» »

Problem z grafičnimi karticami v SLI

Problem z grafičnimi karticami v SLI

boogie_xlr ::

Pozdravljeni!

Js sm si nabavu dve 9800GTjevke, jih dam v kišto, povežem z SLI mostičkom in bum, vse dela kot mora, tudi control panel javi da je v SLI načinu. Problem nastane ko zalaufam kako igrco, mi dela za 3 minute, pa še tist bol čudn kr neki preskakuje(tak kot bi stalno preklapljalo med 15 pa 40fps), pol pa računalnik dobesedno frizne(ponavljajoč 1/4 sekunde dolg zvok). Kolkr js vem, če bi bili rami, al pa HW okvara, bi vrglo BSOD, če bi bil napajalc, bi pa restartalo. Ko pa ni v SLI načinu, pa dela normalno. Sistem sm že formatiru pa 64bitno visto in tazadne nforce in vga drajverje naložu, pa ne pomaga(enkrat se mi je tut že brez razloga v winsih restartu). Odkar mam 2 grafične noter, mi POST(power-on self test) ful dovg loada, pa še vista loader se vidi(podobn kot GRUB pr linuxu), predn pride do grafičnega loaderja. No, glavni problem je, da mi igrce ne laufajo, ko mam SLI vkloplen.

Moj sistem:
ASUS P5N-E SLI (nforce 650i) (videocard selector nastavljen na dual video cards)
Intel core2quad q6600
OCZ 4x1GB DDR2 800mhz
Gainward 9800gt SLI
2x seagate barracuda 320GB v RAID0 načinu
TAGAN 600W napajalnik

če potrebujete dodatne informacije, pišite

Senitel ::

Si lahko sposodiš kakšen močnejši napajalnik za testirat?

boogie_xlr ::

Težko, ker nobeden okol mene nima močnejšega :| Nvidia pravi da je dost močen, res pa je da mam še cev kup drugih komponent prkloplenih.

mesoreznica ::

Bah napjalnik je dovolj močan če ni kakih tehničnih težav z njim.

Z SLI je veliko težav. Sem se spopadal z podobnimi pri 9800 GX2, kjer tudi deluje SLI način. Jaz pa sploh nisme mogel vklopit SLI-ja. Sem potem brskal glede driverjev okoli. Smešno je da je pri vsakem drugače. Enemu dela super z 177.xx driverji, enemu 180.xx etc. Jaz bi na tvojem mestu najprej stestiral par različnih driverjev. Poglej na net za priporočenimi driverji. Lahko da je problem tudi v SLI konektorju. Sklepam da imaš dva. Si poskusil drugega? Jaz sem potem rešil zadevi tako da sem sprobal ene 8 vrst driverjev in potem je vse skupaj delalo odlično na 177.xx se ne spomnim točno kateri. Vse razen Fallout 3 (testiral zraven ladje v Rivet City-ju kjer grafiko najbolj ubija. Najprej mi nabije FPS-je na 60 in drži na Ultra nastavitvah 1920x1200 in potem začnejo FPS-ji padat (na istem območju se premikam malo sem in tja) dokler ne padejo na 20. Sem našel tale bug iz igre glede SLI-driverjev online, pa nekaterim del avredu, drugi se pa ne rešijo tega.

Mislim da je težava v driverjih ali pa mogoče mostičku.

Poskusi še eno butasto foro, ki je pomagala mnogim. Zamenjaj grafične. Daj prvo v drugi slot, drugo v prvi in poskusi še enkrat.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

boogie_xlr ::

Poskusu sm že brez SLI mostička(JA! Dela tud brez mostička.(gre prek čipseta pol, za tiste ki ne veste)), pa dela isto, tak da z mostičkom ni nič narobe. Imam še staro izvedbo 9800GTjevk, ki še ne podpirajo 3-way SLI(in moja plata tut ne) tako da lahko priklopim sam en sli mostiček. Bom probu še z omega drajverju pa 177.xx

Poskusi še eno butasto foro, ki je pomagala mnogim. Zamenjaj grafične. Daj prvo v drugi slot, drugo v prvi in poskusi še enkrat.

To bom pa najprej naredu.

