» »

Dinamičen IP v statičnega?

Dinamičen IP v statičnega?

kratos ::

zadeva je sledeca, imam dinamicen ip na kompu in se mi vsakic resetera in dodeli nov ip, kako bi naredil da bi racunalnik uporabljal samo 1 IP ki bi mu ga dodelil, sem ze neki googlou vendar nism nic nasel...
sklepam da je treba to nardit v Local area connection in tam vpisati ip, maska podomrezja, privzeti prehod,... ko vpisem Ip se mi samodejno nastavi maska podomrezja, zdaj pa nevem kaj moram dat pod privzeti prehod in ali je treba se kej druzga vpisat al sam to troje ?
hvala za pomoc
lp

bastadu ::

Za statičen IP moraš ponavadi tvojem ISPju poslati pisno zahtevo, vsaj tako je na SiOLu in Amisu ...

karafeka ::

Kje imaš dinamični ip ? V lokalni mreži ali na računalniku, ki se direktno povezuje na internet, ali na routerju ?

Če ti router dodeljuje ip, potem lahko na routerju nastaviš, da ti dodeli vedno istega (fiksnega). Če želiš imeti za internet fiksni ip, moraš kontaktirati tvojega internetnega ponudnika (kot je že bastadu omenil).

__Devil__ ::

Ali gre to naredit obratno? iz statičnega v dinamičnega?

ABX ::

zadeva je sledeca, imam dinamicen ip na kompu in se mi vsakic resetera in dodeli nov ip, kako bi naredil da bi racunalnik uporabljal samo 1 IP ki bi mu ga dodelil, sem ze neki googlou vendar nism nic nasel...
sklepam da je treba to nardit v Local area connection in tam vpisati ip, maska podomrezja, privzeti prehod,... ko vpisem Ip se mi samodejno nastavi maska podomrezja, zdaj pa nevem kaj moram dat pod privzeti prehod in ali je treba se kej druzga vpisat al sam to troje ?
hvala za pomoc
lp


Zakaj te moti dinamičen IP?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

kratos ::

sej me ne moti vendar ga bi rabil za neko stran/igro kjer so me banali in sem se se 1x registreral :) in zacel cekerat strn/igrat spil (san andreas multiplayer, roleplay server) in bi si rad nastimou staticen ip da bi imel skos istga da se nebi kdaj Ip ujel z tistim tastarim in bo prec slo vse xD
ima kdo kako drugo varjanto kako se izognit banu ?

__Devil__ ::

HeHe! Na isto sem jaz mislil. Včeraj sem se igral z nekim sobeit hackom pa so me benali z skoraj vseh OFFICIAL serverjev!!

Moj nasvet: Če nočeš BAN, igral NORMALNO in NE čitaj !!
Pa bo vse OK!

ABX ::

sej me ne moti vendar ga bi rabil za neko stran/igro kjer so me banali in sem se se 1x registreral :) in zacel cekerat strn/igrat spil (san andreas multiplayer, roleplay server) in bi si rad nastimou staticen ip da bi imel skos istga da se nebi kdaj Ip ujel z tistim tastarim in bo prec slo vse xD
ima kdo kako drugo varjanto kako se izognit banu ?


Čisto prav it je.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenašanje iz prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
6660 (600) amigo_no1
»

IP

Oddelek: Pomoč in nasveti
101620 (1346) turist1
»

Ne dela internet na enem računalniku

Oddelek: Omrežja in internet
133955 (3751) imagodei
»

Kako priklopit 2 računalnika na isti adsl račun?

Oddelek: Omrežja in internet
212432 (2081) gumby
»

Homenetwork

Oddelek: Omrežja in internet
333422 (2698) MrStein

Več podobnih tem