» »

atlantida

atlantida

1 2 3
4
»

Dr_M ::

Ce v nekaj, kar sicer ni dokazano, verjames, ni nic narobe s tem, ce pa to vzames kot dejstvo, je pa druga stvar.

Arto ::

Dr_M je izjavil:

Ce v nekaj, kar sicer ni dokazano, verjames, ni nic narobe s tem

Jaz se takemu mišljenju izogibam. Vem, da tudi jaz nisem popoln, ampak verjeti v neutemeljeno stvar, se zdi meni smetenje uma. V stvari se verjame, ko so dovolj podprte, ne pa ko se ti zdijo fine.

Bellatrix ::

Arto je izjavil:

Bellatrix je izjavil:

Tudi ni nobenih dokazov, ki bi govorili nasprotno.

Torej nekaj verjameš, dokler se ti ne dokaže nasprotno? To je pa malo na glavo obrnjeno, se ti ne zdi?


Enako velja zate.

Dr_M je izjavil:

Ce v nekaj, kar sicer ni dokazano, verjames, ni nic narobe s tem, ce pa to vzames kot dejstvo, je pa druga stvar.


Ne smatram kot dejstvo.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Zgodovina sprememb…

Arto ::

Bellatrix je izjavil:

Enako velja zate.

Kaj velja zame? Da moram dokazat, da kar govoriš ni res? To tako pač ne deluje, pa če se na glavo postaviš. Ti mi zadovoljivo utemelji, pa bom verjel, prej ne.

Dr_M ::

Arto je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Ce v nekaj, kar sicer ni dokazano, verjames, ni nic narobe s tem

Jaz se takemu mišljenju izogibam. Vem, da tudi jaz nisem popoln, ampak verjeti v neutemeljeno stvar, se zdi meni smetenje uma. V stvari se verjame, ko so dovolj podprte, ne pa ko se ti zdijo fine.



A nebi bilo dolgcas, ce bi bili vsi enaki?:)
Ce nebi verjeli v nedokazane stvari, bi se danes ziveli v jamah in bi se cudili ognju.

jype ::

Dr_M> Ce nebi verjeli v nedokazane stvari, bi se danes ziveli v jamah in bi se cudili ognju.

We do!

Ravno zato, ker večina kar verjame, pa skoraj nič ne razmišlja.

Dr_M ::

jype je izjavil:

Dr_M> Ce nebi verjeli v nedokazane stvari, bi se danes ziveli v jamah in bi se cudili ognju.

We do!

Ravno zato, ker večina kar verjame, pa skoraj nič ne razmišlja.


Mozno, da ste nekateri se taki. :)

Arto ::

Dr_M je izjavil:

Ce nebi verjeli v nedokazane stvari, bi se danes ziveli v jamah in bi se cudili ognju.

Če ne bi verjeli v nedokazane stvari, ne bi zažigali čarovnic na grmadah.

Dr_M ::

Arto je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Ce nebi verjeli v nedokazane stvari, bi se danes ziveli v jamah in bi se cudili ognju.

Če ne bi verjeli v nedokazane stvari, ne bi zažigali čarovnic na grmadah.


Kot sm prej omenil ze, do carovnic sploh prisli nebi.

Arto ::

Dr_M je izjavil:

Kot sm prej omenil ze, do carovnic sploh prisli nebi.

Pravzaprav, ne razumem, zakaj to misliš. Lahko razložiš?

Dr_M ::

Tisti, ki so jih zazigal, so jih imel za dejstvo.
Ce v nekaj verjames, se ponavadi trudis oz se definitivno nekje nekdo drug trudi to dokazat. Prej ali slej prides do tocke, ko lahko dokazes, da nekaj obstaja oz to ne obstaja. Ce nebi v nic verjeli, nebi nic raziskovali.

Nekateri so imei za dejstvo, da je zemlja sredisce vesolja, nekateri so verjeli da ni in to tudi dokazali.

Arto ::

Dr_M je izjavil:

Nekateri so imei za dejstvo, da je zemlja sredisce vesolja, nekateri so verjeli da ni in to tudi dokazali.

Niso "verjeli, da ni", ampak so se vprašali, "a je res?". Velika razlika.

To, da nekaj privzameš za resnično in se to trudiš dokazat je itak napačen pristop.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Arto ()

Bellatrix ::

Arto je izjavil:

Bellatrix je izjavil:

Enako velja zate.

