» »

Leadtek 6800LE 2D/3D memory clock

Leadtek 6800LE 2D/3D memory clock

Death Paladin ::

Lep pozdrav!

A kdo ve, kak bi locu 2D/3D memory frekvenco, (npr. 2D =700Mhz, 3D = 870Mhz), z flashanjem Biosa sem spremenu, da sta GPU clocka locena, ker po default je dolocen le 3D clock, posledica tega pa je, da sistem vcasih preklopi na 3D frekvenco, vcasih ne. Ta zadeva je postimana. Ce pa poskusam nastavit razlicne memory frekvence, pa grafa obstoji pri nalaganju Windowsev. Ce navijem v NVidia driverjih s coolbits, se pri obeh (2D in 3D) poveca memory clock. Z Winfoxom je ta problem sicer resen, a po koncani 3D aplikaciji, skoci GPU na zeljene Mhz, RAM pa ostane na 870Mhz. Torej a se da kaj pomagat, da bi Memory clock skocu nazaj na frekvenco, ki je dolocena 2D nacinu ?

WhiteWolf ::

Zanimivo!

Jaz sem na 7800GT kar bios flashal z locenimi 2d in 3d frekvencami pa deluje cist lepo,:D
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

DemonBoo ::

a z riva tunerjem si probu?

sirotka ::

sj ti je lepo povedal možno rešitev, res pa da je mogoče se malo hvalil s svojo grafo. Modaj svoj bios z željenimi frekvencami in flešni. A si probal cevovode odklenit?

SavoS ::

OFF TOPIC
Zdaj nevem kako je to pri Nvidiah... recimo jaz za mojga radeona uporabljam Omega driverje, ki že vsebujejo ATI tool, kjer lahk onaštimaš recimo auto overclocking. Se pravi koliko naj bo frekvenca GPU in DDR v 2d aplikacijah in koliko v 3d aplikacijah, ko se zaključi program v 3d, avtomatsko preklopi na 2d.... seveda je vse to softwersko

ON TOPIC

Omega driverji obstajajo tudi za NVIDIA grafe... poizkusi kaj v tej smeti, mogoče pa je že intergriran kakšen program za auto overclocking....
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Death Paladin ::

OK te pa dajmo se enkrat na krajse napisat.

Odklenjena je na 16:6 (8:4 default). BIOS, ce ga modam z razlicnimi frekvencami memoryja 2D 700 in 3D 870 MHZ, NE pridem vec u windowse, ker slika zmrzne. Ce pa ta mod dela na 7800GTju, pa meni nic pomaga :| . Ko pa nastavim razlicne frekvence v Winfoxu ali v NVidia driverjih ali v Riva Tunerju, pa sprva deluje Ram na 700Mhz, na preklopu v3D se tudi prestavi na 870Mhz, ampak po koncani 3D aplikaciji, pa ostane na 870Mhz. Noce past nazaj na 700Mhz. Upam da je sedaj bolj jasno nakazano, v cem je tezava.

Zgodovina sprememb…

Tihi Mi53k ::

Za navijanje uporabi AtiTool. Tam se da lepo nastavit, da preklaplja med 2D/3D tudi frekvenco ramov.

sirotka ::

riva tuner ma tud različne frekvence, sam kukr jst vem lahk spreminjaš v proc, rami pa bojo v 2d in 3d ostali na naviti frekvenci.

CoolBits ::

Kot je meni znano mora pri seriji 6xxx biti 2d in 3d frekvenca spomina ENAKA medtem ko je lahko frekvenca jedra pri 2d in 3d različna. Tako sem prebral po par forumih, recimo tukaj

Death Paladin ::

Mislim, da drzi ja. Serije 6xxx se ne da locit frekvence. Oz lahka se navije posebe z Winfoxom, samo ob zagonu 3D aplikacije, se tudi 2D frekvenca ramov dvigne in taka ostane. Z Bios flashom pa grafa zmrzne, ce poskusis nastavit razlicne.. 8-O

Tihi Mi53k ::

Sam sicer nimam serije 6xxx, ampak tule je RejZoR napisal dober članek o navijanju z ATITool in sam ima grafično 6600, tko da zgleda da tudi to deluje.

Veron ::

probal sem atitool pa na moji 6800LE ne prime

Death Paladin ::

Jaz ga mam gor zaj (ATI tool), pa dela. Sam mors beta verzijo dol potegnat, 0.24 navadna ne zazna graficne. Drugac pa lepo vklopis pol enable 3D detection, pa naredis nov profil, pa tam das, da ti naj ob 3D aplikaciji nalozi 3d profil, ko se pa le-ta konca, pa default nazaj. Super dela :)

Spock83 ::

Mene pa zanima, kakšne temperature ima tvoja 6800LE in če ima stock hladilnik?

Death Paladin ::

- Winfast GeForce 6800LE (A400LE TDH) odklenjen na 16/6
- hladilnik sem zamenjal z Zalman VF700 Cu prikloplen na 5V
- temperatura trenutno (41 °C), drugace tudi do 48 °C, odvisno koliko je toplo u hisi
- 2D clock (300/ 700)Mhz, 3D clock (440/870), pride do 68 °C z RdhDrible

LP

sirotka ::

hm---men ta atitool ne dela, tud beta verzija ne, grafa je pa 6600

Spock83 ::

Hvala za odgovor! Mogoče veš kakšno temperaturo si imel s stock hladilnikom?! Ker jaz sem tudi odklenil na 16/6 pa imam okoli 80°C (vsaj tko mi kaže RivaTuner). Ko pa igram bolj zahtevne igre naj bi celo preseglo 100°C :D (Majčkano je navita za 15Mhz). Verjetno je krivo tudi majhno preslabo prevretreno ohišje.

Death Paladin ::

Ne vem koliko je bila z originalnim coolerjem, ker sem ze isti dan, ko sem jo kupil, dal Zalmana gor. Ceprav tale Winfastov Cooler ni slab, ko sem testiral u trgovini, je bila temperatura pod 50°C v IDLE. Je pa res, da me moti hrup in sem zaradi tega presaltal na VFja. Ne vem katerega proizvajalca graficnih imas, sem pa preprican da je 80°C prevec, kaj sele 100°C v 3D.. Mogoce je kaj narobe s senzorjem. Ali pa premajhni vrtljaji na ventilatorju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

8800gts navijanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
986883 (3814) PINki
»

New/old ATI user! Need some help :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
935717 (3732) Good Guy
»

Ali imam tisto kar sem kupil?! Prosim za nasvet...

Oddelek: Strojna oprema
241848 (1220) cole-22
»

Odklepanje 6800LE ozeroma mod. v 6800GT (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1137735 (5069) Alesi
»

core clock 275mhz na GeForce 7800gtx kot default???

Oddelek: Strojna oprema
6958 (748) tonex23

Več podobnih tem