» »

Sestavil nov računalnik. Komentirajte!

Sestavil nov računalnik. Komentirajte!

«
1
2

lifestreamer ::

Nameravam kupiti računalnik sestavljen iz teh komponent pri podjetju agt.si
* Cooler Master RC-330-KKN1-GP "Elite 330" ATX
39,01€
* LC Power LC7560 "Taurus" v2.0 560W
41,32€
* Gigabyte GA-EP45T-EXTREME ATX
270,39€
* Intel® Core™ 2 Duo E8500 Socket 775 3166 MHz
176,22€
* Xigmatek HDT-S1283
36,32€
* Mushkin PC3-10666 "Essential" KIT 4096MB (2x2048MB) DDR III 1333 MHz
141,41€
* Gainward Radeon HD 4850 "Golden Sample" 1024MB GDDR 3 PCI-Express™ 16x
212,89€
* Western Digital WD800AAJS 80GB Serial ATAII cache 8MB
41,70€
* Seagate ST31500341AS "Barracuda® 11" 1500GB Serial ATAII cache 32MB
161,42€
* NEC AD-7203S Labelflash™ DVD-+RW
22,87€
* Skupaj:
1.143,55€

Prosim komentirajte!

LP
lifestreamer

Steinkauz ::

Ohišje daš najcenejše pol pa plato za 270 eur 8-O
Zakaj 80gb disk?
Ddr 3 se ti ne splača, edin če boš vzel i7

ivanuscha ::

1GB na grafični je brezveze, razen če furaš 1920+ resolucije.

eg0ist45 ::

Začnimo pri hiši pol pa oprema :)
Ohišje mora bit zračno vsaj spredaj in zadaj 120mm ventilatorja, protiprašni filter na sprednjem ventilatorju, ki vpihava zrak da nimaš čist prašne kište. Fino je tudi zaradi glasnosti diskovja, da ima ohišje za pritrditev diskov kakšno gumo umes, da ni vibracij isto pri stičnih točkah napajalnika z ohišjem.
Napajalnik naj bo kvalitne znamke (vsaj za tako mašino) in naj ima japonske kondenzatorje - beri visoka kvaliteta. Ker taki kondenzatorji ne puščajo in jih raznese kot kake kitajske. Osebno poznam nekaj firm Corsair (lastim), enermax, antec,.... sy ponavad lahko piše na škatli al pa v specifikacijah. Te firme imajo ponavadi tudi daljšo garancijo moj Corsair 650w ima 5 let !!! Fino je zarad ventilacije, da je tudi na ventilator na napajalniku 120mm. Napajalniki teh priznanih firm imajo tudi certificiran izkoristek, ponavadi nad 80% kar je zelo veliko kak LC se tega nebi upal ker bi bili rezultati porazni. Matične plošče od ASUS tudi uporabljajo japonske kondenzatorje in so zelo kvalitetne. Zdaj pa še malo fines, ki sem jih uporabil za ultimate mašino 2x raid kvalificirana diska katera združiš v polje raid 0 in pol dobiš 1x1000gb disk, ki pa ima 2 kratno hitrost pisanja/branja kot samo eden podobno kot dual channel pri ramih. Fino je met dva ločena diska en za sistem in en za podatke - predvsem download in shramba, ker je bolša fragmentacija in deluje hitreje samo ne uporabit kaknšnih starih diskov z 8mb/16mb cache-a ampak enga hitrga seagate 500gb 32mb je ravno prava izbira. Procesor za igre je v tem trenutku core 2 duo ker quade igre še ne izrabijo dovolj. Če pa maš še kaj odvečnega cvenka pa navali na serijo Q9xxx. Dodal sem še zelo dober procesorski hladilnik da boš lahko navil procesor ko ti bo zmankovalo moči :) obrnjen pa naj bo tako da bo pihal zrak čez reže in čez zadnji 120mm ventilator na ohišju. Matična plošča od Asusa je zelo dobra in se dobro navija sam si lastim malo osnovno p5q verzijo, ki ima malo drugačna hladilna rebra za čipovje in malo man krame dodatnih usb portov ki se dajo zadaj na kišto ..... Glede grafičnih bi bilo bolje kakšno od nvidie uzet saj po mojih izkušnjah, katero ti bo pa pokazala denarnica :)) DDR3 pa pust za i7 prej ga neboš rabu. matične plošče x58 glede ceno in preformans nad p45 se ne splača.

