» »

Problem z ruterjem (Linksys GS) in nepovezovanjem

Problem z ruterjem (Linksys GS) in nepovezovanjem

M-XXXX ::

Pred dobrim tednom sem naročil Optiko (do takrat ostrajam na 10/2), ki pa je nehal delat (tehnik naj bi rekel, da so kabli problem- nisem bil zraven ko je rihtal). Uglavnem pametnakoviči so ga poštimal (potegnili kabel po zunanji steni hiše, pa kar lepo čez okno notri (-1 za izvedbo), še enkrat moram povdarit kako pametno je to, ker bodo čez kašen teden-2 vse odkopili in optiko priklopili (-1 za logiko). Uglavnem zdaj mi net ne dela preko ruterja. Če povežem direktno dela, preko ruterja pa ne. Ruter seveda dela (PC-ji se vidijo med sabo, prenaša datoteke, lahko dostopam na ruter) samo connectad preko PPPoE se pa noče (connecta v neskončnost)
Kje bi lahko bil problem- zamenjal kable, 10x resetiral, pregledal UP ime/geslo in ne dela in ne dela... (pred tem postopkom je vse delalo) Kašne ideje kaj bi lahko bilo vir problema?

M-XXXX ::

Celih 25 ogledov... Se pa kar drenjate ja:D

jan01 ::

1. kater router(polno ime s verzijo!)
2. možno, da je šel wan port. Uveljavljaš garancijo oz prestaviš en drug port na wan

misek ::

Celih 25 ogledov... Se pa kar drenjate ja:D

Morda pa nimamo/nimajo kaj pametnega svetovati, pa so/smo raje tiho, kot da nekaj filozofiramo. Svetujem ti lahko le to, da poskusiš s kakšnim drugim routerjem.

M-XXXX ::

1. kater router(polno ime s verzijo!)
2. možno, da je šel wan port. Uveljavljaš garancijo oz prestaviš en drug port na wan

1. WRT54GS (1.1)
2. Garancije nima več, probal že vse wan porte...

Morda pa nimamo/nimajo kaj pametnega svetovati, pa so/smo raje tiho, kot da nekaj filozofiramo. Svetujem ti lahko le to, da poskusiš s kakšnim drugim routerjem.

Ni bilo mišljeno, kot da ni nobeden odgovoril, ampak nizka številka ogledov:D

jan01 ::

Najprej flashej na tomato firmware oz še boljše na tomato mod.
(ne pozabi po USPEŠNEM flashanju narediti hard reset(izklopni router iz elektrike, začni tiščati reset tipko, priklopni router(še vedno tišči!) in tišči še kakih 30s.
Poročaj po te flashanju.

M-XXXX ::

Že imam tomato, tako, da to ne bo pomagalo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

jan01 ::

Imaš najnovejšo verzijo? Si poskusil narediti hard reset, da se res vse prejšne(konfliktne) nastavitve zbrišejo?

M-XXXX ::

Imaš najnovejšo verzijo? Si poskusil narediti hard reset, da se res vse prejšne(konfliktne) nastavitve zbrišejo?

Najnovejša ja... Sem tudi hard reset probal in ne pomaga...

M-XXXX ::

Sem šel do prijatelja, kateremu dela BP (seveda z njegovim UP imenom in geslom...) Tako da je problem definitivno pri meni. Sam sumim šelebajzarskega tehnika, ki je tako lepo kabel čez steno potegnil in je najbrž še kaj drugega spremenil in ne le samo kabla:|

Tilen ::

Ja če ti direktno deluje je "šalabajzerski tehniK" povezal pravilno.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

M-XXXX ::

Povezal že, je pa 100% še nekaj spremenil, saj drugače ne morem razlagat da je prej delalo zdaj pa nič več (če je vse enako bi moralo delati...), da ne omenjam da pri prijatelju dela BP?

In temu šalabajzerskemu tehniku sem z namenom pripisal to oznako- razen če bi ti imel belo-moder kabel po zunanji steni hiše (rjava fasada), ki visi od omarice, je zavit okoli okna in gre čez drugo okno notri (vse skupaj 6-7m) Če je to zate dobro narejeno potem pa nič ne morem...

M-XXXX ::

Zadeva se je rešila- kriv je bil modem... Ko je bil zamenjan, je takoj začelo delat!

Se je pa zadeva zakomolicirala glede optike (mamo jim ****) Tako nesposobnih ljudi pa še ne! Danes sem dobre 3h na telefonu zagonil zato da sem zvedel da so se mi 3x zlagali, dobil naslednih 10 številk, poslal 3x fax (vse na napačno številko,...) Obup od obupa!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dd-wrt firmware (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
18720823 (4516) mtosev
»

Dva Linksys WRT 54GL routerja

Oddelek: Omrežja in internet
142102 (1815) floyd1
»

DD-WRT vs Victek Tomato

Oddelek: Omrežja in internet
143111 (2771) luky
»

Linksys router - nastavitve

Oddelek: Strojna oprema
132720 (2438) kurci2
»

router problem WRT54GL

Oddelek: Omrežja in internet
161899 (1410) Desty

Več podobnih tem