» »

SLi

SLi

PrimozR ::

IMO brezveze. Raje kupi spodobno plato (neko navadno) ter kupi kako grafo prihodnosti (GF 9 serija ali kaj podobnega).

dzinks63 ::

:)) Sedaj vidim da piše "dual core procesorju" ja potem pa res moraš menjat kar komplet (plošča +C2D +(hd3870,8800GT) , SLI se pa za 19col ne splača.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Urc ::

Zanime me kako je z mostičkom Sli-ja. Namreč od Asus a8n sli deluxe se je mostiček zgubil. Na voljo je še mostiček od DFI Lanparty in enega imam od Asus p5n-e sli plošče.

So torej vsi mostički enaki ? Ali je kakšna razlika ?

Dr_M ::

sej mosticek das na graficno. tko da ja, delal bo normalno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

Če je razmak enak seveda.

Vlady ::

Asus ima "mehek" mostiček, tako da se prilega tudi malo večjim razmakom. Drugače lahko uporabiš kateregakoli, le da je razmak enak. Najbolje pa je, da če si ga izgubil, da povprašaš v kaki trgovini ali pa daš oglas na bolho da kupiš mostiček. Kolikor vem, so poleg nekaterih modelov grafičnih dajali tudi mostiček. :\ Sicer pa pomoje lahko kupiš od asus distributerja ta mostiček, če ga ne boš mogel dobiti drugje.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

PrimozR ::

Mostiček ti dajo pri ATI grafah, pri vsaki enega, ker rabiš dva. Za SLI ga dobiš s plato.

lprelesn ::

Živijo !

Imam težavo z instalacijo dveh kartic (GEINWARD) 8800 GTS 512mb v SLI in sicer : ko posnamem windowse ( VISTA 32 mb) in nato driverje za plato (P5N-D) sem se lotil se driverjev za grafično . ko se driverji instalirajo se rač. restarta in se mi več ne vrne v winse ?!
pojavi se namreč črn monitor na levem zg. kotu ekrana pa mi utripa bela pikica in se ne zgodi popolnoma nič tako,da moram rač. sam resetirat ! Ko po vsem tem pridem končno v winse driverji sploh niso posneti ! + tega mi plata v samem štartu ne zazna SLI -ja da bi posnel ustrezne driverje!

Zanima me namreč kako naprej oz. kaj je problem,da ne morm posnet ?



Hvala za odg. by

b4ssk1ller ::

imam čisto osnovno vprašanje, npr da nabavljam nove komponente in sem se odločil da zaenkrat obdržim grafično kartico 7600gs, ki mi tudi v visti ultimate odlično služi saj ne igram igric. Nabaviu pa bi plato, ki podpira crossfire, ker je drugače odlična plata, crossfire mi ni pomemben. Ker prihaja tudi nov monitor me zanima, če lahko pač uporabljam dve različni kartici, vsaka za svoj monitor neglede če plata podpira crossfire al pa sli, saj te možnosti nimam namena izkoristit. Samo želim slišat potrditeu da lahko na plati furam ločeno 2 grafični kartici. Hvala za odgovore, upam da nism preveč zakompliceru :-D

PrimozR ::

Lahko. Čahko 4, če kupiš 2 PCI grafični. Za visto pa naj bosta iste firme. V XPjih baje (BAJE!) delajo različni driverji sam je to brezveze probavat. Kup kako 6600 GT/LE/WTF ali pa 7300 za na drug monitor.

b4ssk1ller ::

iste firme? hehe zakaj pa to? sj najbrž bi dobil enako (gigabyte 7600 gs)od kašnega kolega, pa vseeno

sash69 ::

tudi mene nekaj zanima.

kolega si namerava omislit dual GPU sistem, vendar ga bega predvsem razlika med Crossfire in SLI nacinom povezovanja. ker sam se nimam izkusenj s tem sem se odlocil kar tu povprasati. namrec. ali se lahko vtakne 2 kartici nVidia v plato ki podpira Crossfire in obratno (2 ATI-jeve v SLI plato)? in ali obstaja kaksna dobra maticna plosca z AM2(+) podnozjem, ki bi podpirala SLI? namrec, ta moj kolega je "zaprisezeni AMD-jevec" in ga niti ne briga dejstvo, da trenutno C2D povozi AMDjeve x2 in phenome. Vseeno pa nekako bolj prisega na nVidio kot pa ATI kar se tice grafike, ceprav sta pa tu dost izenacena (vsaj v mid-range sistemih)

pa se to. ali se mu bolj splaca z nakupom pocakati do izida novih HD4xxx? mislim da je v neki novici tu pisalo, da obstaja moznost teh graficnih ze za konec maja - sredina junija? lahko pa da se motim. kaksen bi bil realen datum izida teh kartic?

