» »

SLi

SLi

««
«
1 / 9
»»

kuglvinkl ::

Op.a., podatke in slike snel iz behardware.com, nvidia.com.

Ok, kljub temu, da verjetno ozadje precej poznate, je tehnologija SLi tudi posledica nakupa 3DFX.

Slika preteklosti:



Danes zadeva zgleda takole:





Po domače rečeno, vsaka karta izrisuje približno pol zaslona in tako naj bi v najbolj mokrih sanjah dosegli faktor pohitritve 1.8 do 1.9.

Kako zadeva deluje:




in še dva modea:

1. - AFR (Alternate Frame Rendering)




in 2. SFR (Split Frame Rendering)



Tu je zadeva še zelo odprta. V končni fazi se bo vsak proizvajalec igre odločil, kako se bo igra rendrirala, to pa bo omogočeno tudi uporabniku.



Zdej, zakaj je meni zadeva ultra všeč. Ker že kar nekaj časa uporalbjam dva monitorja, bi s tako rešitvijo lahko neodvisno kontroliral štiri monitorje (ja, cena kart, ki podpirajo 4 monitorje in so za 3D totalno neuporabne, recimo Matroxov G450 MM stane podobno brdo denarja). Ko bi se mi zahotelo igranja, bi s klikom v nView (ki za razliko od Hydravisiona ni marketinški nateg), "ugasnil" ostale tri in vsa moč bi se preusmerila na enega. Mokre sanje, sej vem.

Zakaj štiri monitorje? že sedaj sta mi dva včasih premalo.

Kot je razvidno iz zgornjih postov, nisem strasten igralec, ampak, best naslove (RTCW, CoD, FC, D3, HL2) pa vendarle vsaj poskušam prešpilat in takrat mora zadeva letet.

Vendar pa, če že vlečete denar iz geldtošla, priporočam, da v kolikor nimate monitorja, ki podpira 1600×1200 pogledate, da vam ostane še zanj. Ker za danes običajnih 1024×7 ali 1280×1 nima smilsla kupovat tako drage rešitve.

Nekega dne... :)
Your focus determines your reallity
  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

kuglvinkl ::

Zelo poučen, dokaj poljuden sicer, članek na Anandtechu: NVIDIA's GeForce 6 SLI: Demolishing Performance Barriers.

In še slika plate:

Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Narkotik ::

So že kasni primerjalni testi Nforce 4 SLI plat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Narkotik ()

kuglvinkl ::

Ne, iz preprostega razloga. NVidia se je naslonila na ASUS, ki bo seveda dostavil plate pred božičem, se pa pojavljajo posamezni testi. Recimo na Anadu je objavljen test Gigabytke, skratka, testi tu in tam kapljajo. Resnega roundupa (se pravi, vsi major proizvajalci, vključno s tistimi tremi, ki jih najbolj čakamo (Abit, epox, DFI) ne bo pred januarjem.
Your focus determines your reallity

Narkotik ::

Potem pravis da naj raje se pocakam da izidejo še plate drugih.
Ker sem ze resno ciljal na tole ASUS-ovo plato. Je mozno da ostali lahko naredijo še boljšo plato?:D :D

kuglvinkl ::

Absolutno. Sej ni tako daleč nazaj: NF7-S iz 1.2 na 2.0. Zadeva se mora izčistit. OwcA je zadnjil omenu, da ima tudi nova Epoxova na soc. 939 neke težave.

Skratka, počakat na flagshipe (8RDA+, NF7-S primeri za soc. A) firm.
Your focus determines your reallity

Dr_M ::

kle je ena tezka fora.
dokler mas vkljucen SLI, sekundarna karta nima slike. se prav, ce hoces uporabljat SLI in 4 monitorje, mors stalno preklapljat in rebootat vsakic. :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

kuglvinkl ::

kle je ena tezka fora.
dokler mas vkljucen SLI, sekundarna karta nima slike. se prav, ce hoces uporabljat SLI in 4 monitorje, mors stalno preklapljat in rebootat vsakic.


