» »

Lastniki Maxtorjev

Lastniki Maxtorjev

tec ::

Torej, moj IC35 7200 40gb vceraj dobil prednovoletno darilo, bad sector. To je ze drugi disk v 3 mesecih, zato imam IBMa ze poln kufer in saltam na nekaj drugega. Prva izbira je Maxtor. Sedaj pa me zanimajo izkusnje, ki jih imate z temi diski. Jest sem dosedaj uporabljal samo IBM im nekatere Fujitsu. Disk je lahko tudi malo glasnejsi, glavni pogoj je, da je hitr in zanesljiv. Nekje 40gb in 7200.
Hvala

Han ::

Formatiraj disk z DFT (Drive Fitness test). Odkar sem svojega sformatiral, se v W2K ne pojavljajo več težave z odvečnimi indeksi...

Nekatere firme tudi ne priznajo garancije, če ugotovijo, da se da disk z DFT popraviti.

danielka84 ::

tec itak da Maxtor!
Ne bo ti žal...
Prebrskaj topice malo nazaj, pa boš dobil odgovore..
ni-da-ni

G[e]c ::

Lej tkole je jest sem za server kupu 60gb maxtorja 5400 obratov ata 100 zelo ugodno 33k sit pri jae.

Za glavni raculanik ti pa priporocam 7200 obratov razen ce se ti za hitrost fucka.
Maxtor ma 3 leta garancije tko da pomoje so kr cool diski so tihi in se ne grejejo sploh 5400.

crusader ::

Jah imam 8.4gb maxtorja ze skor 2 leti pa se mi ne se nardila nobena napaka.Sm tudi dosti nosu disk okoli pa ene parkrat mi je tudi ze padu al pa sm ga kam ruknu:D
sam bad sektor se mi na maxtorju se nikoli ni naredu,tko da nimas pomojem kej zgubit ce ga kupis.

Ribicija ::

Jaz sem si prednekaj dnevi kupil 60 GB Maxtorja 7200 rpm pa moram reči da sem ful navdušen. Pri odprti mašini je komaj slišen, hiter pa kot strela.
Edino greje se precej in malo me skrbi ker Winsi še zmeraj ne znajo prav ugašati diskov (disk kar naekrat izklopi namesto da bi postopno ustavljal).

dizel ::

Jst mam dva Maxtorja, eden je star več kot tri leta, eden pa leto in pol in nobenih niti najmanjših težav. Tolk od mene.

Shadowman-x ::

Nekje septembra sem bral test okoli 50-ih diskov različnih kapacitet od 20 GB dalje in najbolje se je obnesel Maxtor 40 GB 7200 rpm, tako da ne boš zgrešil s takšnim nakupom, tudi moj naslednji disk bo Maxtor.

OldSkul ::

Jaz mam 40 GB 7200 obr. od Maxtorja in sem prav zadovoljen z njim pa še dobr da nisem kupu IBM-a!

celica ::

Hojla ...

Evo tako je to. Imam mesec dni star Maxtor 40GB/5400, za osebno rabo vec kot odlicen disk, v razmerju CENA/VELIKOST. Se ga sploh ne slisi in je hladen kot spricer.
Za bozicka :Dpa sem se dobil Maxtorja 40GB/7200, pa je sploh OH in SPLOH ... Malce glasnejsi, malce toplejsi, ampak HITER...
negre..! gre ..? joj GORI ..!

Muflon1 ::

Ka nisi bral Kris Kringle svetuje? kup IBM-a itak a ne?(pa Ilyame pa to).... NE!!! še kar naprej vsi neki hvaljo te kurčeve IBM diske ki pa niso boljši od konkurence (Western Digital, Seagate, Maxtor) moje mnenje kateregakoli od teh treh vzemi pa zadovoljen boš!:D (ne nasedajte pa več IBM diskom)

p.s. Trenutno imam doma 2X 40GB Western Digital ATA100 7200 obratov in Seagate 8 GB vsi delajo brez najmanjšega problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Muflon1 ()

piek ::

Tako! Tocno tako. Bizi10 ima povsem prav. Ne pa da tle Slo-Techovci neki
"navijate" za IBM diske, ceprav imajo ze 1/2 leta same probleme. Sam imam WD 60GB 7200rpm, pa je hiter, res pa je da se tudi fanj greje (dela pa 24/7). Tako, da pri svoji izbiri upostevaj tudi WD.