PrimozR ::

b4ssk1ller mislil sem ATI/nVidia. Kaj piše na škatli je vseeno. Grafe višjega razreda recimo so itak vse iste.

Če ma spodoben komp, naj počaka. Način povezovanja je skoraj isti - z mostički. Za SLI je načeloma PCB, za CF pa fleksibilen, a ima večina SLI plat tudi že fleksibilnega. Sicer pa ne, CF in SLI se ne mešata, oboje recimo laufa na Skulltrail plati (600 € plata, 2 procesorski podnožji za Q9775 procesorje, socket 771 - ima Intel čipset ter 2 nForce southbridge-a da dobi SLI podporo)). Za SLI in AMD pa naj počaka oz. proba dobit nForce 780a čipset. Catch je, da je za SLI treba veliko računsko moč. Za kake 9800 GTX v SLI je fino imeti navitega Quada. Zato ga, če se le da, prepričaj v Intel sistem. Al pa naj kupi eno 9800 GTX oz. GX2 pa je mir. Vtakne noter tisto grafo pa je. oz. naj počaka na 4870 grafe, če je res res nuja, naj pač vzame X2, sicer pa eno samo. Če ne bo vzel vsaj Phenoma, ga bo itak bremzal procesor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

b4ssk1ller ::

kako je pa povezovanje v sli, je res mogoče povezati grafe iste generacije? ali morajo biti enake

PrimozR ::

Iste generacije? Morajo biti isti model. Torej 8800 GT z 8800 GT in GTS z GTS. GT z GTS verjetno ne bi šlo. Firmi sta pa lahko različni.

b4ssk1ller ::

mislil sem npr 7xxx in 8xxx, npr kombiniranje 7600gs in 7800gt naj nebi šlo?

PrimozR ::

Ne, no way. Še 7900 GT in 7950 GT težko da. Al pa 7900 GTX in 7900 GT.

lprelesn ::

hi, folk .....imam en problem !? na začetku sem imel na prejšnem kompu 2x8800 gt oc 512 (SLI) , skratka in sem jih prodal ter sedaj kupu eno HD4870 ! ....povedat moram da sem bil vedno privrženec Nvidie ker pa zadnje čase folk tok hvali ATI sem se spustil v nov nakup in zadevo malce sprobal tud v špilih..... kar se tiče grafike v špilih sem zelo razočaran !!! jst ne vem a ma ati tok slabšo sliko( kvaliteta) od nvidie al je to mogoče slabše sam zarad tega ker sem mel prej SLI zdej pa eno od ATI-a.... a bi mogu dat v CF da bo zadeva takšna kot pr 8800gt ?! ali bo boljše ali celo slabše ?! tko da sploh ne vem, kartico mam en dan ,skratka polom,... pr nvidi je slika veliko lepša res pa je da sem imel dve

tko da ne vem kartico bi najraj kar takoj prodal za 20€ ceneje pa bi raj dodal še neki keša pa šou na 280gtx.....kakšn nasvet glede tega....

PrimozR ::

Nekaj let nazaj je bila klasika, da je imel ATI lepšo sliko. Kako je zdaj, pa ne vem. Kaj pa nastavitve? AA/AF na SLI sistemu, zdaj pa ne? To bi bil dober razlog veš. AA in AF popolnoma spremenita zadevo.

Vlady ::

Probaj zamenjati za kake neoficial driverje, ker ATI je znan po tem, da zaradi driverjev njihovi izdelki ne delajo tako kot bi morali.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

TechStreme ::

Nekaj let nazaj je bila klasika, da je imel ATI lepšo sliko. Kako je zdaj, pa ne vem. Kaj pa nastavitve? AA/AF na SLI sistemu, zdaj pa ne? To bi bil dober razlog veš. AA in AF popolnoma spremenita zadevo.


No stvar ki si jo omenil je še vedno enaka kot pred leti. Problem je le da ti mora vse delat kot je treba. (nVidia gonilniki in podobn šmorn je potrebno res čisto odstranit)
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

lprelesn ::

jah najbolj je formatirat winse kar sm tud naredu , sam fora da očitno k danes kupš katerokoli g.karto niso zanjo v štartu pošlihtani driverji ! zato je to mal tema.... kaj pa vi mislte >?:\

PrimozR ::

ATI ima sploh probleme z driverji ob izidu grafe. Driverji za CF X za 2x X2 so zamujali mislim da dva meseca ali še več.

Vlady ::

ATI ima sploh probleme z driverji ob izidu grafe. Driverji za CF X za 2x X2 so zamujali mislim da dva meseca ali še več.