Kaj velja zame? Da moram dokazat, da kar govoriš ni res? To tako pač ne deluje, pa če se na glavo postaviš. Ti mi zadovoljivo utemelji, pa bom verjel, prej ne.


To si napisal ti: "Torej nekaj verjameš, dokler se ti ne dokaže nasprotno? To je pa malo na glavo obrnjeno, se ti ne zdi?"

Jst sm napisal da enako verja zate. Saj ti verjameš v neobstoj Atlantide, dokler ti nekdo ne bo dokazal nasprotnega.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

jype ::

Bellatrix> Saj ti verjameš v neobstoj Atlantide, dokler ti nekdo ne bo dokazal nasprotnega.

A ti verjameš v neobstoj čajnika, ki orbitira sonce nekje med Zemljo in Marsom?

Dr_M ::

To, da nekaj privzameš za resnično in se to trudiš dokazat je itak napačen pristop.


Se strinjam, ampak ce v nekaj verjames, pa ni dokazano, si definitivno zelis dokaza za/proti. Vsaj ves pri cem si.

Bellatrix ::

jype je izjavil:

Bellatrix> Saj ti verjameš v neobstoj Atlantide, dokler ti nekdo ne bo dokazal nasprotnega.

A ti verjameš v neobstoj čajnika, ki orbitira sonce nekje med Zemljo in Marsom?


50:50
People are quick to judge and slow to correct themselves.

jype ::

Bellatrix> 50:50

Seriously.

Bellatrix ::

jype je izjavil:

Bellatrix> 50:50

Seriously.


A ti lahko s 100% gotovostjo trdiš, da tega čajnika ni ?
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Arto ::

Bellatrix je izjavil:

A ti lahko s 100% gotovostjo trdiš, da tega čajnika ni ?

Ok, najprej bo treba očitno nekaj razčistit. "Ne verjamem, da" in "verjamem, da ne" sta dve različni izjavi. Za drugo breme dokazovanja res leži na tebi, za prvo pa ne.

Iatromantis ::

Bellatrix je izjavil:

jype je izjavil:

Bellatrix> 50:50

Seriously.


A ti lahko s 100% gotovostjo trdiš, da tega čajnika ni ?

Odpihnil si mi pamet in na prvi pogled dosegel, da zgleda zgolj kot predsodek, da verujoči ljudje nimajo odprte glave, saj so vendarle našli tolikšno svobodo v besedah, ki sproti gradijo njihov svet.

Jaz npr. lahko z vso gotovostjo trdim oboje, saj za nobeno trditev ne obstajajo dokazi. Dokazi pa niso del verskega jezika ali običaja. Zato se ne uspemo povezati, kaj si pravzaprav pripovedujemo.

Posredni dokazi, kot so Platonova pričevanja sicer kažejo, da smo nekaj pozabili, niso pa dovolj, da bi iz tega lahko potegnili karkoli stvarnega.

Zgodovina sprememb…

Bellatrix ::

Mogoče bo koga presenetilo dejstvo, da osebno ne verujem v nič nadnaravnega. Zelo podpiram znanstveno analizo podatkov in preučevanje le teh, ter kasnejše sklepanje na podlagi rezultatov.

Sem pa zelo odprt za razprave, ki mi burijo domišljijo.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Mipe ::

Porkaduš, upam, da bo misija na Mars vsebovala vsaj enega trola, ki bo imel čajnik s seboj. Enega takega trpežnega. Potem pa naj ga spustijo in poslikajo nekje na pol poti do Marsa.

jype ::

Bellatrix> A ti lahko s 100% gotovostjo trdiš, da tega čajnika ni ?

Ja, lahko. Zelo enostavno mi dokažeš nasprotno: Pokažeš mi čajnik.

Mipe> Porkaduš, upam, da bo misija na Mars vsebovala vsaj enega trola, ki bo imel čajnik s seboj. Enega takega trpežnega. Potem pa naj ga spustijo in poslikajo nekje na pol poti do Marsa.

Gulfija ne vela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Mipe ::

Ni goljufija, če nihče (drug) ne ve zanjo!

Nekaj takega kot z vsemi temi "čudeži", ko ljudje odvržejo bergle in zakričijo "Čudež, vidim! Pardon, HODIM!"

