» »

SLi

SLi

Mirč ::

lp
Zanima me naslednje:
če,lahko dam skupaj 6600 gt ena od asusa druga od msi obe imata 128gddr3 rame,le da ima asusova 1,6ns rame.Plata je od asusa a8nsli.
lp

Dr_M ::

seveda je mozno. pomembno je samo, da je gpu na obeh graficnih isti.

Mirč ::

lp
Ti dve skupaj:
Grafični kartici 1.Asus EN6600GT 2.MSI GF NX6600GT - TD128E,
obe imata enako rama.,kolko vem sta oba gpu- a ista saj 6600 gt imajo vse iste gpuje
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mirč ()

PrimozR ::

Mislim da ne bi smelo biti problema, daj gor najnovejše driverje, 81.95, ker imajo izboljšano podporo mixed vendorjem (različnim proizvajalcem).

macgajver ::

Mene pa zanima ZAKAJ JE pri nekaterih igrah,ki jih sploh ni tako malo
SLI slabši od ene grafične za recimo 1-20% ko bi pa mogu bit rezultat vsaj 30% bolši

Drgač pa devouci k mate še agp pa solidn procesor namest kšnih 6600gt sli si pejte raj po 6800gt agp za 70.000 sit. pa prvite jo v ultro pa sm sigurn da ko bo enkrat tak sistem prešvoh za igre na solidnih nastavitvah poganat bo tud gun k ma 7800gt , 6600 gt sli mogu novo kupt.
tenstan krompir je pa zakon

sirotka ::

zato, ker ene igre nimajo dobre optimizacije za sli.

Je pa to res, da to tud mene bega, al 2 6600gt al ena 6800gt?

TribesMan ::

To soloh ni dvoma... 1*6800. 6600 v SLI je marketinški nateg stoletja.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Mirč ::

6600 v SLI je marketinški nateg stoletja se motiš
zakaj?
Kot prvo se da dobit dve 6600gt za 50k(vsaka torej 25k-nove z gar.MSI)
In testi pravijo takole:
1
2
3
4
5
6

Mirč ::

malo boljši naslovi iger(doom3,riddick,halflife2,splintercell3,callofduty2..)dvignejo performans 50-100%.Tudi f.e.a.r sem testiral na istih nastavitvah:razlika je takšna z eno 6600gt(min19.avg31.max.70)z dvema 6600gt(min31.avg61.max166)
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mirč ()

PrimozR ::

Nateg je. SO primeri, ko je SLI počasnejši zaradi neoptimiziranih drierjev oz. česarkoli, sistem pač izkorišča samo eno grafično, procesor pa še vedno 'deli' delo med obe grafični. 6800GT vedno. Manj se greje, tišja je (sam en vent), matična je 10k cenejša (če vzameš 6800GT za 70k in 6600GT za 25 si še vedno 10k+ v primeru 6800), za SLI potrebuješ močnejši napajalnik,...

Mirč ::

6600gt je narejena v 0,11u tehnologiji in se manj greje.Enako glasni.cena je pa nekje ista,če odštejemo sli plato.
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mirč ()

PrimozR ::

Ena. Dve?

TribesMan ::

V povprecju je SLI drazji, in to precej, se sploh ce upostevas strosek nakupa drazje osnovne plosce. Tud 6800 se da dandanasnji dobit za okoli 60kSIT.

SLI je tezje navijati (dvakratno hlajenje, pa paziti moras da je frekvenca obeh kartic enaka), in tudi vec stroma pokurijo, kljub boljsemu procesu izdelave jedra, pa se glasnejse je vseskupaj.

Kvaliteta slike v SLI je v veliko igrah slabsa kot na eni graficni (trganje tekstur in podobno)

Aja... pa še nekaj... če so tebe nategnili z SLI 6600 to še ne pomeni da je ta konfiguracija najboljsa...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Mirč ::

sta preizkusila ali to na pamet govorita,trganje tekstur:) :) .Zakaj sli tezje navijat:) :).Mene ni noben nategnil,mogoče tebe.Nisem pa rekel,da je ta konfiguracija najboljša.
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mirč ()

sirotka ::

mah plate niso dražje...kupiš ultra d pa modaš v sli in maš sli za 35k...plus tega najbolšo plato za amd na sliju. PA novejš igre bojo bolš delale na sliju...bo pač bol podprto

PrimozR ::

Če jo modaš. Ne znajo vsi tega. Pa še mostiček je 2-3k. SLI se NE splača. Pika.

strictom ::

>6800GT za 70k in 6600GT za 25 si še vedno 10k+ v primeru 6800

6600GT za 25k? Kje?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Dr_M ::

jia SLI se res ne splaca. vsaj z 6600GT ne. mogoce ce se res hudo preseravas, pa kupis 2 iz 7800 serije.
problem SLIja je prevelko nihanje hitrosti v razlicnih spilih. v nekaterih res dosezes podobo hitrost kot z eno mocnejso graficno, ampak v vecini ne dosezes niti 50% pohitritve.
no, pa kot so ze pred mano povedal, vecja poraba, vec gretja, trganje textur... kar se pa cene tice, je pa dost podobna 2x 6600GT ali 1x 6800GT.


