» »

Čiščenje zamašenih šob, Pixma 4200

Čiščenje zamašenih šob, Pixma 4200

MrStein ::

Živjo!

Na testni (in drugih) straneh se vidi, da je nekaj šob za črno barvo zamašenih.
Opcija cleaning v dveh poskusih (in en deep clean) ni pomagala.

Je še kaj za poskusit ?
Ročno čiščenje, alkohol, aceton, karkoli ?

Ali še poskušat z vgrajenim cleaningom ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

misek ::

Sem na dveh printerjih naredil ročno čiščenje glav z neko posebno raztopino. Nekaj časa je bilo ok, nato so se spet zasušile. Nato obupal.

fosil ::

Mislim da je v tem raztopinah za čiščenje destilirana voda + malo alkohola. Tako da lahko tudi sam poskusiš s tako mešanico.
Aceton zna bit preveč agresiven.
Tako je!

Phoebus ::

Ja, samo ponavadi je tako da ko se fejst zamaši, ni druge kot menjat printer...

itak37 ::

Poskušaj destilirano vodo z alkoholom, kot je fosil svetoval. Lahko jo tudi segreješ. Jest sem uporabil še eno spužvo, da je vleklo tekočino skozi šobe.

Na koncu sem pa imel isti rezultat kot misek, se pravi da se mi je kmalu spet zapackalo. Sedaj sem kupil Epsona z CFS in nimam problemov, baje da glave niso tako občutljive.

Azrael ::

Meni je uspelo odmašiti nekaj let zasušeno glavo od Epson Stylus 300, kjer nobeno uradno požegnano čiščenje v tiskalniku ni pomagalo nič. Špirit tudi ni imel učinka.

Vzel sem iz tiskalnika komplet - kartuša in glava v skupnem nosilcu. Spodnji del glave (kjer so šobe) posadil na gobico temeljito namočeno z Meglio čistilom. Po po nekaj minutah se je gobica začela barvati. :))

Nazaj v tiskalnik, nekaj prvih listov je bilo zelo vodenih, potem pa OK. Tiskalnik zaenkrat (dobro leto) dela normalno, v tem času porabil 1 kartušo in 83% druge. Zasušil se do sedaj ni, čeprav je bila prva kartuša temeljito pretečena originalna, druga pa je ponaredek. Tretja bo refill, bomo videli ali bo s to kaj problemov.

V glavnem, poskusi po stopnjah. Meglio je zadnja stopnja pred kanto.
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako očistiti tiskalnik, glavo, kartušo..

Oddelek: Strojna oprema
2213674 (7741) mulc007
»

Tiskalnik printer defekt printanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
122060 (1895) Blinder
»

Refil ink jet kartuš, ki so nekaj let stale prazne

Oddelek: Strojna oprema
93335 (3335) Azrael
»

Zasušena kartuša

Oddelek: Pomoč in nasveti
186042 (5771) spucek
»

Čiščenje šob v pisalni glavi

Oddelek: Pomoč in nasveti
71991 (1839) Kriko

Več podobnih tem