» »

SLi

SLi

PrimozR ::

Ma kaj me birga, imejte 6600GT SLI če hočte, jest grem pa na 6800GS, mogoče na GT. Uživejte v manj FPSjih kot pa na le eni 6600GT.

sirotka ::

hehehehe:) Ne bit užaljen:) K je gs v sloveniji? Kdaj pridejo vn 7800gs?

PrimozR ::

Funtech, PX6800GS je 60k. Mlacom ma IIRC eVGA za 70k. Isto je v Funtechu 6800GT.

Mirč ::

Ok, sam ti če že kupiš 2 x 6600GT, pol pričakuješ, da boš igre igral z bonbončki, ne pa sam, da lahko F.E.A.R. igraš na 1280*1024 in brez bonbončkov.
Ne pričakujem tega,zakaj,ker je to še vedno mainstream kartica.
lp

ace99 ::

mislm da se vseeno bol splaca kupit 6800gt kot gs, ker ima le 16 cevovodov. z malo srece in znanja jo komot spravs na gs ferkvence.... cena pa mislm da je ista...

sirotka ::

ja no rablene gt dobiš za 60k, oz. tle nek.

se sm men zdi, al je res med navadno 6800 in 6600gt vse mjn razlike?

igor0203 ::

Ja to že, sam 2 x 6600GT te pride skor tok k ena 6800GT in se zato bolj splača kupit 6800GT kot pa 2 x 6600GT.
Sam zakaj pa pol met 6600GT SLI, če nočeš igrc igrat z vsemi bonbončki? Pol je brezveze met dve 6600GT v SLIju.

ace99 ::

6800 je velik bolsa od 6600gt, ce se odklene seveda :) ze neodklenjena navita je kr bols k 6600gt.
sm mel doma obe in razlika je bla ocitna....
uglavnem 6600gt je dons definitivno premal za kak konretn spil..njen cas se je iztekel

sirotka ::

hja, sm gledam teste, pa obe nenavite in je razlika pomoje neopazna. Recimo q4 in fear je razlika po slikco ali 2.

Mirč ::

tebe je čas povozil,grem raje .........kot pa vaše interpretacije brat.:)Jaka je razlika med temi bonbončki alias softshadows brezveze....

lp

zerdoner ::

:)) morm rečt, da sem imel včeraj v testiranju ASUSOVo grafiko 7800 PCIe in je ubijalski stroj. Test v 3dmarku 05 bom dal danes gor tako da bote lahko malo primerjali med ostalimi grafiki. Če pa date 2*7800 v SLI potem pa tak dobite nenormalno hitro grafiko:)) :))

Mirč ::

in cena za obe minimalno 150.000sit,da bom v 1 letu npr.preigral 5-10 iger.Pol naslednjo leto pa pride ven gf 8xxx,ki bo spet enkrat hitrejši,od dveh 7xxx.Tako,da če imate 6600gt ali 6800 gt ali 6800ultra se ne splača menjavat.Nima smisla menjavat grafičnih za vsako generacijo.
lp

macgajver ::

a ste bral kej jokerja 7800 gt za 70 kekou jest sm se kr mal z glavo u mizo butov
če maš 140 jurjou maš lohk 78oo gt sli to pa že je konkretna zadeva
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

Mirč ::

jaz govorim za zdaj stane minimalno 75000sit- 7800gt pri nas.Joker-jeve variante pridejo po novem letu.
lp

macgajver ::

jest ne vem ke ti te kartice zbrskaš tok pocen ampak men je gadno ker sm 6800 ultro kupu za 70.000 kmalu pa se bo dalo dobit 7800 gt za 70.000
IN SM MISLU DA BOM DOMA MIZO PREGRIZNU
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

toncek_95 ::

jest sm učeri nabavu 7800gt. Siver sem mel v mislih 2*6600gt a ko sm vidu obe kako delujeta je na 7800gt velikbol. Sploh kakpni detaili pa bonbončki pa to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: toncek_95 ()

oneye ::