link za eno hudo ohišje za kr solidno ceno: http://www.mojcomp.net/index.php?page=s...

ultimate comp: (1600€)
[url=http://www.shrani.si/?1P/Ns/2SGUR5Ne/co...

comp (1100€):
[url=http://www.shrani.si/?6/PB/lL0qfn8/comp...

eg0ist45 ::

tole bi biu zlo dostojen gaming comp brez nepotrebnega metanja denarja stran:



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eg0ist45 ()

_koki_ ::

za ta denar je tole zgrešena konfiguracija (dual core v teh časih, ne bit smešn) oz. bi osebno rajši vzel intelov i7 da si pripravljen za naprej, ne pa da kupuješ robo ki gre iz prodaje... rame daš 3x1gb ddr3 gor, diska pa 2x640gb v raid, pa bedarija je golden sample radeon 4850, navadno sapphire ali drugo z dvoslotnim hladilnikom...

eg0ist45 ::

za ta denar je tole zgrešena konfiguracija (dual core v teh časih, ne bit smešn) oz. bi osebno rajši vzel intelov i7 da si pripravljen za naprej, ne pa da kupuješ robo ki gre iz prodaje... rame daš 3x1gb ddr3 gor, diska pa 2x640gb v raid, pa bedarija je golden sample radeon 4850, navadno sapphire ali drugo z dvoslotnim hladilnikom...


Dual core je razlika od core 2 duo :)) core 2 duo so glede na ceno in preformans bol za igre, ker igre ne izkoristjo verjetno pa bodo čez čas in takrat bodo tud cene telih i7 padle in namesto da zdej daš unih namesto 1400 eurov polovico in si pol čez kakšno leto ali dve nabavš še en komp k bo itq bolš od zdejšnga pa še podpiral bo najnovejše tehnologije, ki se jih bodo izrabile igre in programi za to ceno k jo boš zdej prišparal :) če pa mislš HD enkodirat masovno pa navali na core 2 quad ali celo i7, ki potegne za sabo še dražje rame in matično...

lifestreamer ::

Ohišje daš najcenejše pol pa plato za 270 eur 8-O
Zakaj 80gb disk?
Ddr 3 se ti ne splača, edin če boš vzel i7


1. Ohišje sem dal najcenejše, ker mi je pomembno kako dober je računalnik in ne kako izgleda
2. 80gb disk bom uporabil za operacijski sistem in kakšne microsoft office in te zadeve, več kot 80 gb za OS verjetno ne bom potreboval
3. Nekateri pišejo naj ne uzemam core 2 duo ker gre iz prodaje in naj raje uzamem core i7, ti pa mi govoriš naj uzamem tisti ram, ki gre iz prodaje in ne novega - DDR3

1GB na grafični je brezveze, razen če furaš 1920+ resolucije.

Če si sedaj kupim slabšo bom moral potem čez najmanj 1 leto kupovati novo, dražjo sem izbral tudi zato, ker nameravam igre igrati pri najboljši video kvaliteti

za ta denar je tole zgrešena konfiguracija (dual core v teh časih, ne bit smešn) oz. bi osebno rajši vzel intelov i7 da si pripravljen za naprej, ne pa da kupuješ robo ki gre iz prodaje... rame daš 3x1gb ddr3 gor, diska pa 2x640gb v raid, pa bedarija je golden sample radeon 4850, navadno sapphire ali drugo z dvoslotnim hladilnikom

1. No spet isti komentar, ti mi govoriš naj vzamem core i7 in ne core 2 duo, ker gre iz prodaje, nekdo dug pa mi svetuje naj uzamem DDR2, ki bo šel sedaj počasi iz prodaje.
2. Dam 3x1GB DDR3, ko pa bom hotel imeti več rama, kupim 2GB DDR3 in dam tist 1GB v smeti?
3. Nevem kaj točno si mislil z grafišno, ampak 4850 golden sample je smao 6€ dražji od navadne 4850
lifestreamer

x45 ::

