» »

4 zvocniki na ojacevalec

4 zvocniki na ojacevalec

PlayerEna ::

Zanima me, ce ima kdo izkusnje oz. proporocila v zvezi s naslednjim problemom:
imam dvokanalni ojacevalec, ki podpira dva zvocnika (stereo). zelel bi, da bi se isti zvok slisal v dveh prostorih, zato bi hotel imeti dva zvocnika v enem prostoru, dva v drugem. oboje stereo. zanima me, ce obstaja kak 'mini ojacevalec' ali kaj podobnega, ki bi mi signal iz dveh paric 'podvojil' na stiri (2x levo, 2x desno), tako da bi lahko 2 parici peljal na zvocnika v prvem prostoru, 2 pa na zvocnika v drugem.
Hkrati me tudi zanima, ce morajo biti pari zvocnikov enako mocni in ce bi obstajala moznost nekega potenciometra tako, da bi lahko uravnaval glasnost posameznega para zvocnikov.
ima kdo kaksno idejo?

hvala

lp.

dba ::

Načeloma lahko zvočnike priklopiš vzporedno, ob predpostavki, da ne skupna impedanca prenizka za ojačevalec. Lahko se naknadno, da vmes tudi potenciometer, ki ti bo reguliral glasnost na enem paru. Ampak, če ni neke potrebe po kakšni vrhunski kvaliteti (ki bi jo z potenciometrom in pa razdeljevanjem itak nekaj pokvaril) bi skoraj priporočal, da za v drugi sobo nabaviš kakšne boljše računalniške zvočnike in imaš na njih tudi že kontorolo glasnosti in vse ;)
Recimo za 40€ dobiš že solidno zadevo ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri ojacevalec za klipsch r-51m zvocnike

Oddelek: Zvok in slika
151898 (1525) T743
»

Nakup zvočnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5716152 (12286) 2f4u
»

dovoljena meja obremenitve zvočnikov

Oddelek: Zvok in slika
4610435 (8381) čuhalev
»

Kako zvezati notranji računalniški zvočnik na bananco? - pomoč prosim

Oddelek: Pomoč in nasveti
182003 (1585) Frenckie
»

Poceni stereo receiver (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
25963755 (50201) Zvezdica27

Več podobnih tem