» »

Nov televizor (46 oz. 50 inčni)

Nov televizor (46 oz. 50 inčni)

BeerBelly ::

Mah, s temi TV-ji je prava zmešnjava. Sam jih gledam ker vem da bom v kratkem primoran nabaviti novega. Ker se bo večino časa gledalo kabelski signal sem najprej zavil k plazmam, ker sem slišal da imajo lepšo sliko pri navadnem signalu kot LCD-ji. Tako sem pristal pri Panasonicu (50py80 ali pa 46py80 - gledano z razdalje cca 3.5m).

Prvo kar mi ni bilo jasno je ali Full HD ali ne. Glede na to kaj se bo gledalo in s kakšne razdalje bi rekel da je FHD wasted. Je pa najbrž res da je pri teh velikostih težje dobiti soliden TV z dosti opcijami brez FHD. Kakorkoli...ko sem že mislil da je stvar že dokaj dorečena pa pride zraven še problem z DVB-C in -T dekoderji ter MPEG4 formatom. Ker je signal kabelski in ponudnik že ponuja digitalen signal, bi v primeru Panasonic plazem moral dokupiti set-top box, kar mi pa sploh ne diši. Predvsem zaradi izgleda in nerodnosti dveh daljincev...DVB-C z MP4 imajo pa večinoma LCD-ji....torej kaj zdaj narediti? Tudi približno ne vem več kaj kupiti....

Preveč je izbire v starih časih je bil problem samo velikost...pol je že osveževanje prišlo ven in flat screeni, zdej je pa sploh vse zmešan :)

Kakšni predlogi?

oberskitona ::

Si kdaj razmišljal kako pa je s porabo med lcd in plazmo mislim pa da bo signal vedno boljši ne vem če kupuješ tv za 10 ali več let se splača malo potrpet z lcd na račun manjše porabe energije

Aja če boš pa vzel plazmo mislim da še imajo v mediamarktu v avstriji plazma 50 col 999eura nisem prepričan mislim pa da je panasonic

Zgodovina sprememb…

OldSkul ::

jst bi počakal na HD ready 50 panny plazmo x10 model. Za 42" sem ziher da nimajo ventilatorjev vgrajenih, za 50" pa ne.

Cena bo ugodna, okoli 1000EUR. Teli full HD modeli 50" modeli porabijo preveč elektrike, pa še glasne ventilatorje imajo. Mene to moti...

BeerBelly ::

Ne vem, ampak poraba se mi ne zdi omejujoča zadeva. Poraba, ki je navedena na specifikacijah je pri plazmah največja možna, v resnici pa se povprečna poraba giblje nekje okoli 60% tiste na specifikacijah.

hooger ::

počakaj do konca marca ko bo Panasonic začel prodajat nove modele plazem (z dvb-c)

http://www.flatpanelshd.com/news.php?su...

djordjevic ::

Ravno včeraj sem gledal ploske zaslone, ker razmišljam, da bi nabavil še enega za spalnico oziroma bi prestavil sedanji lcd v spalnico, v dnevno sobo pa postavil drugega, in sem ob vsej ponudbi prišel samo do enega zaključka - če imaš enkrat lcd zaslon, ni variante, da greš na plazmo. Reči moram, da me plazme niso nikoli prav prepričale, ker me 'nazobčanost' slike enostavno preveč spominja na katodnike. Sploh pa če postaviš bok ob bok kakšnega samsunga nove serije in kakšno tako opevano plazmo od panasonica, vsaj zame ni dileme. Če si vajen hd vsebin, pa še toliko bolj.
No grave is deep enough to keep us in chains.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plazma ali LCD televizor? (strani: 1 2 3 4151 152 153 154 )

Oddelek: Kaj kupiti
76961175032 (399403) antonija
»

Lcd sony ali plasma panasonic (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16973221 (67056) mamomu
»

LCD ali plazma? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7733302 (30752) jajcar
»

CRT TV sprejemniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
526931 (5005) Spock83
»

najboljsi full HDTV (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15713114 (8472) carot

Več podobnih tem