Bellatrix ::

Ja, lahko. Zelo enostavno mi dokažeš nasprotno: Pokažeš mi čajnik.

Ne, tega nemoreš trditi. Mi pa lahko zelo enostavno dokažeš nasprotno, pokažeš mi vsak atom med Zemljo in Marsom. Če nebo nobene anomalije v obliki čajnika ti bom z veseljem verjel.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

jype ::

Bellatrix> Ne, tega nemoreš trditi. Mi pa lahko zelo enostavno dokažeš nasprotno, pokažeš mi vsak atom med Zemljo in Marsom. Če nebo nobene anomalije v obliki čajnika ti bom z veseljem verjel.

Evo. A vidš? Kako da ne, če jaz vidim!

msjr ::

Bellatrix je izjavil:

Ne, tega nemoreš trditi. Mi pa lahko zelo enostavno dokažeš nasprotno, pokažeš mi vsak atom med Zemljo in Marsom. Če nebo nobene anomalije v obliki čajnika ti bom z veseljem verjel.


O, pa lahko trdiš. Enak primer je, da trdim, da sem naredil opeko, ki sama vzleti, naredi par manevrov in pristane. Jest moram pokazat to opeko, ne pa da morajo ostali dokazovati, kako navadna opeka ne more leteti.

Berserker ::

Zanimiva tema. Od kod nekaterim dejstvo, da je Atlantida obstajala 9000 let pred Platonom, ter da je bila bolj razvita od Egipta (ki naj bi se smatral kot najstarejšo atlantidsko kolonijo). Kolikor vem da so Indo-Evropejska ljudstva prišla na območje Evrope v 3.-2.tisočletju pr.n.št. , takrat so Semitska ljudstva gradila že visoke civilizacije, ameriška ljudstva pa so bila do 15. stoletja v bakreni dobi, ter praktično brez kovin. Kar se tiče Egipčanov , ti so dokaj slabo poznali sredozemlje.

Bellatrix ::

msjr je izjavil:

Bellatrix je izjavil:

Ne, tega nemoreš trditi. Mi pa lahko zelo enostavno dokažeš nasprotno, pokažeš mi vsak atom med Zemljo in Marsom. Če nebo nobene anomalije v obliki čajnika ti bom z veseljem verjel.


O, pa lahko trdiš. Enak primer je, da trdim, da sem naredil opeko, ki sama vzleti, naredi par manevrov in pristane. Jest moram pokazat to opeko, ne pa da morajo ostali dokazovati, kako navadna opeka ne more leteti.


Štos je v tem, da nisem jst tisti ki je začel s to opeko.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

jype ::

Ne, mi smo ti povedal, da ti ne mormo dokazat, da se motiš, lahko (težko) pa ti dokažeš, da imaš prav, če pokažeš na vire, ki jim bomo lahko zaupali.

Bellatrix ::

Berserker je izjavil:

Zanimiva tema. Od kod nekaterim dejstvo, da je Atlantida obstajala 9000 let pred Platonom, ter da je bila bolj razvita od Egipta (ki naj bi se smatral kot najstarejšo atlantidsko kolonijo). Kolikor vem da so Indo-Evropejska ljudstva prišla na območje Evrope v 3.-2.tisočletju pr.n.št. , takrat so Semitska ljudstva gradila že visoke civilizacije, ameriška ljudstva pa so bila do 15. stoletja v bakreni dobi, ter praktično brez kovin. Kar se tiče Egipčanov , ti so dokaj slabo poznali sredozemlje.


Dejstvo glede starosti je tukaj:
Atlantis @ Wikipedia
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Matev ::

Od kod nekaterim dejstvo, da je Atlantida obstajala 9000 let pred Platonom,


iz wikipedie
lol

platon sam je navajal letnico 9000 let pred njegovim časom
a to je bila zgolj leganda in kot tako se mora tudi vzemati

msjr ::

Oh, seveda, že platon je vedel da več kot 9000 ni kar tako. http://ohinternet.com/Over_9000

ZaphodBB ::

Ruselov čajnik je abstrakten miseleni eksperiment, katerega končni zaključek je Nedokazljivost.

Temeljna premisa na katero je želel Rusell opozoriti je, da je breme dokazovanja vedno na strani tistega, ki postavlja neko težko dokazljivo trditev. To pomeni, da zmislit si nekaj utrganega in potem od nasprotnikov zahtevat, da dokažejo, da to ni možno je retarded.

