» »

SLi

SLi

Dr_M ::

mokelembembe: ce misls da rabis in ce si lahko privoscis, zakaj pa ne??

tist k mu pa tic zraste se na 10cm zato ker ma SLI...ja bog mu pomagi.

drugac so pa izjave v stilu Se pravi da SLI za domačega uporabnika ni price/performance opravičljiv. popolnoma brezvezne in neumestne.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

kaj če bi dali dve taki v SLi>:D
No pol bi meli 4 GPUje. Ampak zadeva je drugačna. Gigabyte je proizvedo tole grafo zato, da ne bi rabli dve karti kupovat. Cena pa naj bi bila skupaj s plato,cenejša od 6800ultra in X850XT radeona,ter seveda tudi hitrejše,okoli 14k 3Dmarks v 2003 verziji.
Torej se bo sedaj pojavlo vprašanje ali SLi način ali dual grafi v SLi način. Tale gigabytova 3D1 (kot so jo poimenovali) naj bi se tudi manj grela, kot pa dve grafi v SLi načinu.
Še en link
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Engineer_SLO ::

odlična novica,ki prihrani kup denarja in upam,se bo prijela....

po prvih testih je hitrejša od dveh navadnih geforce 6600gt v SLI načinu....:\
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

Dr_M ::

uporabno ali pa ne, kakor za koga. za tistega, ki hoce samo hitrost ja, za tistega, ki bi pa poleg tega meu se 3 ali 4 monitorje, bo raj kupu 2x GF6x00
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

frenk ::

aha konec januarja torej...do takrat bo pa x800xt že zdražala:D

Swen F@tt ::

A mogoče kdo ve, a se že da dobit kje v Sloveniji 6800U za PCI-Express??
:))
LP

Zgodovina sprememb…

TribesMan ::

Teh kartic je trenutno v Europi toliko, da jih lahko prestejes na prste ene roke...

To so trenutno se bolj fiktivne kartice :D

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boštjan ::

A mogoče kdo ve, a se že da dobit kje v Sloveniji 6800U za PCI-Express??

jaz bi ti priporčal 6600GT z dual GPU od gigabyta+plato,ki se bo zraven prodajala,ker bo ceneje kot pa 6800ultra
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Swen F@tt ::

Aha. Pa tale gigabytova z dvema jedroma. Je to varianta za AGP al PCI-Express? A 6800U bojo tut nardil z dvema jedroma. Kako pa je naprimer z dual 6600GT. A bo to mogoče zvezat v SLI al bo navoljo kot single board- dual GPU?
WingMan ^^

boštjan ::

Swen F@tt,ta 6600GT dual GPU je samo za PCI-E in tega ne boš mogel dat v sli,da bi mel pol dve taki grafi,torej 4GPU.grafa ima že v sebi SLI
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Oblivion ::

Nikjer se nisem videl nobene omembe glede novih Via chipset-ov K8T890Pro, ki naj bi podpirali 2 ATi graficne kartice v t.i. SLi, ki pa ne bo delal na takem principu kot Nvidia kartice z mostickom temvec bodo s pomocjo gonilnikov delale hkrati. Tehnologija se imenuje Multi Rendering. Vec sem zasledil na Theinquirer, Vr-Zone ter seveda XtremeSystems. Zdi se mi zelo dobra novica za lastnike ATi kartic. :D

Dr_M ::

ja, delal bo pa samo v win9x/me >:D :D

se pomnite rage maxx?? bolje ne bo nikoli.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

btw...kako pa bosta GPUja komunicirala med sabo?
z dimnimi signali??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Dr_M... PCI express (sploh 16x) ima vec kot dovolj bandwitha za vse to... Kaj mislis da je un bridge na karticah pa nekaj vsemogocnega?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

tt2 ::

Zasledil sem novico, da ATI za poletje pripravlja novo gr. kartico z dvojnim jedrom, kodno ime pa bo R520!!!

boštjan ::

Zasledil sem novico, da ATI za poletje pripravlja novo gr. kartico z dvojnim jedrom, kodno ime pa bo R520!!!

te pa daj link do novice
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

frenk ::

novo grafično kartico, ali nov grafični procesor?

