» »

AMD phenom II X4 955...DDR2 ali DDR3?

AMD phenom II X4 955...DDR2 ali DDR3?

1
2
»

The Player ::

Ker se cene stalno spreminjajo je treba tudi večkrat premisliti, kaj in kako.
Za računalnik št. 1 ste priporočili ATI HD 4870 X2, Jaz osebno bi raje vzel 2x po ATI HD 4870, ker je v nekaterih trgovinah ceneje kot 1 ATI HD 4870 X2. (odvisno od trgovine, v agt, se vidi razlika in to zelo). Če se kupi 2 grafi, je potrebno tudi pogledat, da imaš 2 modra PCI express 16x slot-a, da ti delata s polno močjo.
Glede ram-a je pa tko, da ne potrebuješ več kot 3 GB, tko da 4 GB je dovolj, da maš 1 GB še za rezervo.

Zanima me ali se izplača kupiti DDR 3? Ker je zelo drag in kakega napredka ni.
LP

Mitja358 ::

Ker se cene stalno spreminjajo je treba tudi večkrat premisliti, kaj in kako.
Za računalnik št. 1 ste priporočili ATI HD 4870 X2, Jaz osebno bi raje vzel 2x po ATI HD 4870, ker je v nekaterih trgovinah ceneje kot 1 ATI HD 4870 X2. (odvisno od trgovine, v agt, se vidi razlika in to zelo). Če se kupi 2 grafi, je potrebno tudi pogledat, da imaš 2 modra PCI express 16x slot-a, da ti delata s polno močjo.
Glede ram-a je pa tko, da ne potrebuješ več kot 3 GB, tko da 4 GB je dovolj, da maš 1 GB še za rezervo.

Zanima me ali se izplača kupiti DDR 3? Ker je zelo drag in kakega napredka ni.
LP

DDR3 sploh več ni drag. Mogoče boš plačal kakih 20e več pri 4Gb kitu kot pri ddr2. Jaz bi vzel ddr3.

Meizu ::

@Meizu
Daj skeniraj kak račun in ga prilimaj sem!


Ja, skenerja nažalost trenutno nimam v hiši, ampak takoj ko dobim fotoaparat nazaj (brat je šel namreč v hribe, pa da bo malce poslikal...) pa ti poslikam. Velja?

tade911 ::

Torej po 1 mescu bi rad obudil temo in sicer:
Konc šole bo in čas je za nou comp...zanima me pa:
Sedaj k kao nek pravjo da Intel I7 (npr.920) s podnožjem 1366 niso več future proof ali se jih še splača kupovat? Ali se naj kar odločim za AMD x4 955 in to je to...?

TOP ::

Meizu čakam na tvojo sliko računa.

TOP ::

I7 ne glede kaj se bo zgodilo z njim je ševedno in še bo the best,če maš toliko denarja.Razmisliš lahk tud kej okrog 775 in kakšnega Q9400 ali pa Q9550 pa plato Asus P5Q.

Mitja358 ::

Torej po 1 mescu bi rad obudil temo in sicer:
Konc šole bo in čas je za nou comp...zanima me pa:
Sedaj k kao nek pravjo da Intel I7 (npr.920) s podnožjem 1366 niso več future proof ali se jih še splača kupovat? Ali se naj kar odločim za AMD x4 955 in to je to...?

Odloči se za AMD + DDR3.

__Devil__ ::

jaz bi vzel definitivno i7 na tvojem mestu. če imaš denar seveda ;)

tade911 ::

Ja dnar mam za I7 sistem, sam zdej nwm kaj bo kej s tem I7 gledano vnaprej...kr kao da bojo opustili 1366 podnožja (pred tem bodo pa še izdali 6-jedrnika na 1366). Tako da predvidoma se bom odločil za I7 sistem, kr mam tut vse ostale komponente zbrane, ki se klapajo s tem procesorjem, kasneje bom pa po možnosti prešaltal na 6-jedrnika.

__Devil__ ::

i7 se da nadgradit na 6 jedrnega proca. Sicer pa sem jaz na podobni odločitvi kot ti tade911. Jaz mislm, da bom vzel i7, ker je veliko bolj zmogljiv proc. pa veliko se lahko še navije. Nebom pa igral samo iger, tut programi pa to.. =). Trenutno velja zame samo i7 v kolikor še bo naprodaj 11. julija :D, ker kao ga nebo več pa to. Kompa pa tut nebom menjal ene 4 leta. Vem bom pa tut malo nadgrajeval.

Meizu ::

Hja, jst vam lahko iz prve roke povem, kako se obnese i7. Dela super, zelo odziven sistem, hiter ko strela, še posebej na 4ghz :)

Sicer mi ni denarno zneslo za boljšo grafo (noter mam HD3870 trenutno, drugače pa spodaj v podpisu lepo vidna moja konfiguracija), pa vendar mi je zadosti. Predvsem sem ga pa nabavil zaradi programov, saj se dosti ukvarjam z video obdelavo, audio obdelavo, foto obdelavo in večnitnimi aplikacijami. In tu se res pokaže tista surova moč i7 sistema.

Če mislite samo igrat, se tako finančno kot tudi zmogljivostno splača nabavit AMD platformo, saj za razliko v denarju nabaviš boljšo grafično in je končni performans boljši za isto ceno. Kar se tiče programja in ostalih zadev pa i7, pa še to je treba premislit ali ti res i7 ustreza. Meni, kot sem že povedal je kot ulit za moje potrebe, zato sem ga tudi izbral.

Če te zanima bolj Intel podnožje, bi se splačalo počakat tudi na i5 platformo, ki po sedanjih reviewih obeta kar dosti in to za manjšo ceno. Če pa se ti z nakupom mudi, pa naredi tako kot sem ti zgoraj povedal.

Edit: Ja, 6 jedrni proc za LGA 1366 ni slaba ideja, tudi meni dokaj diši, sam se bojim, da bo cena proca ogromna. Škoda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gamerski računalnik za 1200 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
656869 (5111) solatko
»

računalnik za cca 550€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
556940 (5910) nUUb
»

nov komp - do 850€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
554801 (3639) R O N I N
»

Nov računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
816981 (4269) Mitja358
»

Nov Comp za iGre...

Oddelek: Kaj kupiti
432630 (1823) DaVidQ

Več podobnih tem