Nameravam kupiti računalnik sestavljen iz teh komponent pri podjetju agt.si
* Cooler Master RC-330-KKN1-GP "Elite 330" ATX
39,01€
* LC Power LC7560 "Taurus" v2.0 560W
41,32€
* Gigabyte GA-EP45T-EXTREME ATX
270,39€
* Intel® Core™ 2 Duo E8500 Socket 775 3166 MHz
176,22€
* Xigmatek HDT-S1283
36,32€
* Mushkin PC3-10666 "Essential" KIT 4096MB (2x2048MB) DDR III 1333 MHz
141,41€
* Gainward Radeon HD 4850 "Golden Sample" 1024MB GDDR 3 PCI-Express™ 16x
212,89€
* Western Digital WD800AAJS 80GB Serial ATAII cache 8MB
41,70€
* Seagate ST31500341AS "Barracuda® 11" 1500GB Serial ATAII cache 32MB
161,42€
* NEC AD-7203S Labelflash™ DVD-+RW
22,87€
* Skupaj:
1.143,55€

Prosim komentirajte!

LP


mislim da je škoda da greš na duala in tako drago plato na stari platformi.

Phenom II x4 ( 225 eur ), cenješa plošča ( 780g atx 85 eur ) pa boš mel za enak al manjši denar dost boljši sistem.

TOP ::

X45 kje si ti dobu Phenom 2 X4 za 225e.Kaj spet elektronika.si

x45 ::

ja tam je 920 x4 225 eur.
plata pa GA 780g atx - nakupi.net

Urc ::

mislim da je škoda da greš na duala in tako drago plato na stari platformi. Phenom II x4 ( 225 eur ), cenješa plošča ( 780g atx 85 eur ) pa boš mel za enak al manjši denar dost boljši sistem.

Drži.

swamigi ::

Phenoma 2 nima smisla kupovat.
Se ti splača kupit Q6600,ki je 10 % počasnejši od Phenoma 2 in 30-40 % cenejši in povrhu vsega je še dober overcloker.

lp

eg0ist45 ::

popravljam linke nvem zakaj ne prime :)

ultimate comp: (1600€)


comp (1100€):


Še mal komentarja za 80gb (8mb cache) disk - za 20€ več dobiš 420gb placa več in pri večjih diskih je gostota podatkov večja glede na površino večja in disk rabi manj časa da najde podatke in zato je tudi tišji. Da disk optimalno deluje je dobri imeti 10-20% nezasedenga diska in pri visti se 80gb kmalu postane malo potem ko namestiš vse programe ki jih potrebuješ. Če vztrajaš ti pa prodam kakšno leto star seagate 200gb 8mb za 40€ :) če najdem račun imaš še 2 leti garancije :))

Še ena malenkost glede ohišja:
če se ti nabira v ohišju prah in če ni dobre cirkulacije zraka se ti kmalu nabere prah na režah od procesorja in predvsem grafične kartice, kar posledično vpliva tudi na samo igranje. Ko se prah nabere je hlajenje slabše in kartica še posebej ob igranju iger, ko se najbolj greje se začne pregrevati kar potem naredi anomalije na zaslonu kakšni kvadratki ti začnejo utripat po celem zaslonu .... lahko se ti začne tudi resetirat računalnik brez vzroka ali v najhujšem primeru če seveda ne čistiš vsaj na toliko in toliko ti lahko uniči grafo samo to se mi zdi bol malo verjetno.

Pri cool-pc.org prodajajo Lian Li PC-8 SE za okoli 100€ in je res dobro ohišje poleg tega da vrhunsko izgleda ima ob strani dodatni 120mm ventilator za hlajenje grafične itd. ima še protihrupne zaščite.
link: https://www.cool-pc.org/productdetail.p...

Mitja358 ::

ja tam je 920 x4 225 eur.
plata pa GA 780g atx - nakupi.net

jaz bi pa vzel pri elektroniki.si procesor amd phenom II 920 za 225€ + ploša asus m3a78-EM za 76€ in podpira še am3 procesore

+ 2x2GB dddr2 800MHz rame 55€

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

Mitja358 ::

Phenoma 2 nima smisla kupovat.
Se ti splača kupit Q6600,ki je 10 % počasnejši od Phenoma 2 in 30-40 % cenejši in povrhu vsega je še dober overcloker.

lp

zakaj ne q6600.
-je stari in gre ven iz prodaje
-je bugast
-plošča 775 gre ven iz prodaje
-je 65nm
-ima zastarelo arhitekturo
-phenom II 920 ga prekosa bp
zakaj q6600.
+se dobro navija
+je relativno poceni

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

Mitja358 ::

Phenoma 2 nima smisla kupovat.
Se ti splača kupit Q6600,ki je 10 % počasnejši od Phenoma 2 in 30-40 % cenejši in povrhu vsega je še dober overcloker.

lp

torej po tvojem je 30-40% cenejši q6600. Pol naj bi po tvoje stal okoli 130-140€. Jaz ga za tako ceni nisem videl

jest10 ::

Q6600 bugast?
775 iz prodaje?
Boš povedal še kakšen štos?

