» »

Napis na dnu oceana v Google Earth?

Napis na dnu oceana v Google Earth?

blewlelel ::

Med raziskovanjem oceana sem naletel na čudaški napis, ki niti ne vem kaj točno piše..

Link do google maps.

Mogoče kdo od vas razbere kaj piše ali mogoče ve v čem je point tega?

cyber_killer ::

Zanimivo. Nimam pojma kaj bi pomenilo. :)

gringo22 ::

to so pa suhe gate na dnu morja xD

Gandalfar ::

anomalija, da se ne krade map

strictom ::

DTS/816.

I smell alien poo...
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

M-XXXX ::

Ta je tudi dobra: Citiram Računalniške novice: http://www.racunalniske-novice.com/main...

Satelitski kartografski sistem Google Earth se je že večkrat izkazal kot izjemno uporabno orodje za razkrivanje tudi najbolj skritih kotičkov na površini Modrega planeta. To je na lastni koži lahko občutil tudi neki inženir iz britanske mornarice, saj naj bi mu z njim po golem naključju uspelo odkriti legendarno potopljeno mesto Atlantide.

Potopljeno mesto naj bi se nahajalo nekaj tisoč kilometrov severozahodno od maroške obale (koordinate 31 15'15.53 N in 24 15'30.53 W) in 3,5 kilometre pod morsko gladino. Legendarna Atlantida je pod vodno gladino vidna kot struktura pravokotne oblike z velikim številom zunanjih sten in cest, katerih površina naj bi bila enaka kneževini Wales.

Obrisi pravokotno oblikovanega mesta, v katerem naj bi nekoč živela izginula civilizacija, so preveč natančni, da bi lahko nastali po naravni poti, poudarjajo strokovnjaki. Medtem ko večina ljudi meni, da gre zgolj za izmišljotino, se bo skupina znanstvenikov vseeno odpravila na mesto odkritja, kjer bo lahko na lastne oči preverila, ali gre dejansko za potopljeno mesto Atlantide, ki ga je v svojih delih opeval tudi Platon.


http://maps.google.com/?ie=utf8&ll=31.4...

blewlelel ::

Hehe ravno to me je danes vodilo do nadaljnjega raziskovanja :D

SmeskoSnezak ::

@ Pusti soncu v srce... @

JebatGa ::

Potopljene zidove so našli v morjih veliko držav. Okoli Japonske in Kitajske so potapljači našli zidove, podobne stopnicam. Nikakor naravni pojav a o tem ni nikoli nobene novice. Ob obalah Bahamov so tudi našli neke zidove in stopnice. Mislim da sem enkrat bral, da je zdaj to področje pod okriljem mornarice, kjer imajo razne pomorske vaje. Naključje?

Saladin ::

Potopljene zidove so našli v morjih veliko držav. Okoli Japonske in Kitajske so potapljači našli zidove, podobne stopnicam. Nikakor naravni pojav a o tem ni nikoli nobene novice. Ob obalah Bahamov so tudi našli neke zidove in stopnice. Mislim da sem enkrat bral, da je zdaj to področje pod okriljem mornarice, kjer imajo razne pomorske vaje. Naključje?


Mu?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

bluefish ::

ne, posledica nabiranja prahu iz chemtrailov 8-O.

Carhartt ::

ti nezemljani so bli pa na večih mestih na zemlji:)
click

mtosev ::

mogoce ma Cia tam kaj skritega. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

THX 1138 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: THX 1138 ()

ZdravkoČolič ::

Lažejo. V resnici je to tist otok iz LOST xD

WamPIRe- ::

Nism vedu da je bila Atlantida večja kot Slovenija ;)

k4vz0024 ::

Jaz sumim, da je to reklama za kako multinacionalko...:D

dzinks63 ::

 DTS/SIO

DTS/SIO


"It says “DTS/SIO”, and was added by David T. Sandwell (DTS), a professor of geophysics at the Scripps Institution of Oceanography (SIO)."

Vikking ::

google se zna reklamirat, svaka čast. Narediti velik bum iz novice, čez teden dni pa popraviti avtorja novice.

Zej bo pa že vsaka večja školjka atlantida ali kaj?

THX 1138 ::

Ali je že bila kje objavljena kakšna pametna razlaga za tole:



Vir

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: THX 1138 ()

Vixx ::

Jaoo. za tist napis mi je cist useen. a za to wnb atlantido me edin mot, kko je lah vecja od SLO :) >:D

Gladi ::

THX 1138, preber temo pa boš dobil svojo razlago.

dzinks63 ::

 sonar tracks

sonar tracks


"On page 54 of the document is the following image of sonar tracks. Not all of the tracks show up on the GE bathymetry, but enough do to line things up very nicely for a match."

Matako ::

Nobena Atlantida ni to! Tisti, ki ste v mladih letih igrali X-COM - Terror from the Deep dobro veste, da gre za podvodno bazo izvenzemeljskih gnjavatorjev. Samo ni panike, pošlješ tim 5-10 oboroženih operativcev in stvar urediš.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

THX 1138 ::

Sem prebral SmeškoSnežakov link, hecno mi je to da zdaj ne bom vedel,kaj vse na morskem dnu je res tam...bom raje verjel da so sledi od ladij kot pa kaj drugega,pa četudi gre za morebiten globokomorski jarek..yeah google.

dzinks63 ::

 The archived data for gme

The archived data for gme


IOS deacon laboratory

BigWhale ::

Nobena Atlantida ni to! Tisti, ki ste v mladih letih igrali X-COM - Terror from the Deep dobro veste, da gre za podvodno bazo izvenzemeljskih gnjavatorjev. Samo ni panike, pošlješ tim 5-10 oboroženih operativcev in stvar urediš.


X-COM 2 je bil to. Sam tolk, da razjasnim, da ne bo kak anti-hoaxer rekel, da to ni to.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

atlantida (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19140200 (34417) Mipe
»

Našli potopljeno mesto Atlantida?

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
229718 (5774) gruntfürmich
»

Stare igre na XPjih

Oddelek: Igre
51195 (1076) karafeka
»

So našli ATLANTIDO ali ne? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26617191 (14151) GaPe

Več podobnih tem