» »

Kak nardiš non user account v win2000

Kak nardiš non user account v win2000

Daniel ::

Sem gledal po iskanju pa vseposod piše samo ustvari non user account.Jaz bi pa prosil da mi kdo še razloži kako se to sploh stori,ker sem čist friški na win2000.
Rabil pa bi ta account za Mrežno povezavo med Win2000 in 98 oziroma Me.

Prišel sem že do povezanih compov tako da jaz rač. z win98 vidim,njemu pa zahteva neko geslo,potem nekaj šarim na 2000 po nastavitvah,zahteva za vnos gesla se ne pokaže več,toda sedaj se ne vidi nobena mapa.
Hvala za vse nasvete.
LP

Mercier ::

Lahko juzerju ali grupi prepoveš prijavo na računalniku (običajno - lokalno). Za grupo (juzerja) v Local Security Policy - Local Policies>User Rights Assignment poiščeš Deny logon Locally in dodaš grupo (juzerja) noter.

Tja daš akavnt, ki si ga naredil za mrežno povezavo. Akavnt mora imeti isto ime in geslo kot na 98ki.

Urediti moraš tudi na sami mapi, ki jo šeraš, kdo sme kaj delati z njo. Desni klik na mapo>Security. Tam se mora znajti in imeti pravice vsaj za branje tudi grupa (juzer), ki si ga ustvaril za ta namen. Če grupe (juzerja) ni - klik Add.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

Daniel ::

Kako se pa potem lahko prijavi preko omrežja če mu prepoveš prijavo na rač.?Zaj sem sicer to naredil vse ampak trenutno nimam drugega rač. zraven da bi probal.
Še nekaj me zanima.Če je sistem dual boot pa mam Ntfs particijo za win2000 in Fat32 za WinME.Zakaj se ne da ta security nastaviti tudi za Fat32?Kaj tiste particije potem vidiš preko mrežne?
In zakaj mi piše "This has been shared for administrative purposes.The permissions cannot be set" četudi sem prijavljen kot Administrator?(Local disk->Properties->permisions)
LP

ToniT ::

Ločiti moraš med lokalnimi pravicami in pravicami na share.
NTFS omogoča nastavljanje pravic na nivoju datoteke na lokalnem disku - se pravi: nekomu prepoveš dostop do datoteke in je ne bo mogel odpreti, četudi dela lokalno (na FAT tega ne moreš narediti). Dajanje datotek (imenikov) v skupno rabo pa je druga stvar. To pomeni da lahko nekdo dostopa do tvojih datotek preko mreže in tukaj je veeno ali uporabljaš NTFS ali FAT (no ni čisto tako - so male razlike).
Win xp (2000, NT) po defaultu naredijo administrativne share na diskih (D$, C$), %system% direktoriju (Admin$ ) itd...

Mercier ::

Kako se pa potem lahko prijavi preko omrežja če mu prepoveš prijavo na rač.?
Prepoveš prijavo preko tipkovnice tistega računalnika - lokalno (juzer, ki mu to storiš se ne more vsesti za tvoj računalnik in se prijaviti), ne preko mreže.
Zakaj se ne da ta security nastaviti tudi za Fat32?
Ne da se. Zakaj? Tak so stvar zastavili.
Kaj tiste particije potem vidiš preko mrežne?
Brez vsakega problema.
In zakaj mi piše "This has been shared for administrative purposes.The permissions cannot be set" četudi sem prijavljen kot Administrator?(Local disk->Properties->permisions)
Zato ker šlataš kjer ni treba :D

Daniel ::

Zanimiva obrazložitev tnx.Bom vidu kak bo delalo.
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win server 2003 in Win XP - file sharing oz. skupna raba

Oddelek: Omrežja in internet
222200 (2071) Mitja.GTI
»

Kako z passwordom zaščititi program pred odipranjem

Oddelek: Programska oprema
151241 (1085) Microsoft
»

(LAN) Moj racunalnik zahteva geslo za seznam sheranih map

Oddelek: Operacijski sistemi
331617 (1277) jlpktnst
»

restrikcije uporabnikov v Windows 2000

Oddelek: Operacijski sistemi
101358 (1215) CaqKa
»

win2000 administrator

Oddelek: Programska oprema
221410 (1074) CWIZO

Več podobnih tem