» »

Slovnica pred vrati!

Slovnica pred vrati!

«
1
2

migič ::

No ja vas je že kej strah! Mene še ni, sm me bo jutr, ko bom mel polo pred sabo, drgač se pa držte, pa pokašte kej ste se naučil v 4 letih!:D
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

the_unborn ::

Bl mal smo se naucil.:D Pa dobr piste!

migič ::

Pr nas tu bol švoh!:8)
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

NoUse4AName ::

ce pri katerem predmetu ne naredim je to slovenscina.

Ziga Dolhar ::

Komaj čakam na esej :).

Sergio ::

se ne obremenjujem pretirano.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

the_unborn ::

Sergio: Kako da ne, a ni blo receno, da se non-stop za maturo ucite in nimate cajta za s-t? :D

kockish ::

ce pri katerem predmetu ne naredim je to slovenscina.

same here. sicer pa je najbolj problematicen esej, ki je ze mimo... 2.polo nardim nad 60% brez ucenja.

migič ::

No kk ste kej pisali? Ma men je bla tk svinsko teška, da sploh ne morem povedat!:'( Če bo vsa matura tk teška bo to slabo, no vsaj zame!
Dej javte kk vam je bla težka, no vsaj upam da vam je bla!?:\
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

bond007 ::

Same here. zadno naloga (20 pik) sm mogu v zadnjih 5 minutah rešit - ene 20 minut premal cajta je blo . pa naloge sm kr spušču - recimo pastavek, pa une figure,... Upam da bo po gavsovi krivulji enih 35% dost za 2. Zdej se morm pa še za ustno prpravt - tistih 70 obnov pa zgodovina jezika,...
HHUUDDOO uglavnem

david ::

slovenscina mem danes v glavnem ... ne vem kaj so misl, ko so jo sestavljal ... dej no, kje ste pa ze vidl da je pol mature za utemeljevat? pa 2 geslska clanka? ornk so mem usekal ... in ce bo 35% za 2, bo verjetno ze kar veliko ...

TechFreak ::

Tud js ne vem kaj so si mislili sestavljalci. Človk se uci (vsaj enkrat v 4 letih) obvlada zadeve pol pa dobis tole pred seboj. Kot prvo mislim, da je bil tako predmaturitetni kot tudi vsi ostali maturitetni, k smo jih pisal pr rednem pouku dost lažji pa krajši od tega. 90% s kerimi sm govoru so zadnih 10 al pa celo 5 min pred koncem zacel pisat zadno nalogo.

Tolazba je sam, da bodo verjetn res mogl kriterij kr dost spustit, al pa tud ne!

LP, Matjaz:'(

TechFreak ::

Ja....pol se pa človk se vpraša če bo sploh letos kaj bol na easy, tak ko je bla mat. npr. lani.

Kokrat sm čul, je bla angla kr zajebana, no slovo ste vidl, matematika pa bo itaq verjetn ubitačna....................

Kaj pa vi mente?


LP, Matjaž

Sergio ::

Fantje, prav imate, časa je zmanjkovalo. Drugače pa upam, da mi bo uspelo pisati dobro.

Bolj se obremenjujem z angleščino, kjer izgleda, da ocenjevalna komisija ni iskala znanja, temveč iskala živčnost kandidata. Take neprofesionalnosti pri maturitetni komisiji pa nisem pričakoval.

prvi primer je bil esej, oziroma naslov le-tega:

"Describe the meeting at Mrs Higgins' house"

Polovica mojega razreda je spusilo "s" v "Mrs" ter pisalo o "meeting at Mr Higgins' House", kar se je zgodilo v prvem poglavju in je kar poglavitnega značaja za knjigo. Adijo dobra ocena.

Drug primer je word formation. V navodilu piše, da moraš pisati "all caps", drugače ti vse točke odbijejo avtomatično.

Maturitetna komisija je to leto pri angleščini le trop nesposobnih kretenov, ki bodo šli prvi pred zid, ko pride revolucija.