Zanima me če je isti performance če imaš na SLi matični plošči, samo eno grafiko, kot pa če bi mel na navadni (non SLi) matični eno grafično? Govorim o matičnih z vodilom PCIe x16.
Zanima me če lahko furam SLi plato samo z eno grafično in dosežem iste rezultate kot z navadno...in če ne... a so rezultati = benchmark, performance - slabši ali bolši z SLi MB?

tnx

Jan987 ::

ja razultati so isti

Mr.B ::

Še en nateg se končuje : link
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mp5 ::

Lep pozdrav vsem! Ne da se mi brati vse postov, pa me zanima ali lahko sparim 7800 GT od Asusa in kakšno drugo 7800 GT. A mora biti isti proizvajalec? Hvala

igor0203 ::

Ja lahko spariš tud z drugo 7800GT. ;) Če rabiš še eno, jo jst ugodno prodajam.

OChack ::

jst ne dam za grafično več k 30 jurjov, vidm da ste sami kešmajstri kle :)>:D
Int€l inside, IDIOT Outside

Mirč ::

30k za 7800gt hihi

OChack ::

30k za 7800GT........tud to bo nekoč >:D :\
Int€l inside, IDIOT Outside

para! ::

Sam, ko te stvari zastarijo, čez par let torej, si bom pa čist iz fore vzel eno quad sli plato pa 4 grafe. Če bojo cene takrat kaj bolj smešne. :)

lp
Death before dishonor!

Tilen ::

ČIsto brez pomena. Edino poraba energije bo ogromna.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Mirč ::

seveda nekoč bo stala BMW sedmica 2000€ seveda sedanji model.:)) :))
lp

weed ::

SLI je samo za tiste, ki majo prevč denarja, da si kupijo 2 komada najboljše grafične, dober a je zato, ko ti grafična zastari kupiš še eno isto po nizki ceni in nekaj prihraniš

Mirč ::

sem mel dve 6600gt v sli (kako leto nazaj dobil obe za 50k)razlika je res bila sploh 3dmarki so poskočli ,ampak v igrah ob nekih akcijah so frame rate kar padli. Zato sem obe prodal in kupil 7800gt za (55k)tako, da sem 5k doplčal pa dela zdaj mislim, da vsaj 1x hitreje.
mislim,da če potegnem črto se sli splača le tistim, ki jim računalnik ''dost'' pomeni in hočejo imeti top računalnik.Seveda pod pogojem,da imas dve(7950gx2 xxx karti not)
lp

Orbit89 ::

OK to je moje prvo oprašanje na tem forumu in meje malo :8)

Gremo z oprašanjem.

Zanima me katere plate za nov Core 2 Duo (E6600) proc podpirajo SLI.

Hvala za odgovor

LP

PrimozR ::

Zaenkrat samo Asus P5N32 rev. 2. nForce 590 SLI Intel Edition je najavljen, pride ven mislim da jeseni.

Orbit89 ::

Odlično, komaj čakam na nForce 590 SLI Intel Edition.:))

Še nekaj me zanima:
Kaj ta matična Asus P5N32 rev. 2. je nova ali je samo spremeba v BIOS-ih.

LP

PS:Kaj kdo prodaja to matično?

PrimozR ::

Če boš navijal procesor, ne bodi tako navdušen... Dobre možnosti so, da se bo čipset slabo navijal. Rev. 2 je fizično drugačna. Pri nas dvomim da se prodaja. Sicer se da poganjati SLI tudi na 975X čipsetu s pohekanimi driverji. A niso najnovejši.

Orbit89 ::

Zgleda da lastniki dveh nevida grafikur bomo tanko piskali pri navijanju.
Saj samo nForci podpirajo SLI razen teh shekanih Fire Cross man plate?

LP

PrimozR ::

Jap, samo nFrce 4 SLI oz. nForce 570/590 SLI. S pohekanimi driverji se da SLI poganjat na VSEH čipsetih.

Orbit89 ::

Pogoj pa je seveda da ima mam plat dve PCI-E 16x motirane in če ima to potpira SLI ali Cross Fire.

Grimlord ::

Na 975X plati mi tudi s patchem in shekanimi driverji ni uspelo ustvarit SLI Mode. Čeprav je sistem prepoznal da sta bile dve grafi, ampak SLI ni bil mogoč.... :\
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Orbit89 ::

Mogoče si pozabil SLI most?

