» »

Ventilator na grafični se ne zažene!

Ventilator na grafični se ne zažene!

Andr3w ::

Hej!

Danes sem kupil rabljeno grafično kartico SAPPHIRE HD3870 512MB GDDR4 in že so problemi tu:8). Ko zaženem računalnik se ventilator zavrti za kakšne 3 sekunde, nato pa preneha delovati. V windowse pridem normalno in tudi deluje vse normalno, kakšne igre sicer nisem sprobal, ne vem če se lahko to pregreje ali ima kakšno zaščito, zato raje nisem sprobaval. Inštaliral sem driverje za grafično, rač. restarto,ampak ni bilo spremembe,ventilator se še vedno ni premaknil:(. Tudi ob izklopu rač. se ventilator za trenutek zavrti. Sanja se mi ne kaj bi to lahko bilo. Ima kdo kakšno idejo? Grafična ima dodatno napajanje, samo to po moje nima veze z ventilatorjem, ker iz venta grejo posebaj žičke za napajanje,tak da ne vem če bi lahko bil napajalnik kriv??? Imam 420W napajalnik. Hvala za odgovore!

LP, Andrej

kosir ::

A si dejansko prklopu dodatno napajanje?

Andr3w ::

Sem! Kaj je možno da bi se prižgal ob povišani temp??? Samo se mi zdi da se že po 2 min konkretno greje vse ekup, ne moreš glih držat prsta gor na hladilniku. Kateri program je dober za monitoring temp?

mesoreznica ::

Si poskusil za test ročno kontrolo venta? Nastavi ga na 40%, potrdi in poglej če se vrti. To lahko naradiš kr v Catalystu.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

mesoreznica ::

Sem! Kaj je možno da bi se prižgal ob povišani temp??? Samo se mi zdi da se že po 2 min konkretno greje vse ekup, ne moreš glih držat prsta gor na hladilniku. Kateri program je dober za monitoring temp?


Zaženi Catalyst control centre. In zberi spodaj na levi ATI overdrive in ti bo pokazalo temperaturo. Tam lahko tudi nastavljaš vent.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Andr3w ::

Trenutno je temp 73°C na idle,ventilator še kr miruje. Bi mi lahko dali kakšen link za te manual nastavitve ventilatorja?? Nekje sem že bral o tem da si nek profil narediš v catalystu,samo ne najdem več tega=S

Valvoline ::

Dl si program atitool in nastavi ventilator da dela 50% v 2D in 100% v 3D.
Sam da pr teb če se sploh ne suče je potem verjetn hin. Najboljše odstrani plastični pokrov hladinlika in čez zmontiraj 12cm ventilator tako k sem jaz na svojo x1900gt,seveda če je placa. temperature padejo najmanj za 20-30c primerjano z stock ventilatorčkem.

mesoreznica ::

Dl si program atitool in nastavi ventilator da dela 50% v 2D in 100% v 3D.
Sam da pr teb če se sploh ne suče je potem verjetn hin. Najboljše odstrani plastični pokrov hladinlika in čez zmontiraj 12cm ventilator tako k sem jaz na svojo x1900gt,seveda če je placa. temperature padejo najmanj za 20-30c primerjano z stock ventilatorčkem.


Kako če bit hin vent, če se mu požene ob štartu mašine???

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

mesoreznica ::

Trenutno je temp 73°C na idle,ventilator še kr miruje. Bi mi lahko dali kakšen link za te manual nastavitve ventilatorja?? Nekje sem že bral o tem da si nek profil narediš v catalystu,samo ne najdem več tega=S


Ne rabiš profila. To je veljalo preden so poštimali driverje.