LP

piek
--- Finish it off if you started it! ---

BendeR ::

Mam pa tudi eno vprašanje glede teh Maxtorjev za tisti od vas ki ste iz maribora.Ki se da najbolj poceni dobit 40Gb 7200 od Maxtor.Zaj sicer glih nevem kak se točno reče modelom samo mi magari en model priporočajte naj pa bo cena pod 40k.Jaz sem enega gledo za 36k (40Gb in 7200 obr.) pri comtronu,se vam zdi to drago??

tec ::

Han: Ja, vem da zna to DFT porihtat sam vprasanje je za koliko casa. Moje izkusnje z bad sectorji so zlo slabe in raje tak disk takoj vrnem, ce je moznost. Mi pa bojo priznali garancijo, oz. sem se zmenil, da mi bojo menjali za Maxtorja po zelji

bizi10: Sem bral ja. Sam jest sem IBMa uporabljal od kar pomnim in nikoli ni bilo tezav. Ko sem menjal mojega starega 3.4gb za IC35 sem pa pricakoval, da bo kaj bolje delalo. Tudi, po forumih so vcasih vecine hvalile IC35.

piek: WD se mi je dokoncno zameril, ko so 3je zaporedoma crknili v parih dneh. Od takrat naprej nobenih WD vec.

Tudi men pa zanima, kateri Maxtorjev model bi bil cenovno najblizje IC35? Lahko tudi malo drazji.

G[e]c ::

WWW.jae.si sej posljejo po posti

Maxtor
MAXTOR 20GB ATA133 7200 OBR. 29.088,00 v košaro
MAXTOR 60GB ATA133 7200 OBR. 44.556,00 v košaro
MAXTOR 80GB ATA133 7200 OBR. 64.295,00 v košaro
MAXTOR 20GB ATA100 5400 OBR 25.164,00 v košaro
MAXTOR 40GB ATA100 5400 OBR 29.666,00 v košaro
MAXTOR 40GB ATA133 7200 OBR. 34.283,00 v košaro
MAXTOR 60GB ATA100 5400 OBR. 34.514,00 v košaro
MAXTOR 80GB ATA100 5400 OBR. 52.059,00 v košaro
Vse cene vključujejo DDV.


G[e]c ::

Tuki so najcenjesi diski maxtor v sloveniji. Lahko mas to tud sam za primerjavo.

totimato ::

Tudi jaz imam dva maxtora. Ta manjši (6G) je star več kot 3 leta, in sem ga tudi malo nosil okoli. Dela BP. Čisto zadovoljen s svojimi diski.

lp

totimato

tec ::

G[e]c: Hvala, verjetno se bom odlocil za 60 ali 40 gb ATA133.
Grem danes do prodajalca in bomo vidli kaj bo reku.

BendeR ::

Hm danes si bol težko šel ker so meli vsi inventuro :8)

tec ::

Denis: Niti ni bilo tako tezko. Sel sem tja, prinesel disk, ki so ga, brez da bi ga pred menoj sprobali, vzeli nazaj in obljubili Maxtorja 60 ali 40gb ATA133, odvisno kateri bo prej na zalogi. Dobim v torek

Pisk ::

da ni kej s tvojo plato narobe (defekten kontroler?).
Ti bom jaz enkrat zapiskal!!!!!!!!!

tec ::

Pisk: Sem tudi to pomislil ja, vendar mi je en IC35 crknil na KT7A drugi pa na KK266. Sem pa imel probleme s tem diskom na KK266, da mi ni hotlo prepoznat 80 zilnega IDE kabla. Pac je reku, da je 40, ceprav je bil 80. Nekaj casa delalo, potem sem pa kabel skrajsal in od takrat jamra. Nisem pa se poskusil kabla menat, ker mi je prej disk crknu. Bomo vidli, kaj bo reku nov disk in nov kabel.

tec ::

Danes dobil disk. Zaenkrat se lepo laufa, sam glasen je pa malo bolj kot IBM. Bomo vidli kaj bo rekel cas.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716166 (8205) Vlad Tepeš
»

Kateri disk??

Oddelek: Kaj kupiti
91195 (1097) sash
»

kateri disk kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
483046 (2238) MadMax
»

Kateri Disk?

Oddelek: Kaj kupiti
181753 (1460) Quake

Več podobnih tem