» »

Nemogoča namestitev Win Xp Os na Compaq laptop (IDE)

Nemogoča namestitev Win Xp Os na Compaq laptop (IDE)

Pyr0Beast ::

Od nedavnega posedujem laptop malce starejše znamke - Compaq Presario 2700 in zadeva je taka;

Ker so prejšnja okna delovala izjemno počasno sem poizkusil z alternativo - Linux (Yay !), in po 'dolgih' urah brskanja sem nekako izbrskal distribucijo, katera se je bila voljna polastiti celotnega diska.

Zadevo spraskam s CD-ja na sedaj sda5 kriptano particijo, vse deluje BP.

Ko sem se malce naveličal sosedovega zeljnika sem začutil željo po ponovni namestitvi dobrih starih Xp-jev. Probam Xp z embedded SP3, nič, osnovne, spet nič, nekje staknem celo originalno HP-Compaq namestitev, spet nič, stvar se obesi kar takoj po tem, ko stisneš tipko da potrdiš zagon iz ploščka, trenutek za tem, ko se na zaslon izpiše, da zaznava HW.

Ram testiral BP, pravtako disk. CPU bi moral delati, kaj drugega pa več ne preostane, linux ne javi kakšnih anomalij, pravzaprav dela kar presenetljivo v redu.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Icematxyz ::

Če imaš le 512 mb rama ti priporočam, da ostaneš na linuxih. XP na starejših prenosnikih s počasnejšim procesorjem in "počasnejšo periferijo" dobro deluje le če ima tam okrog 1 GB rama. Drugače deluje prepočasi.

Poskusi kakšno user frendly linux distribucijo in boš lahko počel prav vse, kar bi če bi imel na tem prenosniku XP in nič majn. Saj tudi XP zaradi starejše opreme nebi prebavili več iger in programov, ki se dan danes uporabljao. Starejše verzije teh programov ki se uporabljajo danes, pa niso nič bolše kot programje, ki teče na linuxih.

Edit:

Če imaš dostop do trdega diska poskusi jumper prestaviti še na slave in preveri če bo šlo skozi z inštalacijo. Če bo šlo po tem daj nazaj jumper na master po končani inštalaciji.

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Proc je 1133Mhz, rama 512, grafika je mobility radeon z 8M? ddr rama, diska 40G.

Laptop je bil mišljen predvsem za pogledati kakšen OO dokument ali PDF ter mogoče ob priložnosti še film
ali dva. Iger tudi nimam namena gor igrati saj imam za to posebej kišto.
Ironično je bila gor nalepka Designed for Xp in na spodnji strani se še sveti serijski ključ licence za Xp home verzijo :)

Trenutno gor oskubljen xbuntu (med edinimi kateri delujejo gor). Zvočna oz. zvočniki ne delujejo najbolje, probal že marsikatero stvar ampak zvoka od sebe ne dajo, saj stvar ne zna uporabiti vgrajenega ojačevalca.
Brezžična mrežna tudi ni najbolj zadovoljna, zazna jo, naredi vse, a omrežja nobenega ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Spajky ::

"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

All ::

Mel z enim problem da ni šlo namestit z boot cd-ja (xp-sp2). potem sm najdu starejši cd z XP-SP1 in zadeva je zlaufala.

buneech ::

Pobrisati moraš MBR oz. ga prepisati za XP.

Pyr0Beast ::

Uff uff uff, 100x hvala ! Že dela ! :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Star prenosnik-windows xp ali 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8414591 (10855) Spajky
»

Ali gre nadgradnja ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
513397 (2498) jozerus
»

Windows 7 beta hitrejša od Viste, XP (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
26926668 (14142) koyotee
»

Neutrudni Windows XP (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
39731290 (17024) oldguy

Več podobnih tem