To mi najbolj jasno. Jasno, če laufa SLi, druga karta "dela za" prvo. Zakaj bi moral pa rebootat mi pa ni jasno. Maš kakšen link?

Četudi je to res, bodo ziher to popravili v driverjih (samo tle je keč).
Your focus determines your reallity

jeryslo ::

ker sem še nov, me zanima kaj je blo pa z voodo 3 SLi narobe, mislim zakaj te tehnologije niso potem razvijal naprej?:8)

kuglvinkl ::

Nič ni narobe ;). In ja, so jo razvijal naprej, za druge šefe. Poglej prvi post.
Your focus determines your reallity

Dr_M ::

Zakaj bi moral pa rebootat mi pa ni jasno. Maš kakšen link?

pisal nekje na anandtechu. sicer je pa dost logicno, da mors rebootat. sej mors tut pri GF ce uklopis nview -> ce tega niso uspel v parih letih popravt v driverjih, potem bo tut za SLI se tezji.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kuglvinkl ::

Trenutno sem na ATIju, tako, da ne vem, kako je z rebootanjem, če je vklopljen nview.

KO bodo prve plate (ne pa božič push) zunaj, bomo videli.
Your focus determines your reallity

Dr_M ::

mam jest GF4, pa ti iz prve roke povem, da je treba rebootat, ce uklopis nview :)

pa tole iz ananda...

But with SLI mode enabled, the outputs on the second card go blank. While that's not too inconvenient, currently you need to reboot between SLI mode changes in software, which could get annoying for some that only want to enable SLI while in games and use 4-display outputs while not gaming.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kuglvinkl ::

Ja, thnx. Sem videl že na enem drugem linku. Rečem lahko samo, da upam, da bodo čimprej urihtali.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Še to, če kdo misli, da je potrebno za nakup štirih monitorjev oropat Volksbanko, temu ni tako. Sam sem pred dvemi leti IIRc odrinil skoraj 80k za 757 NF, pred 1 mesecem pa za dodatnega (prej sem se mučil s 15" Sonyem trinitroncem) 25k. Cene niso več tako zverinske. Je pa zelo v redu, če sta (so) iz iste serije in enake velikosti (ne Sergio ? ;)).
Your focus determines your reallity

Dr_M ::

hja, ce kupis 4 CRTje ni tok drago. ce pa gledas za LDCji, pol zna bit pa pena :)
sam je pa se neki....4x 17-19" crt = 400-450W :) >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kuglvinkl ::

Jap, je energijsko potratno. Tko da, recimo zgornja dva bi bila lahko kašna rabljena 15 colska LCDja. Še vedno dokaj sprejemljiva cena.
Your focus determines your reallity

TribesMan ::

Kar se porabe tice ni tao hudo... zadnjic sem meril porabo vseh racunalnikov v bajti... in tud monitorjev... no in gremo lepo po vrsti...

15" CRT philips kuri nekje 60W
17" CRT nokia kuri 65W (mam 2 in obe kurita isto)
17" CRT Compaq kuri 65W
22" CRT Mitshubishi kuri 95W
18" LCD Compaq kuri 30W

Tko da razlike niso tako ogromne...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

Zelo zanimivo branje!

zanimiv opis delovanja PCI-E vodila. pa se zelo zanimiva zadeva - ce na graficni kartici prekrijes dolocene pine, lahko dela v vseh moznih nacinih, x1 - x2 - x4 - x8 :) razlike so v igrah zanemarljive.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

steev ::

Nekaj me zanima. Kaj vam bodo 4 monitorji? Naj mi naprimer kuglvinkl pove, čume ti bodo štirje monitorji? Uproabljaš kakšen program ki ga moraš raztegniti čez štiri namizja? :\

In ja, zanima me SLI predvsem zaradi zmoglijivosti (druga karta ˝dela˝ za prvo), vendar druge nebi kupil tako kmalu, ampak bi jo kupil šele čez leto, leto in pol.

Tako mene zanima SLI. Tebe, kuglvinkl, pa zaradi obojega - štirje monitorji in zmogljivost, tako kot si že rekel. 0:)

lp
:|

kuglvinkl ::

Tuse malo razglej (orenk recimo).

