» »

Ali so kontaktne leče varne?

Ali so kontaktne leče varne?

Mediator ::

Pred časom sem gledal po TV oddajo, ki je govorila o tem, kako se je nekemu moškemu zaradi uporabe kontaktnih leč v oko naselil parazit. Ker si tudi sam želim omisliti leče, me zanima kako varne so? Prebral sem kar nekaj člankov glede tega, vendar me zanimajo izjave uporabnikov leč, ki so imeli kakršnekoli posledice pri njihovi uporabi, in izjave tistih, ki vejo kaj več o tem. Hvala

codegen ::

jz jih nosim že cca. 14 let in nism imel nikoli kakšnih omembe vrednih težav kljub temu da jih nosim vsaj 12h na dan. Imam pa mehke kont. leče !

LuiIII ::

Sam jih nosim za bolj športne zadeve (z očali zgledam toliko pametnejši, da se mi jih ne izplača): plavanje, potaplanje, smučarija,... Za leče pa vedno velja: delaj z njimi po navodilih. Redno jim menjaj tekočino. Kdaj pa kdaj jih spucaj, če nimaš ravno tistih za 14dni. Dosti je tudi odvisno od tega kako občutljivo in zdravo oko imaš. Priporočam, da ne nosiš leč, ko si bolan ali ko veliko bereš. Pomembno je tudi (z lečami ali brez), da zaužiješ dosti tekočine. Ravno danes sem imel hude bolečine v očeh zaradi hude dehidracije. In naj ti ne bo škoda denarja za dobre leče.

Lui

Sergio ::

Podpis pod Ludvika Tretjega.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

CitroX ::

Pred vstavljanjem in snemanjem leč je potrebno roke temeljito umiti.
Jasno, da v nasprotnem primeru lahko v oči prineseš marsikaj, samo to nima veze z lečami ampak z umazanimi rokami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CitroX ()

Pegaz ::

Leče sem nosil cca 2 leti in prišel nazaj na očala. Zakaj? Prvi razlog je bil, da so me leče motile. Ne vem, če je bilo tako le z menoj, a vedno sem jih čutil in me je rahlo peklo. Drugi razlog je bil, da se je zjutraj zoprno vtikat mrzle leče v oko, medtem ko so oči še na pol zaprte.

Splača se jih probat, potem pa vidiš ali so zate, ali niso.

Mediator ::

Kako pa se obnesejo obarvane leče, je kdo probal?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kontaktne leče (strani: 1 2 3 425 26 27 28 )

Oddelek: Loža
1398290652 (2487) TheTrick
»

Laserska operacija oči (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
809269214 (21388) trancer01
»

Prilagoditev na kontaktne leče? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6717299 (14455) BigWhale
»

Kako podaljšati vozniško dovoljenje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5315449 (12711) dejanslo
»

Kontaktne leče?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12213254 (11020) RobyRob

Več podobnih tem