» »

Poklicna matura: angleščina :-)

Poklicna matura: angleščina :-)

Ziga Dolhar ::

Vprašanjce...

Vsi, ki ste šli na poklicno maturo ter izbrali angleščino in ste jo pisali v soboto: v drugi nalogi, kjer je potreebno označiti, ali je trditev TRUE ali FALSE, je bilo nekaj zanimivega...

No, v besedilu je bilo podano, da Nekdo v mestu Springtstown (nekaj podobnega, ni 100 % enako!) vodi "courses" ter živi 5 minut od tega hotela. Potem pa trditev:


OniTip lives in Springstown and is a tracher.


---

True/False?

Fora je, da je bilo v imenu mesta v besedilo zapisano z DVEMA t-jema, v trditvi pa je bilo zapisano z enim samim "t"jem. Tipkarska napaka v nalogi, kjer ne sme biti tipkarskih napak? In potem se bojo recimo zgovarjali, da je tu pomembno razumevanje (ker gre za nalogo tega tipa, ne slovnice). Ampak še vedno, za koga Ledava in Lendava nista ravno isto "mesto"...

Paramedic ::

Ja js mislim/upam, da je True. Bi moglo bit, ne. Sicer pa tega nism opazu :)

Mene pa zanima odgovor na to:
Cloning is _______ method that could come in for a discussion, al neki takega.
Na črto pa pride
A) last
B) latest
C) the least
D) the latest
Kateri je bil prav?
End transmission.

Ziga Dolhar ::

Jah, ampak fante ni bil iz Springstowna, ampak Springtstowna :).

perci ::

paramedic: če je poved takšna, kot si napisal, je pravilni odgovor the latest

Loki ::

zigga bilo je ravno obratno.
vprasanje je bilo pravilno, v textu je bil pa en t prevec.
Pravilni odgovor je seveda (hopefully ce se zavedajo napake) false.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

Ziga Dolhar ::

Loki: ja, kako točno je bilo, se tut sam ne spomnim, samega imena mesta se NE spomnim natančno, ampak je blo nekaj podobnega "springtstownu".... zato sem napisal, da nisem 100 %. :]

Sam kaj je za njih pravilni odgovor, pa ne vem in se mi niti sanja ne. No, sam nisem dal "false" le zarad Tja, ampak tut izjave, da je "teacher". Sicer sem morda neumen, ampak nekako se mi oseba, ki vodi krožke, ne zdi ravno "teacher". Ampak to niti ni pomembno...

Loki ::

tist tvoj zadnji reply mi je nekako dvoumen...
si dal odgovor false?

kaj pa slova? easy?
pr men (glede na to, da se nisem nic ucil - skoraj nic) kar dobro, sam tisti odlomek vodene interpretacije mi je bil mal glup (kakor mi je bil ze tisti na poskusni), pri sam. interpretaciji je bilo z stalisca jasnosti ful lazje besedilo, vendar pa tantadruja sploh nisem poznal tako dobro (ce bi ga prebral, bi blo prov fajn).

anyway cool zaenkrat.

p.s. ziggga === lordninja?
a nisi ti enkrat izjavil, da si na ekonomski gimnaziji (poudarek na gimnaziji)?
mogoce se pa sam jest motim, who knows.

Ziga Dolhar ::

Ziggga == ex LordNinja

Hmm, ja, tam sem dal False (torej, onitip NE živi v Springstown, al kar je že blo).

Jah, pri slovi sta bila na poskusni odlomka "lažje interpretivna", vsaj meni se je tako zdelo. No, na poskusni sem šel delat samostojno interpretacijo, tuki pa sem šel vodeno, saj se mi je zdela lažja (na poskusni sem se odločil za samostojno, ker se mi je takisto zdela lažja :]). Glupo mi je blo, da bi skorej lahko ponovil takratni esej... Jao. No, sja nekaj stvari sem, ampak me je ta naveza ZLO motila, saj sem nenehno predpostavljal, da je ocenjevalec prebral moj prejšnji esej in sem nekatere elemente že takrat interpretiral, tako da mi jih tokrat ni blo treba. Glupo, in tega nekako nisem mogu odmislit, jao jao jao.

Sem na "navadni" ekonomski, bi si pa ŽELEL biti na gimnaziji,predvsem zarad tega, ker bom mogu delat še eno leto maturitetni tečaj. To eno leto bom pa skorej stran vrgu, no....

Trupl0 ::

mislm da je odgovor pr unmu vprašanju o CLONING da je The Least, ker noben ne odobrava kloniranja:D
If you are going through Hell, keep going !

Loki ::

men se tut zdi, da nism dal latest, ker je bil tist odgovor brez the, k bi mogu drgac nujn bit tam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alamut, Krasni novi svet - Matura 2003 SLO (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Šola
25034467 (14424) Machete
»

Eseji v srednjih šolah?

Oddelek: Šola
459661 (8542) [D]emon
»

Slovenščina na maturi 2004 (Jezik)

Oddelek: Šola
492813 (2139) ]ViRiana[
»

Tema jutrišnje mature iz SLO

Oddelek: Šola
214925 (4503) Mediator
»

Slovnica pred vrati! (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
525088 (4416) rasta

Več podobnih tem