerce, ki je open source in brezplačna.

Nato na netu pobrskaj za kakšnim templatom. Templatov za oscommerce je ogromno. Dobiš brezplačne ali za kakšnih 100 EUR tudi zelo lepe profesionalno narejene.

Nato pa si poglej kako se iz excela uvozi podatke v sql bazo.

Končni rezultat bo prava spletna trgovina, ki bo tudi na pogled veliko lepša.


Nebi se mogel bolje strinjat. Sej ko bom šel šeenkrat v šolo bom šel za računalničarja, pa bom znal vse to naredit, jiiipiiii :D

gepard69 ::

8000 artiklov...Me zanima, kdo bi tolk artiklov vnesu v spletno stran

Če imaš spletno trgovino, to ni noben problem.
Recimo na Mimovrste imajo okoli 40k artiklov.


...samo Mimovrste ima tudi močan kader za te stvari počet, kajne? Naša osnovna dejavnost pa ni prodaja...vsaj za enkrat še ne.... ;) To je bol byetheusput. :)
Zato pa tut direktor noče vlagat v spletno stran in pa v drage reklame. To nekaj spreminjam na svojo roko, da vidim kako bi šlo, potem pa enkrat zares...

IceIceBaby ::

Samo v premislek. Dokler bo spletna stran "bytheusput" bodo tudi rezultati temu primerni.

Dobre reklame niso nikoli drage. Če plačaš 10k eur jih dobiš nazaj 40, 50k.

blackbfm ::

Če noče vlagat v reklame potem majo verjetno dovolj strank.

mte ::

Mah.. vprašal je za mnenja, ta je dobil, kako in če jih bo upošteval je pa njegova stvar. Obiskovalci in stranke so pa najboljši pokazatelj, ali eno stvar delaš prav ali ne. Zdaj če je zadovoljen z obiskom 50 ljudi dnevno, ok. Če ni, je dobil par predlogov. Od tu naprej pa nima smisla razpredati naprej.
lp

gepard69 ::

Ja, res, vprašal sem za mnenja in sem vam vsem lepo hvaležen. Vi že bol veste kot jaz saj se vsi verjetno s tem ukvarjate.
Sem jih pa že pričel upoštevati in že delam na tem, da se nekaj novega naredi (iščem free template, ki bi mi odgovarjal/nekoga, ki bi mi bol pocen delno pomagal).
Samo, fantje, če se na te stvari ne spoznaš gre resnično bol počasi. Po vsej verjetnosti bom kar nekoga najel, da mi kaj "produktivnega " naredi. Če samo pomislim koliko časa sem potreboval, da sem tisto skropucalo naredil :O
Saj drugače se tega projekta sploh nebi lotil, če me nebi izdelava spletnih strani zanimalo...priznam pa, da sem mislil, da bo malo lažje 8-)
Drugače pa ne potrebujem 500 firbcov na dan, bol bom vesel, če dobim 5 novih strank mesečno!!
Strank pa drugače nimam dovolj, ker nikoli jih ni dovolj.
Pa še neki, ko ugotovim, da bojo vse te spremembe prinesle sadove mi ne bo problem dat 600-800€ za kaj res profi...do takrat pa samo poskus...

LP

IceIceBaby ::

Če noče vlagat v reklame potem majo verjetno dovolj strank.


Če tako razmišljaš hitro propadeš :) Strank ni nikoli dovolj. Ne vem zakaj bi se branil denarja.

Pa še neki, ko ugotovim, da bojo vse te spremembe prinesle sadove mi ne bo problem dat 600-800€ za kaj res profi...do takrat pa samo poskus...


Za 600 do 800€ ne boš dobil ravno profesionalne spletne strani. Mogoče bo dizajn malo boljši, učinek bo pa verjetno zelo podoben kot zdaj.

Si pa že sam ugotovil, da promet ni pomemben. Važno je, koliko obiskovalcev lahko spremeniš v stranke. Ampak žal tudi to ni tako enostavno, kot mogoče izgleda na prvi pogled.

Nočem ti zbijati morale, ampak dejstvo je, da resen posel potrebuje ljudi, ki resnično obvladajo svoje področje. Spletna stran je prodajno orodje, in programiranje pa malo photoshopa še zdaleč ni dovolj za uspešen online posel. Take storitve imajo pošteno ceno, ampak so tudi dobički od dobro izdelane strani pošteni.

blackbfm ::

No zdaj ga že malo pokaš. Spletna stran je kot si povedal orodje, ampak to orodje samo po sebi ne prinaša dobička. Je dosti boljše da imaš neko podpovprečno stran in da si zanesljiv trgovec oz. ponudnik storitev kot pa obratno.