Po drugi strani, pa je uporaba Russelovega čajnika kot dokaza za napačnost neke hipoteze ravno tako retarded.

Kar se pa Atlantide tiče, pa vedno lahko napletemo zgodbico, ki se bo skladala s poznanimi dejstvi - ne glede na to kako se dejstva spreminjajo. Glej še Illuminati, ECAT, Steorn, Cold Fusion, itd...

Russell%27s teapot @ Wikipedia

jype ::

ZaphodBB> Temeljna premisa na katero je želel Rusell opozoriti je, da je breme dokazovanja vedno na strani tistega, ki postavlja neko težko dokazljivo trditev.

Ja, saj to je bil moj odgovor na Bellatrixovo izjavo: "Tudi ni nobenih dokazov, ki bi govorili nasprotno."

ZaphodBB> Po drugi strani, pa je uporaba Russelovega čajnika kot dokaza za napačnost neke hipoteze ravno tako retarded.

Russel je zelo jasno odgovoril na vprašanje o obstoju čajnika: Rekel je, da ne, ne obstaja (in pri tem ni storil logične napake).

ZaphodBB ::


Russel je zelo jasno odgovoril na vprašanje o obstoju čajnika: Rekel je, da ne, ne obstaja (in pri tem ni storil logične napake).


Isto je nekdaj veljalo za črne labode in bi isto lahko rekel, da črni labodi ne obstajajo. Ker res niso obstajali, dokler jih niso našli v Avstraliji.

jype ::

ZaphodBB> Isto je nekdaj veljalo za črne labode in bi isto lahko rekel, da črni labodi ne obstajajo. Ker res niso obstajali, dokler jih niso našli v Avstraliji.

To drži, vendar se ne pogovarjamo o isti magnitudi verjetnosti.

ZaphodBB ::

V glavnem Russelov čajnik nam bolj malo pove o dejanskem obstoju ali neobstoju višjih bitij in mitoloških dežel.

Zato ker je to za konkretno analogijo out of scope. Pravi samo, da je skepsa do tovrstnih trditev veljavno in ustrezno stališče.

Iatromantis ::

Resnici na ljubo, je treba reči, da je Platon to zgodbo uporabil samo kot primer idealne družbe in jo 'utemeljil' na mitih, ter morebitnih dejstvih o svetovnem potopu. Zato je njegov primer v resnici le naprava za sporočanje bistva - da moramo raziskovati svoje lastne ideje o oblasti in vladanju - ne pa iskati 7 let v Tibetu ali v globinah katerega izmed oceanov ostankov te idealne družbe.

Industry of discovery:
The continuing industry of discovering Atlantis illustrates the dangers of reading Plato. For he is clearly using what has become a standard device of fiction--stressing the historicity of an event (and the discovery of hitherto unknown authorities) as an indication that what follows is fiction. The idea is that we should use the story to examine our ideas of government and power. We have missed the point if instead of thinking about these issues we go off exploring the sea bed. The continuing misunderstanding of Plato as historian here enables us to see why his distrust of imaginative writing is sometimes justified.

JayKay ::

fantasycamp ::

čim bolj je zgodba neutemeljena z dokazi in človeku ponuja nekak pobeg iz realnega življenja in omogoča nešteto verzij ki jih lahko filozofiraš po svoje, tem bolj je priljubljena in oboževana eanko kot religija...

Mipe ::

Moje mnenje: Atlantita je obstajala, vendar ni bila tako razvita, kot si eni domišljajo. Le za takratne razmere se je zdela utopična, napredna arhitektura, trgovina pa to. Mesto je zbrisala naravna katastrofa in ljudje so se razselili, vendar so izgubili vse. Tako kot so Maji in Inki izgubili vse, kar so kdajkoli dosegli.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Našli potopljeno mesto Atlantida?

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
229674 (5730) gruntfürmich
»

Napis na dnu oceana v Google Earth?

Oddelek: Loža
262847 (1763) BigWhale
»

Dokaz o obstoju Atlantide?

Oddelek: Sedem umetnosti
81161 (1041) Ziga Dolhar
»

So našli ATLANTIDO ali ne? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26617020 (13980) GaPe

Več podobnih tem