Boki_ ::

Nov grafični procesor bo R520, mislim da s tem prihaja že nova generacija grafičnih kartic, to pa že konec leta.
I'm back

Mr.B ::

Po moje se ne splača. Ne računsko ne po performancah. Uprašanje je le pri tistih, ki se ukvarjajo profesjonalno s CAD-om. Zaenkrat kakšnih testov nisem videl.

Glede na to da stane 6600 za pol manj proti 6800, ko pa daš v SLI pa se nekako približa 6800, je zgolj marketinški dodatek skupaj s tistimi, veš sedaj nimam denarja za tako močno kartico, čer par mescev bom pa našparal za drugo, kot da nebi počakal par mesecev pa si 6800 omislil. Še bolj glupa pa je una, čez leto bom kupil še drugi par? Le kje je matematika, če ti bo takrat 6800 stala nekako toliko kot 6600 danes. Ne vidim logike kaj takega uparjati, ker boš takrat raje iskal še eno 6800, ki jo boš uparil z novo 6800, ali kaj podobnega.....Pa še velika vrjetnost je da firmware ne bo kompatibilen, pa nova generacija bo itak 1x hitrejša od vparjenega SLI, no vsaj hardware bo popečan....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Dr_M ::

veš sedaj nimam denarja za tako močno kartico, čer par mescev bom pa našparal za drugo

sam res, tole je najvecja neumnost kar jo lohk kdo izrece. na zalost je velik takih trotov.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mat11 ::

Zakaj je to neumnost?
mat

Mr.B ::

Glejte cena dveh 6600 je enaka 6800.
Danes garantirano dela 6600 smo z istim modelom, isti revižen borda ter isti firmware.Kaj šele da dela recimo Gigabytova zadeva samo na eni plati, in to je gigabaytova.
Pojdi po kartico, in ti naj garantierajo da bo SLI delal čez eno leto s katero koli 6600 kartico, drugače ti dajo kompleten denar nazaj. Ne nebodo ti to dali, ker ti tudi proizvajačlec ne garantira.
Zadeva je bugasta, še marsikaj bo treba dodelati, in ne samo gonilnike, ampak na nivoju hardwera.
Če ste kaj opazili, so pod intlovo plato zadeve, kar se tiče hireosti porazne ? Zadeva deluje sedaj le z Nforce plato. Mogoče pa je to vzrok, da ni nekih profesjonalnih zadev zunaj.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

G-Force ::

No se moje mnenje o SLi.

Sam mam Leadtek PX6600GT grafuljo, seveda PCI-E verzijo in vam recem, da nimam komentarja...ga nispila (vsaj do zdaj ne) ki bi mi stavkal...lahka vklaplam AA in ostale sladkorcke kolkr hocem (seveda v mejah normale) in Vam povem, da sem navdusen. Sem bil med prvimi v SLO, ki sem jo dobil (po trditvah JAEa) in najbrz nisem edini, ki je navdušen nad to kartico. Da o testih v 3D Marku ne govorim...>:D

Kar se tiče pa SLi tehnologije...tud sam sem bil cist nor,ko sm to slisal, pa sem si malo zvetril glavo in ugotovil da se ne splača. Trenutno ne. Ker dve 6600GT cez par mesecov, ali dve 6800 GT cez leto je velika razlika...tk, da bom kar pri eni 6600 GT ostal, cez kako leto pa gremo naprej z dve 6800GT. Jih ni velik v SLO, ki bi mel kaj takega (če sploh je kak) in verjamite, cez eno leto ne bo dost drugace. Denar je pac sveta vladar.:P

Torej, SLi ja, če imaš preveč denarja in nimaš kam z njim.
Drugace pa raje pocakajmo na nizje cene 6800GT in gremo potem naprej...vsaj jz bom tko naredu.

LP.