IceIceBaby ::

blackclw, to, da si dober trgovec se mi zdi samoumevno. Če si šalabajzer te nobena spletna stran ne reši, na dolgi rok.

Je pa večna težava slovenskih podjetji, da so zelo neresni pri nastopu na spletu. Večini še vedno ni jasno, da je splet zaresen medij, ki lahko tudi na 2M trgu prinaša dober denar...če se zadeve lotimo resno.

Potem pa imamo take, ki bi imeli vrhunske spletne strani za 600€, po drugi strani pa jim ni problem plačati par 1000€ za radijski oglas ali objavo v kakšnem čudnem "euro katalogu".

gepard69 ::

Je dosti boljše da imaš neko podpovprečno stran in da si zanesljiv trgovec oz. ponudnik storitev kot pa obratno.


Jaz kot "trgovec" bi se tut pod to podpisal :D
Moje stranke sem predvsem pridobil na tak način, da so me poklicali, ker so bili nekaj v škripcih in sem bil prvi pri roki. Potem pa, ko sem malo povedal kako mi delujemo in to isto še praktično pokazal so potem ostali pri meni [;)Prav nič ne rabim tistih strank, ki bojo hvalile mojo spletno kupili pa eno redirko in dva šilčka!

rapvirus ::

ok, sej maš lahko svoje mnenje. vendar si stranka, ki recimo pride na stran, ki je trenutno online misli, da to en popoldonski občasni posel ne pa neko resno podjetje. Vsaj tak občutek sem dobil jaz. In če sem jaz razmišljav na ta način vrjemi da je še kdo. Kak vpiv na prodajo ma to pa presodi sam.

IceIceBaby ::

Prav nič ne rabim tistih strank, ki bojo hvalile mojo spletno kupili pa eno redirko in dva šilčka!


Vidiš, tukaj se pozna razlika med "nedeljskim" webdizajnerjem in tistim, ki se profesionalno ukvarja poslom na spletu.

Če želiš s spletno stranjo opazno povečati prodajo mora biti ustrezno izdelana. Ne gre samo za estetiko, ampak mora biti cel paket usmerjen tako, da ti dobiš čim več strank.

To, da si dober trgovec se pozna šele potem, ko že imaš stranke in jih moraš dobro poservisirat.

rapvirus ::

Drugače pa nečesa ne rezumem.. a strank ki kupjo "eno redirko in dva šilčka" dejansko nočeš?

gepard69 ::

Drugače pa nečesa ne rezumem.. a strank ki kupjo "eno redirko in dva šilčka" dejansko nočeš?


Predstavljaj si, da ti dejansko to nekdo naroči (sem že imel primer)in moraš peljat 5km iz tvoje poti. Štekaš? Sem kar nekaj časa v tem poslu in vem kaj se isplača in kaj ne ;)
Seveda 2x 3x to že narediš in upaš, da bo pa enkrat polovico kombija naročil...dober trgovc pa prej malo stranko preveri s čim se ukvarja, se malo pozanima pri morebitnemu njihovemu bivšemu ponudniku itd....saj tisti, ki te stvari počne že ve kako te stvari stojijo in me razume ;)

Sem našel en free template in ga že predelujem. Bo veliko lepše kot sedaj. Potem mi bo pa samo nekdo dobr zoptimiziral. Ne bo profi, upam pa, da bo bol všečna in se ne bo kdo stran obrnil tako kot se je morda pri sedanji 8-)
Bi imel kdo čas za uro ali dve pomoči/fines? Meni gre zelo zelo počasi :(

Gladi ::

Izogibaj se animacij na strani, ker je res to nadležno da ti tri stvari po ekranu skos neki žmigetajo.

gepard69 ::

Izogibaj se animacij na strani, ker je res to nadležno da ti tri stvari po ekranu skos neki žmigetajo.


OK bom upošteval. Morda res ni preveč fajn, če ti preveč v oči žmiga. Raje naredim link na stran za morebitno akcijo. Bo tako vredu?

Katera stran, ki jo poznate in je podobna moji dejavnosti, se vam je zdela najbolj podobna profi? Kakšen link prosim, da si ogledam postavitev...

Še kakšna ponudba za pomoč...za primerno plačilo seveda :D

urosh ::

Mislim, da bi bilo najboljše, če daš lepo nekomu in ti to naredi... Tako kot se spodobi recimo :)
Lahko sam zapravljaš čas in na koncu vidiš, da je bilo škoda časa. Seveda za ta denar lahko dobiš dosti ali pa tudi ne. Malo poglej reference tistih, ki so ti poslali kake ponudbe - se boš najlažje odločil.
Drugače pa seveda kar se tiče poznejše promocije, pa je vse na tebi. Tega ti drugi ne bodo delali. To pomeni prave meta podatke itd :) To pomeni, da zaradi "lepe" strani nebo več strank. Za to je promocija in predvsem trdo dobro delo.
Ampak to ti verjetno večina nudi pri izdelavi. Vse je odvisno od tebe. Je pa res, da se človek nekje mora začeti učiti - a za to so bolj primerne osebne strani - naredi si eno za sebe in jo popravljaj itd. To za firmo, pa lepo nekomu daj, pa je. Pa tudi če je to "samo" 600-800€. Kot rečeno pa preveri njegove reference.