Greš v catatlyst control center. Tam na levi spodaj izbereš ATI overdrive. Ko si noter klikneš: "Enable ATI ovredrive" in potem lahko upravljaš kar hočeš. Zanima me samo če se bo vent zagnal na ročnih nastavitvah.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Valvoline ::

Lahk da ima grafa gor kakćn IC ki pač regulira hirost ventilatorčka,in da je ta crknil.
Bo treba sprobat nekakor ventilator direkt priklopit na +12v štrom in se bo takoj vedelo če je hin al pa ne. Lahk da se prejšni lastnik špilal z biosom in nekaj zasral. Vse je mogoče.

Andr3w ::

mesoreznica....tam se da pol samo GPU clock pa Memory clock nastavlat:| oni ATItool pa ne deluje, 100% CPU mi požere...kr nekaj

Valvoline ::

Zakaj ti atitool ne deluje ???
Zanimljivo. Men prav lepo laufa,imam nastavljeno 2d in 3d profile ki pa se avtomatsko menjajo po potrebi.

Pol pa sprobaj ati tray tools.
Tam se tut da nastavljat hitrost ventilatorja.

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

73 stopnij na idle je sigurno preveč. Jaz mam pasivno hlajen 2600XT pa ne preseže 65 stopinj (tut med igranjem iger). Res da je 3870 na drugem nivoju samo vseeno..če ima ventilator bi temperatura pomoje morala bit dosti nižja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

mesoreznica ::

73 stopnij na idle je sigurno preveč. Jaz mam pasivno hlajen 2600XT pa ne preseže 65 stopinj (tut med igranjem iger). Res da je 3870 na drugem nivoju samo vseeno..če ima ventilator bi temperatura pomoje morala bit dosti nižja.


Hm 73 stopinj je dokaj vredu če upoštevaš da so HD4xxx serija tako nastavljeni glede venta da se jim temperature vrtijo okoli 80°. Jaz imam nastavljen vent na moji HD4870 tako da temp ne preseže 60°. Ampak če bi pustil na tovarniških nastavitvah bi bilo čez 80°.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

mesoreznica ::

mesoreznica....tam se da pol samo GPU clock pa Memory clock nastavlat:| oni ATItool pa ne deluje, 100% CPU mi požere...kr nekaj


Hm si potegnil z ATI strani zadnje driverje z Catalystom?

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Andr3w ::

Torej...nsatavil sem profile ker drugače nisem znal manualno nastavljat venta,v manual zadeva deluje tako kot more,ventilator dela,trenutno ga imam na 40%,je neslišen in temp. na idle je 40°C,v igrah(COD4) 80°C. Vsakič ko zaženem računalnik ventilator miruje,dokler ne pridem v windowse in se pač pol ta program in profil naloži,potem dela normalno. Driverje mam 8.11.

Valvoline ::

Potem se je negdo z biosom špilal in ni nastavljen tak k more bit.

Andr3w ::

Pa lahko jaz tu kaj naredim???

Valvoline ::

Če ti zdej deluje v redu ni panike.
Jaz bi raje nastavu da se vent mal hitreje suče.
Čeprav se bo potem mal bolj slišal.
A maš opcijo ločenih 2D in 3D nastavitvah ???
Zato je atitool surer. Ker si poljubno nastaviš 2d in 3d profile.

solatko ::

To je lahko nastavil v bios-u grafične kartice, tam pa ročno ne moreš nič nastavljat, vrjetno je nadgrajeval bios. V bios-u matične nimaš nastavitev za vent od grafične.

Pyr0Beast ::

Poglej bios z NiBiTor-jem.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Valvoline ::

Ima atijevo grafo 3870
RBE in atiwinflash ni za rookie uporabo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

8800GTS 100 stopinj C

Oddelek: Pomoč in nasveti
131541 (1211) 1024
»

8800gts navijanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
986883 (3814) PINki
»

Sapphire Radeon X1900XT 256MB na testu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
19710846 (6869) tiborrr
»

New/old ATI user! Need some help :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
935720 (3735) Good Guy
»

Leadtek 6800LE 2D/3D memory clock

Oddelek: Navijanje
171494 (1170) Death Paladin

Več podobnih tem