» »

IBM disk 80 GB

IBM disk 80 GB

Simko ::

Vem , da jeimel IBM karnekaj težav z diski. Tudi s serijo IC35...ampak bom vseeno vprašal: Se ga splača kupit: disk ?

Ker cena je ZELO ugodna.

VASkO ::

Vem , da jeimel IBM karnekaj težav z diski.


IBM IMA tezave z diski, ne "jih je imel", oddelek za diske je tudi prakticno propadel, tega diska niti pod razno ne kupi, ker si bos s tem samo tezave nakopal - ne nasedi nizki ceni, ker ti bo slej ko prej crknil pol pa bos v dreku.

ChiefThunder ::

raje par jurjev več pljun, pa si ubod Seagate, Maxtor ali WD. cene so podobne... kaj ti pomaga disk, če bo crknu in notime....
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Simko ::

hja, bom potemtakem raje vzel 60 GB maxtorja ali pa wd ... je nekje ista cena.
hvala

krucymucy ::

Oddelek prodajo, ker jim prinasa samo zgubo, enote crkujejo ... folk sprasuje ce se splaca kupit! Jao!

Pisk ::

NE!
To so Madžarski IBM-i, zadnje zaloge-najslabša možna kvaliteta. Garancija gor ali dol, podaki grejo pa-pa, pa še skakanje imaš.
Pljuni raje še tistih nekaj k pa vzami kaj bolj zanesljivega.
My opinion.

p.s.
A kdo ve kako bo z garancijo potem ko IBM ne bo več delal diskov? Kaj prevzamejo tudi garancijske obveznosti?
Ti bom jaz enkrat zapiskal!!!!!!!!!

devil ::

Jz mam IBM 40GB 7200 star je pol leta pa dela čist v redu,ful je tih-čist mal se ga čujel pa še segreva se ne:D

Pisk ::

devil nemoj danas >:D
Ti bom jaz enkrat zapiskal!!!!!!!!!

Upaljach ::

IBM me je mocno razocaral.

Imam disk 40 GB IC35...(kupljen oktobra lani) in mi je pred kar nekaj dnemi nazaj crknil - zacel je spuscati skrtajoce zvoke. Na servisu so naredili samo low level format in rekli, da je v redu - ma ja pa kaj se... laufal je en teden in zurka se je spet zacela. Sedaj so ga iz trgovine, kjer sem ga kupil spet poslali nazaj, skupaj z zahtevo naj posljejo novega - vem ja, lazno upanje...

nikoli vec ibm...

krucymucy ::

Sej ga niti ne boš več mogu kupit :D
SIcer pa kaj te skrbi, boš pač v zameno vzel WD-ja, maxtorja ali seagate-a ...

Dusko ::

Po mojem so vsi diski enako podvrženi da crknejo.Pač kak maš srečo pri tem.Mislim ok baje da ibm pač bolj crkujejo. Pač sam mam tudi ibm 60 gb in vem da boste rekli da sem butl ker sem to kupo.Sploh pa mi je moj kolega tam zagotovil ,da je ta moj s tajske.ali pač da ni z madžarske.Zdaj pa nevem če me je na*****
Ampak vseeno bom videl če se bom kdaj tolkel po glavi zaradi ibm.Za zdaj dele še vse OK

SanSan ::

Meni so 4 ibm diski crknili, pol pa sem jih imel poln k.. in sem maxtora nabavil in dela do sedaj BP. Prej sem celo imel segate disk pa mi ni toliko krat crknil kot ibm.
Sicer pa je ibm sam priznal da njihovih diskov ni priporocljivo gonit vec kot 8 ur na dan. Se moja oma bi tak disk skurla.
SanSan pravi: poslusajte Konfucijeve modrosti.

cekr ::

Jaz imam pa dva IBM-ova diska, še štiri sem inštaliral pri prijateljih, pa ni crknil še nobeden.

Pa tudi obremenjeni so dovolj.
Ti si kar omisli ta disk, crkne ti laho tako ali tako vsak, samo IBM-ovih je pri nas največ, zato se toliko govori o tem.
:O

Proizvodnja diskov se nadaljuje, toliko v vednost. Velika možnost pa je, da se bodo pojavili pod imenom HITACHI.

CaqKa ::

mani še tudi noben od diskov ibm ni crkno. tak da newem v cem je fora da je na tem forumu tolko govora o tem. itak pa imajo ibm diski tri leta garancije

AngelOfDeath ::

Osebno sem lastnik tega diska IBM 80GB kupljen je v rolanu z dodatnim hlajenjem in 3letno garancijo
do sedaj delu j brez problemov kako bo pa naprej pa ne vem.




Izdelan je v thailand

Simko ::

Angel, kako dolgo ga ze imas?

AngelOfDeath ::

Kupljen:

26.03.2002

danielka84 ::

Da crkne vsak 20i IBM bi še šlo, da pa crkne vsak 3tji, je pa že višek!

Moije mnenje: IBM če še ni propadel, bo propadel na področju diskov, pač nimajo sreče z diski...

Kupi raje Maxtor ali WD ali nevemkaj, samo IBM ne!!!

Pa če še delaš z bolj občutljivimi podatki, si menda neboš privoščil izgube podatkov, zato raje bilokaj drugega kot IBM
ni-da-ni

Lucio ::

Trenutno imam dva IBM IC35 40GB diska v Raid 0 polju in to že od novembra lani, pa mi delujeta brezhibno. Do sedaj sem vedno imel IBM diske in nikoli problemov, lahko pa vam povem da sem jih menjal že veliko od 1,7 GB naprej:D .

