» »

Problemi na računalniku z XP po nadgradnji RAM

Problemi na računalniku z XP po nadgradnji RAM

jerneju ::

Po nadgradnji pomnilnika RAM so se na računalniku pojavile težave. Prej sem imel v prenosniku 2x256 MB, sedaj pa (1024+256)MB. In od takrat naprej se mi je sesul Windows XP (ob zagonu je chkdsk za vsako datoteko spremenil security id v default?). Chkdsk ni pomagal, zato sem naredil repair z inštalacijskega dvd-ja. Sedaj so težave v tem, da mi določene zadeve še vedno ne delujo (wireless npr.) in tudi ni ikone za omrežno kartico. Poleg tega mi sploh ne odpre datotek, ki sem jih uporabljal včeraj. Datoteke izgledajo, kot da so na disku, a se jih sploh ne da odpreti. Programi javljajo, da so datoteke read-only in da je dostop do njih zavrnjen. Torej kaj mi je narediti?

mjk ::

mi deluje, kot da se ti je wireless izklopil ... preveri bios nastavitve
drugače pa poglej še device maneger za to da boš videl zakaj mrežne ne najde

če so ti to na servisu menjal in je ne vidiš v manegerju in v biosu je vklopljena bi uveljavil kako reklamacijo ?

če si imel vklopljen sysrestore --- poizkusi s tem, mi je že parkrat rešil kožo ...

veliko sreče

kar se datotek tiče, pa nimam ideje .. zgoraj je bilo za tvojo mrežno
imaš mogoče še kazga userja gor in je pri njem slučajno nastavljeno da so te datoteke njegova last ??
preveri za dadoteko security nastavitve

jerneju ::

Na računalniku sva le dva userja (jaz kot administrator in administrator). Mrežna mi sicer deluje, tudi te vrstice pišem na tem slabo delujočem računalniku. RAM sem pa kar sam vgradil, tako da reklamacija glede tega ne pride v poštev, mogoče glede samega RAM-a. Trenutno je problem dostop do nekaterih zelo pomembnih datotek. Moram pač še dokončati nek projekt do začetka naslednjega tedna. Sicer imam k sreči en dan staro različico na arhivskem disku :).

jerneju ::

Z datotekami sem že uredil :), to je trenutno najpomembneje. Tako da hvala zaenkrat, kako bo pa z brezžičnim omrežjem bom pa še videl.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490436124 (1805) jedateruk
»

Kripto virus kako reševati če sploh, umrem sicer ne če ne restavriram (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
25066541 (43397) SeMiNeSanja
»

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 476 77 78 79 )

Oddelek: Operacijski sistemi
3942266572 (66164) Seljak
»

Kak nardiš non user account v win2000

Oddelek: Programska oprema
51106 (1007) Daniel

Več podobnih tem