Lp

blackbfm ::


Lahko sam zapravljaš čas in na koncu vidiš, da je bilo škoda časa.


Ne bi reku. Nekaj bo sigurno odnesel od tega, sploh pa če nekaj sam narediš je lažje potem popravljat/dodajat stvari.

gepard69 ::

Ne bi reku. Nekaj bo sigurno odnesel od tega, sploh pa če nekaj sam narediš je lažje potem popravljat/dodajat stvari.


Točno tukaj je pri meni problem. Rad bi sam nekaj naredil, da bi se s tem nekaj naučil. Zelo me zanima, kako se kej takega naredi. Že pri stari strani sem bil vesel, da se nekaj prikazuje, nekaj spreminja...Kar spomite se svojega prvega izdelaka in pa seveda vsakega novega, vedno ste bili ponosni, da ste nekaj skup spacal :D
Samo veliko vas je računalništvo študiral, hodilo na kak tečaj. Sam sem se pa doma iz knjig učil, prebiral forume, nobenga nimam da bi mi kaj pokazal...to ti pa vzame čas.

Zato pa sedaj iščem nekoga, ki bi bil zdraven, da bi videl kako se kaj naredi. Če ne bo drugač bom pa nekomu dal delat.
Po tej službeni strani me čaka še moja osebna stran za neko drugo dejavnost.

IceIceBaby ::

1. Takih stvari ne delajo računalničarji :) Programiranje in znanje računalništva nima veliko skupnega s spletno prodajo.

2. Nič ni narobe s tem, če stran delaš sam. Ampak verjetno rezultati vsaj prvih nekaj mesecev ne bodo zadovoljivi. Dobrih spletnih trgovin se ne naučiš delati iz ene knjige. Tema je precej obsežna.

Če te stvar res zanima googlaj naprimer "e-commerce, internet marketing, direct marketing, webdesign" in podobne pojme, pa začni raziskovati.

Tody ::

gepard69

Tvoja spletna stran predstavlja tvoje podjetje... IN ker maš za en kurc spletno stran si pomoje tudi za en kurc firma. Ker si preveč škrt da bi dal tok in tok denarja za spletno stran.

No 99% ljudi tako misli, če vrjameš ali pa ne... Biti na spletu je bil moto leta 1990 do 1995. Zdaj je pač treba narest še kej več.

Ker nismo vsi webmajstri in ker nimamo vsi 100.000 eur budžeta za unikatno oh in sploh spletno stra se najdejo tudi zastojn rešitve. Uporabi joomlo ali še bolje zlorabi wordpress in ecart (al neki takega) plug in in boš imel tehnološko zelo dobro podprto zadevo, zelo hitro boš imel tudi "profesionalen" izgled.

Poleg tega imaš tudi plugin za optimizacijo.

In v poslovno spletno stran ne sodijo pasice za izmenjavo in tudi toboads ali adwords...

IceIceBaby ::

In v poslovno spletno stran ne sodijo pasice za izmenjavo in tudi toboads ali adwords...


Ja, tole se res splača upoštevat :)

Že tako se trudiš in plačuješ, da bi pripeljal stranke na stran. Namesto, da bi jih prepričal, da pri tebi kaj kupijo jih pošlješ stran. To mi nikoli ni bilo jasno.

Ne tega delat. Postavte na svojo stran "reklame" za svoje izdelke.

n1ckn4m3 ::

Če rabiš kakšno pomoč glede spletne trgovine, se lahko obrneš name.

gepard69 ::

gepard69

Tvoja spletna stran predstavlja tvoje podjetje... IN ker maš za en kurc spletno stran si pomoje tudi za en kurc firma. Ker si preveč škrt da bi dal tok in tok denarja za spletno stran.
...


Problem je v tem, da moj direktor ne verjame v internet-hoče prvo garancijo, da se bo promet povečal oziroma, da se bo vložek izplačal. Do sedaj se je res še najbolje izkazalo, da si nekomu stisnu vizitko in katalog v roke in mu mal predstavu s čim se ukvarjaš. Kot sem pa že dejal, prodaja ni naša glavna dejavnost. To delam nekaj na svoje roke (povečanje dobička, ker imamo možnost- oziroma poskus).
Sej se morda direktor enkrat premisli. Oziroma je že videl, da sem pridobil kupce izven Ljubljane (kjer imamo sedež).
Če ne, pa zamenjam firmo 8-)

cyber_killer ::

1000€ in ti nardim pro sajt.