Še poročam.

boogie_xlr ::

- Zamenjava grafik ni rešila problema
- Drajverji 180.48 ne rešijo problema
- Drajverji 180.84(beta) ne rešijo problema
- Drajverji 177.79 ne rešijo problema
- Grafične same po sebi delujejo brezhibno(20 minut crysisa pr 1680x1050 na vsaki)
- SLI mostiček ne izgleda da bi biu problem(ker dela isto brez njega)

ali je:
- premal W
- mamaplata fuč
- bad software/drivers
- karkoli drugega?

Ko sem prvič piso ta post, sem dobu BSOD, ko sem bil v SLI načinu.

Senitel ::

SLI in CF se precej močno zanašata na podporo driverjev... Driver ima v splošnem dva načina delovanja. Prvi avtomatsko skrbi za sinhronizacijo, kar pomeni reševanje raznih čudnih situacij in posledično ne nujno optimalen performance (razen v primeru, ko igra ne dela nič "čudnega"). Drugi način je preko profilov, ki imajo popolno kontrolo nad dogajanjem v primeru SLI/CF. Ti profili nastavljajo stvari za vsako igro posebej, ker se igre lahko zavedajo možnosti večih grafičnih kartic in se izognejo sinhronizacij in ostalim problemom.
Zato lahko performance ZELO varira glede na driver/igro... Kar ne pomeni, da SLI/CF ne deluje ali da je kje kakšen bug, ampak driver enostavno nima vklopljenega "fast patha."

Kar se težave tiče... 600W napajalnik bi moral bit dovolj, če je res 600W... Dvomim, da je v tem primeru driver za grafično kriv. Mogče bi preveril gonilnike za matično. Si na Visti ali na WinXP?

boogie_xlr ::

Kar se težave tiče... 600W napajalnik bi moral bit dovolj, če je res 600W...
Ja, res je 600W, pa še dva 6-pinska pci-e napajanja ma (nvidia pravi, da je SLI-ready)

Dvomim, da je v tem primeru driver za grafično kriv. Mogče bi preveril gonilnike za matično.
Za čipset so tazadni drajverji direktno od nvidie za nForce 650i

Si na Visti ali na WinXP?
Prej sem bil na xp pa je isto delalo probleme, pa sem visto 64bit naložu v pričakovanju rešitve. Trenutno sem na visti 64.

edit: Omega drajverji javijo da ni podpore za moje grafične kartice.

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Jaz sem enkrat videl probleme s sli. Pa sem vzel navodila v roke, kjer je pisalo:

1.Vstavi eno kartico, inštaliraj driverje, reset nazaj v Winse, ugasni računalnik.
2.Dodaj drugo kartico, inštaliraj driverje, reset nazaj v Winse, ugasni računalnik.
3.Vstavi Sli mostiček, pojdi v Winse, naprej v driverje, vklopi sli.

Po tem postopku ni bilo več problemov.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

boogie_xlr ::

1.Vstavi eno kartico, inštaliraj driverje, reset nazaj v Winse, ugasni računalnik.
2.Dodaj drugo kartico, inštaliraj driverje, reset nazaj v Winse, ugasni računalnik.
3.Vstavi Sli mostiček, pojdi v Winse, naprej v driverje, vklopi sli.

Sem sprobal, pa ni pomagal.

Zdaj sem našu na ASUSovi support strani z drajverji tut ene nove biose, ki pravijo:
P5N-E SLI BIOS 1301.
Enhance compatibility with certain VGA cards at SLI mode.

Jaz sem pa imel še 1201 verzijo. Izgleda da bom moral posodobit biose.

boogie_xlr ::

Sem posodobil biose in računalnik sedaj ne zmrzne več. Cod2 je imel zelo slab performance, pa sem nastavil sli performance mode na AFR2 pa ima od 25 do 60 fpsjev neodvisno od AA in AF. Crysis mi je enkrat zašteku, zdaj je pa v redu.

V glavnem zdaj stvar DELA! , z 180.48 drajverji.

Hvala vam za vso pomoč!

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

SLi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Strojna oprema
445345064 (147785) SureNot
»

Težave z grafično kartico

Oddelek: Pomoč in nasveti
204033 (3751) zack069
»

Instalacija 2x SLI kartic ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
5758 (685) Jst
»

Dilema pri komponentah(nakup)

Oddelek: Kaj kupiti
6765 (765) bluefish
»

Bitka ATi-ju? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
6410135 (6133) Pšenični

Več podobnih tem