» »

SEO - Ena Domena, več podstrani ali ... ?

SEO - Ena Domena, več podstrani ali ... ?

Tydek ::

Pozdravljeni!

Trudim se, da bi odprl svoj blog, ker me izdelovanje spletnih strani veseli. Pri tem imam pa problem za v naprej. Glede optimizacije. Imel bi blog, kjer bi redno objavljal novice. Na drugi strani bi pa izdeloval-prodajal spletne strani.

Zanima me kaj je bolje za optimizacijo, da naredim npr. freakdizajn/naprimerblog.html in freakdizajn/izdelavaspletnih.html . Ali je bolje, da imam spletno stran drugače ? Tako bi imel eno domeno za blog in drugo za prodajo-izdelavo spletnih strani.

Glede optimizacije me zanima katere vse programe uporabljate. Je Market Samurai res tako dober in zakaj MS pri keywordih uporablja rezultate od BINGA?

Lep pozdrav
Hvala za pomoč ;)
  • spremenilo: Tydek ()

neoserv ::

Naceloma bos zelo tezko dobil domeno, ki bo vsebovala ključne besede.
Razlog? Ta niša, namreč izdelava spletnih strani, je zelo zasedena.

Veliko bolje se je spomniti nek kvaliteten brand, za katerega boš lahko registriral še COM, NET in SI domeno (če je to resen projekt).

Blog preprosto postavis na www.tvojadomena.com/blog/, torej v poddirektorij. Tako boš dosegel večji SEO efekt, kot če zadevo ločiš na 2 različni domeni.

Orodja za SEO: vprašaj se najprej, za kaj bi jih potreboval? Potem boš hitro vedel, kaj rabiš :)
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

Tydek ::

Sem še mlad in poln energije. Zame je resen "projekt", ker sem se poleg tega, da že 1. mesec delam spletno stran ne samo, da sem delal ampak se naučil ogromno novih stvari, kar je zame neverjetno. Glede te niše verjamem, da je že zasedena oz. "prepolna". Sedaj bi našel long keyword nišo ali short keyword nišo, ki bi imela vsaj nekaj ogledov in tako upal, da dobim kakšno naročilo. Seveda je potrebno prej optimizirati, da pridem na prvo stran ;)

Tako sem tudi mislil neo. Imam spletno stran www.freakd....si/blog in potem, kjer bi prodajl bi dal www.freakd...si/prodajaspletnih . Nekako optimizacije ne znam najbolje, a bom preden zaštartam spletno stran vse potrebno preštudiral, da ne bo kaj narobe, seveda lahko pride kaj vmes ampak upajmo, da nebo :)

Glede na to me zanima zakaj bi registriral še COM,NET,.SI domeno. Zakaj takšno mnenje ?

Vprašal sem za orodja za SEO. Orodij je na spletu ogromno, a se orodja tudi razlikujejo med dobrim in slabim, zato sem vprašal za mnenja.

Lep pozdrav

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tydek ()

neoserv ::

"Resen projekt" nisem mislil kot da si ti neresen :)
Mišljeno je bilo tako: če boš vložil nekaj časa v to, da se spomniš ene dobre skovanke ali blagovne znamke, se ti splača registrirati COM, NET in SI domeno, da ti ne bo kdo nagajal. Nagaja ti lahko tako, da ti kupiš tydek.com, nekdo drug pa tydek.net in ti dela konkurenco.

Zato se pri vsakem resnem projektu zakupi vsaj nekaj domenskih končnic, da preprecis nagajanje.

Glede orodij: res je, nekaj je dobrih in mnogo slabih, ampak najprej je treba vedeti, kaj boš delal z njimi? Orodij je namreč kar nekaj vrst (keyword research, niche research, domain research, link building, article writing, ipd.) :)

Najbolje, da najprej malo preučiš in prebereš o SEO in kmalu boš imel približno sliko, kaj moraš storiti in kako ti lahko določeno orodje pomaga pri tem.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

Tydek ::

Hvala za odgovor. Za blog se mi najbrž ne splača odpreti več domen :)). Drugače pa hvala za nasvet! Zanima me samo še to gledal sem, da nekateri delajo posamezno nekateri delajo pa tako, da v isti style pišejo kodo. Npr. * je za IE7 _ je za IE6. Ali je kakšna razlika, če tako delam res je, da je malo manj pregledno, ampak nimam tako veliko za popravit.

background: red; /* modern browsers */
*background: green; /* IE 7 and below */
_background: yellow; /* IE6 exclusively */

neoserv ::

Tukaj je vec razlicnih pristopov, vsak ima svoje pluse in minuse.

Ce te zanima, kako sem to resil jaz, lahko pogledas izvorno kodo na www.neo-serv.net :)

Na kratko: za IE8 in starejse, imamo posebno ie.css datoteko, v kateri se nahajajo CSS stili za IE8, IE7, IE6, ipd.
S tem da IE6 ne podpiramo vec, ker to je resnicno smesen brskalnik v danasnjih casih :)
Smo pa to naredili zato, ker so v vecini primerov za IE6-8 potrebni skoraj enaki popravki.

Lahko pa seveda delaš tudi tako kot si napisal ti, ce ti to bolj odgovarja.

Lahko si pa tudi ogledaš HTML5 boilerplate, ki postaja ali je postal standard za razrez: http://html5boilerplate.com/
To je pa tretji nacin resevanje te problematike :)
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

Tydek ::

Hvala za odgovor. Nekaj me zanima, kar ne razumem, zakaj je tako na vaši spletni strani. Gledal sem tole :

če pogledate vidite, da ima spodaj HTML h4 Najcenejše domene v Sloveniji. Zakaj ste uporabili to kodo, čeprav imate background v CSS-ju. Je to kakšna fora, za boljši SEO ?

<h4 id="sticker-cheapest2" style="display: block;"> Najcenejše domene v Sloveniji</h4> in CSS koda background: url(../images/layout/sign-cheapdomains2.png) no-repeat 0 0;

neoserv ::

Ni toliko zaradi SEO kot zaradi semantičnosti.
Tehnično gledano bi pa to lahko bilo tudi SPAN, DIV ali praktično karkoli drugega.

Slika v ozadju (CSS background) je pa zato, ker se samo tako da narediti, da je krog z zavihkom :)
S CSS3 se da trenutno narediti krog z robom, senco in barvnim prelivom (gradient), zavihanega efekta pa zal se ne.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Uvod v izdelavo spletnih strani (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Izdelava spletišč
294271979 (1397) edi123
»

11. Kako optimiziramo spletne strani za čim višjo uvrstitev na sezname iskalnikov?

Oddelek: Izdelava spletišč
122327 (1779) MrBrdo
»

Hiter program za izdelavo spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
111888 (1718) Vice
»

Optimizacija spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
397958 (2262) uroszo
»

Pomoč pri spletni strani (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1218047 (5508) gepard69

Več podobnih tem