Mitja358 ::

Q6600 bugast?
775 iz prodaje?
Boš povedal še kakšen štos?

ja q6600 je bugast za kar ve kaj nekaj njegovih uporabnikov
775 ne proizvajajo več tako da je ven iz prodaje oz. razprodajajo stare zaloge
Pa mogoče še kaj rečem :D

jest10 ::

775 ne proizvajajo več? link prosim...

Steinkauz ::


1. Ohišje sem dal najcenejše, ker mi je pomembno kako dober je računalnik in ne kako izgleda
2. 80gb disk bom uporabil za operacijski sistem in kakšne microsoft office in te zadeve, več kot 80 gb za OS verjetno ne bom potreboval
3. Nekateri pišejo naj ne uzemam core 2 duo ker gre iz prodaje in naj raje uzamem core i7, ti pa mi govoriš naj uzamem tisti ram, ki gre iz prodaje in ne novega - DDR3

1GB na grafični je brezveze, razen če furaš 1920+ resolucije.

Če si sedaj kupim slabšo bom moral potem čez najmanj 1 leto kupovati novo, dražjo sem izbral tudi zato, ker nameravam igre igrati pri najboljši video kvaliteti

za ta denar je tole zgrešena konfiguracija (dual core v teh časih, ne bit smešn) oz. bi osebno rajši vzel intelov i7 da si pripravljen za naprej, ne pa da kupuješ robo ki gre iz prodaje... rame daš 3x1gb ddr3 gor, diska pa 2x640gb v raid, pa bedarija je golden sample radeon 4850, navadno sapphire ali drugo z dvoslotnim hladilnikom

1. No spet isti komentar, ti mi govoriš naj vzamem core i7 in ne core 2 duo, ker gre iz prodaje, nekdo dug pa mi svetuje naj uzamem DDR2, ki bo šel sedaj počasi iz prodaje.
2. Dam 3x1GB DDR3, ko pa bom hotel imeti več rama, kupim 2GB DDR3 in dam tist 1GB v smeti?
3. Nevem kaj točno si mislil z grafišno, ampak 4850 golden sample je smao 6€ dražji od navadne 4850


Glede ohišja ne pol jokat da je glasno pa da se vse skupaj greje. Res sm ti dal blazno dražje ohišje k zgleda super kul z miljon neonkami in ledicami in tako je: glavni namen ohišja da si večji car! :\
Dej si mal preber kolk vpliva na vse dobro ohišje.

Glede ramov sm ti reku da vzemi ddr3 če misliš it na i7. Dej mal preber drugič no...
Raje vzemi 4870 potem. 4850 pri večjih kvalitetah in resoluciji bo začela škripat.
4850 z 1gb rama je 40 eur dražja od navadne.

tilinho20 ::

Grafo daj tisto za 150€ z 512mb, pa disk WD 640gb! Plato daj kako iz serije P5Q.

Zgodovina sprememb…

dzinks63 ::

>>>jaz bi pa vzel pri elektroniki.si procesor amd phenom II 920 za 225€ + ploša asus m3a78-EM za 76€ in podpira še am3 procesore

A misliš, da bi ti am3 procesorji na am2+ ploščah delali hitreje, kot am2+ varianta phenoma II? Sicer, s čim bi pa nadgrajeval Phenom II x4 920. Z kakim 940BE nima smisla, zakaj bi dvakrat kupoval skoraj enak procesor, je boljše, da si ga kupiš takoj brez nadgradnje.

Splača se ti kupit npr. X2 7750 za male pare, katerega nadgradiš naslednje leto z X4 940BE na am2+, ko bo korenito cenejši. Da bi pa čakal na nadgradnjo z phenomom III, pa tudi nima smisla, ker phenomi III bodo najbrž še samo za am3.

am2+ phenomi so praktično namenjeni samo za nadgradnjo starih sistemov. Za nakup popolnoma novega računalnika pa nima nekega smisla, ker ga nimaš s čim nadgrajevat. Torej bo potrebno počakat na polne am3 variante phenomov II in ustreznih plošč zanje, ker potem lahko računaš tudi na še kakšno nadgradnjo.

