» »

Garancija in potni stroški

Garancija in potni stroški

Matheeew ::

Vprašanje: Ali sem upravičen do potnih stroškov, ki so nastali kot posledica okvare naprave, ki jo odneseš na popravilo in ima veljavno garancijo?

Je to odvisno od posamezne naprave oz. posamezne garacije? Je to urejeno na splošno s kakim zakonom?

Konkreten primer: Crknil mi je Xbox (RROD) in ga moram peljati v Avstrijo, kjer mi ga bodo zelo verjetno poslali na servis, kar pomeni, da bom moral dvakrat v Avstrijo, kar pomeni nemalo stroškov.

Jim lahko "zagrozim" s potnimi stroški, če mi ne bodo želeli Xboxa zamenjati na licu mesta?

Brane2 ::

Po moje ne. Verjetno je to tudi kje v pogojih garancije.

Drugače bi se stvari lahko nenavadno zakomplicirale.

Predstavljaj si, da bi to naredil un tip, ki se odpravlja na vesoljsko postajo in je vzel Xbox za kratkočasenje dokler je gor.

Stvar škripne in tip jo v posebni Shuttleovi misiji pošlje na zamenjavo in zahteva "povrnitev stroškov pošiljanja". >:D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Trupl0 ::

kupil bi ga v Sloveniji.

Pa bi ga lahko brezplačno poslal preko Pošte Slovenije...
Dobro, da ga nisi kupil na Švedskem =)

Drugače pa se pozanimaj glede uveljavljanja EU garancije v Sloveniji.
If you are going through Hell, keep going !

Matheeew ::

@Brane: Če se omejimo na EU, potem se rešimo tega skrajnega primera. Bom moral malo prebrati kaj piše v pogojih...

@Nuclear: Ko sem ga kupoval je bil v Avstriji cenejši + novejši model (Falcon). Plus to, da mi ga je prinesel pravzaprav kolega, ki sicer živi v Avstriji.
Je pa res, da imam zdej probleme, ker je crknil.

K0K0 ::

Zakaj ga ne pošlješ po pošti ?

Matheeew ::

Bom kontaktiral MediaMarkt, če je to možno...

blackbfm ::

Potem bo pa zginu po poti..:D

krneki ::

Pomoje si upravičen do najnižjega možnega stroška, ki ga pri vrnitvi utrpiš. V Ljubljani sta to dva žetona za bus ;) Recimo v parih nemških trgovinah so mi priznali stroške pošiljanja s Pošto Slovenije, denar pa nakazali na račun.

mihec87 ::

Samo verjetno si opravičen do stroškov pošiljanja če si zadevo naročeval po pošti ali je isto pri osebnem dvigu stvari v trgovini?

nurmaln ::

Po slovenski zakonodaji si upravičen do povračila stroškov transporta. Večina "resnih" servisov ima to rešeno preko kakšne kurirske službe ali Pošte, je pa res da je treba najprej poklicat na servis, da ti oni povejo s kom imajo sklenjeno pogodbo za trasport.
Glede na to da imaš pravico do uveljavljanja garancije v tujini pa žal slovenska zakonodaja za njih ne velja. Prepričan sem da imajo tudi drugje to urejeno z zakonom ampak da bo pa tu kdo točno poznal njihove zakone pa dvomim. Pokliči po telefonu in se probi prijazno dogovorit, boš imel še najboljše možnosti.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Matheeew ::

Ja tole po pošti mi je malo tvegano. Hvala vsem za nasvete.

@kmetek: sem v drugem postu razložil zakaj je bil kupljen v Avstriji. Vidim, da si eden redkih tukaj, ki najprej piše šele potem (če sploh) bere.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Garancija, 45 dni, nov izdelek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
22641111 (16636) Furbo
»

Uveljavljanje garancije - stroški pošiljanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
568206 (6377) galu
»

Ukinitev obvezne garancije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14321199 (16190) St235
»

Povsem nov laptop.. na servisu že več kot 1 mesec. (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
887350 (5940) Zheegec

Več podobnih tem