Jaz ti nakup priporočam saj je cena ugodna, če pa ti bo crknu (dvomim) pa ti ga bojo itak mogli zamenjat za kakšnega drugega ki je trenutno dražji.

Witboy ::

mi mamo ibmjeve SCSI diskre pa delajo bp že nekaj let... tko da je dobesedno čist vseen ker disk kupš... aja še to tile diski delujejo na serverju k je full obremenjen tko, da jih nč ne šparajo :)

_Mortal_ ::

uzem bilo ker disk razen IBM-a. Zdej se jih neki oglaša da jim delajo diski uredu kolk se jih je pa javl da jim crkujejo diski. Baje so hotl IBM tožt k je hotu garancijo za diske ukint WTF. Ajde recimo kupiš IBM par jurijev cenej te pride. Gor maš dost neprecenljivih/pomembnih podatkov in disk crkne. En prav sej ti bojo itak dal novga. Sej to mogoče res ampak tiste podatke pa nauš več nikol vidu in to za ceno parih tisočakov. Premisli ali je vredno kupovati diske od podjetja katerih je 40% če ne še več pocrkalo
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

bastadu ::

Tudi iz moje strani priporočam, da IBMja ne sploh. Eden mi je že crknu, drugi (ki so mi ga zamenjali) pa že nekaj zajebava. Jaz ne mislim vsak dan backupov updejtat. Verjetno bom tega zdilov pa eno Barracudo kupo pa bo mir...
mi mamo ibmjeve SCSI diskre pa delajo bp že nekaj let... tko da je dobesedno čist vseen ker disk kupš... aja še to tile diski delujejo na serverju k je full obremenjen tko, da jih nč ne šparajo :)

SCSI diski od IBMja so čisto druga pesem in jih ne mešat tule... Mi govorimo o seriji DTLA in IC, ane?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

schurda ::

Imam DTLA 45. Enkrat je ribnu, pa sem za silo rešil podatke. Low level format, zdej je za silo, a spet nekaj škripa. Pa še plata ima težave, da ga prepozna. En kolega isto (dva IBM-a sta mu že šla...)

Z WD nobenih problemov, Maxtor isto. :( :( :( :(
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Upaljach ::

No...sedaj sem dobil od ibm-a namest prejsnjega 40GB diska nov disk velik 60GB - seveda z doplacilom (drugace bi mi poslali "popravljenega" starega). Sedaj imma tudi drugace postavljenega v ohisju, tako da nanj piha 80mm ventilator.

Prejsnjega sem laufav 24/7, za tega pa mislim, da ga bom raje izklapljal cez noc...

Upaljach ::

Aja pa se to: prejsnji je bil narejen na madzarskem, serija ericsson, ta pa je narejen na tajskem, serija vancouver...

RiNC ::

Če je tukaj tolk govora o diskih bi pa še jaz kr vprašal kakšno je pa vaše mnenje o FUJITSU diskih. Mam enga 10GB pa sem zlo zadovoln z njim. Zdaj bi pa kupil enga večjega (IBMa očitno ne) pa me zanima če ima kdo izkušnje oz. je imel probleme z Fujitsu diskom?

AngelOfDeath ::

Danes 16. 6 2002 ob 20:30 se je od sveta poslovil moj disk
IBM 80GB


NE KUPUJ TE NESNAGE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

_Mortal_ ::

a perfect example
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

danielka84 ::

AngelOfDeath res al kaj?>:D

LOL:D
ni-da-ni

AngelOfDeath ::

aha ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;((

CaqKa ::

kaj si naredil ultimativni burnproof test?

AngelOfDeath ::

Nič posebnega nisem delal
kar naenkrat modri zaslon
pa sem restartal pa diska več ni prepoznalo ;(( ;(( ;((

Simko ::

:) Sori Angel , ampak to mi je res smešno 0:)

Saj itak en bom tega diska vzel, sem se že odločil. Malo še bom počakal - dokler cene ne nehajo padati, potem bom pa maxtorja ali pa WD vzel. IBMa pa ziher ne.

Hvala vsem za odgovore

s1nner ::

ojla

ja tud jest mam tezave z diski predvsem z IBM 60giga

laufam ga res da 24/7 vendar po 2-3 mescih crkne, in crknil mi je tud nasledn disk k sem ga dobil! zdej ga mam na servisu pa sem prosil, (k vem da bojo dal novga) naj mi dajo raj maxtorja pa lahko se zravn nekaj doplacam, ker mi je res dost IBM-a! zgubu sem 2x po 60giga stuffa, upam da ga ne bom se v treto!

CaqKa ::

še dobro da obstajajo dvd-r in cd-r da si lahko človek naredi backupe...

AngelOfDeath ::

CaqKa
Sem jih ravno taisti dan ko mi je crknil mislil narest pa jih nisem;(



Nauk:
Vse prestavljamo na jutri...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri trdi disk za nakup mi priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
939076 (6031) dela
»

Hitachi Deskstar 180GXP

Oddelek: Novice / Diski
182186 (2186) Jinxy
»

Kolikim je umrlo IBM IC7 40Gb diskov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19310938 (6566) ChiefThunder
»

Lastniki Maxtorjev

Oddelek: Kaj kupiti
221379 (920) tec
»

kateri disk kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
483046 (2238) MadMax

Več podobnih tem