» »

Wireless problem!!!!

Wireless problem!!!!

neomusic ::

Lp!

Zanima me zakaj mi kljub odličnem signalu išče NETWORK ADRESS po pol ure :( pa še takrat ni nujno da ga najde. Ob odličnem signali je pa hitrost spočetka 54mbps potem pade na 1mbps ? zakaj ? :(

Pyr0Beast ::

Če ti router slišiš dobro, še ne pomeni, da on sliši tebe enako dobro :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

neomusic ::

Hm... kako to zdaj misliš ?

a se še res nikomur ni kaj podobnega zgodilo ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neomusic ()

Pyr0Beast ::

To, da router oddaja z večjo močjo (in ti njega slišiš) tvoja kartica pa z dosti manjšo (in router tebe ne sliši)

Najverjetneje je težava samo v programski poremi

Sicer, se ti kdaj sploh poveže ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

neomusic ::

ja se mi, če se za 1 kvadratni meter pomaknem bližje ruterju :)ampak signal mi povsod kaže isto močnega!

KrazyIvan ::

Da izkoristim že odprto temo, imam tudi sam problem z wireless omrežjem.Nameč nanj imam povezana 2 računalnik.Vendar je istočasno lahko povezan samo 1 računalnik, katerega sem prvo nastavil in povezal, če je slučajno povezan 2. računalnik, se ob povezavi 1. računalnik enostavno povezava 2. računalnika prekine in ne najde več wireless omrežja, dokler se 1. računalnik ne ugasne oziroma odklopi iz wireless omrežja.Wifi na mobitelu mi deluje BP.V čem je problem.Kakšne nastavitve v wifi routerju (Vigor7900V)?
Hvala
smoking!

neomusic ::

To, da router oddaja z večjo močjo (in ti njega slišiš) tvoja kartica pa z dosti manjšo (in router tebe ne sliši)

Najverjetneje je težava samo v programski poremi

Sicer, se ti kdaj sploh poveže ?


Ok v primeru ka je napaka v programski opremi kaj naj bi naredil da bi to rešil oz. če kartica ne sliši v kar malo dvomim oz da ruter nebi kartice slišal.

Pyr0Beast ::

@neomusic
Dol si posnami program NetStumbler pa prilepi slikico grafa ali pa save file, kaj ti pove, ko se premikaš po sobi :)
Kateri router imaš in katero programsko opremo gor (original/neoriginal (dd-wrt, tomato), ter kateri WiFi vmesnik uporabljaš ?
Je varianta, da se ne zmore povezati na G ampak nato preklopi na B varianto, oz. povzroča težave, ko menja in se mu zmede čist :)

Windows zaznava je dokaj počasna in neučinkovita za info :)

@KrazyIvan
A mobitel WiFi ti deluje tudi, ko je prvi/drugi komp povezan ?
Če prav razumem imaš 2 računalnika preko WiFi-ja povezana na router ?

Nastavitve na obeh kompih morajo biti na Auto oz. samodejno, na routerju pa vklopljen DHCP.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

KrazyIvan ::

@Pyr0Beast
Wifi na mobitelu deluje vedno.Tudi wifi na 1. računalniku deluje vedno.Problem je, če je povezan 1. računalnik, na 2. sploh ne najde brezžičnega omrežja, kaj šele da bi se povezal nanj in celo deloval.
V primeru, da 1.računalnik ni povezan na brezžično omrežje, 2. računalnik
najde to omrežje, se nanj poveže in deluje.
Trenutno imam na obeh kompih ročno nastavljen TCP/IP, DHCP pa je vklopljen.Torej bi moral to spremeniti v samodejno na obeh kompih, tako
da mu router dodeli IP?
smoking!

kitewing ::

Prestavi na drug kanal, lahko kakšna naprava povzroča motnje. Preveri koliko je šuma v signalu.

Pyr0Beast ::

Če ima router vklopljen DHCP potem ni potrebe po ročnem nastavljanju.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

KrazyIvan ::

@kitewing
Prestavil na drug kanal, zadeva deluje oz. nedeluje enako.Pri 1. računalniku lahko preverim šum in je 70%, pri drugem mi tega podatka ne kaže

@Pyr0Beast
Zadeva deluje isto ob ročnem in samodejnem nastavljanju.

Bi bil lahko problem v brezžični kartici ASUS 138g ali v windowsih XP?
Zanimivo je, da ko je 1. računalnik izključen, se 2. računalnik BP poveže na brezžično omrežje in internet deluje BP, ko ponovno prižgem 1. računalnik in se povežem na brezžično omrežje, se 2. računalnik samodejno
izklopi iz brezžičnega omrežja. Torej nastavitve so v redu, vendar samo ko je povezan samo 2. računalnik.
smoking!

Pyr0Beast ::

Zgleda da imaš router nekako omejen na max. dva uporabnika ali kaj podobnega.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

KrazyIvan ::

Če bi imel max 2 uporabnika, bi morala oba računalnika delovati, ker z mobitelom sem samo testiral omrežje, nisem pa konstantno povezanj nanj.
smoking!

Pyr0Beast ::

Podobne tezave sem imel na asusovem routerju, kjer sta lahko BP delovala 2 uporabnika, ko se je priklopil tretji drugega ni spustilo vec gor. Pomagala je samo nadgradnja firmwara
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548450 (641) Lonsarg
»

WiFi - prepoznavanje omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
184505 (3171) barocco
»

subnet(?) za počasne

Oddelek: Omrežja in internet
91075 (865) NeMeTko
»

Kako narediti 2 ločeni povezavi?

Oddelek: Omrežja in internet
212072 (1751) rzidar1
»

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st™3344 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15543312 (18852) imallears

Več podobnih tem