» »

Evropska komisija hoče več brskalnikov v Windows

1 2 3
4
»

nekikr ::

No, s tem se pa ne strinjam...

Jaz sem recimo že pred časom na faxu naredil paint, ki je precej boljši od painta, ki je v Win. Ob branju te novice pa vidim, da dejansko lahko tožim Microsoft in zahtevam, da v inštalacijo vključi tudi moj paint. Z njihovim zastonjskim, ki ga zastonj prilagajo Win, mi namreč delajo krivico - izkoriščajo svoj monopol.... Kam ste že rekli, da se pritožim?

BigWhale ::

Pa je bil tvoj paint na trziscu prej od MS Painta? Ce je bil, potem so tvoje moznosti za uspeh bistveno vecje! Poizkusi.

[BISI] ::

darkolord: Saj je ocitno iz mojega prejsnjega odgovora - ce obstaja nek interes, potem je Microsoft v zagati. Zaenkrat ga resuje dejstvo, da Evropska komisija od njega ne zahteva odstranitve Internet Explorerja. Povsem nepomembno je, ce se ta interes pojavi takoj (Netscape) ali cez 10 let (Opera). Izkoriscanje monopola je pac dejanje v preteklosti, saj ne mores toziti za nekaj kar se bo morda zgodilo ali pa ne (obstaja sicer verjetnost, ker se pac zgodovina ponavlja in ker so regulatorji neucinkoviti). Trajajo pa postopki tako dolgo, ker so to pac zahtevni procesi. Ce se recimo uporabnik nekikr odloci za protimonopolno tozbo proti Microsoftu, bo najbrz pred koncem postopka dozivel osebni stecaj (pa se kaksno patentno tozbo Microsofta ali njegovih satelitov v ZDA - ce deluje na ameriskem trgu). Mora pa biti njegov interes dokazljiv - ne more nek program s par uporabniki dobiti protimonopolne tozbe z Microsoftom. Prav v izogib drugim tozbam se je Microsoft lotil taksnega razvoja Windows 7 kot se je (ne modularizirajo sistema z Live paketom zaradi dolgega casa). Kot sem ze prej omenil, bundlanje ni nujno.
And then I saw her face... Mozilla Firefox

nekikr ::

BigWhale: Opera je bila ponujena javnosti leta 1996, Safari in Firefox leta 2003, IE pa leta 1995...torej so njihove težnje nerealistične in hočejo samo obogateti z delom nekoga drugega?

butl4d ::

Dvomim da se bo MS blagovoljil izkoreniniti nekaj, brez česar Wintendo OS praktično ne more delovati (nazadnje ko sem videl Wintendo OS brez IE-ja, je bilo to v Win 2000, bojda je to možno tudi v Win XP).

Bottom Line: EU ne bo dočakala Viste brez IE-ja, mogoče Sedmico TM.

Balmer pravi: "REPORTWARE MORE BIT!"

Zahteve s strani komisije so naravnost absurdne. Operacijski sistem in pripadajoči programi so tu, da zagotavljajo prepotrebno funkcionalnost sistema, sicer dodatna izbira ne škodi. Pa vendarle MS ni dolžan (čudna beseda) spreminjati svojih storitev/izdelkov, razen v primeru, ko so le-ti popolnoma neustrezni, neuporabni ali celo nevarni za uporabo (kar sicer IE je, pa je z nami že od vekomaj), vendar svoje delo opravlja. Konec koncev, MS se lahko tudi umakne s tržišča OS v EU, menim da bo to tudi prej postoril, kakor pa vključil 3rd party brskalnik, pa četudi samo v CD/DVDROOT\contrib, še vedno jim preostanejo igralne škatlice, ki se bojda fino prodajajo ipd.

Snovalci te ideje se vedno niso dognali, da je vseeno kateri OS in katere programe uporabljaš. Važen je EFEKT.

Vsekakor pa, proračunsko malhko se primakne tja, kjer cingljajo cekini :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: butl4d ()

opeter ::

nazadnje ko sem videl Wintendo OS brez IE-ja, je bilo to v Win 2000, bojda je to možno tudi v Win XP.


IE-ja ni bilo zraven Windows 95 oz. starejših. No, če dobro premislim, je bil Windows 95 OSR 2.5 zadnja izdaja, ki ni imela IE-ja integrirano v sam sistem. Potem pa je prišel IE4 in Active Desktop.

Ostalo pa je že zgodovina.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Icematxyz ::

V primeru da bi Microsoft od vsega začetka se odpovedal izdelavi lastnega brskalnika in bi za to bil le "platforma".