Span čez štiri monitorje pa zenkrat ni mogoč. Samo 2×2 (da ne omenjam, da tegaATi sploh nima (več)).
Your focus determines your reallity

Roadkill ::

Uh ja... velikokrat je en monitor čisto premalo.
Se mi kar milo stori, ko pomislim na kake tri monitorje, da bi imel človek hkrati odprt debuger, develpoment okolje in kak help... pol pa recimo še kak preview pa še kaj placa za kak winamp in ostale nepomembnosti. ...sliin :)
Ni šans, da s kakim malo bolj resnim delom ne bi zafilal vsaj 2 monitorja. :)

Ampak za povprečnega userja se mi zdi SLI zaenrkat vseeno overkill. Ne rečem, če bi high-end grafične bile 60k... tako si pa popvrečni smrtnik še ene ne more privoščit.
Torej se mi zdi tale rešitev najbolj primerna za kake specialne naloge, kjer user dejansko rabi dva ločena GPUja (jaz jih ne poznam).

kuglvinkl ::

kjer user dejansko rabi dva ločena GPUja (jaz jih ne poznam).

Tole je zelo ne točno. Ali rabiš ti 3D surovo moč al pa samo 2d output. Je razlika.
Your focus determines your reallity

Roadkill ::

Ne štekam, kaj želiš povedat s tem...
Jaz sem mislil na kake procese, ki bi profitirali z dvema fizično ločenima GPUjema... pa naj bo to 2d ali 3d task.
Da bi imel dve kartici za izrisovanje enega screena... se mi zdi potratno. Kakor je bilo že rečeno.. v najboljšem primeru dobiš 1.8 hitrost. Torej ni kake hude logike za tem.

Razen če bi rekel... da bom kupil en 6800gt sedaj, ko bo pa to premalo bom pa dokupil še enega (takrat že zastarelega in rabljenega). Vsen... bom prepustil SLI ostalim, ker bojo trenutno SLI plate še dražje od že tako dragih NF4 plat. :)

TribesMan ::

Jest bi dual PCIe maticno uporabljal kvecjemu zato, da bi dal na masino dve kartice... locene... nic SLI... to je brezveze... Pac vzames dve cheap kartice... ala x300 al pa kej podobnega... pac bolj low power. Pol pa gor nabijes n monitorjev in gasa...

Kupovat 2 GF6600GT je neumnost da ni vecje... Predrago, prevec stroma, in performanse premalo impresivne proti GF6800GT... Pa se SLI plate bodo drage kot hudic...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

morphling1 ::

Hmm a res to misliš.

6600GT se v US najde že za 180$, v SLI načinu je praktično povsod hitrejša od 6800GT, praktičnost nakupa tudi ni za odmet, še nikoli nisi tako enostavno povečal zmogljivosti glede na ceno kot je to možno pri 6600GT.
Cena kartic narašča eksponentno glede na zmogljivosti, ki jih omogočajo, tako da nakup kartice srednjega razreda, ki že zdaj poganja večino iger zelo zadovoljivo in ponoven nakup čez nekaj časa, ti za najnižjo možno ceno najbolj poveča zmogljivosti.
Power output dveh 6600GT kartic pa tudi ni dosti drugačen od ene 6800GT. 110 nm naredi svoje.
Cena SLI plat je trenutno edini minus, samo za ta denar ponuja nekaj kar do sedaj ni bilo možno v tem cenovnem razredu.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

TribesMan ::

6600GT se v US najde že za 180$


V sloveniji pa krepko cez 50 jurjev... in dokler se ne preselim v ameriko mi cene v ameriki bore malo pomagajo... Sej tud 6800GT je v ameriki veliko cenejsi kot pri nas... Tud Apple iBook je v ameriki 1000$ pa je pri nas 270kSIT... ce smo ze pri tem...

v SLI načinu je praktično povsod hitrejša od 6800GT


Ha... povsod? Se ne strinjam, jest bi temu bolj rekel da je situacija izenacena. Da ne omenjam dodatne problematike pri navijanju (ali morajo biti obe kartice navite na enako frekvenco ali ne...) in pri haljenju... 2 bloka... dvojna cena... pa se problem pri montazi saj je placa med karticama malo.

