» »

router problem WRT54GL

router problem WRT54GL

gkovac ::

Včeraj sem doma naletel na hladen tuš... net ne dela:'(

Grem lepo po korakih... reset routerja, reset modema, reset računalnika... nič. Kličem na Amis in se delam pametnega, da router pa že ne more bit (hja no...) in na koncu priklopim laptopa direktno na modem in glej vraga.. net dela!

Wireless mi dela brez problemov, mreža deluje, ping 192.168.1.1. dela, z lahkoto se povežem na router, edino kar ne dela je to, da se mi router ne poveže z internetom.

Vse mi je delalo brezhibno do včeraj. Na routerju imam DD-WRT v23 SP2 build 3932. Ima kdo mogoče kakšno idejo kje bi lahko bil problem? Mi je crknil router? Ga lahko "rešim" s tem, da ga še enkrat flešnem z novim v24 dd-wrt ali mi preostane samo nakup novega? Hvala za trud in odgovore.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

OmegaBlue ::

Probaj z v24-sp1 (Veliiiiko napredka od v23), drugače pa.. ti WAN port dela?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

gkovac ::

huh... bom pogledal če mi res dela. Ima kakšno lučko zraven, da ugotovim ali dela ali ne?

bom pa probal tudi z v24 čeprav se mi zdi da iz te moke ne bo kruha. Če mi pri v23 dela vse razen neta, potem dvomim da bo pri v24 kakšna razlika.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

OmegaBlue ::

Well lučko imaš spredaj ponavadi označeno kot "internet". Če imaš še kak router probaj WAN port priklopit na LAN del in nastavi na DCHP - boš najlažje sprobal, če zadeva sploh dela preko wan porta. Lahko pa dodeliš kak drug port na WAN del.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Gwanaroth ::

Jaz sem imel iste probleme na Buffalo routerju, Amis ISP. Niti z original firmwarom, niti z dd-wrtjem se ni hotel povezati na net. Sem probal pri kolegu, ki ima siol, je šlo v prvo.

No, nato sem probal še s tomato fwjem, tu pa deluje brezhibno že 2 meseca, brez reseta.

Nimam pojma, v čem je fora..
Lights often keep secret hypnosis..

gkovac ::

aha... spomnim se, da mi je "internet" lučka gorela na routerju ko sem zadevo "popravljal" nisem pa čist 100% ali je samo gorela ali je utripala.

kako pa dodelim kakšen drug port na WAN? sem bral mal Wiki ampak se mi zdi ful zakompliciran.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Veron ::

priporočam Tomato firmware, da probaš kot ti je svetoval Gwanarth

gkovac ::

ma sej ni problem probat čudno se mi zdi samo zakaj hudiča je kar na enkrat nehal delat če je prej delalo normalno leto in pol. V tem primeru se mi zdi, da firmware ni kriv ampak da je prej okvara routerja.. lahko pa seveda da se motim. Danes probam v24 DD-WRT in pa tomato pa da vidim :)
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

gkovac ::

Samo za informacijo... moj stari router se je poslovil od življenja. Najverjetneje je WAN port opravil svoje delo. No zdržal je celo leto in pol. Poskusil sem z tremi različnimi firmware ampak mi ga ni uspelo spraviti do delovanja.

Kupil sem novega, enakega in upam da bom imel leto in pol mir ;)
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Karen ::

No, boš imel po novem pa 6 portov frej - en lan port novega povežeš s tastarim lan portom, pa izklopiš dhcp in ga uporabljaš kot kaskadno vezan switch. Ali pa: za Wireless access point bo še vedno dober...

Gwanaroth ::

SuLc, če ga prodaš za simbolično ceno, ti ga jaz odkupim, ker ga potrebujem za en projekt, kjer wan nima veze.

Če si zainteresiran, mi piši na ZS.
Lights often keep secret hypnosis..

pijanc ::

a ce das tomato gour zgubis garancijo?
maria believe me i like your ass :P

jan01 ::

Saj lahko vedno daš nazaj na originalnega...

pijanc ::

ka pa ce ti neha delat 10 mesecev po upgradeu in ne mors dat nazaj na originalnga?
je ze mel kdo podobno situacijo, vceraj zvecer je ruter normalno delal dans pa ku sn zjutraj prizgau komp mrezna linija ko da ne bi blo kabla v njej, preveru sn vse kable na testaremu belkinu in ta dela, linksys pa nic ne da od sebe, razn tega da Power LED utripa, vse ostale non-stop gurijo, probal hard reset nic bolse, ma kiri kako idejo? aja wlan tud ne dela ne pred resetom in ne po.
maria believe me i like your ass :P

Mitch ::

Hja potrebno bo počasi klimatizirat prostore v kateri je računalniška oprema... Ali pa med najbolj vročimi dnevi imet računalnik in ostalo elektroniko izklopljeno... :D

Veron ::

sej če ti crkne itq ne morejo ugotovit kater firmware je naložen, če dela pa dela mal čudn, pa želiš poslat nazaj, pa flashaš nazaj original, kakor koli obrneš, garancije ne zgubiš zarad drugega firmwara

Desty ::

Meni se je isto zgodilo kot avtorju teme. Nesel nazaj v štacuno, na servisu so naredil hard reset (kar sem jaz pozabil) in sedaj dela kot šus. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TP-Link TL-WR1043ND (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Omrežja in internet
813167076 (31969) hojnikb
»

[Router] Asus WL500g Premium FAQ (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
61981617 (13378) brez-imenko
»

dd-wrt firmware (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
18720850 (4543) mtosev
»

Dostop do interneta preko routerja in e-tocke?

Oddelek: Omrežja in internet
152075 (1511) kumby
»

Problem z ruterjem (Linksys GS) in nepovezovanjem

Oddelek: Omrežja in internet
121046 (940) M-XXXX

Več podobnih tem