P.S. Sej vem ja, cez eno leto bo vse spet drugace, nove kartice, plate ipd. tega se zavedam...zato pa ze zdaj sparam, da bo dovolj evrekov za nove nakupe!:D
|P4 3,0HT|1024MB RAM|GA81915P-G|160GB Maxtor SATA|Leadtek 6600GT PCI-E|

Dr_M ::

ez kako leto pa gremo naprej z dve 6800GT

a ti misls, da svet stoji?? ce eno let bomo ze usi scal po GF6800, ker bo takrat ze naslednja generacija v prodaji, pa ze ta bo zakrat rahlo "za casom".... ker bo verjetno ze naslednja generacija predstavljena.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

G-Force ::

Dr_M 2 replies i Have on your post:

1.) Ne ne mislim, da svet stoji, daleč od tega, sem v Post Scriptumu navedu, da se zavedam napredka in, da zato ze zdaj sparam...ker bo treba pol kupit novo serijo grafičnih kartic, pa naj bo to nova GF 6800 al pa GF *800 mi je cist vseen.

2.) Cez eno leto dve GF6800 GT povezani z SLi (ki bo do takrat malo bolje dodelan) sta zate premalo? Cez eno leto to res ne bo najvec kar lahko imaš, ampak za veliko ljudi bodo to še vedno sanje! Mogoce ne za nekatere, ki so vedno prvi pri novostih...sam teh je itak bore malo.

Sicer se je pa brezpredmetno pogovarjat kaj bo cez eno leto...ker ze za to leto napovedujejo ULTRA spopad na podrocju grafokartic...tk, da se zna se marsikaj izcimit.

LP.
|P4 3,0HT|1024MB RAM|GA81915P-G|160GB Maxtor SATA|Leadtek 6600GT PCI-E|

frenk ::

lahka vklaplam AA in ostale sladkorcke kolkr hocem (seveda v mejah normale)


a v mejah normale al kolkr hočš?...tud 6800 ni problem na kolena spravt;)

Dr_M ::

Cez eno leto dve GF6800 GT povezani z SLi (ki bo do takrat malo bolje dodelan) sta zate premalo?

dons bi bla ena zadost (se prevec), ampak igre so vedno bolj zahtevne...
pojma nimam kaj bo cez eno leto, sam vem da ne bo tako kot dons :) no ja, vetjeno bomo v ksni starinarnici iskal 6800GT za sli.... >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

G-Force ::

Frenk: Mal sm se slabo izrazu...lahko vklopim AA, v mejah normale, to je zame 4xAA, kar je povsem dost ce mene vprasas-za mojo 6600GT.

DrM: Ma ja...sej men so starinarnice cist OK, sploh ce majo GeForce not!!!

Hja 6800 bi pa tut jz rad enkrat spravu na kolena...to bi bil filing...da se da to zver
zlomit. Se mi kr sline cedijo!>:D

Sem pa ravno vceri zasledil...saj to je najverjetneje stara novica-nVIDIA letos ne bo dala novega procesorja vn ( vezni nabor nv50 jih neki je*e ), tk da so kost vrgli Atiju, ki je menda ze cel penast in komaj caka, da bo to letos mal pokril lanski minus v prodaji. Torej ULTRA spopada ne bo se vsaj eno leto.
To pa pomeni, da bom spet sred vojne kupoval grafiko...kar je pa ultra zanimivo. Vsaj to!

nVIDIi se očitno ne mudi kaj prevec...ocitno si bodo vzeli leto časa in potem spet sesuli ATI!

Can't wait to see that happen!>:D

LP.
|P4 3,0HT|1024MB RAM|GA81915P-G|160GB Maxtor SATA|Leadtek 6600GT PCI-E|

Senitel ::

Saj bodo letos tudi nove grafične kartice, brez skrbi... Samo ker Longhorn zamuja in ker bo DirectX 9.0 tukaj, dokler ne pride ven Longhorn, potem se pač NVIDI-ji in ATI-ju ne splača dajat ven ultra naprednih kartic za API, ki bo prišel čez dve leti... Bodo pač občutno hitrejše, bodo pa še zmeraj DX 9.0, da tako rečem.

para-site ::

v razredu do 30.000 je še vedno ati, kar je več, je nVidia "all the way up"

zanimivo, kako je razdeljen trg.
no, to je moj občutek, seveda, se lahko motim

kuglvinkl ::

Evo, tut navadne (vanila, non-GT...) 6600 se bodo oz.naj bi se dobile za SLi varianto. NVidia že grozi, da s podporo driverjem ne bo nič (le kaj madona, sej ma samo spuščene clocke?!?!). Pozabil pa sem, na kateri strani sem to videl. Baje je pa HW-sko čist simpl naredit bridge na vrhu karte.