Prej skoj grafa zastari, kot pa da dajo driverje ven. ATI ima nasploh ne samo zamude, ampak tudi slabe driverje.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

TechStreme ::

Čudno... V pribljižno desetih letih, odkar kupujemo grafične s 3d pospeševalnikom, sem zamenjal pribljižno 15 grafičnih kartic in imel sem približno enako število nVidijinih kot ATi-jevih, pa res nevem da bi kadarkoli imel kakšne probleme z gonilniki. Res se že sprašujem če je to čudež ki je je prisoten samo pri meni ali pa pač so nekateri ki govorijo o težavah z gonilniki pač tko neumni da neznajo niti gonilnikov prav instalirat in jih nastavit? CFX je bil s serijo HD2x00 nova zadeva. In ne da ATI nebi bil sposoben napisat gonilnike ampak nobena igra ni bila še narejena za to, ker se pač prej ni vedelo kako bo CFX sploh deloval in je potem bilo potrebno samo še patchat vse stare igre da so CFX podprle (ali pa tudi ne ... no če lahko ene podpirajo CFX, druge ga pa niso, za to niso krivi ATi-jevi gonilniki ampak jasno da založbe iger ki se jim je sladko jebalo za takrat le nekaj % tistih ki so kupili ATi-jeve HD2x00). S serijo HD3xx0 pa so kar na enkrat vse podpirale CFX, če že ne ob štartu (kar bi sam dejal da je sramota za ustvarjalce iger), pa vsaj v naslednjem patchu. 3870x2 pa se je začel prodajat kasneje kot navadna 3870 in takrat so že zdavnaj vsi morali upoštevat CFX, ker je že bilo dovolj tistih ki so uporabljal dve 3870 v CFX.
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

PrimozR ::

TechFreak CF driverji so pri HD38x0 seriji bili, ni pa jih bilo za CFX oz. za več kot 2 čipa. Kar CF z dvema X2 je. Za to so driverji prišli šele mesec ali dva, če ne še več, po izidu grafe.

Vlady ::

TechFreak CF driverji so pri HD38x0 seriji bili, ni pa jih bilo za CFX oz. za več kot 2 čipa. Kar CF z dvema X2 je. Za to so driverji prišli šele mesec ali dva, če ne še več, po izidu grafe.

Hitrost ki ji ni para. Nvidia je dala driverje za x200 kartice še preden si jo lahko dobil pri nas.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

xardas222 ::

lahko kdo napiše kaj o Hybrid SLI tehnologiji, namreč naložil sem visto pa mam grafično 8600gt 515mb, zaj sn pa naložo še Hybrid SLI driver na plati mam chipset od nvidie 8300 pa mi pokaže pr grafiki koda imam 1,9gb grafično. Lahko kdo malo to opiše, dvigne kaj fps-je v igrah, itd.....

TechStreme ::

Če je sistem podoben kot pri ATI-ju lahko v Hybrid vežeš samo določene grafične (780g chipset in HD3450). Skratka najšibkejšo v tej seriji.
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

alesp56 ::

Torej eno vprašanje... doma že imam v mašini kartico WinFast Leadtek Nvidia PX6600GT TDH Extreme in imam monžnost sedaj dobit WinFast Leadtek Nvidia PX6600GT TDH. Kolikor je meni znano se razlikujeta zgolj po frekvenci pomnilnika. Plošča, na kateri bi pa to laufalo(SLi) je pa Gigabyte GA-K8NXP-SLi, kjer načeloma s tem nebi smel biti problem.
Nagradno vprašanje brez nagrade pa je ali bi šli v SLi brez problema? Sicer neki ogromno se nebo pridobilo ampak to je vse skupaj bol testne narave in iz firbca... :D Ima kdo kakšno tako konfiguracijo?
in to je to...

M-XXXX ::

Ja bi šlo, vendar kot si že omenil se ne splača...

boogie_xlr ::

@cLuBbY Da, gre, ampak bo vse skupaj delovalo na frekvencah počasnejše grafične kartice, lahko pa potem počasnejšo nekoliko naviješ do frekvenc hitrejše.

Spock83 ::

Jaz imam tudi eno vprašanje. Bo ta napajalnik v redu za i7 950, 2x 5850, 1x SSD in 4x HDD (različni), 6GB DDR3, X-Fi...

PrimozR ::

Supermicro? Ampak ja, zelo verjetno bo.Grafični porabita nekaj čez 300 W; skupaj s procesorjem je to pod 450 W (brez navijanja), diski so okrog 50 W, tako da imaš čez 300 W rezerve za plato, RAM, zvočno, optičen pogon in navijanje.

