» »

Vista bsod, xp deluje normalno - kje težava?

Vista bsod, xp deluje normalno - kje težava?

Veron ::

Torej kolega ima pc naslednih spec.:
Intel Core 2 Duo E6750, 2x1GB DDR2 667, Ati Radeon 1950pro, MSI ms-7360 P35 osnovna plošča, DVD pečka, disk 500gb,...

Zadeva je taka, da mu XP dela čist normalno, medtem ko želi naložit Visto, se mu pa ta (seveda, ko je vse naloženo) non-stop sesuva, niti en dan ne drži brez bsod.

Zanima me je kdo imel podoben primer, ker očitno s samim hardwarom ni nič narobe, ker XP dela...?

Tr0n ::

Na prvi pogled ni instaliral pravilnih Vista gonilnikov.

Veron ::

še kaka ideja, ker probali smo že vrsto različnih gonilnikov :(

DJ MartiNi ::

Gonilniki, drugo težko da.
Ryzen 7 7700/ASRock B650 LiveMixer/2x16GB G.Skill Ripjaws S5 5200/RX 580 8GB
Athlon X2 BE-2400/Foxconn A7DA-S/2x2GB Mushkin PC2-6400/Radeon HD3300

solatko ::

Sistem bi z original visto moral delati bp, tudi če gonilniki niso pravi, jih vista sama poišče na netu. Drugače pa so najbolj problematični gonilniki grafičnih kartic.

alexa-lol ::

a ste že probali inštalirati win vista iz drugega CDja.

Revenant ::

Kje težava? V Visti. Če ti nekdo nekega dne prisloni pištolo na tilnik in zahteva da izbereš med Visto ali smrtjo, brezpomisleka izberi drugo, moli da se petelin ne bo zataknil, in upaj na hiter ter neboleč konec.
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Revenant ()

solatko ::

Revenant - V visti ni nobenih težav, težave so z uporabniki. Če se spomnim leto nazaj, koliko problemov so meni in kolegom delali XP-ji, je vista pravi blagoslov in to na dokaj stari mašini. Nekaj časa sem imel na eni mašini poleg viste za vsak slučaj (češ, da veliko programov v visti ne dela), še XP SP3, vendar jih niti enkrat nisem rabil in so se z moje mašine dokončno poslovili 1. novembra (simbolično). Vsakemu, ki me prosi, da mu malo poštimam računalnik, predlagam nakup viste in tisti, ki so me poslušali, nimajo z računalnikom nikakršnih problemov več, pa ni važno kakšno napravo ali program dajo gor. Tudi kadar se problem pojavi, se pač požene zadnja še dobra verzija in problem je rešen, brez sw posegov v sistem.

jype ::

Vista je več kot leto dni kopirala približno 5 kilobajtov na sekundo, ne glede na uporabnika, hitrost medijev, omrežnih povezav ali katerekoli druge komponente opreme, ki ni programska.

Ampak to je seveda težava z uporabniki - če ne bi bili ljudje (ampak recimo koale) bi se nam zdelo, da je vse kul, tako da... Imaš prav!

Tr0n ::

Veron ::

Sicer glede pištola vs vista, sm sam izbral visto, imam jo od izzida in mi vse dela BP (original).

sem pa posredoval predlog, da proba original, ker je le študent ki ima na voljo msdnaa program, da proba z msdnaa licenco


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 476 77 78 79 )

Oddelek: Operacijski sistemi
3942266489 (66081) Seljak
»

Xp ali Vista? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
15810722 (7192) ___
»

Windows Server 2008 za srednje izkušenega uporabnika? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1037691 (5069) Jst
»

Vista - "Local only" mrežna povezava?

Oddelek: Operacijski sistemi
352354 (1707) r0Kk
»

Microsoft pripravlja SP1 za Visto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
13411990 (7712) Tr0n

Več podobnih tem