Sicer me pa res zanima koliko amd-jevcev bo šlo v nadgradnjo na phenom II x4 920-940? Procesor ni ravno poceni in to bo bolj proc za entuzuiaste amd-ja. Tisti tapravi budgeti na am3 pridejo spomladi, oziroma poleti, z možnostjo dobre poznejše nadgradnje.

Mitja358 ::

>>>jaz bi pa vzel pri elektroniki.si procesor amd phenom II 920 za 225€ + ploša asus m3a78-EM za 76€ in podpira še am3 procesore

A misliš, da bi ti am3 procesorji na am2+ ploščah delali hitreje, kot am2+ varianta phenoma II? Sicer, s čim bi pa nadgrajeval Phenom II x4 920. Z kakim 940BE nima smisla, zakaj bi dvakrat kupoval skoraj enak procesor, je boljše, da si ga kupiš takoj brez nadgradnje.

Splača se ti kupit npr. X2 7750 za male pare, katerega nadgradiš naslednje leto z X4 940BE na am2+, ko bo korenito cenejši. Da bi pa čakal na nadgradnjo z phenomom III, pa tudi nima smisla, ker phenomi III bodo najbrž še samo za am3.

am2+ phenomi so praktično namenjeni samo za nadgradnjo starih sistemov. Za nakup popolnoma novega računalnika pa nima nekega smisla, ker ga nimaš s čim nadgrajevat. Torej bo potrebno počakat na polne am3 variante phenomov II in ustreznih plošč zanje, ker potem lahko računaš tudi na še kakšno nadgradnjo.
maš tut prav, samo primer sem dal da pašejo gor še am3 procesorji. sam če gledaš plošča+proc+ram=350€ sploh ni tako drago
Sicer me pa res zanima koliko amd-jevcev bo šlo v nadgradnjo na phenom II x4 920-940? Procesor ni ravno poceni in to bo bolj proc za entuzuiaste amd-ja. Tisti tapravi budgeti na am3 pridejo spomladi, oziroma poleti, z možnostjo dobre poznejše nadgradnje.

maš delno prav, sem dal samo primer da paše gor am3 procesor. Sice rpa procesor+plata+rami stanejo pri amd-ju 350€ to sploh ni dosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

krucymucy ::


2. 80gb disk bom uporabil za operacijski sistem in kakšne microsoft office in te zadeve, več kot 80 gb za OS verjetno ne bom potreboval

Tole je najvecja bedarija kar sem jih prebral. Zazeni HDTach oz. podoben program za merjenje hitrosti diskov in koj primerjaj med sabo

lifestreamer ::

Ker imate toliko proti ohišju:
Izberite najbolj FUNKCIONALNEGA in NE LEPEGA s te strani v rangu 40-100€
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/o...

Procesor E8500 ima podnožje 755, ampak verjento ne bom nič na slabšem če bodo to podnožje nehali prodajati.
Računalnik potrebujem za okoli 4 leta, ker potem naj bi bil na faksu in bom potreboval prenosnega.
lifestreamer

Mitja358 ::

Ker imate toliko proti ohišju:
Izberite najbolj FUNKCIONALNEGA in NE LEPEGA s te strani v rangu 40-100€
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/o...

Procesor E8500 ima podnožje 755, ampak verjento ne bom nič na slabšem če bodo to podnožje nehali prodajati.
Računalnik potrebujem za okoli 4 leta, ker potem naj bi bil na faksu in bom potreboval prenosnega.

tale računalnik je dober za okoli 2 leti. Phenom II izbira pa za 4 leta. Premisli. Sicer pa intel izbira tudi ni nevem kako švoh, vendar je dual core.

Mitja358 ::

775 ne proizvajajo več? link prosim...

Ja ne proizvajajo več. Če logično premisliš zakaj bi npr. ena firma izdala nove procesorje in potem delala še stare. Firma veš čas hoče da vedno kupiš njihov novi izdelek.

tako je bilo s q6600.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

jest10 ::

Ker imate toliko proti ohišju:
Izberite najbolj FUNKCIONALNEGA in NE LEPEGA s te strani v rangu 40-100€
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/o...