V šoli iščemo znanje.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sergio ()

Clemento ::

evo kasni so vtisi po slovenscini? KR NEKI!!!
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

the_unborn ::

Jst pravim postrelit sestavljalce mature! Prevec stvari za utemeljevat, premal cajta, tja proti koncu je bla kr ena teorija not se mi zdi (rima, itd.)....

david ::

sergio, a ni blo "Eliza's first visit to Mrs Higging"? jest sem tut najprej mislu pisat o visit to mr higgins, pol sem pa vidu v cem je fora ... ma, glupo ... ni druge besede

Reso ::

hhhmmm
Pr angli je tkole:
1. Za naslov spisa sm tut jzst skori spustu "s" samo sem pol ugotovu da naprej piše "chapter 3"

2. A je bil celoten word formation za pisat z velko la kaj?? K jzst sm to spustu in sm mislu da iščejo znanje v pravilnem pisanju Besed Z velikimi in Malimi črkami ;( To kr so nardil da morš pisat z velkimi je pa res samo izogibanje znanju in iskanje nervoze :|

3. Pri slovenčtini mi nista bile všeč dve naloge(i). Ena je bla pr pisanju DA ali NE če ima ta drug francoz velk nos. Nekateri so obkrožili NE ker nikjer da ga ima. Jaz sem na osnovi prvega francoskega idiota, ki ima velik nos in temelječ na povedi "tako kot prvi francoz bi lahko bil znan tudi Cha****" in sm obkrožu DA. Tudi pri obkroževanju DA in NE če imajo francozi velik nos nikjer ne piše ali ga ima tudi ostalo prebivalstvo ali ne.

4. Druga naloga pri slovenščini je tista ko je treba izpisat soglasnik, ki se trikrat različno pojavi. Ker ne poznam francoščine sem mislil da se "de" izgovori z "Le" in sem napisu L (LL,D,L), kar pa naj bi bilo narobe;((

DrSergioDJ ::

Hum...LOL..a pol sm mel sam jst preveč časa al kaj? Matr..tole bo pa pol druga porazna stvar na maturi poleg mate al kaj? Ker jst sm bil ob 10h fertik in sm sou vn :D

a, upam na najboljše, torej pozitivno ;)
...

Ziga Dolhar ::

Zanimivo, zanimivo, folk pravi, da je bila matura pretežka. Sam sem l00ser in sem pisal poklicno maturo, ki se mi je zdela rahlo prelahka. Pa ne, da bom pisal 100 %, seveda :). No, eno nalogo sem spustil.... sem jo spregledal. Ne spraševat kako.. še dobr, da je bla "samo" eno točko vredna.

Aja, esej.

Jao jao jao. Dal so nam ISTI deli, kot na poskusni: Tantadruj in Matkova Tina. Pri prvem so dal en men zlo nevšečen odlomek, kjer ni nobenga preveč očitnega elementa za interpretacijo (Tantadruj poseda pod eno lipo in opazuje okolico... No ja :]), pri Matkovi Tini pa čisto na začetku, men zlo zoprn odlomek, ampak še vedno boljši od Tantadrujevega.

Glupost je to, da bi lahko skoraj prepisal esej, ki sem ga pisal na poskusni maturi in sem zanj dobil "dokaj veliko" točk... Glupo, glupo, glupo. Če bi bilo le še računovodstvo tako :].

DrSergioDJ ::

sam..tale fora z anglescino pa "all caps" je pa do konca neumna ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;((

pa je sla moja 6-tka po gobe...ce bom mel na koncu 3 (4-pike, visji nivo), bo se dobr...

mamu da jim #"%"&%"$$ ;( ;((
...

DrSergioDJ ::

ok...evo vam copy/paste iz "poskusne pole" :

write the correct form of the words in capital letters in the spaces provided in the answer sheet

kar mi da reci, da je vse kul in da ne bomo zgubil pik :D
...