Power output dveh 6600GT kartic pa tudi ni dosti drugačen od ene 6800GT.


Ce se ne motim je poraba celotnega sistema pri uporabi dveh 6600GT priblizno 10% visja kot ce je v sistemu ena GF6800GT...

Cena SLI plat pa bo vsaj ene 30% visja kot cena ene spodobne Ultre...

A se res splaca?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

steev ::

Mislim, da se pri prostoru med dvema karticama motiš. Na sliki je dobro vidno da je dovolj prostora med njima (vmes sta dva slota PCI1x). :\



Zato je s hlajenjem najman zajebancij.
Imaš pa prav, da je drago imeti dava bloka, močnejšo pumpo (mogoče tudi dve zaporedno vezani) in pa robustnejši radiator (v primeru če hladimo tudi procesor, verjetno ga (bolj malokrat sem videl da nekdo hladi samo grafo(i))).

Tako da...:\ :\
:|

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

morphling1 ::

GF6600 GT se da tudi pri nas najti pod 50k in cena bo sigurno padala hitreje kot GF6800GT, še vedno pa je lepa prednost to da danes kupiš kartico za 50k čez recimo nekaj mesecev pa še eno in lepo povečaš zmogljivosti.
10% večji power output (kje si našel te podatke btw) ne pomeni ravno velikega minusa.

Kar se tiče navijanja in hlajenja, je stvar taka da to ne počne ravno velik delež ljudi, vodno hlajenih kartic ima pa še toliko manjši procent ljudi. Vseeno, pa ne vidim velike ovire pri vsaj 10% povišanju takta teh kartici.

Cena SLI sicer je višja, ampak če vzameš v zakup to da lahko prvič furaš dve enako kvalitetni kartici v enem sistemu in imaš ali multi monitor setup, ali pa visoko zmogljivo gaming mašino to pač mora nekaj stati.

SLI je daleč od tega da bi bila slaba stvar, pravzaprav je to ena bolj inovativnih zadev v računalništvu, ki se je zgodila v zadnjem letu, nekako večina SLI sistemov hitro postane CPU limited :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

TribesMan ::

steev: Plosce se med sabo razlikujejo... nimajo vse 2 slota frej vmes... vecina jih ima samo en slot placa... in tam je veselica montirat kaksno super duper hlajenje...

morphling1, kar si povedal naceloma vse drzi, vendar je vprasanje koliko ljudi bo dejansko nadgradilo sistem cez pol leta v SLI, saj bo takrat zunaj skoraj sigurno ze nova generacija kartic, ki bo za nekaj % vec denarja ponujala precej vec moci... sej trend napredka je ze kar ustaljen... Mainstream naslednje generacije je enako mocen kot Hig-End prejsnje generacije. Tko da dvomim da se bo zacetni vlozek 10+ tisocakov za plosco vec izplacal 20% tistih ki jih bodo kupili v upanju za nadgradnjo sistema...

Pa se to je... sama 6600GT je super kartica, kaksno R9800Pro ali FX5900 naseka kot za hec... pa tudi navija se dokaj lepo (jest sem to ki sem jo imel na testu brez vsakega dodatenga hlajenja navil za 20% na 600MHz GPU in 1200MHz RAM...) In dejansko z lahkoto sem presegel 22k 3DMarkov 01 in skoraj 10k 3DMarkov03... zavidanja vredna karta... zakaj bi clovek to rabil upgradeat? Taka karta je sposobna poganjat VSE vsaj se eno leto... brez vsakih tezav... takrat pa bo na voljo ze kak GF7x00. In kake zelje o SLIju potem hitro zamrejo.

Druga stvar ki mi je nekako padla v oci je ta da pravis da navija zelo mali % uporabnikov... Jest pa mislim da je ta procent uporabnikov prav tisti ki ga SLI najbolj zanima... (to je folk ki hoce cimhitrejsi sistem za cimamanj denarja, ali pa neku ultimativno masino).