Procesor E8500 ima podnožje 755, ampak verjento ne bom nič na slabšem če bodo to podnožje nehali prodajati.
Računalnik potrebujem za okoli 4 leta, ker potem naj bi bil na faksu in bom potreboval prenosnega.

tale računalnik je dober za okoli 2 leti. Phenom II izbira pa za 4 leta. Premisli. Sicer pa intel izbira tudi ni nevem kako švoh, vendar je dual core.

Čisto odvisno KAJ bo počel na računalniku. Lahko mu bo dovolj za 10+ let, ali pa bo prešvoh že po 1 letu.
Bo pa tudi čez 2 leti navit E8500 dovolj za večino stvari(razen kake ultra super požrešne igre, ki deluje gladko le na 4-jederniku)

jest10 ::

775 ne proizvajajo več? link prosim...

Ja ne proizvajajo več. Če logično premisliš zakaj bi npr. ena firma izdala nove procesorje in potem delala še stare. Firma veš čas hoče da vedno kupiš njihov novi izdelek.

tako je bilo s q6600.

Ne, prav nič ni to logično veš... Z I7 niti slučajno ne morejo pokriti potreb trga. Tudi po prihodu I5 bo 775 še nekaj časa aktualen. Zna se zgoditi, da bo v poceni sistemih še več kot leto.
Tako da ne nakladaj v prazno. Podpri z linkom, ali vtihni

Mitja358 ::

775 ne proizvajajo več? link prosim...

Ja ne proizvajajo več. Če logično premisliš zakaj bi npr. ena firma izdala nove procesorje in potem delala še stare. Firma veš čas hoče da vedno kupiš njihov novi izdelek.

tako je bilo s q6600.

Ne, prav nič ni to logično veš... Z I7 niti slučajno ne morejo pokriti potreb trga. Tudi po prihodu I5 bo 775 še nekaj časa aktualen. Zna se zgoditi, da bo v poceni sistemih še več kot leto.
Tako da ne nakladaj v prazno. Podpri z linkom, ali vtihni

Ti ne razumeš ali kaj. Pravim da so naštepali 775 veliko in odprodajajo zaloge. Novih se mi zdi da ne delajo več. Imajo pa ogromno zaloge tako da jo odprodajajo.

če majo zaloge za 1 leto jo pač imajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

Valvoline ::

AMD ima zaloge starih x2,x3 in x4 za najmanj 10let :)

M-XXXX ::

Phenoma 2 nima smisla kupovat.
Se ti splača kupit Q6600,ki je 10 % počasnejši od Phenoma 2 in 30-40 % cenejši in povrhu vsega je še dober overcloker.

lp

zakaj ne q6600.
-je stari in gre ven iz prodaje- in? dela vseeno odlično
-je bugast- ja ima okoli 70 znanih bugov, prejšnja generacija AMD-jev jih ima čez 300, dokler ne vpliva ne delo...
-plošča 775 gre ven iz prodaje- laž, dobil jih boš vsaj nekaj let še. Itak pa jo rabi zdaj in ne čez 5 let.
-je 65nm- tukaj zame ni slabost, dokler porabi manj od 45nm AMD-ja in se podobno navija, ali celo bolje
-ima zastarelo arhitekturo- zastarelo, pa vseeno hitrejšo od tako "superiorne" AMD-jeve.
-phenom II 920 ga prekosa bp- je VELIKO dražji, se slabše navija in je clock vs clock počasnejši
zakaj q6600.
+se dobro navija
+je relativno poceni


V tole sem se moral spotaknit- odebeljeno je moj odgovor:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

jest10 ::

775 ne proizvajajo več? link prosim...

Ja ne proizvajajo več. Če logično premisliš zakaj bi npr. ena firma izdala nove procesorje in potem delala še stare. Firma veš čas hoče da vedno kupiš njihov novi izdelek.

tako je bilo s q6600.

Ne, prav nič ni to logično veš... Z I7 niti slučajno ne morejo pokriti potreb trga. Tudi po prihodu I5 bo 775 še nekaj časa aktualen. Zna se zgoditi, da bo v poceni sistemih še več kot leto.
Tako da ne nakladaj v prazno. Podpri z linkom, ali vtihni

Ti ne razumeš ali kaj. Pravim da so naštepali 775 veliko in odprodajajo zaloge. Novih se mi zdi da ne delajo več. Imajo pa ogromno zaloge tako da jo odprodajajo.

če majo zaloge za 1 leto jo pač imajo.