A mislite da bi že uporabljali CSS3 kot osnovo? Ali bi starejše standarde pa že praktično kar opuščali kot zastarele in nepodprte?

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Verjetnost za to je približno enaka, kot za to, da bi še danes plačevali posebej za browserje.

Icematxyz ::

Verjetnost za to je približno enaka, kot za to, da bi še danes plačevali posebej za browserje.


Tega ravno ne razumeš. Kjer ni zaprte kode ki se de-facto vsiljuje slehernemu in kjer so standardi vsem jasni tam je VEDNO alternativa. Tako da vrjamem da bi bili določeni browserji plačljivi. Določeni pa spet ne.

Vprašanje je le a mislite da bi že uporabljali kot standard CSS3 in bi to kaj uporabljamo danes že bilo zastarelo ali bi se zgodilo obratno? In še celo to lahko vprašam ja. A mislite da bi kot končni uporabniki za to plačali več ali majn ali enako? Ker se je izpostavilo vprašanje plačljivosti.

Zgodovina sprememb…

butl4d ::

nazadnje ko sem videl Wintendo OS brez IE-ja, je bilo to v Win 2000, bojda je to možno tudi v Win XP.


IE-ja ni bilo zraven Windows 95 oz. starejših. No, če dobro premislim, je bil Windows 95 OSR 2.5 zadnja izdaja, ki ni imela IE-ja integrirano v sam sistem. Potem pa je prišel IE4 in Active Desktop.

Ostalo pa je že zgodovina.


Slabo sem se izrazu. :)

Zadnji Wintendo sistem katerega se je dalo kastrirati (odstraniti IE) je bil 2000, v XP-jih se to bojda tudi da.

Opomba: 2K in XP sem omenil ker sta krvna brata WIN7, ki ni nic drugega kot Vista "the way it was meant to be".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: butl4d ()

ahac ::

Konec koncev, MS se lahko tudi umakne s tržišča OS v EU, menim da bo to tudi prej postoril, kakor pa vključil 3rd party brskalnik, pa četudi samo v CD/DVDROOT\contrib, še vedno jim preostanejo igralne škatlice, ki se bojda fino prodajajo ipd.


A kr? Tko kot so umaknil Visto z prodaje v Južni Koreji?
AJA SEJ RES! Niso je.
Lepo so dodal linke na konkurenčne IM programe in media playerje, kot je to od njih zahtevala država.
Windows Vista editions @ Wikipedia
MS bo lepo ubogal, userji bodo pa imel več izbire pri browserjih, kar bo še izboljšalo konkurenčnost.


ps.
Če bi MS slučajno res v EU umaknil Windowse z prodaje zarad tega... bi to povečalo uporabo Linuxa za... uh.. ne vem... 10000x? Z tem bi Linux distroti dobil ogromno denarja pa tudi vso potrebno podporo za hardware. To bi pa pomenil, da bi Linux postal resna konkurenca tudi na vseh ostalih trgih. No... bi pa MS tako izgubil monopol in mu ne bi bilo več potrebno vključevat Firefoxa. :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

smash ::

sploh pa ne vem če microsoft lahko umakne svoje produkte ko mu zapaše..je že preveč stvari odvisnih od teh produktov, zato mu jest niti te poteze nebi dovolil brez kazni

techfreak :) ::

sploh pa ne vem če microsoft lahko umakne svoje produkte ko mu zapaše..je že preveč stvari odvisnih od teh produktov, zato mu jest niti te poteze nebi dovolil brez kazni

Ja trenutne produkte lahko umakne ... podporo in ostalo pa mora nuditi do poteka vseh pogodb.

BigWhale ::

BigWhale: Opera je bila ponujena javnosti leta 1996, Safari in Firefox leta 2003, IE pa leta 1995...torej so njihove težnje nerealistične in hočejo samo obogateti z delom nekoga drugega?


Ne, kje sem to napisal? Ce bi bili njihovi produkti na trgu prej bi imeli verjetno vec moznosti, da uspejo s taksno tozbo. Sicer pa, kot sem ze prej napisal, se je na problem bundlanja opozarjalo ze prej.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Windows 8 za EU izbira brskalnika (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
10330498 (28188) Icematxyz
»

Microsoftu v EU grozi šest milijard evrov globe (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7820180 (17304) MrStein
»

EU od Microsofta terja več brskalnikov (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
28518553 (13835) Bistri007
»

Evropska komisija hoče več brskalnikov v Windows (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
16315436 (11508) BigWhale
»

Jutri: Razsodba o omejevanju svobodne gospodarske pobude v EU

Oddelek: Novice / Tožbe
324865 (3112) borchi

Več podobnih tem