Glede porabe... mislim da sem na Anadtechu gledal ene grafe, al je bil Tomshardware... ena od teh strani.

Vglavnem jest sicer dvomim da bom sploh se kupoval kak PC... ker se selim da drugi breg reke, sam ce bi kupoval, bi bil to S939 A64 3200+ (90nm jedro), ena plata na NF4 Ultra in GF6600GT... pa se 1GB RAMa... mokre sanje :D

SLI pa se mi zdi podobna marketinska fora kot DDR2... na zalost...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

steev ::

Glede sistem, ki ga nameravaš kupiti; takega tudi jast mislim kupiti. :D
:|

TribesMan ::

Ocitno NF4 ni edini chipset ki zmore SLI... Gigabyte je predstavil osnovno plosco za P4 ki podpira SLI. Review na Tomshardware. Plosca je narejena na cenenem 915P chipsetu... deluje pa malo drugace kot NF4 SLI, saj ima en PCIe slot vedno 16x hitrost, drugi pa vedno deluje v rezimu 4x. Sam to ni noben problem, ker v real life aplikacijah ni skoraj nobene razlike med 2x in 16x... kaj sele med 4x in 16x...

Upajmo samo da bodo plosce poceni :D Sam se zna zgodit da bo kar zasoljeno, sploh pa je Gigabyte kot izgleda patentiral zadevo...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

Sam to ni noben problem, ker v real life aplikacijah ni skoraj nobene razlike med 2x in 16x...

ja v spilih res skor ni razlike. cca 5-10%, ampak v profi aplikacijah je pa razlika ogromna.

btw, PCI-E 2x sploh ni predviden :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

aja, zdej bo vsak proizvajalec svojo kombinacijo patentiral??? :)

zadeva namrec ze obstaja neki casa, sicer za Xeon procesorje. en pravi 16x slot in en 16x slot, ki dela v 8x nacinu. za sli seveda :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

More fun...

http://xtremesystems.org/forums/showthr...

Zgleda da SLI plate niso nič posebnega, saj tudi navadne NF4-Ultra plaošče z enim PCIe 16x ter enim PCIe 2x SLI delije popolnoma zadovoljivo... razlika med "pravo" SLI in "fake" SLI plato so minimalne.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

ja sej...ce mata oba chipseta 20 pci-e linij, pol lohk usak nardi s tem kar hoce :)
ubistvu to ni nc nenavadnega. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Grey ::

A ma mogoče kej prste vmes to, da SLI način ne deluje na polnih 2x16 linij ampak 2x8? Men se zdi, da bi zadeva morala bit še mal hitrejša kokr je zdej.

ru7 ::

...mogoče za nekater offtopic, samo zdej 15ga bo opis SLi v Jokerju.
...še link do originalne novice

Roadkill ::

Zdravstvuj zategadelj dve grafikulji zaseka burek....

Ziher se bomo ogromno novega o SLI naučili.

Senitel ::

Lahko pa še mal počakaš... :D

OrlyTM ::

pa kok ste pompa okrog tega SLI naredl .. ko da bi nVidia neko revolucijo naredla ?!? :\

ze leta nazaj smo veselo tlacil vkup 2x 3dfx vodoo2 v sli nacin in je takrat za tiste case gladko SEKALO!! Kok je quake2 dubu susa, da ne govorimo o motoracerju in podobnih ... cista zurka ;)

zdej so pa pac staro tehniko spet na plano privlekl ... carsko, ni kej! :)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Malner ::

Pri znani slovenski trgovini bodo kmalu dobili ASUS A8N-SLI. Nekako jim je uspelo dobiti plato, ki ima 2xPCI-E 16x, kar je svojevrsten dosežek glede na to, da te plate pri ASUSu nimajo. Imajo samo verzijo z 2xPCI-E 8x.