aja, pa pri tistem lokalnem dilerju (pri kradimirju tatvinovicu) ki ima 6600GT po 25k sit, dubis 6800GT verjetn za mn kot 50 :)

macgajver ::

jest se čist strinjam kissmy drgač pa 6800 gt se da dobit če gledamo uradno prodajo v trgovin za mn dnarja k 6600 gt sli in pri 6600 gt sli maš že dva slota zasedena če pa maš 6800 gt not pa da je čez čas prešvoh pa loh itak še eno daš gun k ma 6600 sli bo pa pušiu.
tenstan krompir je pa zakon

strictom ::

6600GT za 25k ... Se močno priporočam. Če lahko kdo nabavi za tak gnar bi blo kul. Mogoče številka od unga k to "dila"?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

sirotka ::

am...mostiček ti šenkajo v lj:) Jst sm jokou...da rabm mostiček še pol kupt...pa ga je vzeu vn od gigabyta:)

Mirč ::

če ste rekli,da se nesplača sli 6600gt za 50k.zdaj pa bi radi telefonsko.
lp

Dr_M ::

hja, jest bi rabu eno zase, pa eno za kolega itd.... :)

sicer pa, jest sm dal za svojo graficno 58k sit, pa ma glih ene tok moci, kot bi jo dale ene 3 (ce bio blo mozno) 6600GT skupi. :)

sirotka ::

kero grafo pa maš da je da 3x hitrejš?

strictom ::

Mirč. Če dobiš 6600GT za 25k je to Ultimate Best Buy. Brezdvoma. Zato bi rad pa zato tut ker kupujem novo grafo zdej ;)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

sirotka ::

Še jst se bi eno! Resno:)

Mirč ::

zs mi sporočite,vam dam gsm od tipa,imel jih je še šest.Nove MSI, baje dobi 6800 mense zdi.
lp

sirotka ::

ta tip jih nima več, kukr je men znano. Se pa priporočam tud za 6800

Dr_M ::

kero grafo pa maš da je da 3x hitrejš?

GTO2, z voltomodi :)

sirotka ::

am....pa je 3x hitrej tole:)?

PrimozR ::

X850XT. OCed prolly.

sirotka ::

vem kaj je gto2:) Samo vseen dvomim da ti dela 3x hitrej:)
Sm pa jst naredu eno neumno napako:) Mam namreč dfi ultra D-čaka na mod še(prejšna nesrečno končala) in mam na procu silent towerja, ki je sam po sebi velik, potem pa še 6600 heat pipe, ki ima obojestranske hladilnike. Zato sem moral grafično dat v spodnji slot. Pozabil pa sem premaknit jumperje in je grafa na pcie x2. Kolk ma to slabš performance?

Dr_M ::

sirotka: govorim za spile. v 3dmarku recimo je skor enako hitra. v nekaterih spilih je pa celo od 4 hitrejsa :)

sirotka ::

4x hitrej....mah tu pa ne verjamm

Mirč ::

Ne 5X boljša je:) .Ja verjetno dosežeš v fear 200fps.:) :) :)
lp

Dr_M ::

lahko bi. zakaj pa ne? :)
ampak jest sm si nastimu tko, da mam min 40 in povprecno okol 65 v tistmu testu.
drugac pa FEARa sploh ne spilam :)

sirotka ::

4x in 3x bolš sigurn ni....saj po testih ne

Dr_M ::

no jest sm gledu po tistih testih, ki jih je dal mirč mal visji :)
pa mors upostevat, da mam navito precej cez x850xt pe :)

Mirč ::

med malimi oglasi se zopet prodaja 6600gt za 25k-cyberman
lahko noč

para! ::

Če že imam 6800GT, pa kupim še eno 6800 non-GT in jo odklenem na GT, potem lahko imam obe kartici v SLI, ne?

lp
Death before dishonor!

PrimozR ::

Dvomim... Bi se dalo sprobat...

sirotka ::

hja, lahko. Sj če se odklene, lahko fleša z biosom od prave Gtjke?

PrimozR ::

Naka, drugi RAMi.

sirotka ::

ddr vs. ddr3?

PrimozR ::

(G)DDR vs. GDDR3

para! ::

Non-gt 6800 kartic z gDDR3 ni?

lp
Death before dishonor!

PrimozR ::

Nop.

toncek_95 ::

mene pa zanima s katero kartico (eno) se lahko primerja 2*6600gt v sli?

Dr_M ::

ze 100x napisano kle...

Dr_M ::

Če že imam 6800GT, pa kupim še eno 6800 non-GT in jo odklenem na GT, potem lahko imam obe kartici v SLI, ne?

fora je sploh v tem, da se pcie 6800 ne da sploh odklepat. in to ze kr precej casa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

7600GT ali 7800GT ali 7900GT (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
796728 (4810) Jan987
»

sli da ali ne

Oddelek: Kaj kupiti
212035 (1750) Mirč
»

Nov test: GeForce 6600 GT SLI

Oddelek: Novice / Grafične kartice
435488 (3525) Mirč
»

Kaj se bloj splaca 2x6600GT Sli ali X800Gt02 @X850XT Pe

Oddelek: Kaj kupiti
342545 (1930) mtosev
»

SLI

Oddelek: Kaj kupiti
201980 (1375) Mirč

Več podobnih tem