Poleg tega, in nVidia spet grozi, so se pojavile plate, kjer sta dva dolga PCIe utora, ampak štromarsko gledano, ima samo prvi slot 16 linij, drugi pa samo dve. Za SLi seveda ni uporabno, je pa kul za 4 monitor setup. To dela na NF4 Ultra chipsetu. DFI je že pokazal slike plat (glejte poročila s CESa).

Komaj čakamo na CeBIT.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

para-site ::

zanimivo, potem pa bo še tu nVidia prevzela "oblast" :D

Tilen ::

Kaksni odgovor sploh lahko da ATI na 2x 6800 Ultra v SLI nacinu ?

A bodo pol se kak drugi SLI-R za Radeone :))

Tukaj je Nvidia ownala jih. Za*e*ali so :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Dr_M ::

ATI ma mogoce celo kej moznosti, da konkurira SLIju....
seveda, z naslednjo generacijo cipov.
dokler ne bo hardware podpore in bo zadeva potekala samo preko driverjev, tut teoreticno nimajo za burek. :)
no, pa tuki so se driverji. usi pa vemo, kasne usrane driverje ma ATI, napram nvidii :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kuglvinkl ::

Ko sem govoril, kaj ga serje nVidia, da ne bo dala uradne podpore 6600 non GT SLi načinu, ker so samo nižji clocki, sem se mogoče uštel. Ker ima lahko, jeder nisem primerjal, 6600 GT kakšne SLi vrata, kot A64 HTT.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

ronaldo nas je opozoril na ta članek o odklepu NF4 Ultra chipseta.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

V tej temi so testirali kako se SLi obnese pri špilih, ki niso uradni odprti s strani nVidie. Zanimivo!
Your focus determines your reallity

Dr_M ::

zadeva se precej dobr obnese. :)
ampak mors pa res za vsak spil posebi poiskat optimalne nastavitve.
v najslabsem primeru je 35% pohitritev, v najboljsem pa 100%!! 8-O :D :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Kaj pa igre kjer še ni uradne podpore, in tam so pridobitki od -30% (!!!) do 30%... Mislim da SLI le ni zlata jama... vsaj dokler se driverji ne postimajo tako kot treba.

Vidim da se precej ljudi odloča za nakup SLI... in večina vzame SLI plato in dve 6600GT... brez zamere... ampak to je nekaj najbolj butastega kar sem videl v zivljenju... kdor kupi to, zgleda misli, da se mu bo organ podaljsal ker ima SLI...
Z 6800GT dobite identične performanse in precej boljšo združljivost... za manjšo ceno... think about it...

Tisti ki pa kupujete SLI zaradi možnosti nadgradnje čez eno leto pa upajte da se da pariti grefične karte z različnimi BIOSi, frekvencami in po moznosti karte razlicnih proizvajalcev... ker drugace je to stran vrzen denar...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

d3n15 ::

Okej jst čem tole. Drgač pa ima tale sli mostiček hitrost prenosa podatkov 10 giga na sekundo kar pomeni da ima dvojna grafa optimalni pospešek 1, 87 kar nadaljne pomeni da lahko o tem pospešku lastniki dvoprocesorskih kišt lahko le sanjate

Nvidia rulz:d

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Zheegec ()

kuglvinkl ::

Hehe, pobje, se spominte Gigabytove rešitve, ko sta na enem PCBju dva 6600 GT? No, Asus je tudi to predstavil. Nič posebnega porečete. Ampak, tako karto bo možno povezat v SLI >:D >:D . 4× 6600 GT na eni plati, s tem, da ste civilen uporabnik. :).
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

boštjan ::

maš kaki link za vpogled?mater,če je ASUS to izdal,pol samo čakam kaj bo gainward,pa leadtek ven dala
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Dr_M ::

se link do asusovega cuda
:)
bosta pa 2 SLI mosticka :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Torej si bo vsak GPU lastil le 4 povezave PCI Expressa?

