» »

Hrvati zbirajo podpise za referendum o zaprtju JE Krško

Hrvati zbirajo podpise za referendum o zaprtju JE Krško

||_^_|| ::

Mislm..
  • spremenil: Tomi ()

SkIDiver ::

Jah nekam daleč se vtikajo. Kaj jih pa briga kuga se pr nas dogaja, dokler jih tut oni ne dobijo po pi*di. Sicer pa jz bi jim krepko zaračunu elektriko iz NEK-a. Konec koncev onesnažujemo naš prostor za njihove potrebe po električni energiji. Dogovor gor ali dol, ko so že tako veliki ekologi.

Beda total. Svet je čist v pi*di. Žal. Najbolj, da se v Brazilijo preselem - it's good country for azil:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

Gh0st ::

JA jedrska elektrarna je bla kao zgrajena med Jugoslavijo in je poleg dela Slovenije, z elektriko oskrbovala tudi Hrvaško. Samo njim nekaj ni prav (kot vendo), mogoče je vse skupaj samo nevoščljivost...kaj pa vem..
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

||_^_|| ::

Men sploh ni jasno, kako oni lahko "odločajo" o zaprtju NAŠE JE?

DavidJ ::

ja 50% lastnik so.. torej, bodo wcje zaprli :)
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Elemen_T ::

JE sploh ne onesnažuje, če funkcionira normalno.

Če gre nekaj narobe, pol je pa katastrofa ja ja.

Bedarija tale referendum.

TESKAn ::

Da pa gre kaj narobe v nuklearki, je pa zelo malo verjetno...eh, hrvati spet ne vejo, kaj bi se še p******...naj grejo nekam.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Marjan ::

Fantje! A sploh ne veste, da je pol JEK Hrvaške, pol pa Slovenske!!??

Tistih podpisov jim pa nikakor ne bo uspelo zbrati zadostno število za referendum. Pa tud če bi jim, pa kaj?

Odpadke je zlo pametno, da mi vse skladiščimo pri nas. Najbolj pametno bi bilo odkupit JEK za 1 kuno, pol pa jo čez 20 let zapremo!

>:D :D

||_^_|| ::

Če so lastniki polovice (50%) pol jo nemorjo zapret. Če bi bli 51% bi jo najbrž loh:).
Ob takšnih zadevah sem hudo jezen na naše politike.

TESKAn ::

Hehe, še nekaj: pred nedolgonazaj so se bunili, k smo jim zaradi neplačevanja odklopili elektriko, da so bili 'oškodovani', ker so morali uvažat dražji štrom. Zdej pa naenkrat hočejo zapret Krško, ne vem no, se je tista elektrika, ki je bila med odklopom tako draga, naenkrat pocenila? So čudni ti hrvati...

Marjan: visokoradioaktivne odpadke (izrabljeno gorivo) se hrani v JE, to je praksa povsod po svetu. Za nizko in srednjeradioaktivne bi jih pa res lahko oz. bi jih morali tudi oni prevzet nase.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TESKAn ()

Thrivial ::

Ce jim slucajno uspe zbrati 400.000 podpisov je skoraj nemogoce, da bi predlog prisel skozi zadnje case PMS-ovsko razpolozeni Sabor, tako da... :P

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

Predator ::

eh ( hrvaški ) zeleni... sanjajo kjer ni kaj sanjat

oni bi radi da jim slovenija plača škodo ki so jo imeli ker nekaj časa niso štroma dobivali ( denar bojo vložili v alternativne vire pridobivanja ) in s tem mislijo da bo hrvašaka tudi rešena stroškov zapiranja ;)))

jaz pa pravim takole... priprada jim 1/2 odpadkov za delovanje ko je bil jek še "naš", torej jim zaračunamo hranjenje njihovih odpadkov za celotno obdobje dokler ne bojo imeli ustrznega odlagališča ( tam enih 10-15 let preden se bojo zmenili kje ga bojo postavili, ker plačali tujemu ne bojo ker nimajo $$$$ ) oz zagrozimo da jih bomo naložili na tovornjak in pustili sredi zagreba :D pa me zanima kako uspešen bo referendum >:D

Thomas ::

Da Slovenija ne gre v EU in NATO je trenutni interes hrvaške, italijanske in še katere vladajoče koalicije. V tej luči glejte te reči.

Na srečo je interes ZDA drugačen.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

nemesis ::

jst bi prokletim hrvatom pred turisticno sezono zaprl meje oz. bi zacel uvajat STROG nadzor nad ljudmi, ki potujejo iz hrvaske v slovenijo, pa jebal bi jih za vsak K***, obdavcil vsako stvar, ki potuje iz hrvaske v/cez SLO ali pa iz drugih drzav proti hrvaski...

pol bi pa debili hitro ugotovili pri cem so in bi SLO brez problema vozila dol nafto, pa jedrsko energijo bi lepo placevali, brez problemov bi dal se Piranski zaliv tist trdinov vrh bi jim pa v rit zabsali....


