» »

Leče

Leče

tx-z ::

Zanima me kako je kaj z lečami (tiste za oko, namest očal).

A se je težko navadt? Kdaj lahko leče uporablaš? (recmo šport; zlo aktivn, manj aktivn, useen)......:\
tx-z

OmegaBlue ::

Največje težave so ponavadi pri novih uporabnikih z vstavljanjem leč v oko. To se relativno hitro navadiš traja kak teden in rabiš nekaj potrpljenja.

Leče pa lahko večinoma uporabljaš vedno, razen seveda med spanjem. Je pa priporočljivo da vsake toliko časa (mogoče čez vikend), če leče nosiš med tednom, nosiš očala/si brez toliko da malo spočiješ oko.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

r5r ::

Z lečami lahko tudi plavaš, samo pod vodo naj ne bi gledal, saj ti jo lahko splakne.

Vstavljanje je težavno le zjutraj, ko oči ne prenesejo svetlobe in moraš malo počakati, da se navadijo.

Pozimi jih sploh ne čutim, medtem ko se zna zgoditi, da me poleti kar precej dražijo.
And it makes me wonder.

-ninja-91- ::

tudi meni se zdi, da so za na hladno super, medtem ko mi v močno zakurjenih prostorih dražijo oko

DimmniBurek ::

Glede športov... Ne predstavljam si svojim mal bolj hitrih športov brez leč, pametno je le imeti očala(športna so OK, torej brez dioptrije), ker če močno piha se ti mogoče malo bolj solzijo oči in lahko ti jo odpihne(se zgodilo na motorju brez čelade oz. z odprtim vizirjem pri okrog 80km/h).
Problem je le v zakajenih ali pa če ti piha v glavo ker ti jih izsuši.
Navadit se je treba malenkost bolj mežikat, samo to ti pride v kri.
There Is No Stronger Drug Than Reality

echo ::

Sam sem se nanje navadil po dveh dneh. Če imaš željo, sploh ni problema.

Osebno jih uporabljam po potrebi - šola, vikend, šport. Doma pa očala. Oči se nadihajo, pa še ekran nekako bolje vidim. Pri lečah se mi pojavi nek ghost image...
Sem pa že 2x zgubil lečo, ne da bi se sploh zavedal :)
Imam pa eno vprašanje: kje bi se dalo dobiti poceni leče? Magari iz Evrope, če se splača.
Nekak imam občutek, da jih preplačujem pri lokalnem okulistu...

PS: ne pretiravat z opojnimi substancami med nošenjem. Hitro dobiš čudne ideje... Pa velik mežikanja ti želim!

marnit ::

www.ebay.de. Svoje tukaj kupujem za pol ceneje kot pri nas v SLO.

-ninja-91- ::

kok pa date za leče in kakšne sploh kupujete? Jz kupim paket enodnevnih in jih mam pol čez cel let.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kontaktne leče (strani: 1 2 3 425 26 27 28 )

Oddelek: Loža
1398290631 (2466) TheTrick
»

Prilagoditev na kontaktne leče? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6717299 (14455) BigWhale
»

kontaktne leče - torične

Oddelek: Loža
124735 (4486) mikko
»

Ali so kontaktne leče varne?

Oddelek: Loža
61825 (1518) Mediator
»

Kontaktne leče?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12213253 (11019) RobyRob

Več podobnih tem