Zgodovina sprememb…

the_unborn ::

Zdi se mi da so s tem misli besede ob strani, ki so napisane z velikimi crkami. Pises pa po moje normalno, le zakaj ne bi?!

david ::

reso, prav imas ... kako naj nekdo, ki nima francoscine poznal pravilno izgovorjavo? vecina jih itak bere po vuku karadicu (pisi kao sto govoris, govori kao sto pises) ... sam znam francosko kolikor toliko, pa mi je sele na koncu kapnil, da je lahko š kot tisti soglasnik ... v glavnem, groza ;(

the_unborn ::

Folk, povejte po pravici kolk ste se kej ucil.:D Angle nisem niti pogledal, slovo sm pa dons zjutrej 2 uri mal gledal.8-) Upam da bo.

rasta ::

Ma slova je bla krneki, od slovnice in snovi je blo samo ene 5 nalog. Ma kr neki!;(
Pa za skoz si se mogu vračat nazaj na tekst za vsako nalogo (ne na 3. ali 4. odstavek ampak na zadnjo četrtino! Zakaj so sploh oštevilčl?!). Ful premal cajta.
Neumetnostno besedilo pa 'sestavek'. Kva je to? Novica, spis, kuharski recept?
;( Da enih francoskih imen sploh ne omenjam ... Cela pola je bla jebanje folka u glavo ...

DrSergioDJ: Pa si ti prepričan, da ni blo treba s caps? Ker nam je prfoksa rekla, da bodo poslal prošnjo, da bi tudi rešitve upošteval od unih, ki smo zajebal ...

DrSergioDJ ::

ja, kokr jst razumem tole navodilo, NI blo treba. Ker so ble ze v stratu besede v CAPS napisane in bi reku, da se je navodilo na njih nanasalo...


...

david ::

ma problem pri anglezih je v tem, da ne uporabljajo vejc!!! ce bi lepo uporablal vejice tko kot je treba, bi tocno vedel al se CAPS navezuje na dane besede al na resitve ...

DrSergioDJ ::

aha, tocno tako..
...

webcreator ::

sam tako, da razčistimio glede angleščine: že lani (so mi povedal), da je blo pol folka posranih k niso pisal v Capital l..., zato sm bil letos zelo pozorn. In navodilo je blo jasno:

put the word in CAPITAL L. in the correct form ...
Tak da ne se bat glede tega ... Taki prasci niso ...
To all the virgins: "Thanks for nothing!"

david ::

ja sej ... poanta je pa v tem, da si lahko na vec nacinov interpetiras ... ce bi bla samo ena vejica, pa bi blo cisto simple

the_unborn ::

Eh folk ne se sekirat, sej jst sem tud z malimi pisal (pa 2/3 folka k ga poznam), pa bo ziher vredu, sicer se pa lahko pritozimo zaradi dvoumnosti bz.:D

david ::

kaksna se vam je pa zdela matematika?

Gizm0 ::

lahka :)

DrSergioDJ ::

Hum...men ni bla tezka..sam sm tok napak naredu, da glava pece...upam na 2 no... [:()]
...

webcreator ::

lahka, sam žal da nism vzel višji nivo (kokr so mi povedal lahko ...).
Prve 4 naloge bi težko dal lažje (sploh prva pa druga so ble podarjenih 11 točk - delit zna vsak, logaritem je bil pa tud čist simpl.) Pol je blo čist enostavno komplexno število, pa enostavna neenačba ...

Mal bol zahtevna je bla tista z geom. zapored, nism natačno prebral pa sm še nerealne rešitve upoštevu, za narisat funkcija je bla kr tečna (iz 3 delov), tist 3kotnik pa tud ni bil težki na konc ... Med tangento krivulje pa vpozredno premico pa tud ni blo problema določt točke ... Sm še kej spustu?
To all the virgins: "Thanks for nothing!"

the_unborn ::

Kolk je pr mati za 2 - 40% ali 45%?

webcreator ::

najprej je 50%, sam to je pol odvisno od rezultatov folka => če so slabi potem znižajo kriterji (=> that's a good thing :D )
To all the virgins: "Thanks for nothing!"