Slovenija ima se kako pomembno stratesko lego - in tudi prometno. Karkoli gre iz srednje EU na Balkan gre cez Slovenijo... Zal smo pa Slovenci brez jajc, da bi to lego izkoriscali! Me zanima kolk hitro bi vsi utihnili simfat cez Slovenijo;((

darh ::

clap clap nemesis... ti dam čist prav v vseh točkah....


ne vem.. a nam ni hrvaška dolžna enkup denarja za porabljeno energijo iz JEK ? Kaj ko bi mi to skompenziral z procenti lastništva, če že nočejo imeti odpadkov ? Zakaj se ne spomni noben izmed naših vodilnih kake pametne rešitve glede tega ? Zgleda da so res VSI brez jajc in se ne upajo butnit...

pa brezveze.... noo...

kaj ko bi mi začel zbirat podpise, da... uhm.. uglavnem nekej na hrvaškem :D
Excuses are useless! Results are priceless!

Sergio ::

xbite: ja, začni zbirat podpise, da je bil zagreb nekoč v isti federaciji kot Slovenija, tako da je 25% Zagreba slovenskega. ista smiselnost in efekt kot pri hrvaških zelenih za zaprtje JEK.

Ker to - da se naj bi zaprla JEK - bi bila pa najbolj nesmiselna poteza. Ljudje v Šoštanju se dušijo, ampak neee, Krško mora it.

bedarija.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

darh ::

Sergio: ni mi lih uspelo razvozlat... a si za zaprtje al ne ? :D
Excuses are useless! Results are priceless!

Gandalfar ::

itaq da ne mormo zapret JEK .. lahk bi se eno zraven zgradl..

IR Babun ::

Jest bi jim spet štrom odklopu, dokler ne poravnajo vseh dolgov v zvezi z obnovo ter vzdrževanjem in ne poskrbijo za skladiščenje 50% srednje in nizko radioaktivnih odpadkov.

Pa rajš naj TE Šoštanj in Trbovlje zaprejo pa še eno JE nardijo.
SCREW THE GOVERNMENT

Mercier ::

Tale slo-cro S/M pride nekomu zelo prav. Na organ mi gre, kadar tisti, ki bi morali uveljavljati moje interese, uveljavljajo svoje interese preko mene.

Meja recimo. Če se spodobno uredi življenje ob njej (pet minut dela), ne obstaja niti en sam razlog, da bi morala biti določena. Ne pravim, da bi moralo biti tako, ali da je tako bolje, ampak nujno pa ni.

To je to.


Sergio: Rudnik se zapira. Počasi, da kdo preveč ne shujša ker duši se že v Šoštanju in okolici dolgo nihče več, ampak zapira se.

Gandalfar ::

NekoIme: dne 7.6.2002 so bile koncentracije SO2 presežene dvakrat čez mejne vrednosti in dvakrat čez kritične.

Koncentracije (mg/m3) SO2 na lokaciji Šoštanj:

07. 06. 2002
01:00 460

07. 06. 2002
11:00 1114

07. 06. 2002
14:00 867

07. 06. 2002
15:00 368

Srednja 233
Največja 1114
Najmanjša 10

Mercier ::

Verjamem, ampak diham tisto zadevo in je nekako boljše diši kot je včasih. Tudi praktično cela Šaleška kotlina se ogreva od tam - pred tem so bila individualna kurišča. Dobro tole zadnje je že zavajanje, ampak hotel sem reči da je bolje. In da rudnik bo nekoč zaprt.

Celo zadevo gledam po principu manjšega zla.

Trupl0 ::

JEK hrani radioactive waste v sloveniji, zravn elektrarne. In zdej kao bojo hrvati referendum za zaprtje, dej dej. Kukr je prej en reku da morš bit 50% lastnik, TO NE obstaja skos je 49% : 51% da ni krega:D
zato pa hrvaška nej hrani naše odpadke in pol se ne pritožuje, ne pa da samo juice vleče in se pizdi, ampak ni nič oškodovana:D
If you are going through Hell, keep going !

_Mortal_ ::

Nemesis: to kar si našteval že skoraj obstaja. Ne govorim od strogem nadzor ampak o nseposobnosti na meji. Tm je 7-10 pasov in oni za slovenijo odprejo samo 2. Veš kaj bi mu u tistem trenutku naredu. Jebo bi mu mater in celo familijo tistmu k se je spomnu to narest.

BTW zakaj rusim in drugim ne morijo da zaprejo svoje elektrarne
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Japonska ugasnila zadnji jedrski reaktor (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
21866536 (58508) gruntfürmich
»

ZDA bodo zvišale jamčenje za posojila za gradnjo jedrskih elektrarn (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5220470 (18936) gruntfürmich
»

Nova jedrska v Krškem že čez 10 let? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
28523610 (14583) Pyr0Beast
»

Hrvaška je proti Sloveniji - zaradi nedobavljene električne energije iz Krškega - spr

Oddelek: Problemi človeštva
312887 (2207) pablic

Več podobnih tem