Grimlord ::

Hehe, ne ga nisem :D

Škoda da ni uspelo, zdaj je pa itak prepozno ker plate več nimam.
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Orbit89 ::

Zdaj vemo zakaj ti ni hotlo delovat in tudi tisti ki si hočejo kupit eno mam plato za Cross Fire z dvemi Geforci morajo nekje sraknit ta most (magari na smetišču).

LP

PrimozR ::

Joj riptor dej vsaj ber normalno! Vprašal si ga če je POZABIL mostiček, ne če ga je imel. Odgovoril je, da ga ni. Ni ga POZABIL! IMEL ga je.

StajercSSS ::

Jebeš SLI..Skoz se najde druga rešitev..Itaq pa si ga z dvema najboljšima grafama lahk privošči sam Bill Gates..:\
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

PrimozR ::

Če nimaš denarja za 30' monitor in dve 7900 GTX/7950 GX2 kartici še ne pomeni da nima nihče. SLI je že kar precej razširjen. Tudi Crossfire se širi, poporodnih težav je pač bolj ali manj konec. V tujini so komponente cenejše ljudje pa imajo več denarja in si lažje privoščijo tak sistem.

macgajver ::

nevem zakaj ta sli tolk tišijo nej raj dajo dvojedrni procesor na grafično pa take stvari bi blo šezmer cnej kokr dve kartice pa pr sliju je kurac k itak nikol nimaš še enkrat bolših rezultatov kokr prej razn pr kšnem 3dmarku ki pa je itak gniu program.
tenstan krompir je pa zakon

Dr_M ::

macgajver: oooo...tole si pa tko grdo zgresu....graficni procesorji so precej drugacni, kot cpuji.
ubistvi bi ti mogu senitel razlozit, kako je pri tej stvari.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

macgajver ::

dobr itak nimam blage od grafičnih no zlo mal samo mislm da je ta sli velik premau izkoriščen lohk bi kej bolšga našutal al pa bl doteral zadevo
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

Senitel ::

1. Dual core na graficnih nima smisla (ce ne povecas sirine vodila je totalno brezveze)
2. SLI ima probleme ko zacnejo igre delat kaj cudnega.

macgajver ::

misliš pomnilniško širino vodila ej upam trdt da če bi hotl bi dal že dvajedra not pa magar dvojn pomnilnišk vodil pa take scene sicer nism čist zihr kva govorim samo očitno jim stvar še deluje pa zdej ta sli nabijajo počas bojo pa tud same grafične začel mal drgač delat ker samo poglej na sami grafični se že kr nekej let ni nč posebnga spremenil kokr samo frekvence pa cevovode več tranzistorjev pa take stvari jačajo osnova je pa ista.
tenstan krompir je pa zakon

Dr_M ::

sej ravno v cevovodih je fora. ce das 2 jedra skupi, je isto, kot ce povecas stevilo cevovodov in nic drugega. tko da, to je to.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

macgajver ::

ok sej nekaterim vm kristalno jasno kako grafične kartice delujejo in veste kako in kaj jest sm pa hotu samo povedat s tem kar sm napisou
da bi blo bolš če bi se raj lotil nrdit eno novo že v osnovi drugačno grafično pač bolšo kokr pa da obstoječe nabijajo s frekvencam in cevovodi in vežejo v sli in quadsli jest ne vidm prihodnosti da bom meu v računalniku čez nekej let nevem 6 grafičnih .
tenstan krompir je pa zakon


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

7600GT ali 7800GT ali 7900GT (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
796756 (4838) Jan987
»

sli da ali ne

Oddelek: Kaj kupiti
212043 (1758) Mirč
»

Nov test: GeForce 6600 GT SLI

Oddelek: Novice / Grafične kartice
435499 (3536) Mirč
»

Kaj se bloj splaca 2x6600GT Sli ali X800Gt02 @X850XT Pe

Oddelek: Kaj kupiti
342553 (1938) mtosev
»

SLI

Oddelek: Kaj kupiti
201987 (1382) Mirč

Več podobnih tem