Spock83 ::

Aha Supermicro. Dobim ga za majhen denar + je silen (25dBi)t. Trenutno imam Supermicro 665W ali 645W (ne vem točno) in je malo prehrupen v standbayu. Je pač serverska varijanta.

_AMMO_MAN_ ::

Hello!

Koncno mi je uspelo ustimat prve problemcke :D
Pu ugotowitvi da StrCraft 2 nedeluje z zadnjimi nVidia driverji (260.99), sem ponovno nalozil predhodno verzijo.
Za razliko od prej, ko sem imel probleme z driverji, saj je ena izmed graficnih imela napako pri nalaganju oz. code 43..... sem vgradil najprej samo eno kartico, nalozil driverje, potem pa sele drugo, ter driverje zanjo. Tako sm uspešno naložil obe kartici (sofware in hadware) :D

Sedaj pa nVidia control panel deluje normalno, brez zapletov,
VENDAR se mi po aktivaciji SLI mod-a pojavi blue screen in ponovno zazene racunalnik.
Trenutno imam driverje 195.62.

Windows 7 32bit.
2x GeForce 6600 GT
a8n-Sli Deluxe

Kaksna ideja za resitev blue screena????

lpp539 ::

Pozdravljeni

Ali lahko povežem v SLI različne lastnosti kartic??
Napr: DDR3 in DDR5! Eno starejšo kartico in eno novejšo!
Hvala za odgovor!

deadbeef ::

NE

Tilen ::

Lahko jo pa uporabiš za PhysX.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Mihex ::

Pozdravljeni.

Imam dve grafični kartici ASUS GeForce GTS 450 DirectCU in matično ABIT AN9 32X s podporo SLI ,oboje staro 2 meseca. Imam Win7 in sem inštalirov vse možne driverje za grafični (ASUS in NVIDIA) in mi delujejo 1 tedn normalno potem se pa začnejo pojavlati napake pri igranju igric. Inštalirov sem tudi Directx 11 (grafični ga podpirata). Napake so sledeče: roza ekran ,zamrzovanje iger ,črte po ekranu ,.. prilagam sliko

Warrock



Prosim za pomoč ,ker sam več nevem kaj naj naredim.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Senitel ::

Vsaka grafična posamezno dela vredu?

Mihex ::

za eno sem siguren da dela ,obe probov nism. je pa res da ko sem na internetu da trese strani kot pri slabih driverjih oz. kot da jih nebi bilo ,ko imam izklopljen SLI.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mihex ()

Mihex ::

Tukaj sta pa še izvedbi v beli barvi..

Warrock


Warrock

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

3628812423 ::

ali se pri sli ram sešteva ali ostaja enak?

lp

Sssaga ::

Ne.

Ostane na ravni najmanjše- če maš povezano 512MB in 1GB 9800GT bo Vram v velikosti 512MB

kokpa ::

Zdravo,

poskušam spraviti 2x asus 560ti top v delovanje, ampak ne morem izbrati set sli v control panel, ne zazna druge grafične v device maneger ali v biosu, čeprav prva grafična deluje v 8x načinu. Kai je lahko še narobe?

Ostale komponente:
corsair vx550w
i5 2500k
asus maximus gene iv
8gb corsair ram-a
2x asus 560ti top
2x veretex 2 60gb raid 0

lp

jazbec ::

pomoje prešvoh napajalnik

kokpa ::

in zaradi tega, mi ne more pokazat set sli? Na grafičnih karticah pa svetijo obe(vse 4) zeleni lučki, kar naj bi pomenilo da ima dosti energije.

sem pa že na novo inštarliral tudi driverje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kokpa ()

jazbec ::

površno prebral;((

kokpa ::

no sem še malo igral in ugotovil da mi že v biosu ne pokaže druge grafične, slot pa naj bi delal ker sem probal kartico zagnati v 1 in 2 slotu in je delalo, samo ko sta pa obe pa mi za prvo kaže da deluje v 8x načinu, druge pa sploh ni. A je važno kako je obrnjen sli most ali da je sli most pokvarjen in mi zato noče pokazati že v biosu druge grafične kartice?

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

7600GT ali 7800GT ali 7900GT (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
796728 (4810) Jan987
»

sli da ali ne

Oddelek: Kaj kupiti
212035 (1750) Mirč
»

Nov test: GeForce 6600 GT SLI

Oddelek: Novice / Grafične kartice
435488 (3525) Mirč
»

Kaj se bloj splaca 2x6600GT Sli ali X800Gt02 @X850XT Pe

Oddelek: Kaj kupiti
342545 (1930) mtosev
»

SLI

Oddelek: Kaj kupiti
201980 (1375) Mirč

Več podobnih tem