P.S. Glupi trgovci

Engineer_SLO ::

SLI je poguba,kdor bo kupil dve vrhunski grafični in pregrešno drago plato ima preveč denarja,ali pa nekaj ni v redu z njim....

sicer odličen poizkus za povečanje prodaje kartic,ki pa za uporabnike nikakor ni dober....

rajši naj naredijo grafično z dvema procesorjema ki bo delovala tako kot mora in mislim da bi bilo to cenejše in učinkovitejše,sedaj pa dobiš nekaj za kar ne veš če bo sploh delovalo z vsemi igrami,pa še kartice morajo biti povsem identične,zato skoraj odpade parjenje recimo čez kakšno leto....

mogoče bo ATI-jeva rešitev boljša,ker ponuja parjenje različnih kartic,vendar to ne bo tako kmalu,tako da moramo videti

:D

BTW: plate z podporo 2x16 PCI-express še ni in jo tudi nekaj časa še ne bo...
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

SLI je poguba

za reveze ja :)


rajši naj naredijo grafično z dvema procesorjema

ati je nekoc poskusu, pa dvomim, da bo se kdaj.

in mislim da bi bilo to cenejše in učinkovitejše

cenejse mogoce, ucinkovitejse, mocno dvomim.


edaj pa dobiš nekaj za kar ne veš če bo sploh delovalo z vsemi igrami

nvidia testira VSE boljse in znane spile in tut prilagaja driverje....


pa še kartice morajo biti povsem identične


sploh ni res. enako more bit samo jedro, frekvence pa ne. lahko das npr skupi 6800ULTRA in GT, ampak frekvence se avtomatsko nastavijo na njmanjsko skupno frekvenco.


mogoče bo ATI-jeva rešitev boljša,ker ponuja parjenje različnih kartic

haha, kdo te je pa to nategnu??? dej ne take bedarije, lepo prosim.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Engineer_SLO ::

a ti si boš lahko privoščil to....

in povsem drži to o karticah,celo bios moraš imeti enak....

drugače pa malo preglej malo po spletu o nvidii in atiju pa ti bo malo bolj jasno kaj govoriš...

ker sedaj očitno ne veš...:D
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

Kaufmann ::

Čist neki osnovnega o SLI me zanima: Ali npr.2 x 6600gt v SLI načinu pomeni tudi 2 x št. pik v 3dMarku in posledično 2 x zmogljivost v igrah? Če ne, za koliko je torej hitrejši-zmogljivejši SLI sistem pri tipičnih igrah.
ni podatka

Dr_M ::

ker sedaj očitno ne veš...:D

no razsvetli ceu svet, ker ocitno ti edini neki ves, kar nihce drug.


in povsem drži to o karticah,celo bios moraš imeti enak....

se prav na anandtechu lazejo, ko jim je uspel "sparit" dva razlicna GF 6800 skupi???

fanticek, se dost ti manka znanja, da bos komurkoli tuki solil pamet.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Engineer_SLO ::

od 0 do 70%.....

nekatere igre pač še ne delujejo,verjetno bo boljše,samo testi ki so opravljeni kažejo na to da 2xgeforce 6600 gt približno konkurira 6800GT....

druga slika je ko vprežeš 2x6800gt,samo kaj ko je predrago...
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

Dr_M ::

iz anandtecha...

As far as board requirements go, the main thing to make sure of is that both of your GPUs are identical. While clock speeds don't have to be the same, NVIDIA's driver will set the clocks on both boards to the lowest common denominator. It is not recommended that you combine different GPU types (e.g. a 6600GT and a 6800GT) although doing so may still be allowed, yet resulting in some rather strange results in certain cases.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Kaufmann ::

Se pravi da SLI za domačega uporabnika ni price/performance opravičljiv.
Z mojega gledišča - brezveze.
ni podatka
««
«
1 / 9
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

7600GT ali 7800GT ali 7900GT (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
796730 (4812) Jan987
»

sli da ali ne

Oddelek: Kaj kupiti
212035 (1750) Mirč
»

Nov test: GeForce 6600 GT SLI

Oddelek: Novice / Grafične kartice
435488 (3525) Mirč
»

Kaj se bloj splaca 2x6600GT Sli ali X800Gt02 @X850XT Pe

Oddelek: Kaj kupiti
342546 (1931) mtosev
»

SLI

Oddelek: Kaj kupiti
201980 (1375) Mirč

Več podobnih tem