Aha, sedaj se ti pa samo še zdi da jih ne delajo več. Napreduješ...
Zdej pa ali potrdi vse skupaj z linkom, ali pa nehaj svoje "se mi zdi" prodajati kot resnico. "ne kupiti 775, ker jih ne delajo več"

Valvoline ::

Jaz tut ne verjamem da je Intel tolko butast da bi prenehal izdelovat svojih *zlatih jajc* :)

Valvoline ::

Sicer če pride kkšn pocen quad za cca 100e ali manj na lga775 (tipa celeron ali podobno) si skoraj da ne morem predstavljat kolko bo potencijalnih kupcev ki bi si želeli nadgradit obstoječ c2d procesor. Prvi ga naročim če bi se dalo 45nm quad dobiti za manj k 100e. Intel tega dobr ve brez skrbi.

Mitja358 ::

s takimi intel fani ne moreš. Vsak hvali svoj dre* Jaz mam intel v laptopu, amd v laptopu in amd v namiznem in tudi ne svetujem ves čas samo amd ali npr. intel. Svetujem kakor se meni zdi prav. Zdaj pa če ste vsi vi intel fani in nočete drugega razen intela in drugim vsiljujete intelove izdelke je vaš problem. Jaz priznam da se bolj nagibam v amd-jevo stran, ampak sem že v velikih postov svetoval intel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

Mitja358 ::

Sicer če pride kkšn pocen quad za cca 100e ali manj na lga775 (tipa celeron ali podobno) si skoraj da ne morem predstavljat kolko bo potencijalnih kupcev ki bi si želeli nadgradit obstoječ c2d procesor. Prvi ga naročim če bi se dalo 45nm quad dobiti za manj k 100e. Intel tega dobr ve brez skrbi.

sicer pa jaz dvomim da bo kaj izdal za lga 775 ker baje je i5 potencialni naslednih 775. Tako da ne vem. Bi pa bilo fajn da bi si vi 775 nagradili z 45nm novimi procesorji.

Za okoli 100€

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

Valvoline ::

Sej pravim,potencijalnih kupcev je preveč da bi intel kar tako pozabil :)
Se pa tut strinjam da če se AMD x4 920 da naviti na 3.5ghz+ končno res dober nakup.
Še vedno so prekleti quadi in x4 vseen predragi.

x45 ::

da so q6600 nehali delat je teden dni stara novica.
core 2 duo ( dual core ) ima več znaih buggov od 70 mislim da ene 150 malo pozabil.... qxxx quad pa dva krat tolko istih ker je lepljen.

vse ostalo kar pa je mirja napisal pa drži. tud to da z intel fani ne prideš na zeleno vejo nikoli.

M-XXXX ::

core 2 duo ( dual core ) ima več znaih buggov od 70 mislim da ene 150 malo pozabil.... qxxx quad pa dva krat tolko istih ker je lepljen.

Ti pa si en šus ja:D
Da ti pomagam:
Če imaš 70 različnih bugov in imaš 2 procesorja koliko različnih bugov imaš? Če praviš da 140 preberi še ene 10x oziroma tolikokrat da dojameš!

BuBBle.D ::

S tabo "persona rudis ala AMD mega fanboy-em" pa je vsak na zeleni veji.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

bluefish ::

here we go again.

_koki_ ::

ma vi ste vsi zašli iz teme in sedaj se je začelo tu smetit o intelu oz. amdju...
sestavte modelu kišto za 1100-1150€ pa naj dobi čimbolš, osebno sem mu priporoču i7 in mislim da za tak denar tut to dobiš oz. dobiš veliko več muzike kot si je sam zračunal skup...
pa ne priporočajte starih gat če je budget 1100-1150€ ampak mu dajte najbolše za ta denar...

Valvoline ::

O x3 ki so pač defektni x4 z odrezanim jedrom pa nič ne poveš x45? :)
Jaz ne vem kaj je sploh bug pr procesorjih.
e2160 več kot leto dela brez nobene napake na 3ghz+,noben bsod,pc nikol ni zmrznil tut k je proc delal na 3.3ghz. Zdaj ga je za silo zamenjal e6400 dokler nabavim pocen quada.
Definiraj bug ? Oz jaz sploh ne vem kkšn je ta tlb bug ki so ga x4 imel in baje odpravil.
In kaj se je dogajalo z temi procesorji ??
Se je pc nenadoma sesuval al kaj,res ne vem .