Tody ::

Saj zato lahko probaš z že narejenimi zadevami, tukaj tvoj ponos ne bo nič trpel :) Še zmeri lahko dost veliko časa in dela nameniš urejanju spletne strani in tudi ogromno se lahko naučiš...

Če misliš da je wordpress samo za bloge si poglej www.fanfara.net ,ki sem je tudi jaz pomagal ustvarjat in zadaj podpira celoten postopek prijave in plačila..

edit:
Bedarija je dajat iz svojega žepa za stran podjetja... Raje naredi neki po svoje potem ko boš prepričal direktorja pa zberi predloge in kako in kaj bi imeli ostali pa potem plačaš nekoga, ki bi to naredil tako kot vam bi pasalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

gepard69 ::

Bom kar tukaj nadeljeval, da ne odpiram nove teme.
Kako shraniš HTML kot .gif, da bi uporabil kot tracing image?
Kako ponavadi naredite postavitev- Div, table, frames,layout...
A se da naredit kako spletno s Layout table in Layout cell?
DIVi in njihova postavitev me mal zafrkava. Sem že tutorials isku pa nič ne najdem :|

IceIceBaby ::

Problem je v tem, da moj direktor ne verjame v internet-hoče prvo garancijo, da se bo promet povečal oziroma, da se bo vložek izplačal.


Če mu nešteta svetovna podjetja, ki vlagajo v net miljarde € vsako leto niso garancija potem res ne vem, kaj bi ga prepričalo :)

Kako shraniš HTML kot .gif, da bi uporabil kot tracing image?


Tole mi ni čisto jasno. Kaj točno želiš doseči?

Kako ponavadi naredite postavitev- Div, table, frames,layout...


Že kar nekaj let so standard DIVi. Za pomoč si najprej stran nariši na papir potem pa postopoma postavljaj dive. Če ti zadeva ni jasna vzemi kak free template in poglej kako je napisana koda.

DIVi in njihova postavitev me mal zafrkava. Sem že tutorials isku pa nič ne najdem


Eden prvih zadetkov na googlu: http://www.colorplexstudios.com/article...

Webdizajn s html in CSS ni ravno najtežja stvar na svetu, se je pa potrebno naučiti vsaj osnove, da lahko izdelaš nekaj spodobnega.

Predlagam ti, da res zaenkrat eksperimentiraš z obstoječimi templati. Na ta način imaš že postavljeno stran na kateri samo spreminjaš slike, barve itd. Pomoje se boš tako hitreje naučil, kot če greš iz nule delat stran.

gepard69 ::

Kako shraniš HTML kot .gif, da bi uporabil kot tracing image?

Hja, imam eno spletno stran ki mi je všeč pa bi rad po njej delu (tracing image) oziroma nekaj eksperimenteru. Zato potrebujem to spletno stran v gif in ne v html...


Predlagam ti, da res zaenkrat eksperimentiraš z obstoječimi templati. Na ta način imaš že postavljeno stran na kateri samo spreminjaš slike, barve itd. Pomoje se boš tako hitreje naučil, kot če greš iz nule delat stran.

Sej sem to že poskušal....in ko sem zbrisu en div se je vse sesul :| Moram še malo preučit kdaj postavt v relative, apsolute...
Sej vaja bo naredila mojstra....lepi sončni dnevi bojo pa tut šli :D

IceIceBaby ::

Naredi screenshot strani. Print screen tipka potem pa pastaš zadevo v phothoshop oz. drug grafični program.

gepard69 ::

To sem že probu pa ne gre, ker je stran dalša od screena. ;) Mora bit še kak drug način pa se ne spomnim...bo treba en program inštalirat.

IceIceBaby ::

naredi več screenshotov pa združi sliko. Ali pa sprintaj v PDF pa importaj v photoshop.

Še vedno mi ni čisto jasno zakaj rabiš to. Večina elementov na spletni strani itak ni grafičnih, tako, da ti verjetno screenshot celotne strani ne bo veliko koristil.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Uvod v izdelavo spletnih strani (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Izdelava spletišč
277264669 (978) Netrunner
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1297331117 (55266) htmltroubles
»

Nekaj vprašanj glede izdelave spletne strani.

Oddelek: Izdelava spletišč
384317 (3168) scipascapa
»

SEO - Ena Domena, več podstrani ali ... ?

Oddelek: Izdelava spletišč
7896 (615) neoserv
»

Izdelava menija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
766875 (5882) Jackass

Več podobnih tem