DoloresJane ::

Sicer letos nisem pisala mature...ampak: če je pri angleščini (esej) pisalo, da je tisto srečanje v CHAPTER 3, bi mirno lahko spustili praktično vse in napisali, da je Pygmalion drama in ima potemtakem dejanja (ACT; ACT 3, torej) in ne poglavij. Če je v poli res pisalo chapter, potem ne samo, da komisija za angleščino ne pozna besedišča, tudi same drame ne. :\

Kar se pa slovnice tiče: to ni več tista splošna slovnica, ki smo se jo vsi učili v OŠ, pač ap nadgradnja. Logično je torej, da od vas zahtevajo vsaj pastavke. Tudi "delo s slovarjem" (če sem prav razumela) ni preveč težko. Samo naučiti se je treba. :))

webcreator ::

pisal je ekt in ne čapter, kar se pa slovnice tiče, pa stavek še hajd, sam blo je pa par stvari k nimajo veze z nobeno stvarjo in so totalno neuporabne v real lifu ... uglavnem lahk bi bli slovničarji mal bol praktični namest de so pizde ...
To all the virgins: "Thanks for nothing!"

migič ::

Ok mat je bla res simpl! Edino kompleksne sm zjebal, drugo je ok sm nism siguren za tisti integral?! Družina,...? Kaj ste tu napisali??

Je kakšen ekonomist ke blizi da mal komemtira eko!
Men je bla za obkroževat full težka, druga pola pa na izi!:D
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

Ziga Dolhar ::

... ekonomski tehnik reporting ...

Thrivial ::

Do sedaj se nisem dozivel nic tezkega na maturi.

Anglescina... povprecno; vem da bom na ustnem dobil 100%
Slovenscina... prevec dvoumno, tezko pa niti ne.
Matematika... lahka
Sociologija... lahka

Zgodovina... bomo videli. Verjetno bo vsaj to tezko, da bom vsaj enkrat imel obcutek, da sem na maturi. :)

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

Bajo1 ::

Aleluja, pisni del je za mano. Slovnca je bila zajebana, ingliš srednje - ni blo tako težko sam sem zajebal, ostalo b.p. Na splošno pa je glede težavnosti mature odvisno od tega, kulk pik rabiš oziroma pričakuješ. Kdor ma cilj sam nardit temu jasno ne more bit težka.

Thrivial ::

Omejitve nimam. Ce recem lahka pricakujem 80% ali vec.

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

Marjan ::

Moja sestra sprašuje:

A je kdo dons pisu fiziko?
Če se spomnte kakšnega rezultata pri drugi poli na dan z besedo!
Kakšna se vam je pa kj zdela?

:8)

rasta ::

zajebana je bila ta druga pola fizka dons ...
že pri prvi nalogi (tabelca) si se jebal s pretvarjanjem enot ...

david ::

fizika zajebana da bolj ne bi mogla bit ... 2. pola hm ... tam je bil tok 20 A se mi zdi .,.. ostalo pa bolj tko ..

Marjan ::

Sestrica še sporoča:

No kokr se jst spomnm:
merjenje: povprečni M = 29, graf ravna premica, ki se v večini prilega točkam
nitno nihalo: hitrost okoli 2,4 m/s; h=18
elektrika: I=20A
svetloba: število folij 1000 (kar pa je skor zihr narobe)
P=540x10^-4W
Nism vedla da mam tok slab spomin:|

--------------
Dodatek by me: Maturantje vseh vetrov združite se

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marjan ()

Bajo1 ::

Mene sam neki zanima - a mam kakšne šanse da mi bojo upošteval spis pri ang, ki sem ga napisal na konceptni list v celoti in ne na polo? Sem ga šel prepisovat tik pred koncem, a mi ga je uspelo prepisat le 3/4, pol sem pa v afektu vse skupaj prečrtal in napisal: Prosim glejte konceptni list! Ker če ne mi gresta po gobe vsaj 2 piki (20%). Bojo upošteval, če se pritožim?:'( ;((
Ma kdo praktične izkušnje s tem iz prve roke?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bajo1 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

matura v 5 dneh ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6016937 (13568) martincek1
»

Matura 2010 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10514075 (9992) Jebac18
»

Tema jutrišnje mature iz SLO

Oddelek: Šola
214835 (4413) Mediator
»

poklicna matura 2003 slovenščina - dela?

Oddelek: Šola
474875 (4212) malal
»

Kako je s pogojno pozitivno oceno na poklicni maturi?

Oddelek: Šola
227473 (7264) Microsoft

Več podobnih tem