Mitja358 ::

O x3 ki so pač defektni x4 z odrezanim jedrom pa nič ne poveš x45? :)
Jaz ne vem kaj je sploh bug pr procesorjih.
e2160 več kot leto dela brez nobene napake na 3ghz+,noben bsod,pc nikol ni zmrznil tut k je proc delal na 3.3ghz. Zdaj ga je za silo zamenjal e6400 dokler nabavim pocen quada.
Definiraj bug ? Oz jaz sploh ne vem kkšn je ta tlb bug ki so ga x4 imel in baje odpravil.
In kaj se je dogajalo z temi procesorji ??
Se je pc nenadoma sesuval al kaj,res ne vem .

jaz tut nevem vendar mislim da je pri obremenitvi zamrzoval verjetno

Mitja358 ::

ma vi ste vsi zašli iz teme in sedaj se je začelo tu smetit o intelu oz. amdju...
sestavte modelu kišto za 1100-1150€ pa naj dobi čimbolš, osebno sem mu priporoču i7 in mislim da za tak denar tut to dobiš oz. dobiš veliko več muzike kot si je sam zračunal skup...
pa ne priporočajte starih gat če je budget 1100-1150€ ampak mu dajte najbolše za ta denar...

če kupuje intela naj vzame core i7 920, če pa amd-ja pa phenom II

Mitja358 ::

se ne bom trudil s sestavljanjem primera intela i7 in amd-ja phenoma ii ker bi me Jest10 takoj prekinil in bi začel spet govorit da lga775 naj vzame. Odločitev je tvoja. Vseeno kaj vzameš bo dobro, samo vzemi novo robo.

jest10 ::

se ne bom trudil s sestavljanjem primera intela i7 in amd-ja phenoma ii ker bi me Jest10 takoj prekinil in bi začel spet govorit da lga775 naj vzame.

A res? Daj no, ne kotali bučk...
Bom pa z veseljem prekinjal vse tvoje bučke, kot so recimo konec proizvodnje 775 itd

eg0ist45 ::

Ohišje v omenjenem rangu, ki jih priporočam:

Antec Three Hundred
- nažalost nima pripomočkov za inštalacijo brez orodaja itq pa če boš mel komp 4 leta verjetno nebo problemov
- ima zelo dobro prezračevanje in protiprašni filter
- zelo poceni
link: http://www.agt.si/racunalniska-oprema/o...

NZXT. Hush
- luštn dizajn, ledice...
- protiprašna in protihrupna zaščita
- inštalacija brez orodja
link: http://www.agt.si/racunalniska-oprema/o...

Glede procesorjev kaj gre vn in kaj gre not...
Zdej kupiš E8400 ali E8500 ni velike razlike med njima razen množilnik je 9 pri prvem in 9,5 pri drugem. E8400 so navil na vodnem hlajenju mislm da celo čez 4,5GHz. Baje gre brez problema na 4 GHz tudi na original hladilniku.
Čez čas, ko pa bo procesor mogoče malo že počasen pa nabaviš še kakšnga močnejšega Q9xx za zelo malo ceno mogoče celo rabljenega.
Čez 4 leta bo kot je zadaj core duo nadomestil veliko bolši core 2 duo bo takrat core 2 duo nadomeščen z i7, ker bo že prihajala nova generacija.
Kaj niste še slišal za Moorov zakon??? :)))

tole sm najdu na forumu, da bo točno:

Gordon Moore je bil soustanovitelj Intela, ki je daljnega leta 1965 zapisal nenapisan zakon, ki je kasneje dobil njegovo ime -- Moorov zakon. V njem je zapisal svoja predvidevanja glede rasti računalniške moči in povečevanja števila. Natančneje, število tranzistorjev na kvadratnem palcu se vsako leto podvoji, medtem ko se surova računska moč procesorjev podvoji vsakih 18 mesecev, je rekel.

Še ena konfiguracija za 1090€ mislm d je zmagovalna :)

 Comp_no_4

Comp_no_4



Poglejte linke še ostalih konfig, ki sem jih objavil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eg0ist45 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri procesor kupiti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
23014107 (9857) xnnx
»

Katere komponente

Oddelek: Kaj kupiti
191643 (1353) x45
»

Intel pocenil štirijedrnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
7310273 (6929) Meizu
»

Nakup PC ja po delih (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
887687 (6409) zigasoncek
»

Preglejte moje Pc komponente (nasvet) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1007895 (6090) Pdove05

Več podobnih tem