OK ql... sam ZAKAJ GF6600?!?!?!?

Imamo tud boljse graficne cipe... GF6800 je enako mocan kot dva GF6600 cipa... kater idiot bo sel kupovat 4 GF 6600 cipe da bo imel enake ali slabse performanse kot z dvema GF6800?!?

Dejansko folk kupi vse kar vidi sam da se jim tic podaljsa za 1cm...

So stvari ki jih ne bom nikoli razumel...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

TribesMan: se strinjam :)
upam, pa da asus ne bo naredu take napake kot jo je gigabyte z pomnilniskim vodilom.
boljs bi blo 1x 256bit, kot pa 2x 128...
ceprov nevedniki oznacujejo kot 256 bitno vodilo, ki pa to ni.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tilen ::

A 4x 6800Ultra pa nebi slo ? >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

G-Force ::

Em TribesMan, si se kdaj vprašal, kaj pa če bo z 4X6600GT performance enak kot z dvema 6800GT v SLi? Pa, da bo cena 4X660GT (2xASUS Prototype) nižja za cca. 30k? En hiter izračun ti da tako razliko...seveda so to le ugibanja o cenah, ampak na koncu bo odlocal denar. Za marsikoga.

Dejstvo je, da se bodo taki dve ASUSOVI kartici cudno obnasali...navsezadnje je to nekaj povsem drugega, kot pa če mas samo eno dvoprocesorsko grafiko, al pa dve enosprocesorski grafiki in vprašanje je kak bo vse to skup lauafalo, če sploh bo.

So že z klasičnim SLi taki križi...mal po tujih forumih sledim, majo take porodne krče te grafike in ta mostiček, da kar glava peče. Pa tut performance ni tko UF in OH IN SPLOH kot so napovedoval.

Torej kdo bo šel kupovat 4x6600GT čipe namesto 2x6800GT?

Tisti, ki bo videl razliko v ceni (velik bo takih) in ga malo slabši performance ne bo tko zlo motu (sicer se pa še sploh ne ve, kk se bo to odrezalo napram 2x6800GT!)

Kar se pa 4x6800GT tiče, pa to žal zaenkrat še ne gre...Gigabyte je obupal, hitro po tem, ko so prišli na idejo, da bi to nardil...preveč kompleksna je ena 6800GT, da bi povezovali dve skupaj v eni grafiki, vsaj takega mnenja so na Tom's Hardwaru.

LP.
|P4 3,0HT|1024MB RAM|GA81915P-G|160GB Maxtor SATA|Leadtek 6600GT PCI-E|

Dr_M ::

Tisti, ki bo videl razliko v ceni (velik bo takih) in ga malo slabši performance ne bo tko zlo motu (sicer se pa še sploh ne ve, kk se bo to odrezalo napram 2x6800GT!)

aha...kaj pa ko bo mogu tak kupt res en hudo mocn napajalnik?? 4x 6600GT porabijo mnogo vec stroma, kot pa 2x 6800GT... pa za ceno tut mocno dvomim, da bo tok nizja - max 10%...pa se tok ne.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

-jan- ::

:)) $_$

rabbit-zek ::

Test ene grafične SLI GT6600

Link
Life sucks in many ways!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

7600GT ali 7800GT ali 7900GT (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
796729 (4811) Jan987
»

sli da ali ne

Oddelek: Kaj kupiti
212035 (1750) Mirč
»

Nov test: GeForce 6600 GT SLI

Oddelek: Novice / Grafične kartice
435488 (3525) Mirč
»

Kaj se bloj splaca 2x6600GT Sli ali X800Gt02 @X850XT Pe

Oddelek: Kaj kupiti
342546 (1931) mtosev
»

SLI

Oddelek: Kaj kupiti
201980 (1375) Mirč

Več podobnih tem